Pomysły na świąteczne dekoracje

15 pomysłów na ozdoby świąteczne w biurze i w pracy

Pomysły na ozdoby świąteczne biuro miejsce pracy odświętnie udekoruj kolegów

Boże Narodzenie jest tuż za rogiem, a w mieście świecą już pierwsze świąteczne lampki. Powoli panuje świąteczny nastrój i wszyscy doświadczają swoistej metamorfozy. Odrobina waty cukrowej i grzanego wina może szybko zmienić zły nastrój w chwile refleksji w gronie przyjaciół i rodziny. Zmienia się też atmosfera w miejscu pracy, a pracownicy nie mogą się już doczekać kolejnego roku, który, miejmy nadzieję, będzie jeszcze lepszy. W wielu firmach okres świąteczny jest jedną z nielicznych okazji, które wszyscy pracownicy świętują razem – wigilią. Aby zaprosić dobry świąteczny nastrój w miejscu pracy, warto zainwestować w dekorację trochę czasu i kreatywności. Wzbogacimy Cię o 15 pomysłów na ozdoby świąteczne w biurze.

Pomysły na ozdoby świąteczne w biurze jako konkurs

Pomysły na świąteczną dekorację biura w miejscu pracy odświętnie udekoruj renifera

Duch Świąt zaczyna się od nas i od ludzi wokół nas. A jeśli spędzasz 8 godzin dziennie w pracy, dlaczego nie zacząć od razu. Nie jest jednak łatwo zainspirować do takich działań wiele osób o różnych osobowościach i zainteresowaniach. Ponadto bardzo prawdopodobne jest, że nie wszyscy będą brać udział w dekorowaniu, zwłaszcza jeśli nie jest to rutynowa sprawa. Aby zebrać wszystkich wokół idei ozdób choinkowych, można zorganizować konkurs z całym biurem. Tworzy się kilka zespołów (losowo lub strategicznie) i każdy z nich odpowiada za dekorację określonego obszaru w firmie. Każdy pracownik otrzymuje zadanie i będzie pracował w zespole z innymi jednocześnie.

Pomysły na ozdoby świąteczne, które wyczarują dobrą atmosferę w biurze

Pomysły na świąteczne dekoracje biurowe na biurko do pracy

Inną możliwością jest, aby każdy pracownik udekorował swoje miejsce pracy według własnego gustu i własnymi materiałami. Aby pomieszczenia wspólne, korytarze itp. nie były zaniedbywane, ktoś również powinien o nie zadbać. Każdy może dostarczyć resztki elementów dekoracyjnych do wspólnej dekoracji. Przede wszystkim ważne jest, abyś dobrze się bawił i nie czuł się przytłoczony.

Pomysły na ozdoby świąteczne: zrób to sam lub kup gotowe?

Pomysły na świąteczne dekoracje biurowe biurko do pracy w wieńcu adwentowym

Jeśli chodzi o ozdoby świąteczne, są dwie opcje: możesz je wykonać samodzielnie lub kupić gotowe. Jeśli nie masz czasu lub nie jesteś osobą twórczą, zawsze możesz kupić tradycyjne ozdoby świąteczne i wykorzystać je do udekorowania swojego miejsca pracy. Pomysły na majsterkowanie wymagają również mniej lub więcej materiałów do rękodzieła i oczywiście czasu. Ponadto kreatywne zajęcia rekreacyjne pomagają zmniejszyć stres.

pomysły świąteczne dekoracje biuro miejsce pracy stylowa szlachetna szafka

Choć dla jednych Boże Narodzenie to czas spokoju, dla innych wiąże się z wieloma obowiązkami rodzinnymi. Kiedy stres w pracy nadchodzi pod koniec roku, nie wszyscy pracownicy z pewnością chcieliby zajmować się ozdobami świątecznymi w biurze. Powinieneś to zrozumieć i angażować tylko wolontariuszy. Teraz konieczne jest stworzenie spokojnego otoczenia, które zapewni równowagę i nie spowoduje świątecznego stresu.

pomysły świąteczne dekoracje biuro miejsce pracy szykowna prosta papierowa dekoracja stołu

Jeśli masz pomysł nie tylko na udekorowanie biurka na Boże Narodzenie, ale także na przekształcenie całego biura z kolegami, zdecydowanie powinieneś najpierw przedyskutować ten pomysł z szefem. Jeśli jesteś sam w swoim biurze, możesz oczywiście puścić wodze fantazji.

