Pomysły na tatuaż

Tatuaż Yakuza: pochodzenie, historia i znaczenie różnych symboli na pierwszy rzut oka!

Według najnowszych badań co trzeci Niemiec jest wytatuowany, a liczba ta stale rośnie. Wszyscy znamy wiele popularnych wzorów, takich jak róże, zwierzęta, diamenty, tatuaże La Catrina i tak dalej. Ale ostatnio w centrum uwagi znalazł się dość niesamowity styl, który zafascynował fanów tatuażu na całym świecie. Oznacza to tatuaż yakuza. Wysoki stopień tajemniczości otaczającej tatuaże, w połączeniu z bolesną metodą „ręcznego zszywania” wzorów i połączeniem z japońskim półświatkiem, nadaje sztuce tatuażu tajemniczy urok. Tatuaże Yakuza nie są jednym z głównych tatuaży, które można zobaczyć na co dzień, ale zdecydowanie warto dowiedzieć się trochę więcej o ich pochodzeniu i znaczeniu różnych symboli. Czytaj dalej i daj się zaskoczyć fascynującej historii i charakterystycznym wzorom tatuaży!

Dragon Yakuza Tattoo Znaczenie Pomysły na tatuaż dla mężczyzn z tyłu

Tatuaże są ważną częścią japońskiej kultury od tysięcy lat. Najstarsze dowody sięgają 4500 lat p.n.e. wstecz – nawet wtedy rdzenni mieszkańcy, Ajnu, nosili na skórze różne zapisy. Tradycyjne japońskie tatuaże są nadal znane jako irezumi i są mocno związane z yakuzą. Wiele motywów jest pod wpływem japońskiej sztuki, kultury i religii. Nie sposób nie zobaczyć japońskiego tatuażu. W większości przypadków niesamowite rysunki zdobią całe ciało lub plecy i klatkę piersiową. Prawdziwym znakiem rozpoznawczym tatuaży Yakuza są tak zwane „tatuaże body”, które w większości obejmują prawie całe ciało. Jednak projekty stały się tak popularne, że nie każdy, kto ma tatuaż yakuza, koniecznie należy do japońskiej mafii.

Niezwykle fascynująca historia tatuażu Yakuza w skrócie

Tatuaż lotosu oznacza pomysły na tatuaż na ramię japońskie tatuaże

Nazwa „Yakuza” wywodzi się z japońskiej gry karcianej „Oicho-Kabu” i odpowiada kombinacji liczb 8 (ya), 9 (ku) i 3 (za). W grze jednak ta kombinacja jest uważana za bezwartościową. I tak członkowie Yakuzy uważają się za „bezwartościowych społeczeństwa”. Historia tatuażu Yakuza zaczyna się w okresie Edo na początku XVII wieku. Członkowie japońskiej niższej klasy sprzedawali skradzione lub nielegalne towary lub prowadzili salony gier. W tym czasie grupy te nazywały się Ninkyo Dantai, co oznacza „organizację rycerską”. W tym czasie tatuaże były używane jako kara – wszyscy przestępcy w więzieniu byli wytatuowani i oznaczeni przez władze. Utrudniło im to reintegrację społeczną lub znalezienie pracy. I tak tatuaż yakuza ewoluował jako protest przeciwko temu brandingowi. Członkowie gangu dodali do swoich więziennych tatuaży, a tatuaże były postrzegane jako symbol ich statusu i rangi w organizacji.

Pomysły na tatuaże Yakuza dla kobiet z tatuażami dla kobiet w trendach tatuażu

Tatuaże Irezumi są grawerowane według specjalnych zasad i stały się dumnym znakiem identyfikacyjnym wszystkich członków Yakuzy. Tworzone są za pomocą tradycyjnych igieł lub kijów bambusowych, a proces jest niezwykle bolesny i żmudny. Dało to najnowszym członkom gangu szansę wykazania się odwagą i determinacją. Podczas gdy w przeszłości każdy członek yakuzy powinien mieć przynajmniej jeden tatuaż, dziś wygląda to zupełnie inaczej. Większość yakuzy w XXI wieku wybiera czystą skórę, aby lepiej dopasować się do społeczeństwa. Tatuaże są nadal delikatną kwestią w Japonii i nie są w pełni akceptowane. Niektóre instytucje publiczne mogą nawet odmówić wstępu osobom z dużymi tatuażami.

