Pomysły na tatuaż

53 pomysły na motywy szablonów tatuaży i ich symboliczne znaczenie

tatuaże-szablony-motywy-jaskółka-na-nadgarstku

W tym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam 53 interesujące Pomysły na szablony tatuaży a także wyjaśnić ich znaczenie. Rozważając wykonanie tatuażu, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach. Aby uzyskać krótki przegląd, możesz przewinąć ten artykuł.

Pomysły na szablony tatuaży: klasyczny tatuaż różany

tatuaż-projekt-róża-z-liśćmi-kolorowe-motywy-dla-kobiet

Ze względu na liczne ciernie róża była często uwieczniona na skórze jako symbol niełatwego życia. Dziś piękny kwiat jako tatuaż reprezentuje symbol nieśmiertelnej miłości z niezwykłą pasją. Ale nie tylko motyw, ale także różne kolory róży odgrywają ważną rolę w symbolice.

Jeśli nie lubisz kolorowych tatuaży, róża wygląda również bardzo pięknie w czerni i bieli! Tutaj również możesz tworzyć imponujące dzieła sztuki ze szczegółami, cieniowaniem, kształtami i liniami!

Tatuaż orła

pomysły-tatuaż-szablony-motywy-tatuaż-znaczenie-orzeł.nowa-szkola

Orzeł jest jednym z najbardziej znanych i imponujących ptaków drapieżnych i jest dobrze znany jako symbol i zwierzę heraldyczne. W mitologii greckiej wśród Egipcjan i rdzennych ludów, takich jak Aztekowie i Inkowie, bogowie i kult słońca przedstawiani byli w postaci orła. Rzymianie ustanowili orła jako symbol armii Legionu i ugruntował swoją pozycję jako zwierzę heraldyczne w historii, które Niemcy, Austriacy i Amerykanie znają szczególnie dobrze. Nierzadko ptak kojarzy się z nacjonalizmem lub innymi nurtami politycznymi. Przede wszystkim orzeł oznacza siłę, dumę, moc i mądrość. Jeśli chodzi o tatuaże, zależy to od tego, jak przedstawiany jest temat. Najpiękniejszy efekt osiąga orzeł w locie. Potrzeba jednak trochę więcej miejsca i zwykle dźga się ją w klatkę piersiową, plecy i ramiona.

Jaskółki

pomysły-tatuaż-szablony-motywy-tatuaż-znaczenie-jaskółka-nowa-szkola

Jaskółka, podobnie jak orzeł, jest jednym z klasycznych motywów tatuażu. Kiedyś był to znak żeglugi, bo dla marynarzy ptak oznaczał bliskość wybrzeża. Żeglarze mają wytatuowane na piersiach jaskółki, wierząc, że w razie nieszczęścia ptak wyniesie ich duszę z morza do nieba. W tym sensie jaskółka oznacza nadzieję. Z drugiej strony, z wybranym partnerem, ptaki te pozostają z nimi przez całe życie. Dlatego motyw często grawerowany jest w parach i symbolizuje partnerstwo, wspólnotę, lojalność i pokrewieństwo.

koliber 

pomysły-tatuaż-szablony-motywy-tatuaż-znaczenie-koliber-akwarela

Inny ptak jest niezwykle popularny jako motyw tatuażu – koliber. Jest to prawdopodobnie najmniejszy znany ptak, choć na świecie jest 330-340 różnych gatunków. Ponieważ wyglądają na małe i urocze, stają się bardzo popularne, zwłaszcza wśród kobiet. Tatuaże z kolibrami oznaczają wolność i świętowanie, ponieważ wyjątkowo szybko trzepoczą skrzydłami i dlatego są niezwykle elastyczne. Najczęściej decydujesz się na motyw, gdy wydarzyło się coś pięknego, co całkowicie odmieniło Twoje życie. Tatuaże z kolibrami rzadko są pokazywane w dużych rozmiarach, dlatego doskonale nadają się do subtelnych obszarów, które nie zawsze są oczywiste.

