Pomysły na świąteczne dekoracje

Samodzielnie zrób ozdoby świąteczne – całująca kula jako alternatywa dla wieńca na drzwi

świąteczne dekoracje sam-zrób-pocałunki-pomysły-piłki-naturalne materiały-gałązki jodłowe

Dziś mamy szczególnie ciekawy pomysł na wypadek, gdybyś go miał Zrób sobie ozdoby świąteczne chcieć. Jest to amerykańska ozdoba zwana kulą całującą i jest fajną alternatywą dla klasycznego wieńca na drzwi. Dekoracja ma kształt kuli i jest ozdobiona naturalnymi materiałami świątecznymi, takimi jak zieleń jodły. Przygotowaliśmy kilka instrukcji, dzięki którym możesz samodzielnie wykonać tę atrakcyjną świąteczną dekorację i ozdobić nią swój dom.

Zrób sobie ozdoby świąteczne z naturalnych materiałów

Twórz własne ozdoby świąteczne całując-piłkę-jodłowo-zielone-kulki-w kratkę-łuk

Kissing Ball pierwotnie pochodzi z Wielkiej Brytanii i powstał w średniowieczu, a później został wprowadzony do Ameryki. Zwykle wisi nad wejściem do domu i ma symbolizować życzliwość wszystkich wchodzących gości. Piłkę można więc porównać do jemioły, która z kolei symbolizuje płodność i szczęście. Jeśli sam wykonasz tę świąteczną dekorację, otrzymasz również przedmiot o głębszym znaczeniu.

Zrób własne ozdoby świąteczne na drzwi i okna

Zrób własne ozdoby świąteczne pocałunki-piłka-inspiracja-zrób-zrób-zaprojektuj-drzwi-wieniec-drzwi

Tradycyjnie, oprócz zieleni jodły, do projektowania kuli do całowania używa się różnych przypraw, takich jak lawenda i rozmaryn. W dzisiejszych czasach jednak dodawane są również inne elementy. Możesz więc użyć innych suchych elementów, takich jak cynamon, goździki, plasterki pomarańczy, szyszki i tym podobne, gdy sam wykonasz tę świąteczną dekorację.

Ozdoby świąteczne z gwiazdkami – stwórz atrakcyjną biżuterię

Ozdoby świąteczne do rozdania – 6 wspaniałych pomysłów

Rękodzieło z bombkami – 6 fajnych pomysłów na domowe ozdoby świąteczne

Pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie

świąteczna-dekoracja-zrób-to-sam-całowanie-piłka-kwiat-bawełna-wstążka-czerwona-zielona

Podstawą jest piłka. Może to być gąbka florystyczna do kompozycji kwiatowych lub styropian. Pierwszy wariant jest bardziej odpowiedni, jeśli użyjesz prawdziwej zieleni jodłowej, która nawilża, pianka florystyczna może zaopatrywać gałęzie w wodę, a aranżacja trwa dłużej. Kulki styropianowe można mocować lub sklejać.

Zrób sobie ozdoby świąteczne na zewnątrz

Zrób sobie ozdoby świąteczne całując piłkę bożonarodzeniowe rękodzieło amerykańskie

Dzięki temu pomysłowi możesz samodzielnie wykonać świetną świąteczną dekorację okna. Oczywiście kulki Kissing Balls nadają się również do drzwi, tarasów i balkonów, ale mogą też swobodnie wisieć w pomieszczeniu. To, jak wykorzystasz świąteczną aranżację, zależy zwykle od Ciebie. Ale przejdźmy do pierwszych instrukcji dotyczących samodzielnego wykonywania ozdób choinkowych.

Wykonaj samodzielnie ozdoby adwentowe i świąteczne – instrukcje

Zrób sobie ozdoby świąteczne całując-piłkę-wianek na drzwi-alternatywa-rękodzieła-instrukcje-naśladuj

Do tej świątecznej aranżacji potrzebne są gałązki jodły, szyszki, małe bombki choinkowe, kulka piankowa, drut i para szczypiec. Zrób kokardę czerwoną wstążką, jak pokazano na rysunku, którą następnie zawiąż kawałkiem drutu. Aby samemu wykonać ozdoby świąteczne, najpierw włóż je do kuli.

