Pomysły na rękodzieło

Zrób sobie anioła stróża – 6 pomysłów na majsterkowanie do rozdania wraz z instrukcjami

Anioł Stróż majstrować pomysły-instrukcje-drewniana figura-pomysł na prezent

Jeśli szukasz pięknego prezentu z sensem, czy to dla kogoś innego, czy też dla siebie, dokonasz właściwego wyboru z Aniołem Stróżem. Co jest przyjemniejszego niż mówienie komuś w ten sposób, że ci zależy i chcesz go chronić. W dzisiejszych czasach z pewnością istnieje wiele różnych modeli do kupienia w postaci figurek, wisiorków, biżuterii czy zdjęć. Ale domowe to zawsze coś wyjątkowego i lepszy wybór, nie sądzisz? Jeśli i Ty jesteś tego zdania i sam chciałbyś zrobić prezent, po prostu wypróbuj poniższe pomysły, dzięki którym możesz sam zrobić anioła stróża. Użyj do tego różnych materiałów i technik i spraw, aby ktoś był szczęśliwy w dniu jego urodzin, chrztu lub narodzin dziecka!

Obrazy anioła stróża w morskim stylu

Anioł Stróż majstrować się na ścianie art-design-maritime-deco-shell

Dzięki temu pomysłowi otrzymujesz bardzo prosty projekt. A najlepsze jest to, że kojarzy Ci się z wakacjami. Potrzebne są różne rzeczy, które można znaleźć na plaży. Należą do nich muszle, potłuczone szkło wypolerowane przez morze czy płaskie kamienie. Małże nie muszą być nawet całe. Więc jeśli niektóre małże, które mozolnie zebrałeś przerywają w drodze do domu, nie musisz się martwić, bo nadal możesz ich używać.

Anioł Stróż stwórz własne obrazki-morskie-drewno-szkło-muszle

Na desce o dowolnym rozmiarze, którą wcześniej wyposażysz w otwory i pomalujesz według własnego uznania, najpierw rozprowadź na próbę wybrane przez siebie materiały, aż skompletujesz anioła. Następnie możesz przymocować elementy do drewnianej deski za pomocą gorącego kleju. Jeśli sam stworzysz tego anioła stróża, nadal brakuje jednego małego, ale ważnego szczegółu, a mianowicie aureoli. Najszybszym sposobem na uzyskanie tego jest kawałek drutu, który uformujesz w pierścień.

Szycie okładki w kształcie litery U – proste instrukcje i świetne pomysły na majsterkowanie

Uszyj torbę ze starych dżinsów – proste instrukcje i pomysły

Odzyskuj stare dżinsy – coś nowego można majstrować?

Zrób prostego drewnianego anioła za pomocą spinaczy do bielizny

Anioł Stróż majstrował przy użyciu spinaczy do bielizny-drewnianej-kulki-sprężyny-czyścika do fajek

Czasem można się tylko zadziwić przedmiotami codziennego użytku, z których można wykonać najpiękniejsze ozdoby lub prezenty. Na przykład, jeśli chcesz sam zrobić anioła stróża z drewna, wystarczą drewniane klamerki do bielizny i drewniana kula, którą możesz dostać w sklepie z rękodziełem, które możesz następnie połączyć z piórami, tkaniną lub papierem na ubrania a także skrzydła i czyściki do rur do ramion i aureoli. Za pomocą koloru piłka najpierw dostaje włosy i twarz, do których można również użyć markera. Pozwól farbom wyschnąć.

Przyklej piłkę do spinacza do bielizny. Następnie owinąć środek do czyszczenia rur wokół wspornika, aby uzyskać ramiona. Następnie uformuj pierścień z czyścika do fajek i przyklej go na grzbiecie anioła. Na koniec przyklej pióra lub materiał wokół ciała anioła, aby imitować sukienkę. Możesz również użyć dowolnego materiału na skrzydła. Nawet suszone liście są odpowiednie.

