Pomysły na świąteczne dekoracje

Dekorowanie choinki – 10 wskazówek na promienną choinkę

Choinka ozdobi złote kulki gwiazdkami eleganckie wskazówki

Choinki zdecydowanie nie powinno zabraknąć w każdym domu. Istnieje kilka ważnych zasad, które pomogą Ci stworzyć najpiękniejszą choinkę. Sprawdź nasze Wskazówki dotyczące dekorowania choinki z których możesz skorzystać w tym roku.

Udekoruj choinkę – wskazówka 1: powiesić duże ozdoby

Choinka udekoruj diy kwiaty w paski tkaniny duże!

Ta choinka prezentuje technikę, której większość dekoratorów przeocza: użycie dużych ozdób. Duże, domowe kwiaty z tkaniny robią ogromne wrażenie. Zazwyczaj duże wisiorki kosztują trochę więcej, ale z drugiej strony nie musisz kupować tylu. A efekt zapiera dech.

Udekoruj choinkę – wskazówka 2: Trzymaj się jednego tematu

Choinka dekoruje różowe kulki pomysłowe w czerwonym nowoczesnym stylu

Różowy motyw tej choinki powtarzają kule w podobnych odcieniach koloru. Rezultatem jest nowoczesny wygląd, który staje się coraz bardziej popularny. Jeśli chcesz w tym roku kolorową choinkę, możesz wybrać jeden z różnych kolorów. Białe drzewo też jest bardzo modne.

Wskazówka 3: spraw, by świeciło

Choinka ozdobi bajkowe światła podświetlając kolorowe kulki

Łańcuch światełek nadaje choince pewien blask i sprawia, że ​​błyszczy. Możesz udrapować świecące lampki w pobliżu, aby dodać blasku. W zależności od wyglądu, jaki chcesz uzyskać, możesz wybierać między kolorowymi, białymi, żółtymi lub innymi monochromatycznymi światłami.

Wskazówka 4: powtórz akcenty

udekoruj choinkę eleganckimi białymi złotymi akcentami vintage

Powtórz ten sam rodzaj ozdoby, aby zachować ten sam kolor, kształt i motyw w całym drzewie. Te czerwone dekoracje harmonijnie łączą pozostałe detale. Kup od dwóch do czterech tuzinów przedmiotu, aby określić główny motyw. Różne rozmiary, kształty lub tekstury tego elementu nadadzą wtedy bardzo wyjątkowy charakter.

Wskazówka 5: żywioły naturalne

Choinka-dekoruj-naturalne-materiały-dekoracje-szyszki-jedwabne liście

Naturalne materiały są niedrogą opcją przy dekorowaniu jodły. Spróbuj zawiązać szyszki (duże i małe), liście (suszone lub z jedwabiu), gałązki jodły lub jagód w bukiecie, który nada choince cudownie rustykalny i elegancki wygląd.

Wskazówka 6: Połącz ozdoby choinkowe harmonijnie z kolorami w pokoju

Choinki-wskazówki-dekoracyjne-skoordynowane-z-dekoracją-wnętrza

Projektanci dekorują choinki kolorami i motywami, które są skoordynowane z innymi dekoracjami w pokoju. Powtórz kolory i motywy z salonu za pomocą wstążek, papieru, girland i ozdób, aby wszystko harmonijnie połączyć.

Wskazówka 7: wypełnij luki bukietami kwiatów

Choinka dekoruje luki wypełnia kulki

Podczas dekorowania odpowiednia ilość ma kluczowe znaczenie dla idealnie udekorowanego drzewka. Nie powinien być zbyt bogaty, aby nie wyglądał zbyt kiczowato, ani zbyt goły. Wypełnij puste miejsca między bombkami choinkowymi a lampkami dekoracjami kwiatowymi lub innymi elementami dekoracyjnymi

Wskazówka 8: jasne linie

Choinka ozdabia jasne linie zielonymi kulkami

Tutaj możesz zobaczyć choinkę, w której ilość ozdób jest optymalna. Jest optymalnie zaprojektowany i emanuje odświętnością, a jednocześnie wygląda schludnie i równo. Jasne linie zapobiegają bałaganowi.

Wskazówka 9: wszystko w jednym kolorze

Choinka dekoruje jednokolorową białą choinkę białymi kulkami

Tutaj możesz zobaczyć białą jodłę, o której wspominaliśmy wcześniej. Wspaniale nadaje się na jednokolorową dekorację świąteczną. Używane są kule, które są tak samo białe. Oczywiście działa to również z każdym innym kolorem. Świetny pomysł dla każdego, kto szuka minimalistycznego pomysłu na świąteczne dekoracje.

Wskazówka 10: róże na Boże Narodzenie

ozdoby choinkowe pomarańczowa róża słoma stożek deco

Róże nie są typowymi kwiatami zimowymi. I właśnie z tego powodu będą również ciekawie przyciągać wzrok na choince. Nie bój się spróbować czegoś niezwykłego. Sztuczne róże można szybko i łatwo znaleźć, a także są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można je łatwo dopasować do dekoracji na drzewie.

ozdoby choinkowe motyw złoty kobalt niebieski morze

Choinka-udekoruj-duże-srebrne-bombki-gwiazdki

Choinka-udekoruj-zielona-jodła-motyle-lamele

Choinka-dekoruj-kryształy-lustrzane-ozdoby

Choinka-udekoruj-czerwony-motyw-kolor-powtórz