Zrób ozdoby na Boże Narodzenie z zieloną jodłą

zrób sobie ozdoby świąteczne całując-piłkę-świąteczne-dekoracje-adventsdeko

Aby zrobić własne ozdoby świąteczne, weź kilka gałązek jodły i również włóż je do kuli. W końcu z piłki nie powinno być nic widać. Owiń drut wokół dolnego końca szyszek sosnowych i włóż je również do kuli tu i tam. Uzupełnij aranżację innymi rodzajami gałęzi i małymi bombkami choinkowymi.

Zrób ozdoby świąteczne z jemiołą

Twórz własne ozdoby świąteczne całując-piłkę-piłkę-czerwoną-wstążkę-materiały

Jeśli chcesz samemu zrobić świąteczną dekorację z dziećmi, odpowiednia jest również Kula Całowania. Najmłodsi z pewnością będą się tym dobrze bawić. Po zebraniu wszystkich materiałów na tę piłkę, najpierw uformuj pętlę. Następnie wkładasz to do piankowej kulki za pomocą drutu.

Naturalne ozdoby świąteczne

bożonarodzeniowe-dekoracje-zrób to sam-pocałunki-piłka-łatwe-rękodzieła-instrukcje-dla-początkujących

Następnie przykryj piłkę mchem. Najlepszym sposobem na naprawienie mchu jest użycie zakrzywionych igieł. Przytnij jemiołę do odpowiedniego rozmiaru i rozłóż je blisko siebie na kuli. Małe dzwoneczki są przyklejane do szpilek gorącym klejem, a także wkładane do kuli. Jeśli sam wykonasz tę świąteczną dekorację i użyjesz jej do dekoracji domu, zawsze będziesz miał powód, aby pocałować ukochaną osobę, gdy staniesz pod nią.

Zrób sobie ozdoby świąteczne z kulek

bożonarodzeniowe-dekoracje-zrób-to-sam-pocałunki-piłka-instrukcje-wstążki-mech

Sztuczny mech można również wykorzystać, jeśli samodzielnie wykonujesz ozdoby świąteczne. Przyklej go do piłki i zawiąż wokół niego wstążki, jak pokazano. Wstążka powinna być na tyle długa, aby utworzyła pętlę do zawieszenia. Następnie udekoruj górną część całującej się kuli innymi elementami.

Pomysły na świąteczne dekoracje z szyszkami

świąteczna-dekoracja-zrób-to-sam-pocałunek-piłka-styropian-piłka-szyszki

Szyszki sosny z białymi końcówkami są bardzo miłe dla oka. Do tego pomysłu samodzielnego wykonania ozdób choinkowych stosuje się większą liczbę szyszek, które łączy się kilkoma gałązkami. Funkcję kuli pełni styropian, natomiast taśma wykonana jest z lnu. Dodatkową ozdobą są sztuczne jagody, które następnie po prostu wkłada się do kuli.

Łatwa dekoracja DIY na Boże Narodzenie

świąteczna-dekoracja-zrób-to-sam-całująca-piłka-złota-szyszka-przędza-gorący-klej-pistolet

Dekoracja może również składać się wyłącznie z szyszek sosnowych. Użyj swojego naturalnego koloru lub spryskaj je wstępnie farbą w sprayu o dowolnym odcieniu, takim jak złoty lub srebrny. Nić jest formowana w pętlę, a następnie wklejana w kulkę po wcześniejszym przebiciu otworu. Przyklej również szyszki gorącym klejem.

Tinker ozdoby świąteczne

świąteczna-dekoracja-zrób-to-sam-pocałunki-piłka-bożonarodzeniowe-rzemiosło-kwiaty-gwiazdy-zielona

Jeśli sam wykonasz aranżację jako ozdobę świąteczną, możesz puścić wodze fantazji. Użyj sztucznych elementów, aby w przyszłym roku móc ponownie użyć kuli do całowania. Wszystkie elementy, które kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia, nadają się do wykonania świątecznej aranżacji. Możesz też zrobić kilka różnych kulek i udekorować cały dom.