Tatuaże Phoenix Znaczenie Japońskie Tatuaże Historia Yakuza Tattoo

Tatuaż yakuzy jest zwykle duży i zauważalny, ale należy go wykonać tak, aby nie był widoczny, gdy jesteś ubrany. Z tego powodu ani głowa, ani szyja, dłonie ani stopy nie są wytatuowane, a tatuaże zawsze mają bardzo specyficzną geometrię. Długość rękawa powinna sięgać do stawu barkowego, powyżej nadgarstka lub powyżej łokcia. Często można nawet zobaczyć wzory tatuaży z „przerwą”, która rozciąga się od szyi przez klatkę piersiową i brzuch do okolic narządów płciowych. Wewnętrzne ramiona lub pachy również często nie były tatuowane z dwóch powodów. Po pierwsze, skóra w tych obszarach jest niezwykle wrażliwa i podatna na infekcje. Po drugie, w okresie Edo wytatuowano przestępców właśnie tam. Członkowie gangu celowo opuścili teren z tatuażami, aby pokazać ludziom, że zrobili sobie tatuaże dobrowolnie.

Co dokładnie sprawia, że ​​tatuaże Irezumi są tak wyjątkowe??

Tatuaże Irezumi Znaczenie Japoński tatuaż w stylu tatuażu Yakuza

Japońska sztuka tatuażu charakteryzuje się głęboką symboliką. Tatuaż Yakuza jest zawsze wykonywany w staromodny sposób w procesie zwanym Irezumi. Irezumi oznacza „wnieść w skórę”, a jego historia sięga japońskiej sztuki drzeworytu. Tatuaże bardzo różnią się od nowoczesnych wzorów i studiów tatuażu, które znamy dzisiaj. Zamiast korzystać z nowoczesnej maszyny, artyści wprowadzają tusz pod skórę bambusowym patyczkiem, do którego przyczepionych jest kilka metalowych igieł. Ponieważ proces jest bardzo bolesny, całkowite ukończenie tatuażu yakuza może zająć od 1 do 5 miesięcy. Dodatkowo w salonie Irezumi zarówno artysta, jak i klient siadają na podłodze – stabilna powierzchnia pozwala artyście zachować pewną rękę. Użyty atrament nazywa się Nara i jest mieszanką węgla drzewnego i kolorowych pigmentów. To tylko zmienia kolor na niebiesko-zielony pod skórą. Dopiero kilka lat później zastosowano inne kolory, takie jak czerwony, biały i zielony.

Oni Masks Tattoo Design Yakuza Tattoo Znaczenie tatuaż na klatce piersiowej dla mężczyzn

Tatuatorzy, którzy praktykują Irezumi, nazywają się Horishi i wszyscy zaczynają jako uczniowie. Przez pierwsze kilka lat praktykant musi czyścić miejsce pracy, przygotowywać narzędzia i patrzeć, jak tatuaże się kąsają. Nie wolno mu tatuować ludzi, dopóki nauczyciel nie uzna, że ​​jest gotowy. Do tego momentu może minąć kilka lat. Wielu artystów Irezumi prowadzi raczej skromne życie, woląc pozyskiwać nowych klientów tylko pocztą pantoflową. Szczególnie interesujące w tatuażu Yakuza jest to, że mistrz tatuażu decyduje o tym, czy dana osoba jest wystarczająco dobra, aby wykonać tatuaż. Tatuatorem preferowanym przez Yakuzę i być może najbardziej legendarnym artystą Irezumi jest Horiyoshi III.

Znaczenie najpopularniejszych japońskich tatuaży

Powrót projekt tatuażu mężczyźni japońskie tatuaże oznaczające tatuaż yakuza

W dzisiejszych czasach wiele osób wybiera tatuaż ze względów estetycznych i dlatego, że po prostu myślą, że projekt jest fajny. Jednak każdy motyw w tatuażu Yakuza ma określone znaczenie i przedstawia głównie symbole mitologiczne lub historyczne. Czy to smoki, węże czy kwiaty – wszystkie motywy ucieleśniają pewne koncepcje i mogą nam wiele powiedzieć o użytkowniku.

  • Ryba Koi (karp) – Ryba koi jest przedmiotem wielu legend i mitów i jest jednym z najpopularniejszych motywów tatuażu yakuza. Mówi się, że ryby pływają w górę rzeki Żółtej w Chinach i mogą pokonywać wodospady. Tak więc ryba Koi jest symbolem szczęścia, siły, wytrwałości i determinacji, aby rosnąć i doskonalić się. Jednak wszystko to dotyczy czarnych karpi koi. Czerwone koi reprezentuje raczej męską, braterską miłość.

