Pomysły na rękodzieło

Zrób kwiaty z bibuły – samodzielnie zrób wiosenne kwiaty, róże, maki i lilie wodne

Z papieru naprawdę można zrobić najpiękniejsze kwiaty i kwiaty, które wyglądają jak prawdziwe. A teraz, gdy zbliża się wiosna, a wraz z nią piękne kwiaty wszędzie w przyrodzie, na pewno jest w tobie też pewien nastrój do majsterkowania? Kwiaty z krepy to naprawdę świetny pomysł, nie sądzisz? Z gotowych kwiatów i kwiatów można zrobić z bibuły różne rzeczy – ładniejszy wiosenny bukiet, girlandę, zasłonę lub wieńce, jako ozdobę szklanych dzwonków i wiele więcej. Abyś mógł szybko rozpocząć dekorowanie na wiosnę, oferujemy kilka prostych instrukcji, dzięki którym możesz zrobić ładne kwiaty z bibuły i wykorzystać je jako podstawę do innych projektów. Róże, kwiaty drzew i wiosenne kwiaty to tylko niektóre z możliwych wariantów.

Zrób kwiaty z bibuły jako ozdobę na wiosnę

Zrób ogromne kwiaty z bibuły

Zrób duże kwiaty z bibuły - maki i inne pomysły

Jeśli chcesz, aby Twój dom przyciągał wzrok, którego nikt nie może przeoczyć, powinieneś zrobić gigantyczne kwiaty z bibuły. Ich imponujący rozmiar sprawia, że ​​nie potrzebujesz żadnych innych ozdób – przymocuj je do ściany, pozwól im zwisać z żyrandola lub umieść kwiatek na stole, aby wspaniale nakryć stół. Pokażemy Ci, jak samemu zrobić duży kwiat. Jeśli użyjesz czerwonego papieru, dostaniesz kwiat maku, ale oczywiście inne kolory też są możliwe.

 • Papier krepowy w dowolnym kolorze (do maków np. czarny i czerwony)
 • zielona taśma do kwiaciarni
 • drut
 • nożyce

Robienie kwiatów z bibuły – instrukcje

Spraw, aby pręcik był żółty dla zbyt dużego kwiatu

Na środek kwiatu (pręcik) potrzebny jest pasek krepy, który drobno przycinasz po obu stronach, aby uzyskać frędzle. Zwykle ta część kwiatu jest żółta z powodu pyłku. Jednak w przypadku maku musisz użyć czarnego koloru. Następnie zwiń pasek z frędzlami i złóż go na środku. Otrzymasz pętlę, przez którą przepchniesz kawałek drutu i zawiążesz go. Ponieważ drut nie wygląda dobrze i zamienia go w łodygę kwiatową, owiń go taśmą. Zacznij od środka kwiatu, aby oba końce nie zawsze się otwierały. Następnie możesz śmiało użyć płatków, aby zrobić kwiaty z bibuły.

Proste pomysły na rękodzieło na wiosnę i Wielkanoc - płatki papieru

Wytnij wiele płatków w trzech różnych rozmiarach z bibuły o innym kolorze (w przykładzie o długości 19, 15 i 11,5 cm). Najlepiej jest używać pierwszego z każdego rozmiaru jako szablonu przez resztę czasu. Upewnij się, że przycinasz papier w kierunku jego „żyłek”, w przeciwnym razie nie będziesz mógł później prawidłowo zgiąć płatków. Bo to jest kolejny krok: ostrożnie oddziel każdy płatek. Następnie przyklej je do łodyg.

Zrób kwiaty XXL z bibuły w jasnych kolorach - proste instrukcje

Zacznij od najmniejszego – przymocuj taśmą pierwszy płatek do łodygi, następny nałóż na wierzch i dalej owijaj taśmą. Każdy nowy rząd powinien być nieco wyższy niż poprzedni. Następnie zrób to samo z płatkami średniej wielkości i wykończ z dużymi.

