Pomysły na świąteczne dekoracje

Możesz więc udekorować korytarz i poczuć świąteczny nastrój przy wejściu!

Dobre pierwsze wrażenie jest we wszystkim kluczem, a strefa wejściowa nie jest wyjątkiem, ponieważ obiecuje przedsmak Bożego Narodzenia w innych pokojach Twojego mieszkania. Piękne ozdoby świąteczne nie tylko witają gości, ale także każdego dnia przyniosą radość Tobie jako właścicielowi domu. Jeśli udekorujesz wejście lub korytarz na Boże Narodzenie, poczujesz się świątecznie, gdy tylko przekroczysz drzwi wejściowe. Chodzi o stworzenie tak przyjaznego środowiska, aby Twoi goście i rodzina mogli naprawdę poczuć świąteczny nastrój.

Wprowadź magię świąt do swojego wejścia!

Udekoruj schody na świąteczne lampki w zimnej bieli

Przed udekorowaniem wejścia lub przedpokoju na Boże Narodzenie należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

  • Posprzątaj korytarz. Nie ma nic gorszego dla gości niż poczucie, że są w cudzym bałaganie, nie mając gdzie schować swoich rzeczy. Ponieważ goście zwykle przynoszą ze sobą prezenty i butelki, zawsze upewnij się, że konsola jest wolna lub że są dostępne bezpłatne wieszaki na płaszcze do wieszania płaszczy. Zachęca gości do poczucia, że ​​nie przeszkadzają.

Ozdoby świąteczne na klatce schodowej Mała jodła w doniczce Jodłowe girlandy i bajkowe światła

  • Dekoracja nie powinna utrudniać normalnego ruchu na korytarzu. Szczególnie w długim, wąskim korytarzu potrzebujesz wystarczająco dużo miejsca do poruszania się: zakładaj i zdejmuj kurtkę, schylaj się, aby założyć lub zdjąć buty itp. Dlatego dekoracja nie powinna powodować dyskomfortu, a nawet obrażeń i powinna być umieszczone tam, gdzie nie ma wpływu na główne funkcje korytarza;.

Wiszące dekoracje najlepiej sprawdzają się w wąskim korytarzu

  • Dekoracje najlepiej powiesić. Dzięki temu nie zajmują cennego miejsca na podłodze w małym korytarzu. Wyjątkiem są puste narożniki, np. narożnik za drzwiami.
  • Weź pod uwagę rozmiar dekoracji. Nie wybieraj zbyt dużych dekoracji, które wizualnie pomniejszą przedpokój. Nie należy też przesadzać z ich liczbami. Zbyt wiele drobnych detali wizualnie przeciąża wnętrze.

Wejście prezentuje się w pełnej okazałości

Powitaj gości błyskotliwą sceną. Wspaniale powitaj zimę w przedpokoju z ośnieżonymi wieńcami, girlandami i małymi choinkami. Niezależnie od tego, czy wybierzesz fajny, nowoczesny wygląd, czy udekorujesz w stylu wiejskim, zależy to od Ciebie.

Na Boże Narodzenie może być trochę bardziej efektownie! Od mosiądzu i miedzi po złoto – ciepłe odcienie metalu zapewniają elegancję i przytulność. A jeśli chcesz stworzyć wrażenie zimowej krainy czarów, wybierz połączenie srebra i bieli.

Tutaj też nie powinno zabraknąć mini choinki

Ozdoby świąteczne w strefie wejściowej z dużą ilością zieleni

Choinka w doniczce to także cudowna atrakcja w strefie wejściowej. Można go jeszcze lepiej zaakcentować, jeśli zostanie umieszczony na drewnianym stołku lub małym stoliku. Tworzy to również wyrafinowaną grę o różnych wysokościach.

Alternatywna choinka jako dekoracja ścienna w przedpokoju

Jodła na ścianie w przedpokoju z girlandami i bajkowymi światłami

Jeśli masz pustą ścianę w korytarzu, możesz również ustawić choinkę z bajkowymi lampkami i girlandami. Możesz użyć przezroczystych kropek kleju lub odpinanych haczyków, aby przymocować dekoracje do ściany. Można je następnie usunąć bez śladu.

Udekoruj konsolę/komodę na Boże Narodzenie

Komoda do przedpokoju na Boże Narodzenie udekoruj gałąź w szklanym wazonie z bajkowymi światłami

Komoda w przedpokoju pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również służy jako idealne miejsce do przechowywania sezonowych dekoracji. Aby nadać swojemu wejściu świąteczny nastrój, pogrupuj elementy dekoracyjne o różnych wysokościach, takie jak wysoki wazon, średniej wielkości miska i kilka małych świeczników na tealighty. Jako alternatywę dla choinki dobrze sprawdzają się również ozdobne gałązki w wazonie, ponieważ można je również ozdobić kulkami i lampkami. Domowe sople to również fajny pomysł na dekorację.

oświetlenie świąteczne

Ozdoby świąteczne w przedpokoju z zimnymi białymi lampkami i dekoracjami w kolorze srebrnym i białym

W okresie świątecznym światło odgrywa bardzo szczególną rolę. Udekoruj futryny drzwi prostą girlandą z jodły i dodaj trochę bajkowych świateł. Drzewka LED również przyciągają wzrok, ponieważ sprawiają, że Twój korytarz świeci przyjemnym blaskiem, gdy światło jest przytłumione.

