Pomysły na tatuaż

Zrób sobie tatuaż z henny – wskazówki dotyczące stosowania i 35 wspaniałych wzorów

henna-tatuaż-zrób-to-sam-delikatne-trend-ręce

Tatuaże z henny są popularną pamiątką, a wiele kobiet robi je podczas egzotycznych wakacji. Ale w niektórych krajach azjatyckich są one również tradycyjną sztuką ciała i dlatego wyglądają szczególnie egzotycznie. Kto ale być? Zrób sobie tatuaż z henny chciałbyś znaleźć poniżej ważne informacje, wskazówki, instrukcje krok po kroku i inspirujące pomysły na projekty.

Zrób sobie tatuaż z henny – wspaniała tymczasowa sztuka ciała

henna-tatuaż-zrób-sam-tymczasowo-ręce-palce

Tradycyjnie te tymczasowe tatuaże umieszcza się na grzbiecie dłoni i stopach, ponieważ te części ciała są dobrze ukrwione i mają duże pory, a zatem szczególnie dobrze wchłaniają barwnik. Oczywiście tatuaż można pomalować również w innych miejscach. Jednak może wtedy szybciej zanikać.

Zrób sobie tatuaż z henny – tymczasowe tatuaże na dłonie, ramiona i dekolt

Zrób sobie tatuaż z henny -ramię-ramię-ręka-klatka piersiowa

Warto najpierw przetestować kolor henny na ukrytym miejscu na ciele, ponieważ każda skóra reaguje inaczej. W zależności od rodzaju skóry i innych cech zdrowotnych efekt może różnić się intensywnością koloru, tak jak w przypadku prawdziwego tatuażu. Najlepsze w tym jest to, że ten rodzaj tatuażu znika po dobrych dwóch tygodniach i można na sobie namalować coś nowego.

Zrób sobie tatuaż z henny – filigranowe łańcuszki i mandale

Henna-tatuaż-zrób-to-sam-udo-ozdoby-ręce

Możliwości doboru motywów jest wiele. W sklepach dostępne są nawet szablony, które można umieścić na skórze i pokolorować. Możesz sam stworzyć szablon za pomocą mocniejszego filmu. Pożądany motyw jest na niej nadrukowywany, malowany według szablonu lub samodzielnie projektowany, a następnie starannie wycinany ostrym nożem (np. nożem do dywanów). Inną opcją jest oczywiście ręczne malowanie tatuażu.

Tatuaż henną trwa minimum 7 dni do 3 tygodni

Zrób sobie tatuaż z henny-ramię-ramię-moda

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać tatuaż henną, powinieneś wcześniej uzyskać hennę w postaci proszku. Jest dostępny w większości azjatyckich sklepów, ale można go również zamówić online. Niektóre studia tatuażu, które oferują tatuaże tymczasowe, również zapewniają odpowiedni kolor.

Kolor tatuażu z henny – brązowy lub czarny

Zrób swój własny tatuaż z henny - potem na ramieniu-ramię

Jako produkt naturalny henna jest czerwona i może różnić się intensywnością koloru i mieć od jasnoczerwonego do mocnego czerwonawo brązowego. Inne niuanse kolorystyczne nie są już produktami naturalnymi. Przede wszystkim czarna henna jest bardzo popularna, ponieważ wizualnie jest bardzo podobna do tuszu do tatuażu. Ale może zawierać PPD. Najlepiej przetestować niewielki obszar na skórze, odczekać 24 godziny i dopiero wtedy rozpocząć malowanie.

Maluj filigranowe ozdoby na dłoniach i ramionach

henna-tatuaż-zrób-to-sam-ramię-ramię-trend

Co to jest PPD? Jest to formator kolorów, który charakteryzuje się bogatą czernią. Ponieważ pigment jest bardzo silny, może powodować podrażnienia skóry i masywne reakcje alergiczne. Jeśli cierpisz na jakiekolwiek alergie skórne, warto używać tylko naturalnych kolorów.

Tatuaże z henny na dłoniach – tradycyjnie na wesele

henna-tatuaz-zrób-to-sam-tradycyjny-ślub-indie

Ludzie uprawiali hennę od czasów starożytnych i używają jej jako naturalnego środka barwiącego do barwienia tekstyliów i innych artykułów, ale także do stosowania na ciele. W Indiach malowanie skóry jest tradycyjną sztuką ciała od XII wieku. Jest to znane jako sztuka Mehndi i ma dwa znaczenia – henna w języku hindi oraz proces malowania i wynikająca z niego praca. W Azji obrazy z henny są nadal używane do dziś w związku z okazjami duchowymi i rytualnymi.