Ćma / ćma

pomysły-tatuaż-szablony-motywy-tatuaż-znaczenie-motte-dotwork

Ćmy lub ćmy występują jako odmiana motyla i są głównie związane ze skrzydłami poprzez metamorfozę od larwy przez fazę przepoczwarzenia do dużych osobników. Wyjątkowo ćmy można znaleźć na całym świecie w rejonach polarnych. W naturze są bardzo wrażliwymi istotami, które postrzegają wszystko w swoim otoczeniu poprzez swoje delikatne receptory, a te właściwości są również symbolicznie przekazywane przez tatuaż. Jako osobisty totem ćma oznacza wrażliwych ludzi, którzy mają silną intuicję, a także moc uzdrawiania. Często znajdują się w roli opiekunów i opiekunów i akceptują wszystkich zaangażowanych za to, kim są. Energia ćmy jest optymistyczna, pokazuje duchowość i może nauczyć nas uwalniania się od niechcianych wpływów i odnajdywania naszej osobistej radości. Ćmy owijają skrzydła wokół ciała w bardzo interesujący sposób i są odpowiednio przedstawiane jako tatuaż.

Mewy

Pomysły na szablony tatuaży -motyw-tatuaż-znaczenie-mewa

Mewa kojarzy się przede wszystkim z morzem i pięknem latania. Jest symbolem wolności i niezależności, ale także czułości. Dla marynarzy taki tatuaż jest często stałym przypomnieniem domu, ich bliskich, stałego lądu. Rybacy noszą tatuaże jako symbol dobrego połowu. Mewy są również znane jako tatuaże więzienne i reprezentują utraconą wolność. Często wybrane motywy są grawerowane na grzbiecie dłoni lub ramionach.

Sowa lub puchacz

Pomysły na szablony tatuaży -motyw-znaczenie-sowa-uhu-czaszka

Sowy to ptaki drapieżne, które polują głównie w nocy i rzadko są widywane w ciągu dnia. Są niebezpiecznymi, cichymi myśliwymi i być może z tych powodów ludzie się ich boją. W legendach i mitach ptaki te postrzegane są jako zwiastuny pecha i śmierci, ale z drugiej strony są symbolem mądrości i dobroci. Możesz więc znaleźć sowy jako znak szkół, uniwersytetów i książek. W ezoteryce sowa jest postrzegana w pozytywnym kontekście z wędrówką dusz, podświadomości, ze snami i jako zwierzę mocy. W wielu kulturach ptak drapieżny kojarzy się przede wszystkim ze śmiercią i nieszczęściem. Tutaj duże znaczenie ma sposób przedstawienia tematu. Sowa jest często przedstawiana za pomocą zegara, lustra lub klucza. Ta symbolika wyraża związek między duszą a czasem, życiem wewnętrznym.

gwiazda

pomysły-tatuaż-szablony-motywy-tatuaż-znaczenie-texas-star

Gwiazdy to jeden z najpopularniejszych motywów tatuażu. Podobnie jak inne tatuaże, pierwotnie pochodzą od marynarzy i symbolizują drogę do domu. Należy tu dokonać rozróżnienia między kilkoma różnymi typami. Oto krótki przegląd niektórych z nich i ich znaczenia:

  • Gwiazda z ogonem, spadające gwiazdy – szczęście, sukces, spełniane życzenia
  • gwiazda żeglarska – dla orientacji w trudnych czasach
  • Gwiazda Dawida – sześcioramienna, symbol judaizmu, ma duchowe znaczenie dla jedności nieba i ziemi
  • Pentagram – pięcioramienny, skierowany w dół – symbol diabła, w górę – ochrona i równowaga
  • kilka spadających gwiazd – pewien trudny okres w życiu użytkownika

trójkąt

Pomysły-tatuaż-szablony-motywy-tatuaż-znaczenie-trójkąt-piramida

okrąg

pomysły-tatuaż-szablony-motywy-tatuaż-znaczenie-koło-księżyc

Pomysły na szablony tatuaży – wiśnie rockabilly

tatuaż-motywy-wiśnie-miłość-nienawiść-kolorowe

Jaskółki, kotwice, gwiazdy i wiśnie są bardzo popularne w stylu rockabilly. Są również bardzo popularne jako motywy na ubraniach, akcesoriach lub jako tatuaże. W kulturze japońskiej wiśnie są symbolem czystości i samopoznania. Na Zachodzie wiśnie są symbolem pokusy i wolności.

