Pomysły na świąteczne dekoracje

Zaprojektuj swój własny drewniany wieniec adwentowy w nietypowych wzorach

Drewniany wieniec adwentowy biało-czerwono-gałęzie-okrągła-dekoracja-serce-łoś

Dekorowanie mieszkania, dekorowanie choinki i pieczenie ciasteczek to niewątpliwie element świątecznych tradycji, są twórczą aktywnością dla całej rodziny w posępne zimowe wieczory i zapewniają oczekiwanie. Wieniec adwentowy jest również częścią domu udekorowanego na Boże Narodzenie. Zwłaszcza własnoręcznie zrobiony Wieniec adwentowy wykonany z drewna tworzy niezapomnianą atmosferę i zaskoczy Twoich gości.

Zrób swój własny drewniany wieniec adwentowy

Wieniec adwentowy z drewna świece-białe-gwiazdy-gałązki-szyszki-piórko-okrągłe

Niekoniecznie musi to być klasyczny wieniec adwentowy z okrągłą ramą i plecionymi gałązkami jodłowymi, teraz dostępne są wieńce o różnych kształtach, materiałach i wzorach. Przedstawimy Ci kilka wspaniałych inspiracji, jak przy odrobinie wprawy wykonać swój własny, niepowtarzalny i gustowny drewniany wieniec adwentowy.

Wieniec adwentowy wykonany z drewna o naturalnym uroku

Wieniec adwentowy z drewna gałązki jagodowe-szyszki-gałęzie-bożonarodzeniowe kule

Naturalny materiał drewno wykazuje cechy dekoracyjne wyłącznie ze względu na swój charakter. Ze względu na różne kolory, grubą lub cienką korę i różne słoje, drewno jest odpowiednim materiałem rzemieślniczym na indywidualny wieniec, który jest również stosunkowo solidny, łatwy w obróbce i trwały.

Wiszący drewniany wieniec adwentowy

Wieniec adwentowy z drewna-gałązka-wisząca-lina-ptak-biało-kijowe świece

Czy kiedykolwiek wpadłeś na pomysł, aby nad stołem pojawił się taki wiszący wieniec adwentowy w duńskim stylu? Ten projekt nie zajmuje dużo czasu i nie musisz być biegły w sztuce. Będziesz potrzebować grubej gałęzi drzewa, mocnego skórzanego sznurka, wiertła i czterech świeczek.

Instrukcja rękodzieła Duński wieniec adwentowy 

wieniec adwentowy drewno druciarz-węzeł-wiertło-świeca-lina-skandynawska

Wywierć cztery pasujące otwory na tyle głęboko w gałęzi, aby świece były stabilne, a dwa kolejne w drewnianych końcach na skórzany sznurek, aby można było bezpiecznie przymocować specjalny wieniec adwentowy do sufitu.

Udekoruj wieniec adwentowy wykonany z gałęzi drzew

wieniec adwentowy-drewno-froebelstern-świece-druciarz-lite drewno-gałąź

Własnoręcznie wykonany wieniec adwentowy z drewna można udekorować według własnego gustu, na przykład gwiazdami Froebla, styropianowymi gwiazdami i kulami, a także wymienić lub rozbudować dekorację po pierwszym adwencie i w ten sposób zapewnić urozmaiconą dekorację przez cały okres przedświąteczny Kropka. Ten wianek wygląda naturalnie, a jednocześnie jest prosty i niebanalny.

Zaprojektuj wieniec na stół z litego drewna z wykorzystaniem naturalnych materiałów

wieniec adwentowy-drewno-świece-dekoracja-stołu-sztućce-gałęzie drzewa-lite drewno

Z takiej gałęzi na stół można również wykonać drewniany wieniec adwentowy. Naturalne przybory do rękodzieła mogą być dla Ciebie prawie darmowe, ponieważ w lesie, a także w ogrodzie jest mnóstwo pięknych gałęzi i szyszek sosnowych, które możesz zebrać na następnym spacerze. Ten niezwykły wianek z litego drewna wygląda rustykalnie, promieniuje ciepłem i zachęca do pomieszczenia.

Udekoruj skandynawski wieniec adwentowy wykonany z drewna

wieniec-adwentowy-drewno-kominek-gałęzie-bożonarodzeniowe-pończochy-lustrzane

Ze względu na swój wydłużony kształt, ten wieniec adwentowy w stylu skandynawskim nadaje się jako dekoracja nad kominkiem i wprowadza przedświąteczny nastrój w całym pomieszczeniu. Dzięki kilku gałązkom jodłowej zieleni, suchym szyszkom, bożonarodzeniowym pończochom i ozdobnym łyżwom Twój odświętnie urządzony salon będzie lśnił.

Zrób swój własny wieniec adwentowy z kłody

wieniec-adwentowy-drewniane-świece-liczniki-mech-kulka-ratanowa-szyszki

Jeśli chcesz ustawić w domu rustykalny, ale bardziej kompaktowy wieniec adwentowy, możesz również użyć pół kłody. Umieść pień w pasującym ozdobnym talerzu i rozłóż dookoła szyszki, kulki ratanowe lub suszone strąki lotosu. Odrobina mchu na kłodzie przynosi świeżość i cyfry na małych gałązkach, ponieważ świece uzupełniają ten piękny drewniany wieniec adwentowy.