Robienie róż z bibuły – instrukcje

Zrób róże z bibuły, aby uzyskać ładne sztuczne bukiety kwiatów

Nie dziwimy się, jeśli chcesz samemu zrobić róże, ponieważ są to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych i najpiękniejszych kwiatów. Możesz zrobić róże z każdego rodzaju papieru. Pokażemy Ci fajny wariant, dzięki któremu możesz zrobić róże jako kwiaty z bibuły.

 • Papier krepowy w dowolnym kolorze na kwiatek i na zielono
 • drut
 • zielona taśma do kwiaciarni
 • gorący klej

Sam zrób papierowe róże

Domowe kwiaty z krepy do dekoracji mieszkania - romantyczne róże

Zasadniczo robisz papierowe róże jak kwiaty w powyższych instrukcjach, z wyjątkiem tego, że nie potrzebujesz tu żółtego środka, możesz zacząć bezpośrednio od płatków. Ponownie przygotuj trzy rozmiary płatków. Podobnie jak w niniejszej instrukcji, mogą one mieć kształt serca, ale mają również prosty kształt trapezu. Płatki pierwszego rzędu są najlepiej wydłużone. Na powyższym obrazku możesz zobaczyć przykład tego, jak mogą wyglądać płatki. Potrzebujesz około 12 płatków na kwiat. Następnie możesz zrobić kwiaty z bibuły:

Zrób kiełki krepy w różowym lub innym kolorze na wesele

Delikatnie odciągnij płatki i zwiń je trochę po bokach. Owiń drut taśmą. Następnie owijaj każdy płatek wokół drutu pojedynczo, zawsze odsuwając się od poprzednich. Możesz po prostu trzymać się poszczególnych warstw lub zawsze przyklejać je małą kroplą gorącego kleju. Po przyklejeniu wąskich i długich płatków możesz kontynuować środkowe. Za pomocą wykałaczki wygnij krawędzie lekko na zewnątrz przed przyklejeniem ich do kwiatka.

Jak tylko skończysz i będziesz zadowolony z kwitnienia, wytnij kolejny liść lub dwa i pasek zielonego papieru. Frędzle obramowujesz z jednej strony, a następnie owijasz go wokół kwiatu (frędzle do góry). Przyklej liście do łodygi i pierwsza róża jest gotowa. Przy okazji możesz też zrobić kwiaty z bibuły na wesele jako alternatywę dla klasycznego bukietu ślubnego.

Zrób wiosenne kwiaty z bibuły – krokusy

Zrób krokusy jako kwiaty z bibuły w kolorze liliowym na wiosnę

Jeśli chcesz wnieść wiosnę do swojego domu kilkoma domowymi wiosennymi kwiatami, z pewnością zrobisz świetny wybór z krokusami. Użyj białego lub żółtego papieru według własnego uznania lub ufarbuj białą bibułę w subtelnych odcieniach fioletu, aby uzyskać fioletowe krokusy z charakterystycznym ombré. Jak to zrobić:

 • biały papier
 • Farby i pędzle akwarelowe
 • Drut papierowy
 • Klej

Jak zrobić ten papierowy kwiat?

Pomaluj krepę, aby uzyskać fioletowy kolor krokusów

Najpierw pokrój papier na kwadraty, jeśli chcesz zrobić krokusy jako kwiaty z bibuły. Następnie farbami akwarelowymi można pomalować połowę papieru. Potrzebujesz około 5 płatków na kwiat. Otrzymasz 4 płatki za każdy kwadrat, który po prostu złożysz cztery razy. Wtedy nadal potrzebujesz pręcika, dla którego barwisz kwadratową krepę na żółto. Pozwól farbom wyschnąć, a następnie wytnij kształty płatków i kwadrat z jednej strony do środka, aby uzyskać frędzle.

Zrób samemu krokusy z krepy i bibuły

Teraz owinąć pręcikiem ciasno wokół kawałka drutu papierowego i lekko go przekręcić, aby się ponownie nie rozwinął. Możesz też dodać trochę kleju. Następnie rozłóż płatki wokół łodygi. Możesz trochę ukryć przejście od kwiatka do łodygi, owijając wokół niego cienki pasek krepy.