Body art z Indii i Maroka 

henna-tatuaż-zrób-sam-tradycyjny-indyjski-ślub

W Indiach i Maroku kobiety malują ręce podczas różnych rytuałów, świąt religijnych, ślubów itp. Każda kultura i pewna grupa społeczeństwa ma swoje specyficzne symbole i znaki, które są używane jako wyraz przynależności.

Zrób sobie tatuaż z henny – możliwy, ale nie taki łatwy

henna-tatuaż-zrób-to-sam-porady-pomysły

Zanim zmieszasz hennę w proszku, być może już wybrałeś motyw i konkretną część ciała. To oczywiście zależy od Twojego gustu lub możesz również użyć szablonu. Możesz znaleźć kilka w zestawie na wypadek, gdybyś miał jeden.

Instrukcje łatwe

Zrób sobie tatuaż z henny

Aby móc samodzielnie wykonać tatuaż z henny, wymagane są następujące materiały:

  • Farba henną w postaci proszku lub gotowej mieszanki w spiczastych saszetkach lub jako tuba z nasadką dostępna w zestawie, gotowa do aplikacji
  • Nawilżacz
  • Oliwa z oliwek
  • Papier toaletowy, waciki, wykałaczki
  • Folia spożywcza
  • Motyw lub szablon
  • przyjazny dla skóry długopis do szkicowania
  • szklanka wody

Łatwiej z szablonem tatuażu

henna-tatuaż-zrób-to-sam-instrukcje-pomysły-wskazówki

Zanim zaczniesz malować, powinieneś przetestować swoją tolerancję skóry. Następnie możesz przejść dalej. Najpierw delikatnie nagrzewa się wybraną część ciała, ponieważ skóra lepiej wchłania kolor, gdy jest ciepło. Wypij filiżankę gorącej herbaty lub podgrzej ją na grzejniku.

Porady i wskazówki 

henna-tatuaz-zrób-to-sam-instrukcje-wskazówki-ozdoby

Przed malowaniem nałóż krem ​​nawilżający na dłonie. Ułatwi to zmycie farby z henny, jeśli podczas zabiegu zabarwiłeś ręce. W wybranej części ciała najpierw narysuj wybrany motyw przyjaznym dla skóry pisakiem. Następnie z farbą henną wszystko, co musisz zrobić, to podążać za liniami.

Krok po kroku

henna-tatuaz-zrób-to-sam-części-ciała-mandala

Teraz weź torebkę lub rurkę z henną z nasadką i odetnij pierwsze 2-3 mm zaostrzonego końca z przodu. W ten sposób otrzymujesz swój „długopis”, którym możesz teraz pomalować motyw.

Praktyka tworzy mistrzów

Zrób to sam-henna-tatuaż-na-papierze-wskazówki-praktyki

Ale zanim natychmiast zaczniesz malować skórę, zalecamy najpierw wykonanie testu na kartce papieru. Staraj się naśladować zakrzywione kształty, ćwicz technikę i odpowiedni nacisk. Dzięki temu dowiesz się, jak prawidłowo używać pióra Art Pen. Otwór w torbie z henną zawsze można powiększyć, ale nigdy mniej.

Tatuaż z henny – możliwy na dowolnej części ciała

Zrób-to-sam-henna-tatuaż-ozdoby-na-plecy-na-ramię

Jeśli sam wykonujesz tatuaż henną, poświęć na to odpowiednią ilość czasu i najpierw spróbuj, na przykład dzień wcześniej, odtworzyć cały wzór. Postaraj się wykonać kilka razy perfekcyjnie szczegóły i szczegóły, aż odniesiesz sukces i będziesz zadowolony z rezultatu.

Tatuaż z henny jako bransoletka

henna-tatuaz-zrób-to-sam-ramię-bransoleta-tymczasowa

Kiedy samodzielnie wykonujesz tatuaż z henny, zawsze zaczynaj od prostej, prostej linii. Szybko przekonasz się, że narysowanie idealnego nie jest takie proste. Ale służy jako pozycja wyjściowa i możesz odpowiednio umieścić cały motyw.

Udekoruj kostki

henna-tatuaż-zrób-pierścienie-na-palce-farba

Łuki i kropki, zakrzywione kształty i ozdoby z kultury orientalnej są idealne do projektu tatuażu z henny. Pomaluj i powtórz łukowaty wzór kilka razy z pewnej odległości i wypełnij przestrzeń pomiędzy filigranowymi motywami. Szczególnie ładnie wygląda ozdabianie kostek.

