Pomysły na rękodzieło

Rękodzieło z piaskiem i pastą dla młodych i starszych – 15 porad rękodzielniczych

Rękodzieło z piaskiem i pastą -gry-dla dzieci-plastelina do modelowania

Zabawa w piasku to świetna zabawa, szczególnie dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Wspomaga zdolności motoryczne rąk i palców, kreatywność, a także działa uspokajająco. Drobny piasek zazwyczaj pozytywnie kojarzy się z morzem i wakacjami, dlatego też stwarza dobry nastrój również dorosłym. Ponadto piasek jest dobrym i niedrogim materiałem rzemieślniczym. Wykonując rękodzieło z piasku i pasty powstają małe dzieła sztuki i piękne elementy dekoracyjne, które są po prostu idealną pamiątką.

Rękodzieło z piaskiem i pastą to świetna zabawa dla młodszych i starszych

Rękodzieło z piaskiem i pastą -dzieci-modelarstwo-glina-dzieci-zabawy

Kiedy spędzasz wakacje na plaży, piękne znaleziska takie jak muszle, piasek lub inne szczątki są często zbierane jako pamiątka. Kiedy już zabrałeś ze sobą wszystkie starannie zebrane skarby, może pojawić się pytanie, co z nimi zrobić. Oczywiście zawsze istnieje możliwość włożenia wszystkiego do miski i wykorzystania jej jako dekoracji lub stworzenia czegoś pięknego ze swojej kolekcji. Poniżej zebraliśmy kilka pomysłów na wykonanie z piasku i pasty.

Rzemiosło z piasku i pasty

Rękodzieło z piaskiem i pastą -pomysł-łańcuszek-przepis

Piasek szybko staje się stabilny wymiarowo, jeśli dodasz go niewielką ilością pasty. W zależności od tego, co ma się z niej wyłonić, wymagana jest gęsta lub rzadka konsystencja. Aby stworzyć piękne kształty i figury, mieszanka pasty piaskowej powinna wyglądać jak plastelina. Ramki do obrazów, szyldy i tablice można ładnie udekorować w stylu marynistycznym, jeśli pokryje się je cienką warstwą pasty i posypie drobnym piaskiem. Dzięki odpowiedniej technologii możesz stworzyć obraz z odciskami dłoni i stóp na piasku i tym samym zachować w pamięci piękne wakacje. Podczas majsterkowania z piaskiem i pastą wyobraźnia nie ma granic.

Rękodzieło z piaskiem i pastą – sam zrób masę piaskową

Majsterkowanie z piaskiem i pastą - modelowanie gliny-zagniatanie-przepis

Prawie wszystkie dzieci swoje pierwsze doświadczenia z piaskiem mają na placach zabaw iw piaskownicach. Tam budują formy z piasku i zamki z piasku. Znają również rozczarowanie, gdy ich stworzenia nie są wystarczająco wytrzymałe i szybko ulegają zniszczeniu, gdy piasek jest suchy. Ale tak nie musi być i pomaga tutaj mała sztuczka. Można przygotować mieszankę piasku i pasty. Dzięki temu każda struktura i kształt piasku zachowuje się nawet po całkowitym wyschnięciu piasku. Jedyną wadą domowej roboty plasteliny z piasku jest to, że dzieci mogą się nią bawić tylko pod nadzorem. Często wkładają wszystko do ust i ta masa nie nadaje się do spożycia.

Aby zrobić własną glinkę do modelowania z piasku, musisz najpierw wymieszać cztery szklanki piasku z dwiema szklankami skrobi kukurydzianej i czterema łyżeczkami ałunu w wiadrze lub dużym rondlu. Aby to zrobić, podaje się trzy filiżanki gorącej wody. Mieszankę należy zawsze mieszać, aż do uzyskania jednorodnej masy. Aby go zagęścić, zagotuj na średnim ogniu. Jako alternatywę dla ałunu można użyć kamienia nazębnego, ale jest on trujący. Oto przepis ponownie:

  • 4 szklanki piasku
  • 2 szklanki mąki kukurydzianej
  • 4 łyżeczki ałunu lub opcjonalnie kamienia nazębnego (trującego)
  • 3 szklanki gorącej wody

majsterkować-piasek-wklej-modeling-glina-ugniatać-dzieci

Wiele dzieci uważa, że ​​zabawa z piaskiem jest naprawdę zabawna i zabawna. Przypadkowo i nieświadomie ćwiczą swoje zdolności motoryczne i promuje ich percepcję. Jeśli piaskownica nie jest dostępna lub pogoda nie pozwala na zabawę na zewnątrz, warto rozważyć coś do użytku w pomieszczeniach. Do tego celu służy tzw. piasek kinetyczny lub piasek terapeutyczny. Wygląda jak mokry naturalny piasek, jest równie łatwy w kształtowaniu, a jego składniki są uważane za całkowicie nieszkodliwe. Składa się w 98% z naturalnego piasku kwarcowego, jest również wolny od bakterii i nie zawiera toksycznych środków wiążących. Nawet jeśli zostanie przypadkowo skonsumowany, nie jest już tragiczny. Ponadto ciasto piaskowe jest jedną z opcji terapii dla dzieci i dorosłych. Własna produkcja tego jest również stosunkowo łatwa. 