Yakuza Tatuaże Urpsrung z powrotem projekt tatuażu dla mężczyzn

  • Smok (Ryuu) – Na zachodzie smok jest symbolem okrucieństwa i siły i przedstawiany jest jako istota destrukcyjna. W Azji symbolizuje jednak coś zupełnie innego – tam wykorzystuje swoją siłę i moc, by chronić i pomagać ludziom. Ponadto nie kojarzy się z ogniem, ale z wodą. Dlatego smok jest często otoczony wodą i falami jak tatuaż i oznacza mądrość, siłę i odwagę. W japońskiej kulturze jest 6 znanych smoków – Sui, Han, Ri, Fuku, Ka i Hai, a każdy ma swoje znaczenie.
  • Feniks (hoo) – Podniesiony z własnych popiołów pod koniec życia, feniks jest uważany za najświętszy ze wszystkich ptaków. Logicznie rzecz biorąc, tatuaż feniksa symbolizuje zwycięstwo, nieśmiertelność, lojalność, posłuszeństwo i odwagę. Powstanie prostego ptaka do potężnej istoty służy jako inspiracja dla wielu tatuaży yakuza. Członkowie gangu wybierają motyw, gdy czują, że dokonali dużych zmian w swoim życiu i są teraz gotowi, aby jak najlepiej je wykorzystać.

Yakuza Tattoo Woman Snake Tattoo Design Znaczenie tatuaż na ramieniu dla kobiet

  • Wąż (hebi) – Podobnie jak smoki, węże są najczęściej postrzegane na zachodzie jako bezbożne istoty. W Azji wąż jest uważany za tatuaż jako symbol mądrości, szczęścia i zmiany na lepsze. Ludzie wierzą, że może uchronić ich przed nieszczęściem i nadal przypisuje się mu zdolności lecznicze. Zdolność węża do zrzucania skóry reprezentuje również odrodzenie. Użytkownik tatuażu węża chciałby pokazać, że ma siłę, by oderwać się od negatywnych doświadczeń i zacząć od nowa.
  • Samuraj – Wojownicy samurajów są symbolem nadziei, honoru, odwagi, a także szacunku i właściwego działania. Większość yakuza postrzega siebie jako współczesnych wojowników i obrońców japońskiej kultury i tradycji. Nic więc dziwnego, że samuraj jest kolejnym popularnym motywem tatuażu yakuza.

Hannya Mask Znaczenie Yakuza Tattoo Arm Tattoo Trends Men

  • Demon (Oni) – Maski demonów oni są dość powszechne w japońskiej sztuce tatuażu. W rzeczywistości jest bardziej trollem lub ogrem niż demonem. W japońskim folklorze Oni to potworne stworzenia, które terroryzują mieszkańców i wioski. Jednak przypisuje się im nie tylko złe cechy. Na przykład bogowie wiatru (Fujin) i piorunów (Raijin) są również przedstawiani jako Oni, ale nie mają złych intencji. W starszych opowieściach mówi się również, że mnisi po śmierci zamieniają się w Oni, aby chronić swoją świątynię. Maski Oni są często przedstawiane z rogami, kłami, pazurami i w jaskrawej czerwieni. Jako Yakuza Tattoo reprezentują nakładanie kar i egzekwowanie kodeksu postępowania.
  • Lwy stróżujące (komainu) są również określane jako psy Fu lub lwy Buddy. Przypominają lwa i psa i często można ich zobaczyć w parach jako strażników przed świątyniami lub pałacami. Jedna postać jest pokazana z otwartymi ustami, a druga z zamkniętymi ustami, co symbolizuje sylaby „Ah” i „Un”. Podsumowując, „Aun” jest modyfikacją świętego dźwięku „Om” – początku i końca wszystkiego. Jako motyw tatuażu lwy stróżujące mają chronić użytkownika przed niebezpieczeństwem i krzywdą.

Nie tylko zwierzęta, ale także kwiaty mają w japońskiej sztuce tatuażu swoją symboliczną wartość

Yakuza tatuaż kobieta kwiat lotosu motyw tatuażu znaczenie

  • Kwiat wiśni (sakura) – Gdy tylko kwiat wiśni rozbłyśnie pełnym blaskiem i pięknem, ponownie spadają na ziemię i są porywane przez wiatr. Kwiat wiśni jest narodowym kwiatem Japonii i jest symbolem rocznego cyklu natury. Ich krótka żywotność wskazuje, że życie jest ulotne i trzeba się nim cieszyć.
  • Lotos (Hasu) – Początkowo na mulistym dnie mętnej wody kwiat lotosu rośnie i rozwija swoje kwiaty. Tatuaż z kwiatu lotosu jest jednym z najpopularniejszych motywów tatuażu na całym świecie i jako symbol buddyzmu kwiat lotosu oznacza lojalność, wytrwałość, wytrwałość i ścieżkę od człowieka do boskości.

Realistyczny styl Japońskie tatuaże Trend Hanny Demon Pomysły na tatuaże Pomysły na tatuaż Yakuza Tattoo