Tradycyjnie na dłoniach i stopach

henna-tatuaż-zrób-to-sam-stopy-maluj-ręce

Malując dłonie i palce najlepiej stosować symetryczne wzory.

Stopy i łydki

henna-tatuaż-zrób-to-sam-stopy-cielęta-splendid

Samodzielne malowanie stóp farbą henną jest o wiele łatwiejsze niż malowanie rąk. Tutaj najlepiej wyglądają cienkie linie i filigranowe detale. Małe błędy można natychmiast wyeliminować za pomocą wacików lub wykałaczek.

Obrączka na nóżkę ptaka

henna-tatuaz-zrób-to-sam-stopy-lakier-do-paznokci-czarny

Po namalowaniu motywu na skórze należy poczekać, aż farba henną dobrze wyschnie. Zależy to zasadniczo od Twojej skóry, ale także od temperatury pokojowej. Po co najmniej godzinie tymczasowy tatuaż będzie gotowy, ale nie do końca.

Zrób sobie tatuaż henną na stopach – przed i po zdjęciu

henna-tatuaż-zrób-siebie-stopy-przed-po

Jeśli chcesz mieć długotrwałą sztukę ciała, którą wykonałeś sam, owiń papier toaletowy wokół pomalowanej dłoni i zwilż ją. Aby zapobiec szybkiemu wysychaniu, owiń obszar folią spożywczą. Jeśli farba nie wyschnie dobrze, będzie się rozmazywać. Pozostaw folię owiniętą wokół tatuażu na kilka godzin, jeśli to możliwe, na noc. Następnie możesz wszystko usunąć i pozostawić hennę do wyschnięcia, aż sama spadnie ze skóry.

Zrób sobie tatuaż z henny na wieczór panieński 

henna-tatuaz-zrób-to-sam-najlepsi-przyjaciele-przyjęcie-weselne

Po całkowitym pomalowaniu najlepszym sposobem na utrzymanie nowego tatuażu jest posmarowanie go oliwą z oliwek. Później kolor może niestety wyglądać nieco bledszy niż oczekiwano, ale pełne rozwinięcie się zajmuje około jednego dnia. Tatuaż z henny będzie trwał co najmniej 7 dni, a przy regularnym stosowaniu kremu nawilżającego do 3 tygodni.

Tatuaż z henny na brzuchu

Henna-tatuaż-zrób-to-sam-pomysł-ciąża-ciąża brzuch

Kobiety robią tatuaże z henny zwłaszcza latem lub podczas wakacji w egzotycznym kraju. Jako nietuzinkowy pomysł, a może nawet trend, kobiety na weselu lubią malować ręce henną.

Impreza dla dzieci

henna-tatuaz-zrób-to-sam-ciąża-malowanie-ciąża-brzuch

Kobiety w ciąży również ozdabiają swoje dziecięce brzuszki artystycznymi ornamentami, zwanymi również malowaniem brzucha. Głównie ma to związek z sesją zdjęciową.

Inspiracje

henna-tatuaz-zrób-to-sam-chic-fashion-fashion-hand

Aby samemu wykonać piękny tatuaż z henny, potrzebujesz przede wszystkim kreatywnego pomysłu na wzory, które będą Ci najbardziej odpowiadać i oczywiście odpowiedniego koloru pudru. Możesz dowolnie wybierać między czerwonobrązowym a czarnym, chociaż dobrze wiedzieć, że naturalny produkt ma czerwony kolor.

Symetryczne ozdoby

henna-tatuaż-zrób-to-sam-piękny-pomysł-tymczasowy

Zrób sobie tatuaż z henny – pomysł na projekt dłoni

henna-tatuaż-zrób-to-sam-ręcznie-palcem-moda

Zrób sobie nowoczesny tatuaż z henny

henna-tatuaz-zrób-to-sam-plemienna-czarna-ręka-ekstrawagancka

Zrób sobie tatuaż z henny na lato

henna-tatuaż-zrób-to-sam-ręce-delikatnie-kobiecy

Zrób sobie tatuaż z henny na dłoni

henna-tatuaż-zrób-to-sam-dolna-ręka

Zrób sobie tatuaż z henny – mandalę lub łapacz snów

henna-tatuaz-zrób-to-sam-stóp-dreamkatcher-dreamcatcher

Zrób sobie tatuaż z henny na ramieniu

henna-tatuaz-zrób-to-sam-ramię-nowoczesne

Wykonuj tatuaże z henny samodzielnie lub alternatywnie tatuaże samoprzylepne 

henna-tatuaz-zrób-to-sam-letni-hit-cera-biała