Pomysły na rękodzieło

Zrób sam frędzle – instrukcje i co możesz z nich zrobić

Zrób sam frędzle instrukcje-porady-pomysły-majstruje-do-doniczki-kosz-kolorowe-kolory

To, co jeszcze kilka lat temu było staromodne i typowe dla babci, teraz powraca w modzie: frędzle, jakie znasz z zasłon, obrusów i innych akcesoriów domowych. A teraz służą nie tylko do wyposażenia, ale także do wyrobu biżuterii, breloczków i innych rzeczy. Elementy ozdobne, zwane również frędzlami, mogą być wykorzystywane na wiele sposobów, dlatego coraz częściej są wykonywane własnoręcznie i wykorzystywane do różnych projektów rękodzielniczych. Masz ochotę samemu zrobić frędzle? To jest Twoja szansa, aby to zrobić, wypróbowując następujące pomysły z instrukcjami.

Zrób sam frędzle z wełny

zrób sobie frędzle wełniane-pomysł-łatwe-majstrowanie-koral

Tradycyjnie frędzle wykonane są z wełny. To prawdopodobnie najtańsza opcja. Jeśli chcesz, aby była bardziej elegancka, możesz również użyć nici jedwabnej. W przeciwnym razie zadanie jest niesamowicie łatwe i również wykonane szybko, dlatego w krótkim czasie można wykonać dużą liczbę frędzli. Proces jest podobny do pomponów domowej roboty. Więc jeśli masz już z tym doświadczenie, bardzo szybko to opanujesz i nigdy nie będziesz miał dość pomysłu na rzemiosło. Jeśli chcesz samodzielnie zrobić frędzle z wełny, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Zrób sobie frędzle wełniane instrukcje dotyczące nici zrób to sam

Możesz po prostu użyć palców do zrobienia frędzli lub użyć kawałka tektury jako narzędzia. W obu przypadkach wybraną nić owija się wokół palców lub kawałka tektury. Szerokość tektury zależy od tego, jak długo chcesz wykonać frędzle. Używając palców, po prostu zmień liczbę palców, wokół których owijasz nić.

Jak zrobić bransoletkę z makramy – proste instrukcje dla początkujących

Biżuteria wykonana z zamknięć do puszek – akcesoria do recyklingu

Bransoletka DIY wykonana z ładnych, kolorowych koralików rocailles

zrób sobie frędzle instrukcje-proste-karton-wycinanie-nożyczki

Jeśli kilka razy owiłeś wełnianą nić wokół pomocy, ostrożnie usuń pętle, które zostały w ten sposób uzyskane. W górnej części zawiąż nitkę wokół pętli i zrób supeł. Zasadniczo otrzymujesz dwie pętle – mniejszą i większą. Następnie odetnij większy na najniższym końcu, aby uzyskać frędzle. Nie przecinaj jednak górnej pętli. Możesz tego użyć, jeśli chcesz zrobić wisiorek z frędzla i użyć go do zawieszenia.

Zrób sam frędzle ze skóry

frędzle-zrób-sam-zamsz-sztuczna-skóra-jasno-niebiesko-złoty-łańcuszek

Wykonanie skórzanego frędzla to również bardzo łatwy projekt DIY. Aby robić rękodzieło ze skóry, najpierw potrzebujesz oczywiście kawałka skóry. Sam wybierasz szerokość w zależności od tego, jak długi powinien być każdy frędzel. Przygotuj prostokątny, tj. wydłużony kawałek. To musi być nacięte, aby stworzyć frędzle. Aby to zrobić, zmierz pasek o dowolnej szerokości u góry, który możesz zaznaczyć linią ołówka.

frędzle-zrób-to-sam-początkujący-pomysł-pomysłowy-brelok

Potrzebny jest również kawałek skóry przypominający sznurek, z którego można zrobić pętelkę do zawieszenia. Przyklejasz to do górnej krawędzi kawałka skóry po przycięciu go do linii. Następnie rozprowadź klej wzdłuż tego samego paska, po czym zaczniesz zwijać skórę. Uważaj, aby niczego nie poruszyć. Teraz pozwól klejowi dobrze wyschnąć i gotowe.

frędzle-zrób-to-sam-skórzany-czarny-wycinany-brelok z frędzlami

Możesz teraz użyć pętli, aby przymocować do niej breloczek. Ale łańcuszki lub inne akcesoria można również dobrze przymocować, aby frędzle można było wykorzystać do różnych celów. Zapraszamy również do samodzielnego wykonania frędzli ze skóry syntetycznej. Nie ma to znaczenia dla poszczególnych kroków. A ponieważ produkty wysokiej jakości są teraz dostępne również dla sztucznej skóry, nie ma również dużej różnicy w żywotności.

