Pomysły na świąteczne dekoracje

Crafting za pomocą foremek do ciastek na Boże Narodzenie: stwórz własną dekorację za pomocą foremek do ciastek!

Twórz pomysły na świąteczne noże, aby tworzyć własne ozdoby choinkowe

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i w związku z tym wzrasta oczekiwania na wielkie rodzinne święto. Urocza dekoracja skraca czas oczekiwania i gwarantuje wprowadzenie całej rodziny w świąteczny nastrój. Szczególnie miłośnicy rękodzieła mogą się tego spodziewać: ich własny dom jest ozdobiony licznymi własnoręcznie wykonanymi akcesoriami, ozdobami choinkowymi i tym podobnymi. Wykorzystywane są nie tylko materiały ze sklepu rzemieślniczego, ale także artykuły gospodarstwa domowego. Foremki do ciastek dają wiele możliwości kreatywności. Możesz jej użyć do samodzielnego wykonania pięknych prezentów, takich jak świece czy mydło. Możesz także ozdobić girlandy, wieńce na drzwi i ozdoby choinkowe w ramach świątecznej dekoracji. Przedstawiamy 15 oryginalnych pomysłów na rękodzieło z foremkami na Boże Narodzenie.

Tinker z foremkami do ciastek na Boże Narodzenie: Użyj foremek do ciastek jako krążków do serwetek

Pomysły na rękodzieło foremki do ciastek na świąteczną gwiazdę do wycinania ciastek na serwetki

Odpowiednia dekoracja tworzy radosną atmosferę na wigilijnym stole. Upewnij się, że jesteś w dobrym nastroju i witaj swoich gości stylowo. Posyp błyszczące czerwono-złote kulki na stole, ułóż świeże czerwone róże wokół świec i za pomocą foremki do ciastek wytnij z tektury różne świąteczne motywy. Użyj foremek do ciastek jako pierścieni na serwetki i ustaw akcenty na stole.

Tinker z foremkami do ciastek na Boże Narodzenie: wieniec na drzwi wykonany z foremek do ciastek i papieru opakowaniowego

Foremki do ciastek Wieniec na drzwi Świąteczna kokardka Tkanina

Możesz teraz ozdobić swoje drzwi wejściowe wieńcem na drzwi – model pokazany powyżej gwarantuje długą żywotność. Po prostu sklej różne foremki do ciastek w kółko za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco. Udekoruj niektóre foremki do ciastek kolorowym papierem do pakowania i skrawkami materiału. U dołu zawiąż kokardę w biało-czerwoną kratkę. kompletny!

Pomysły na dekorację za pomocą foremek do ciastek na Boże Narodzenie: sam zrób girlandę ze skórki pomarańczowej

Zrób sobie świąteczną girlandę z dzwoneczkami ze skórki pomarańczy

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, kuchnia zwykle pozostaje bez dekoracji w zgiełku. Proponujemy Ci pomysł, dzięki któremu możesz upiększyć czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Zrób girlandę ze skórki pomarańczowej. Wystarczy wyciąć miseczki za pomocą foremki do ciastek, związać czerwono-białą nicią do szycia i odwiesić. Rozpieszczaj rodzinę cudownym zapachem o poranku.

Pomysły na prezenty z foremkami do ciastek na Boże Narodzenie: zrób kartkę z życzeniami z papieru muzycznego

Pomysły na rękodzieło, prezenty, kartki z życzeniami, papier muzyczny, foremka do ciastek, manekin, laska cynamonu

Kupiłeś lub zrobiłeś prezenty świąteczne, chciałbyś wysłać kartkę z życzeniami do dziadków lub jesteś zaproszony na świąteczny obiad na Boże Narodzenie i chciałbyś w podziękowaniu podarować pięknie zapakowany prezent? Nie może oczywiście zabraknąć odpowiedniej kartki świątecznej – z papieru nutowego wycinamy kartki okolicznościowe za pomocą foremek do ciastek ze świątecznymi motywami. Kartkę z życzeniami przywiąż sznurkiem do cynamonu i udekoruj nią prezenty. A jeśli jesteś gospodarzem na Boże Narodzenie, możesz po prostu użyć kartek okolicznościowych jako wizytówek.

Twórz ozdoby choinkowe ze skrawków materiału i foremek do ciastek

Pomysły na rękodzieło foremki do ciastek na świąteczne rękawiczki do szycia ozdoby choinkowe

Tak pomysłowa ozdoba choinkowa szczególnie dobrze prezentuje się na świątecznej choince – foremki do ciastek są ozdobione skrawkami materiału i przyklejone błyszczącymi cyrkoniami. Prawdziwie przyciągający wzrok, który z pewnością przyciągnie uwagę.