Zrób sam szczęśliwe amulety – anioły stróże z drewnianych patyczków do lodów

Anioł Stróż-zrób to sam-dla dzieci-lody w patyczkach-zrób to sam-gwiazdy-pluszowy drut

Możesz nawet zrobić drewnianego anioła stróża z patyczkami do lodów. Jeśli chcesz sam stworzyć tego anioła stróża, nie potrzebujesz wielu rzeczy. W jakim kolorze go pomalujesz sam decydujesz, który również można określić w zależności od okazji. Na przykład na Boże Narodzenie, biały, niebieski lub srebrny są bardzo odpowiednie, podczas gdy w innych porach roku można po prostu wybrać jasny kolor. Do ciała potrzebne są trzy łodygi, których zaokrąglenie odcinasz z jednej strony. Ramiona i nogi składają się z dwóch cieńszych uchwytów i główki drewnianej kuli. Włosy i twarz są po prostu ponownie pomalowane, a wieniec na aureolę jest formowany za pomocą środka do czyszczenia fajek i przyklejany do głowy.

Anioł Stróż-zrób-to-sam-majstruje-lody-kije-anioł-świąteczny-pomysł-łatwy

Możesz również zrobić takiego anioła z dziećmi, ponieważ ten pomysł jest również bardzo łatwy do wykonania. Przedmiot, który trzyma anioł (w tym przypadku poinsecja) zależy od ciebie. Może to być domowe opakowanie prezentowe, kwiatek lub coś innego. Masz już w prezencie sympatycznego anioła stróża! Możesz też zrobić włosy z wełny.

Zrób sobie zabawnych aniołów stróżów

Anioł Stróż-zrób-to-sam-majstruje-wisiorek-prezent-badminton-lalki-zrób

Jeśli lotka pęknie podczas zabawy, nie wyrzucaj jej od razu, ponieważ można z niej zrobić urocze aniołki. Aby to zrobić, po prostu zamień gumową kulkę na drewnianą kulkę z twarzą i pomalowanymi lub pomalowanymi włosami. Najlepszym sposobem na ukrycie brzydkiego przejścia między balem a sukienką, że tak powiem, szyi, jest każda łazienka. Na przykład koronka bardzo dobrze komponuje się z siatkowym wyglądem lotki.

Anioł Stróż-zrób-to-sam-łatwe-rękodzieła-pomysł-prezent-chrzest-urodziny-narodziny-dziecka

Jeśli sam zrobisz anioła stróża, będziesz potrzebować kolejnej lotki. Następnie wytnij z tego skrzydła. Jeśli chcesz mieć anioła stróża jako wisiorek, możesz również dostać breloczek. Jednak nie używasz tego do pęku kluczy, ale jako halo. Przed sklejeniem nawlecz na brelok kółko łączące, z którego następnie można zawiesić pętelkę ze sznurka lub łańcuszka. Jest to również dobra opcja, jeśli chcesz mieć anioła stróża dla samochodu.

Figurka anioła stróża wykonana z drewna

Anioł Stróż-zrób-to-sam-majstruje-figurki-drewniany-lakier-skrzydło

Jeśli masz umiejętności i narzędzia stolarza, możesz odważyć się samodzielnie majstrować przy tym pomyśle anioła stróża i samemu stworzyć drewnianego anioła stróża, dla którego kształt anioła jest wycięty z drewnianej deski. Alternatywnie możesz oczywiście zlecić wykonanie tego formularza, a następnie kontynuować z resztą. Figurkę anioła można następnie pomalować. Skrzydła składają się z prostych pętli z drutu, z których kilka jest przymocowanych z tyłu w sposób przesunięty. Możesz zostawić go z tym minimalistycznym wyglądem lub pomalować na twarzy i innych detalach.

Maluj kamienie

Anioł Stróż-zrób-to-sam-majstruje-kamień-farba-rzeka-kamień-pomysł-naturalne materiały

Na pewno widziałeś wiele sposobów malowania kamieni. Możesz także użyć pomysłu na rzemiosło artystyczne, jeśli chcesz sam stworzyć anioła stróża i go rozdać. To, jak dokładnie przedstawisz anioła, zależy od Ciebie, nie musi to być coś skomplikowanego i profesjonalnego. Śmieszne zdjęcie jest również odpowiednie i gwarantuje uśmiech na Twojej twarzy. Po prostu poszukaj odpowiednich obrazów komiksowych lub kreskówek, których możesz użyć jako szablonu.

Wtedy wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiedni kamień, abyś mógł sam zrobić Anioła Stróża. Kamienie rzeczne są szczególnie odpowiednie, ponieważ zwykle mają gładką powierzchnię, idealną do malowania i są również dostępne w większych wariantach. Możesz także mieć w pobliżu rzeka, którą możesz zbadać pod kątem odpowiednich kamieni, gdy będziesz miał okazję. Jeśli nie, możesz to sprawdzić w sklepie z narzędziami lub centrum ogrodniczym.