Pomysły na szablony tatuaży – tatuaż z piór

Gęsie-pióro-w-atramencie-pomysły-na-tatuaż

W wielu kulturach motywy piór i ptaków odgrywają główną rolę, ponieważ symbolizują żywioł powietrza. Nawet u starożytnych Egipcjan pióro miało symbolikę religijną, u Indian pióro oznaczało prawdę, odwagę, siłę i odwagę. W starożytnym Rzymie była postrzegana jako znak Junony, królowej bogiń.

Szczegółowy lub stylizowany tatuaż z piór to nie tylko trend w modzie, ale oznaka otwartości, wolności i beztroski, komunikacji i inteligencji. Tatuaż z piór można też interpretować jako symbol kreatywności – przez wieki ludzie pisali piórami i atramentem.

Pomysły na szablony tatuaży – paw

motywy-tatuaż-szablony-kolorowe-pawie-pióro

Paw jest popularnym motywem tatuażu ze względu na jego specjalne upierzenie w pozytywnej symbolice, które jest równie odpowiednie dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Kolorowy, piękny ptak jest w zasadzie symbolem władzy, próżności, piękna, bogactwa i luksusu, pasji, nieśmiertelności, dumy i narcyzmu. Tatuaż pawia najlepiej nadaje się jako motyw o dużej powierzchni na plecach, boku lub klatce piersiowej.

Pomysły na szablon tatuażu – feniks

tatuaż szablon-powrót-tatuaż-projekt-phoenix-znaczenie

Ognisty ptak o czerwono-żółtym upierzeniu jest symbolem odnowy i powrotu. Feniks to dobry motyw tatuażu, zwłaszcza jeśli musisz zmienić swoje życie poprzez drastyczne doświadczenie lub jeśli chcesz pozytywnie zapamiętać nowy początek. Kolory tchną jeszcze więcej symboliki w tatuaż.

Feniksa z ogniem i płomieniami można również połączyć w ból, smutek i resztki popiołu.

Dzieła sztuki ciała z motywami plemiennymi

pomysły na tatuaże plemienne czarnego kota

Do dziś plemiona są bardzo popularne jako szablony tatuaży. Symbole plemienne Maorysów składają się z prostych zakrzywionych linii i wzorów, które są przypisywane ogniu i są w większości wykonywane w kolorze czarnym. Motywy te są nadal wspaniale wykorzystywane do podkreślenia niektórych części ciała i zwykle pozwalają na dużą swobodę projektowania.

Pomysły na szablon tatuażu – smoki 

liniowa ilustracja smoka projekt szablonu tatuażu pomysły

Tatuaże smoków były grawerowane od dawna i do dziś nie straciły na atrakcyjności. Smoki można znaleźć w prawie każdej kulturze. Przypisywano mu wszelkie możliwe właściwości – smok uosabia potęgę władcy, inteligencję, jest urokiem szczęścia i symbolem płodności, czystości, nadziei, ale także zazdrości.

Smok jako tatuaż oznacza również walkę użytkownika z samym sobą.Jest tak samo odpowiedni jak tatuaż na klatce piersiowej, jak i na plecach.

Motyl jest symbolem zmiany i odnowy

tatuaż-szablony-pomysły-motyl-kwiaty-kobiety-motywy

Motyle to popularny motyw dla początkujących. Mogą być grawerowane w szerokiej gamie wzorów i rozmiarów – od fotorealistycznych po abstrakcyjne. Różnorodność kolorów jest równie duża i istnieje wiele możliwych kombinacji z innymi motywami, takimi jak kwiaty. W rezultacie wszystkie części ciała nadają się do tego tatuażu.

Tatuaż symbolizuje rozwój od gąsienicy do motyla, a także zmartwychwstanie i nieśmiertelność duszy.

Pomysły na szablon tatuażu – Wolf

Projekt tatuażu wyjącego wilka wewnątrz projektu przedramienia

W zależności od regionu tatuaż wilka ma różne znaczenia. Wyjący wilk jest często używany jako motyw tatuażu, chociaż jest nieco melancholijny i często wydaje się samotny i opuszczony. Wilki przedstawione w cieniu reprezentują siłę, czarny kolor podkreśla ciemną stronę wilka. Czarny wilk jest dziki, niebezpieczny. Jednak wilk jako tatuaż jest mocnym stwierdzeniem o użytkowniku i ostrzeżeniem dla innych.