Udekoruj drewniany wieniec adwentowy według własnego gustu

wieniec-adwentowy-drewno-kłoda-kora-świece-poinsecja-laska cynamonu

Możesz również wykorzystać tylko jedną czwartą kłody do samodzielnego wykonania wieniec adwentowy i umieścić go w dowolnym miejscu w swoim mieszkaniu. Możesz udekorować go według własnych upodobań lub postawić obok poinsecji w purystycznym stylu.

Prosty wieniec adwentowy na drewnianym dysku

wieniec-adwentowy-drewno-drzewko-tanio-tealight-szklany-wazon-szopka

Jeśli dekorowanie nie jest twoją ulubioną rozrywką lub jeśli akcent bożonarodzeniowej dekoracji jest już osadzony w innym miejscu w twoim mieszkaniu, ten prosty i wspaniały wieniec adwentowy może ci się spodobać. Drewniany krążek trzeba przyciąć na wymiar lub kupić, zaopatrzyć się w świece lub podgrzewacze ze szklanymi świecznikami i ewentualnie umieścić obok niego lub na krążku z drzewa dekoracyjną figurkę. Możesz również umieścić świece luźno na okrągłym wieńcu o nietypowym kształcie.

Minimalistyczny wieniec adwentowy wykonany z drewnianych kul

wieniec-adwentowy-kule-drewniane-łańcuch-świece-szara-gałązka-jodła

Z tym wieńcem adwentowym wykonanym z drewnianych kul możesz stworzyć ciekawy, przyciągający wzrok i prosty, minimalistyczny, naturalny wygląd. Kule mogą być różnej wielkości, malowane, klejone lub dekorowane w inny sposób. Nawiercone drewniane kulki można ułożyć ze skórzanym paskiem w łańcuszku, który można dowolnie kształtować. Możesz więc stawiać wieniec o różnych kształtach w każdy adwent – z. B. klasyczna runda lub zabawna fala.

Driftwood jako materiał na wieniec adwentowy

wieniec-adwentowy-drewniany-wieniec-na-drzwi-jodlowy

Driftwood najprawdopodobniej nie jest pierwszą rzeczą, która kojarzy się z Bożym Narodzeniem, ale jest to odpowiedni naturalny materiał, który możesz wykorzystać na swój własny wieniec adwentowy. Dzięki swojemu unikalnemu, naturalnemu kształtowi drewno driftowe nadaje się do tworzenia różnych wzorów. Po prostu przyklej drewno na wianek ze styropianu i użyj gałązki sosny i bombki jako dekoracji. Twój wieniec na drzwi jest gotowy w mgnieniu oka.

Nowoczesny wygląd dzięki unikalnej siatce z drewna dryfującego

wieniec adwentowy-drewno-drftwood-obrus-świece-biały-płyta na świece

Jeśli chcesz połączyć naturalne drewno z nowoczesnym wyglądem, ten wieniec adwentowy wykonany z kawałków drewna dryfującego jest czymś dla Ciebie. Potrzebujesz do tego drewna, czterech patyczków na wieniec adwentowy i wybranych świec. Za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco możesz nadać żądany kształt kawałkom drewna. Możesz również wybrać świece o różnych rozmiarach i kolorach według własnego gustu. Wieniec jest gotowy szybko i może nadejść pierwszy adwent.

Kanciasty wieniec adwentowy z gałęzi

wieniec adwentowy-drewno-kąt-metal-rama-zielona-świeca-cynamon-laski-dekoracja

Z cienkich gałęzi, kwadratowej metalowej ramy i drutu nawojowego możesz stworzyć ładny i wspaniale udekorowany wieniec adwentowy. Typowy biało-czerwono-złoty kolor wieńca adwentowego został zastąpiony jaskrawą zielenią. Podczas dekorowania możesz użyć wszelkiego rodzaju materiałów – suszonych plasterków jabłka lub pomarańczy, laski cynamonu, łupin orzecha włoskiego, żołędzi, małych owoców róży, gałązek jagód itp..

Udekoruj świecznik drewnem

wieniec adwentowy-drewno-świecznik-szklana-świeca-gałęzie-naturalny-materiał-tanie

Proste, cienkie gałązki o różnej długości idealnie nadają się również jako ozdoba pojedynczych szklanych świeczników, które wydzielają stonowane i ciepłe światło. Przyklej do siebie małe kawałki drewna na szkle, a Twój drewniany wieniec na stół będzie gotowy w krótkim czasie i materiałach. Jeśli chcesz dodać kolor swojej pracy, możesz spryskać kawałki drewna kolorowym sprayem przed ich naklejeniem, dopasowując w ten sposób kolor wieńca adwentowego do reszty dekoracji.

Użyj kory drzewa jako świecznika

wieniec-adwentowy-drewno-okrągła-kora-gwiazda-świecznik-świeca-biała-lina

Podgrzewacze lub po prostu świece z korą dają ciepłe światło i tworzą w pomieszczeniu naturalną atmosferę. Możesz zrobić wieniec adwentowy z czterech świec, które są pojedynczo zatopione w korze brzozowej i po prostu ozdobione sznurkiem. Nawiasem mówiąc, najłatwiej przetwarzać korę, gdy jest mokra. W mgnieniu oka obrana kora zamienia się w kreatywny świecznik i nadaje Twojemu wieńcowi adwentowemu naturalny wygląd.