Zrób sam frędzle – instrukcje dotyczące skórzanego sznurka

Frędzle-zrób-sam-zamsz-sznurek-dekoracyjny-dom-ubrania

Niezależnie od tego, czy jest to prawdziwa skóra, sztuczna skóra czy zamsz, materiały oferowane są również jako praktyczny sznurek. Możesz więc zaoszczędzić sobie konieczności przycinania frędzli, po prostu używając skórzanego sznurka podczas samodzielnego robienia frędzli. Są wykonane tak, jakbyś używał wełny lub innych nici.

frędzle-zrób-to-sam-mini-jedwab-nić-pomysły-dekoracyjne-inspiracje

Niezależnie od tego, który z wymienionych materiałów, możesz samodzielnie wykonać różne duże frędzle, jak już wspomniano. Szczególną popularnością cieszą się również niewielkie frędzle, które mogą służyć jako ozdoby do różnych celów. Jednak ostatecznie zależy to od efektu, który chcesz osiągnąć. Projekt kolejnego projektu staje się bardziej subtelny, jeśli samodzielnie wykonasz mini frędzle, a większe przyciągają więcej uwagi.

Zrób sobie frędzle z pereł

Frędzle-zrób-to-sam-zrób-drewniane-koraliki-nowoczesny-design

Jeśli frędzle są dla Ciebie trochę zbyt nudne, niech inne dodatki jubilerskie i rękodzieła urozmaicą Cię i nadadzą im bardziej indywidualny charakter. Świetnie nadają się do tego na przykład perły. Możesz je włączyć na wiele sposobów. Jednak wszystkie możliwości są łatwe do naśladowania. Wariant polega na tym, że perły są po prostu nawleczone na nitkę. Dla łatwiejszego nawlekania najlepiej używać igły.

frędzle-zrób-to-sam-koraliki-pomysł-elegancka-biżuteria-dekoracja

Alternatywnie możesz wykonać frędzel wykonany w całości z pereł, ale jest to bardziej czasochłonne, w zależności od tego, czy używasz dużych, czy małych pereł. W tym celu projektujesz wiele naszyjników z pereł, które następnie łączy się razem, tworząc chwost. Wykończenie to perłowa czapka, która idealnie powinna być zaopatrzona w oczko. I zrobiłeś oryginalne frędzle.

Zrób sam frędzle – pomysły na projekty

frędzle-zrób to sam-do-domu-akcesoria-zasłony-dekoruj-bieżnik-dekoracja-ścierka

Gotowe frędzle można, jak już wspomniano, wykorzystać w dowolny sposób. Można nim nie tylko ozdobić sznurkiem do zasłon, ale również girlanda z frędzlami wygląda bardzo szykownie i może nie tylko urozmaicić niektóre miejsca na przyjęciu. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać girlandę z frędzli, możesz skorzystać z materiałów wymienionych powyżej, ale także z papieru. Na przykład nawlecz każdy frędzel na sznurek. Aby zapobiec ich zsuwaniu się, zawiąż węzeł przed i za chwostem. Alternatywnie można je również przykleić do nici lub szerszej taśmy. Zaprojektuj poszewki na poduszki, koce, bieżniki, kosze i wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Tak jak możesz ozdobić pomponami i wstążką pomponową, działa również z frędzlami.

frędzle-zrób to sam-biżuteria-moda-akcesoria-bransoletki-kolczyki-buty-naszyjnik

A może chciałbyś zrobić oryginalną biżuterię? Wtedy możesz samodzielnie wykonać kolczyki z frędzlami! Niewielkie, przyjazne akcesoria doskonale nadają się również jako zawieszki do bransoletek lub naszyjników. Możesz nimi również ozdobić torbę, portfel, a nawet buty i uatrakcyjnić modne dodatki. Pokaż swoje domowe frędzle na całym świecie, łącz różne długości i kolory i stwórz całą kolekcję DIY mody i akcesoriów domowych.