Tatuaże chrześcijańskie – krzyż

kolorowy-krzyzyk-z-tatuaz-kolorami-tatuaz

Krzyż – połączenie boskości z ludzkością to starożytny symbol i popularny motyw tatuażu. Linia pozioma reprezentuje ziemię, a linia pionowa niebo. Krzyżowy tatuaż nadaje się zarówno jako pojedynczy motyw, jak i wspaniale w połączeniu z innymi motywami.

Róża jest symbolem miłości w jednym życiu

tatuaż-szablony-róża-z-krwi-znaczeniem-tatuaż-z-różą

Rysowanie róży z cierniami

róże-tatuaż-szablony-pomysły-stylizowane-liści

Szablon tatuażu z różami i elementami muzycznymi

tatuaż-szablony-muzyka-miłość-róża-wiolon

Rekin&Szablon tatuażu różanego

tatuaże z tatuażami z czerwonej róży i rekinów

Szablon tatuażu Indian amerykańskich

tatuaż szablon indyjski nakrycia głowy pióro

Pióro jako pośrednik w świecie duchowym

Tatuaż-szablon-pomysły-skrzydła-serce-abstrakt

Starożytny egipski bóg słońca Re

tatuaż-szablony-pomysły-egipska-mitologia-re

Motyw tatuażu z pawim piórem

szablony pomysłów na tatuaż z pawim piórem

Nietoperz jako motyw może być wygrawerowany jako plemienny

szablon projektu tatuażu plemiennego nietoperza

Plemienny tatuaż z głową lwa

tatuaż-motywy-plemion-lwi-głowa-dla-mężczyzn

Lis w plemiennym wyglądzie

tatuaż szablon-plemienny-lis-stylizowana-sztuka-body

Motyw motyla z inicjałami

pomysły-motyl-tatuaż-projekt-początkowy-m

Liniowy motyl plemienny

tribal-motyl-tatuaz-pomysly-projektowe-czarno-biale

Więcej pomysłów na szablon tatuażu: skrzydła

angel-wings-design-tatuaż-szablon-pomysły-powrót-tatuaż

Wróbel na kluczu

niebiesko-brązowy-ptaszek-wróbel-wiolinowy-tatuaż-szablony

Kwiaty z kolorem

kwiat-motyw-tatuaz-szablony-dla-kobiet-kolorowe

Schwerz & serce

tatuaż-szablon-projekt-miecz-serce

As kart do gry

Szablon tatuażu do gry w karty do gry

Szablon tatuażu z mniszkami

Pomysły-na-tatuaż-szablony-nasiona-mniszka-wietrzne-ptaki

Ilustracja inspirowana naturą

tatuaż-pomysły-reprezentacje-z-kolorami-owadami

Strzałki w przeciwnych kierunkach

pomysły tatuaże strzałki szablon motyw tatuażu

Motywy z regionu azjatyckiego

samuraj-pomysły-szablon-tatuaż-motywy-mężczyźni-tył-ramię-noga

Motyw samurajski

Samuraj wojownik dwa miecze-pomysły-tatuaż szablon

Napis w symbolu nieskończoności

Szablon tatuażu niekończące się symbole napis

Szablon ośmiornicy

tatuaż-szablon-kałamarnica-stylizowany-schörkel

Pomysły na szablony tatuaży z motywami muzycznymi

Gitara kwiat tatuaż abstrakcyjne motywy pomysły szablon

Notatki zamykające 

klucz-tatuaż-szablon-pomysły-muzyczne-notatki

Abstrakcyjna ilustracja

tatuaż-szablony-pomysły-motywy-muzyczne-abstrakt

Pomysł na tatuaż Wagi

Pomysły na stylizowane tatuaże zodiaku Libra

Motyw kwiatowy

motywy-kwiatowe-tatuaz-szablony-pomysly-kobiety

Szablon tatuażu Supermana

superman-tatuaz-pomysly-na-tatuaz-plecy