Przepis na piasek zrób to sam

  • 1 1/2 szklanki piasku (ptasi lub piasek kwarcowy)
  • 1/3 szklanki mąki kukurydzianej
  • 1/2 szklanki gorącej wody
  • 1 – 2 łyżki oleju dla dzieci lub do smażenia
  • Barwniki spożywcze – na życzenie

rękodzieło-piasek-wklej-odciski-dzieci

W zależności od tego, co dokładnie zamierzasz zrobić z rękodziełem, jeden lub drugi wariant lepiej nadaje się do piaskowego materiału do rękodzieła. Produkcja tego to także świetna zabawa dla wielu dzieci i dorosłych. Dlaczego nie zachować dobrych wspomnień poprzez kreatywne rękodzieło z piaskiem i pastą? Naprawdę świetnym pomysłem dla małych dzieci jest robienie zabawnych odcisków dłoni z plasteliny piaskowej co roku po wakacjach. Możesz więc dokładnie zobaczyć, jak duża stała się ręka od roku. Poniżej podsumowano inspirację z pomocnymi wskazówkami.

majsterkować-piaskiem-wklej-serce-łańcuszek-zrób-to-sam

Łańcuch serca jest symbolem miłości, która łączy dwoje. Jeśli sam to zrobisz, okazujesz swoje uczucia. Jest to również miły gest, ponieważ poświęcasz więcej czasu i miłości w tworzenie. Jeśli z romantycznych wakacji przywiozłeś ze sobą trochę piasku, możesz z niego zrobić wspaniały naszyjnik w kształcie serca. W ten sposób lepiej wspomina się wspólnie spędzony czas.

majsterkować-piaskiem-wklej-łańcuch-zrób-to-sam-serce

Każda plaża charakteryzuje się niezwykłym kolorem piasku i konsystencją piasku. Piasek na Malediwach jest bardzo lekki i drobnoziarnisty, z drugiej strony Teneryfa słynie z czarnych, lawowych plaż. Z kolei na Wyspach Kanaryjskich piasek bywa czarny lub Sahara żółty. Przede wszystkim jest to miły sposób na przywrócenie pozytywnych wspomnień z wakacji. Ten wspaniały projekt rzemieślniczy jest również bardzo tani. Aby samemu zrobić niepowtarzalny wisiorek w kształcie serca, najpierw musisz wymieszać piasek z odrobiną pasty. Masę pasty piaskowej wypełnia się w kształt małego serca, a zanim całkowicie wyschnie, zakłada się łącznik przyczepy. Służy jako element łączący łańcuszek z wisiorkiem.

Zrób piękne wypieki z piaskiem i pastą

majsterkować-piasek-wklej-formy-ciastka-muszle

Małe dzieci lubią bawić się zabawkami z piasku i tworzyć kreatywne zamki z piasku i zabawne figurki. Mogą bawić się tak samo w domu, jeśli mają zapewniony piasek w pomieszczeniach. Każdy może łatwo i niedrogo wyprodukować go samodzielnie. Powyżej znajduje się przepis na ciasto piaskowe. Zamiast foremek piaskowych dobrze sprawdzają się tu wszelkiego rodzaju foremki do pieczenia lub inne rzeczy o ciekawych kształtach.

Zrób miskę do piasku z piaskiem i pastą

majsterkować-piasek-wklej-

Z piasku można wykonać piękną miskę, która doskonale uzupełni klimatyczną letnią dekorację w mieszkaniu. Niewiele do tego potrzeba. Dostateczna ilość piasku i pasty, miska jako szablon, folia spożywcza i trochę oleju powinno wystarczyć.

majsterkować-piasek-wklej-miska-piasek-zrób-to-sam-pomysł

Najpierw przesiewa się piasek. Do tego należy używać tylko bardzo drobnego piasku. Miesza się to z pastą i tworzy gęstą mieszankę piasku. Miskę należy najpierw owinąć folią spożywczą, a następnie wylać miazgą piaskową. Aby szablon lepiej odklejał się od piasku, należy go wcześniej natrzeć odrobiną oleju.

majsterkować-piasek-wklej-zrób-zrób-to-instrukcje-miska

Mieszankę piasku nakłada się na miskę w trzech do czterech warstwach. Każda pojedyncza warstwa powinna być stosunkowo sucha przed nałożeniem kolejnej na wierzch. Najlepiej pozostawić pierwszą warstwę do wyschnięcia na jeden dzień, aby skorupa w końcu zachowała swój kształt.

majsterkować-piasek-miska-zrób-to-sam

Świetny pomysł na dekorację – rób znaki i obrazki piaskiem i pastą

majsterkować-piasek-wklej-podpisać-monogram-tabeli

Możesz łatwo tworzyć kreatywne znaki i obrazki za pomocą piasku i pasty. Najpierw drobny piasek należy bardzo dobrze przesiać i umieścić w płytkim pojemniku. Następnie pastę dobrze rozprowadzić po powierzchni, posypać piaskiem, a następnie usunąć nadmiar piasku. Wreszcie piasek powinien przylegać równomiernie, aby uzyskać ładną strukturę.

majsterkować-piasek-wklej-zrób-zrób-to-majstrę-pomysł-piasek zdjęcia-znak

Do powierzchni pokrytej piaskiem można przymocować inne elementy morskie, takie jak muszle lub inne pływające odłamki. Ponadto służy to jako teksturowane tło, na którym można nałożyć monogram lub obraz.

Udekoruj świece piaskiem i pastą

majsterkować-piaskiem-wklej-świece-udekoruj-zrób-to-sam

Świece zawsze tworzą przytulną atmosferę. Proste, białe świece w mgnieniu oka nabierają morskiego charakteru i kreatywnie uzupełniają letnią dekorację mieszkania. Wszystko, co musisz zrobić, to nałożyć niewielką ilość pasty na odpowiednią świecę, a następnie wtoczyć ją w piasek.