Drzewa świecące w strefie wejściowej

Lampiony, lampiony i co.

Udekoruj korytarz na Boże Narodzenie w stylu nordyckim

Świece zapewniają przytulność wszędzie. Jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, wybierz świece LED. Wybierz kombinację świeczników o różnych wysokościach i kształtach, od świeczników na tealighty po wysokie lampiony i lampiony do świec pieńkowych. Aby uzyskać spójny wygląd, wybierz jeden element, który łączy je wszystkie razem. W tym przypadku jest to industrialne metalowe wykończenie i geometryczny kształt. Możesz również stworzyć ciepłą i bogatą atmosferę za pomocą pachnących pomarańczowych i cynamonowych świec w złotych lampionach. Przy okazji w tym artykule znajdziesz również świetne pomysły na zaprojektowanie dekoracji do latarni.

Udekoruj lustro w korytarzu na Boże Narodzenie

Ozdoby świąteczne na komodzie i lustrze w przedpokoju

Jeśli masz lustro do przedpokoju, nadaj mu świąteczny akcent za pomocą zdejmowanych świątecznych naklejek. Możesz również użyć kredowych pisaków do samodzielnego narysowania pięknych motywów świątecznych. Uzupełnij swoją lustrzaną dekorację bujną girlandą z jodły. Więcej pomysłów na udekorowanie lustra na Boże Narodzenie znajdziesz w tym artykule.

obrazki samoprzylepne na szyby, lustra i inne powierzchnie szklane

Wiklinowe kosze dodają tekstury

Szyszki z gałęzi brzozy i lampki w wiklinowym koszu

Koszyki to ulubieniec stylistów, jeśli chodzi o dodanie faktury i wysokości do aranżacji. Możesz nawet ładnie zaprezentować gałęzie i gałązki w prostym wiklinowym koszu.

Świąteczna dekoracja ze świeżymi gałęziami jodły i eukaliptusa w koszu

Udekoruj balustradę na Boże Narodzenie

Niech ozdoby choinkowe zawisną na balustradzie

Prosta girlanda z gałązek eukaliptusa lub jodły nadaje balustradzie miły i świeży świąteczny akcent. Byłoby też miło, gdybyś miał małe ozdoby zwisające na żyłce.

Udekoruj balustradę na Boże Narodzenie gałązkami

Ale girlandy to nie jedyny sposób na udekorowanie balustrad schodowych na Boże Narodzenie. Na przykład te świąteczne bukiety można łatwo wykonać, wiążąc gałązki z jagodami lub świeżą zieloną jodłą z ładną wstążką i kilkoma ozdobami. A co najważniejsze, poręcz jest pozbawiona ozdób, co jest istotnym punktem dla bezpieczeństwa w domu.

Ozdoba świąteczna w neutralnych kolorach też może wyglądać bardzo efektownie

Ozdoby świąteczne w strefie wejściowej ze świeżymi gałązkami i papierowymi gwiazdkami

Ta świąteczna dekoracja nadaje miłą atmosferę vintage

Ozdoby świąteczne na klatce schodowej w neutralnych kolorach

Grupuj figurki o różnej wysokości

Ozdoby świąteczne na konsoli w przedpokoju w kolorze białym i srebrnym

Wybierz naturalne materiały, aby nadać dekoracji przedpokoju rustykalny charakter

Świąteczne ozdoby do przedpokoju w stylu vintage i naturalnych materiałów

Dekoracje w stylu Boho nadają się również na Boże Narodzenie

Świąteczne ozdoby w stylu boho na korytarzu

Dzięki lodowatym bielom i leśnej zieleni możesz uzyskać czarującą świąteczną scenę

Świąteczne ozdoby w kolorze zielonym i białym na konsoli w przedpokoju

Minimalistyczny i prosty też jest możliwy

Skandynawska świąteczna prosta dekoracja w przedpokoju

Świece i bajkowe lampki idealnie pasują do nowoczesnego przedpokoju

Nowoczesne ozdoby świąteczne w przedpokoju z łańcuchami świetlnymi LED i gałązkami jagód na szafce na buty

Skandynawska wróżka wita gości

Świąteczne ozdoby do nowoczesnego przedpokoju skandynawskich krasnali i bajkowe lampki wokół lustra

Jeśli chodzi o świąteczną dekorację w stylu wiejskiego domu, postaw na zimową paletę kolorów sosnowej zieleni, ostrokrzewowej czerwieni i zimowej bieli

Korytarz na Boże Narodzenie dekorujący komodę w stylu wiejskim

Lampki choinkowe mogą być chłodnobiałe lub ciepłe białe

Udekoruj korytarz na Boże Narodzenie bajkowymi światłami i świecami

Neutralne kolory czy ciepłe odcienie czerwieni? Który pomysł bardziej Ci się podoba?

Udekoruj wejście na Boże Narodzenie, klasycznie piękne