Świąteczne rękodzieło z szyszkami i orzechami

świąteczna dekoracja

Orzechy to także świetny element, za pomocą którego możesz samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne. Świąteczna aranżacja to świetny sposób na kreatywne wykorzystanie łupin orzechów nadgryzionych lub całych orzechów włoskich. Jemioła, zieleń jodły i poinsecje, prawdziwe lub sztuczne, nadają dekoracji ostatecznego szlifu.

Samodzielnie zrób wiszące ozdoby świąteczne

bożonarodzeniowe-dekoracje-zrób-sam-na zewnątrz-pocałunki-piłka-weranda-taras-ogród

Jeśli w tym roku chcesz samodzielnie wykonać świąteczną dekorację z naturalnych materiałów, kula do całowania to naprawdę dobry pomysł. Sam zdecyduj, którą część domu chcesz zaprojektować z dekoracją. Jedno jest pewne: każdy będzie pod wrażeniem Twojej dekoracji. Więc nie czekaj dłużej, jeśli chcesz samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne.

Twórz pomysły na zimę

świąteczna-dekoracja-zrób-to-sam-całująca-piłka-rustykalna-lniana-koronka-vintage

Jeśli Twoje ozdoby świąteczne mają generalnie styl rustykalny, vintage lub skandynawski, możesz również użyć materiałów takich jak len i koronka, aby wykonać piłkę. Możesz łączyć te materiały z gałązkami jemioły. Możesz też zrobić pomysł nie tylko jako ozdobę świąteczną samodzielnie, ale na każdą okazję i uroczystość.

Twórz własne ozdoby świąteczne z Lindor

Świąteczne-dekoracje-zrób-sam-całująca-piłkę-jadalną-lindor-czekolada-zrób-to-sam

Jeśli wykonujesz ozdoby świąteczne, jak już wspomniano, możesz użyć dowolnego materiału.Pomysł z czekoladą Lindt jest szczególnie odpowiedni, jeśli chcesz samemu zrobić świąteczne prezenty. Kula do całowania służy jako dekoracja w okresie świątecznym i może być spożywana z całą rodziną.

Zrób samodzielnie amerykańskie ozdoby świąteczne

bożonarodzeniowa-dekoracja-zrób-to-sam-pocałunek-piłka-marshmallows-dekoracja-okna

Kolejnym jadalnym pomysłem, który możesz wykorzystać na domowe prezenty, jest ten oryginalny wariant z piankami. Aby można je było później zjeść, nie należy ich przyklejać klejem. Zamiast tego użyj igieł. Z kolei jeśli do ozdabiania używasz prawdziwych części roślin, upewnij się, że nie są to rośliny trujące. Dlatego należy unikać poinsecji. Z kolei jemioła jest trująca dla zwierząt.

Świąteczne rękodzieło z guzikami

świąteczne-dekoracje-zrób-to-sam-pocałunki-piłeczki-pomysły

Kulki styropianowe doskonale nadają się do takich wariantów. Na pewno widziałeś kulki z cekinami. Przyciski są używane w ten sam sposób. Za pomocą szpilek piłka jest całkowicie pokryta guzikami. Możesz również połączyć go z odrobiną jodły lub innymi elementami bożonarodzeniowymi, jeśli samodzielnie wykonujesz ozdoby świąteczne.

Zrób ozdoby świąteczne z papieru – 10 pięknych pomysłów na majsterkowanie na okres świąteczny

Stwórz własny świąteczny wieniec – 4 proste pomysły na ozdoby świąteczne DIY

Tinkerowe ozdoby świąteczne z tekturowych tub: 7 uroczych projektów DIY na ozdoby świąteczne

Piękne pakowanie prezentów świątecznych – 6 prostych pomysłów DIY na piękne opakowanie prezentów

Zrób sobie prezenty świąteczne: 7 kreatywnych i szybkich pomysłów na majsterkowanie

Składane serwetki na Boże Narodzenie – 9 prostych instrukcji