Pomysły na dekorację za pomocą foremek do ciastek na Boże Narodzenie: Zrób własne ozdoby choinkowe z plasteliny

Modelowanie glinianych figurek Boże Narodzenie sam tworzy nazwy ozdób choinkowych

Wariant na rękodzieło z dziećmi: Potrzebujesz plasteliny (suszenie na powietrzu) ​​i pieczątek z literami ze sklepu z rękodziełem. Po prostu wytnij z plasteliny różne kształty, zapisz imiona dzieci przy pomocy pieczątek, a następnie pozwól im stwardnieć w przewiewnym pomieszczeniu. Ozdoby choinkowe możesz też podarować swoim dziadkom.

Przygotuj gorącą czekoladę z bitą śmietaną

Pomysły na rękodzieło foremki do ciastek dla gwiazdki świątecznej z bitą śmietaną na gorącą czekoladę

Foremki do ciastek służą nie tylko do pieczenia ciasteczek. Okazują się również niezwykle pomocne przy dekorowaniu licznych ciast, ciasteczek i innych słodyczy, a nawet przy przygotowywaniu ciepłych napojów. Przykład na zdjęciu powyżej. Jak powszechnie wiadomo, gorąca czekolada jest częścią okresu adwentowego i osładza życie dużych i małych. Rozpieszczaj rodzinę pysznym napojem i podawaj z bitą śmietaną.

Jadalne ozdoby świąteczne: zrób girlandę z piernika

Pomysły na rękodzieło foremki do ciastek na Boże Narodzenie sprawiają, że sam piernikowy wianek

Jeśli nadal brakuje prezentów dla rodziny, możesz zaskoczyć ich z miłością domowymi przysmakami. Pierniki, herbatniki, ciasteczka – jadalne prezenty świąteczne to zawsze coś wyjątkowego. I ten gest jest bezpieczny do obnoszenia się – zawiąż słodycze w girlandę i powieś je na choince lub połóż na stole w jadalni.

Twórz pomysły za pomocą foremek do ciastek na Boże Narodzenie – samodzielnie zrób pływające świece

Pomysły na rękodzieło, foremki do ciastek na Boże Narodzenie, wymyśl własne pływające świeczki

Wpraw się w świąteczny nastrój z morzem światełek – sam możesz szybko zrobić pływające świeczki. Rozpuść wosk, następnie wlej go do szerokiej kwadratowej miski, skróć knoty świecy i od razu włóż do wosku. Pozwól woskowi ostygnąć, a gdy stwardnieje, wytnij świeczki foremkami.

świece świąteczne wlać foremki do ciastek pomysły na rękodzieło

Efekt końcowy wygląda tak pięknie – nawet skomplikowane kształty, takie jak kwiaty, jodły, dzwonki, gwiazdy i płatki śniegu można łatwo wyciąć w najdrobniejszych szczegółach i urozmaicić stół.

Podświetlana girlanda z foremkami do ciastek

Pomysły na rękodzieło foremki do ciastek na świąteczną girlandę lampek

Jeśli chcesz, aby romantyczne oświetlenie nie było włączone, ale nad stołem jadalnym lub jeśli chcesz samodzielnie wykonać podświetlaną dekorację okna, możesz wywiercić otwory w foremkach do ciastek i wsunąć je na lampy w lampkach.

Crafting za pomocą foremek do ciastek na Boże Narodzenie: mydło jako prezent świąteczny

Zrób sobie prezenty świąteczne samemu mydlane foremki do ciasteczek

Rozpieszczaj się na Boże Narodzenie ręcznie robionym naturalnym mydłem i pozwól, aby zapach odprężył Twoje zmysły. Lub zrób mydło jako niespodziankę dla rodziców. Najpierw przygotuj mieszankę płatków mydlanych, olejków zapachowych i farby.

Zrób sobie mydło Świąteczne prezenty, pomysły na rękodzieło, foremki do ciastek na Boże Narodzenie

Następnie rozpuść płatki mydła w ciepłej kąpieli wodnej i wlej je do formy lub głębokiej blachy do pieczenia. Przykryj formę folią spożywczą, odczekaj dwa dni. Usuń folię i za pomocą foremek do ciastek wytnij różne motywy. Pozostaw nowe mydła do wyschnięcia w chłodnym, suchym pomieszczeniu przez 10 dni. Wtedy możesz je rozdać.

Zrób samemu foremki do świątecznych filcowych girland w pokoju dziecięcym