Pomysły na ozdoby świąteczne w biurze, które nie zakłócają atmosfery pracy

pomysły dekoracja świąteczna biuro miejsce pracy dekoracja stołu figurki papierowe płatki śniegu

Mało kto jest dziś sam w swoim biurze. Pomysły na ozdoby świąteczne powinny być przede wszystkim bardzo przemyślane, przedyskutowane i uregulowane z pracownikami. Jeśli jedna lub druga dekoracja może szkodzić zdrowiu, firmie lub atmosferze pracy, jest niewłaściwa. Podobnie nie powinno wywoływać negatywnych skojarzeń u jednego lub drugiego współpracownika. Należy również zwrócić uwagę na przedmioty i elementy dekoracyjne, które wydają dźwięki. Mogą być postrzegane jako szczególnie uciążliwe podczas pracy.

pomysły świąteczne dekoracje biuro miejsce pracy papierowa girlanda wesołych świąt

Inne ozdoby, które się poruszają, świecą lub mrugają, mogą uniemożliwić pracę i zakłócić atmosferę pracy. Aromatyczne świece i inne, które emanują przytulnymi, świątecznymi zapachami, nie zawsze są używane przez wszystkich. Po pierwsze są bardzo motywujące, po drugie te zapachy wbijają się w nos i mogą nawet powodować bóle głowy. Dlatego lepiej dyskutować z kolegami, którzy co lubią lub w ogóle tego nie tolerują.

pomysły świąteczne dekoracje biuro oświetlenie do pracy bajki oświetlenie

Zwróć uwagę nie tylko na to, czym ozdobisz biuro, ale także na to, jak mocujesz elementy dekoracyjne. Szeroka gama świątecznego oświetlenia, takiego jak lampki choinkowe, łuki świec i inne, jest zwykle wyposażona w kabel do gniazdka. Może to być irytujące, a nawet stanowić przeszkodę, zwłaszcza tam, gdzie występuje ruch klientów. Poza tym ekspansywne aranżacje nie są dobrym pomysłem, jeśli w pomieszczeniu nie ma aż tak dużo miejsca.

pomysły świąteczne dekoracje biuro miejsce pracy wiszące ozdoby choinkowe laski cukrowe

W większości przypadków ozdoba wisząca jest dobrym pomysłem, jeśli jest umieszczona na odpowiedniej wysokości. Szczególnie dobrze nadają się do tego sufity typu kurtynowego, ponieważ elementy dekoracyjne można zawiesić między panelami bez konieczności dodatkowego nawiercania sufitu. Można do tego wykorzystać ozdobne wstążki lub przezroczystą żyłkę wędkarską.

pomysły świąteczne dekoracje biuro miejsce pracy drzwi szklane udekoruj pętlę

Drzwi w biurze można również ozdobić na Boże Narodzenie. Szczególnie pomysłowym pomysłem jest zawiązanie do niego ozdobnej kokardki szeroką czerwoną wstążką. Z daleka drzwi wyglądają jak ogromny prezent. Po okresie świątecznym kokardę po prostu zdejmuje się bez pozostawiania śladów na powierzchni.

Pomysły na świąteczne dekoracje: Wybór choinki

pomysły świąteczne dekoracje biuro miejsce pracy choinka mała sztuczna

W biurze nie powinno też zabraknąć choinki. Jest to nieodłączny element świątecznej dekoracji i od razu wprawia w dobry nastrój. Szczególnie w środowisku pracy i ze względów ekologicznych coraz więcej osób rezygnuje z prawdziwej choinki. Szkoda, gdy pomyślisz o tym, że drzewo potrzebuje około 12 lat, aby zadowolić nas ludzi i musi za to umrzeć. Na szczęście podrabiane alternatywy stają się coraz bardziej popularne i coraz więcej projektantów i producentów oferuje na rynku ciekawe modele.

pomysły świąteczne dekoracje biuro miejsce pracy choinka papierowa tektura tektura falista

Oprócz choinek wykonanych z tworzywa sztucznego, które są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i wariantów, istnieją również wersje wykonane z innych materiałów. Choinki wykonane z tektury, papieru lub tektury falistej są szczególnie popularne wśród osób nastawionych na design. Są one wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska. Można je udekorować jak zwykłą choinkę i z pewnością będą przyciągać wzrok.

pomysły świąteczne dekoracje biuro miejsce pracy drzwi choinka bajkowe światła

Możesz również samodzielnie stworzyć alternatywną choinkę z różnych materiałów. Tutaj kreatywny pomysł na ozdoby świąteczne jest realizowany na drzwiach, a świecąca choinka składa się z zaledwie sznura świateł i wielu bombek. W zależności od tego, ile miejsca jest dostępne w biurze i gdzie znajduje się choinka, pracownicy mogą wybrać jeden lub drugi wariant.

pomysły świąteczne dekoracje biuro miejsce pracy choinka duża