Kuchnia

Betonowy blat w kuchni – 20 modnych wzorów

betonowy blat w kuchni oryginalne-pomysły-projektowe-nowoczesne-wnętrza

Beton to materiał, który nie służy już tylko do budowy ścian i nie jest już ukryty w nowoczesnych meblach za tynkiem czy farbą ścienną. Beton stał się teraz materiałem dekoracyjnym, który tworzy modny i uspokajający klimat oraz jest świetnym akcentem. Ten materiał jest używany do coraz większej liczby rzeczy. Więc także w kuchni. Dziś przedstawiamy Wam kilka nowoczesnych projektów Betonowy blat w kuchni który dodaje szlifu współczesnej kuchni. Niezależnie od tego, czy w połączeniu z betonowymi ścianami, czy jako pojedynczy akcent – efekt jest nieopisanie szykowny!

Betonowy blat w kuchni – wyspa kuchenna

blat betonowy w kuchni ciemne drewno-szafki-biały

Ta atrakcyjna kuchnia znajduje się w Perth w Australii i została zaprojektowana przez Urbane Projects. Wyspa kuchenna z betonowym blatem w kuchni łączy się zarówno z białymi, jak i ciemnymi szafkami kuchennymi. Stanowi środek pokoju.

Wyspa kuchenna z betonowym blatem w kuchni

Betonowy blat w ścianie kuchennej - wyspa kuchenna z jasnego drewna

Wyspa kuchenna jest również bardzo popularna w nowoczesnych meblach. Połączenie tego z betonowym blatem w kuchni gwarantuje nowoczesny i efektowny design. Jednocześnie w betonie jest miejsce na zlew, a pod blatem znajduje się miejsce do przechowywania w postaci szafek. Projekt pochodzi od Wespi de Meuron Romeo Architetti.

Nowoczesna kuchnia

beton-blat-kuchnia-minimalistyczny-biały-kafelki-lustro-patchwork-ciemny-parkiet

Betonowy blat w kuchni również znajduje się tutaj. Ponadto istnieje wiele innych nowoczesnych elementów, takich jak proste, białe powierzchnie, atrakcyjny patchworkowy wzór na powierzchni kafelkowej oraz ciemna drewniana podłoga. Każdy z tych elementów sam w sobie stanowi uderzający akt. Kuchnia znajduje się w domu w Australii i została zaprojektowana przez Janika Daleckiego.

Oryginalny kształt

beton-blat-kuchnia-wyspa-pomysł-ceglany-ściana

Wyspa kuchenna niekoniecznie musi mieć klasyczny prostokątny kształt. Ten projekt autorstwa THOSE Architects z ukośną krawędzią jest również bardzo oryginalny. Betonowy blat w kuchni stoi na szafkach z jasnego drewna, w które wkomponowano blat do siedzenia.

Wyspa kuchenna z efektem pływania

beton-blat-kuchnia-okrągły-kształt-pływający-żyrandol-szary-czarny

Tutaj też można zobaczyć świetny model z betonowym blatem w kuchni i ciekawym kształtem. Ponieważ beton jest wylewany, można je projektować bez żadnych problemów. Wyspa kuchenna autorstwa KC Design Studio jest zaokrąglona z jednej strony i wydaje się unosić w powietrzu. Oznacza to, że można go doskonale łączyć z hokerami lub hokerami. Ponadto wyspa kuchenna składa się z dwóch poziomów.

Zaznacz betonową wyspę kuchenną

beton-blat-kuchnia-okładzina-ścienna-drewno-stołek-barowy-metal-roślina-dekoracja

Beton może być wspaniałym akcentem w kuchni dzięki kontrastowemu kolorowi reszty mebli. W tym przykładzie na betonowy blat w kuchni zastosowano ciemne drewno. Kuchnia znajduje się w domu w Sydney i została zaprojektowana przez MCK Architects.

Japoński projekt kuchni

beton-blat-kuchnia-w-japońskim-stylu-nowoczesny-monochromatyczny-stołek-lodówka

Chcesz połączyć styl nowoczesny i japoński? Nie ma problemu! Możesz zobaczyć przykład, jak możesz to zrobić tutaj. Drewniane powierzchnie o wyglądzie listew są połączone z wyspą kuchenną z betonowym blatem w kuchni. Zespół Kimura Matsumoto Architects również wybrał jasny kolor. Kuchnia jest w Japonii.

Czarna kuchnia

beton-blat-kuchnia-czarny-szary-kuchnia-wyspa-stolec-loft

Przeprojektowany dom towarowy w Australii oferuje ten atrakcyjny betonowy blat w kuchni. Jest połączona z podłogą w ekstrawagancki sposób i jest dziełem Corben Architects. W szafkach ponownie zastosowano nowoczesny kontrastowy kolor. Dzięki czarnej powierzchni obydwa elementy sprawdzają się doskonale.

Szara wyspa kuchenna

beton-blat-kuchnia-panorama-okno-nowoczesne-krzesla-szafka-biala

Na wyspę kuchenną wybrano również betonowy blat w kuchni. Istnieją również białe szafki górna i dolna, pomiędzy którymi długie okna oferują zapierający dech w piersiach widok na krajobraz Gold Coast w Australii i zastępują tylną ścianę. Pomysł pochodzi z BDA Architecture.

Zielone akcenty

beton-blat-kuchnia-zielony-akcent-tylny-parkiet-jasny-lampy-wiszące

Z kolei Jamison Architects zaprojektowali tę minimalistyczną kuchnię. Oprócz ciekawego betonowego blatu w kuchni zauważalne są również zielone akcenty w postaci tylnej ściany kuchennej. Dopełnieniem kuchennej wyspy są nowoczesne hokery z błyszczącego metalu i jasnoszarej tapicerki.

Płyty betonowe

beton-blat-kuchenny-pomysl-kuchnia-wyspa-niebieska-płytki-klinkier kamień

Ta wyspa kuchenna naśladuje wygląd kilku betonowych płyt ułożonych jedna na drugiej. Wykończeniem jest betonowy blat w kuchni. Lustra kafelkowe wykonane z niebieskich płytek pasują do koloru betonu i są przełamane ceglaną ścianą w sąsiednim obszarze. Kuchnia znajduje się w Rio Grande do Sul w Brazylii i została zaprojektowana przez ESTUDIO 30 51.

Betonowy blat w kuchni o błyszczącej powierzchni

beton-blat-kuchnia-wysokiej-polysku-bialy-design-stal-stal-tapeta-dekoracja-pomysl

Cechą szczególną tego betonowego blatu w kuchni jest jego błyszcząca powierzchnia. W ten sposób płyta wspaniale komponuje się z urządzeniami kuchennymi wykonanymi ze stali w tym samym kolorze. Aby uzyskać ten wygląd, cały dom został odnowiony przez Bijl Architecture.

Betonowa kuchnia

beton-blat-kuchnia-sufit-sciana-szara-podloga-czarna-szafka-podstawa-panorama

Można tu zobaczyć kuchnię wykonaną niemal w całości z betonu. Oprócz betonowego blatu w kuchni, ściany, sufit i podłoga są również wykonane z minimalistycznie wyglądającego materiału. Szafy i oryginalny okap zostały wybrane przez firmę Luciano Kruk w kolorze czarnym.

Okładzina drewniana i beton

beton-blat-kuchnia-drewno-okładzina-pomysł-sufit-ciepły-ambient

Dzięki temu projektowi Moloney Architects prawie nie można zauważyć, że betonowy blat w kuchni jest naprawdę wykonany z tego materiału. Ciepłe drewniane panele ścian i sufitu w tym pomieszczeniu kontrastują z szarą podłogą.

Monochromatyczny projekt kuchni

beton-blat-kuchnia-czarny-wyciąg-okap-stołek barowy-metalowy na wysoki połysk

Monochromatyczne meble nie są niczym niezwykłym w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. A że taki projekt to naprawdę świetny pomysł, widać w projekcie autorstwa Matt Gibson Architects. Betonowy blat w kuchni stoi przed czarnymi szafkami. Jedynym wyjątkiem jest drewniany sufit, który nadaje pomieszczeniu pewne ciepło.

 Styl industrialny

beton-blat-kuchnia-skośny dach-czarna-ściana-farba-w stylu industrialnym

Betonowy wygląd jest również bardzo dobry dla obiektu w stylu industrialnym, ponieważ szara powierzchnia wspaniale komponuje się z czarnym metalem. W połączeniu z ciepłym drewnem tworzy przyjemną atmosferę, która jest szczególnie odpowiednia dla kawalerek.

Wyspa kuchenna z huśtawkami

beton-blat-w-kuchni-monochromatyczny-powierzchnia-szara-szara

Jakby nowoczesna betonowa wyspa kuchenna nie była wystarczająco atrakcyjna i oryginalna, jako miejsce do siedzenia wybrano huśtawki. Na monochromatyczne wnętrze składa się nie tylko betonowy blat w kuchni, ale także reszta mebli i betonowa ściana akcentująca.

Biały i szary

beton-blat-kuchnia-biała-ściana-jasna-wewnętrzna-półka ścienna

Ten projekt pokoju z betonowym blatem w kuchni ma śródziemnomorski charakter. Z betonu wykonana jest nie tylko cała kuchnia, ale także podłoga. Praktyczna nisza w kuchennej wyspie pozwala na schowanie stołków, aby nie przeszkadzały.

Okrągła wyspa kuchenna

beton-blat-kuchnia-okrągła-kuchnia-wyspa-skos-dach-kuchnia do zabudowy

Pochyłe sufity tworzą przytulną atmosferę. I choć pomieszczenia ze spadzistym dachem są trudne do ustawienia, można zastosować praktyczne meble do zabudowy, jak w tym przykładzie do kuchni ze spadzistym dachem. Wyspa kuchenna z betonowym blatem w kuchni ma okrągły kształt i przyciąga wzrok.