Zrób żonkile

Zrób sobie sztuczne wiosenne kwiaty z papieru - żonkile w doniczce ze żwirem

Żonkile są częścią wiosny, a zwłaszcza Wielkanocy. Jeśli więc robisz kwiaty z bibuły, aby udekorować dom na wiosnę, możesz również zrobić bukiet żonkili. Użyj białego, jasnożółtego lub, jak w przykładzie, dwóch jasnych odcieni żółtego papieru do kwiatów. Nawiasem mówiąc, to również świetny pomysł na prezent! Oto jakie to proste:

 • zielony papier krepowy oraz pożądane kolory kwiatów
 • drut
 • Taśma kwiaciarni
 • nożyce
 • Klej
 • biały papier do robienia szablonów

Zrób kwiaty z papieru – po prostu zrób żonkile

Robienie kwiatów z bibuły - instrukcje rękodzieła dla żonkili

Narysuj biały płatek, liść oraz dwa elementy na pręcik i wytnij je. Otrzymane w ten sposób szablony wykorzystasz teraz jako szablon do pobrania elementów z kolorowego bibuły – 1 arkusz na kwiatek, 6 płatków, 1 mały prostokąt z pofałdowaną krawędzią i jeszcze mniejszy na łodygę. Sklej płatki razem jak wiatraczek. Wytnij mały prostokąt na jednym z krótszych boków, aby uzyskać grzywkę i podwiń ją.

Z bibuły zrób wiosenne kwiaty - żonkile w białych lub żółtych żonkilach

Owiń wokół niego drugi mały kwadrat, a następnie przełóż drut przez kwiatek i przymocuj łodygę do kwiatka. Owiń dolny koniec arkusza wokół drutu (możesz również wcześniej owinąć drut taśmą). Gotowe kwiaty możesz ułożyć w doniczce ze styropianem lub pianką florystyczną i kamykami.

Tinker kwiaty – piękne kwiaty wiśni

Papierowe kwiaty - samodzielnie zrób kwiaty wiśni i przyklej je do gałęzi

Z bibuły można zrobić nie tylko kwiaty, ale także piękne kwiaty, które każdej wiosny ozdabiają drzewka owocowe. Co powiesz na takie piękne kwiaty wiśni? Do wyboru białe i różowe kwiaty. Jeśli zamiast białego papieru zmienisz kolor na różowy, zamiast tego otrzymasz imponujące kwiaty brzoskwini. Takimi kwiatami można ozdobić prawdziwe lub sztuczne gałęzie drzew i w ten sposób stworzyć wiosenny lub wielkanocny bukiet, który przetrwa długo. W ten sposób możesz zrobić kwiaty z bibuły zamiast klasycznych kwiatów:

 • jasnożółty, różowy i zielony papier krepowy
 • nożyce
 • gorący klej
 • zielona bibułka

Samodzielne wykonywanie kwiatów z bibuły – instrukcje

Zrób sam z krepy kwiaty wiśni szybko i łatwo

Jeśli chcesz zrobić kwiaty z bibuły, wytnij małe kwadraty z żółtego papieru, z pasków różowych i pasków zielonych, ale dłuższych. Złóż paski na pół, a następnie pokrój różowe w kształt płatków, a zielone jak liście. Jeśli rozłożysz je teraz, otrzymasz podwójne liście lub płatki, które wystarczy złożyć raz wzdłuż, aby były bardziej obszerne. Z jednej strony strzępisz żółte kwadraty, kilkakrotnie je nacinając i zwijając.

Sklej ze sobą trzy podwójne liście na kwiatek. Przymocuj podwójny liść z tyłu kwiatu, a żółte wałki z przodu i pośrodku. Sklej tyle kwiatów, ile potrzebujesz na gałęzie, a następnie umieść je w ładnym wazonie. Piękna wiosenna dekoracja, prawda? Wytnij zielony prostokąt z bibuły, wyszczerbuj jeden z krótszych boków i owiń zieleń wokół kwiatka. Możesz z niego zrobić piękny bukiet lub sztuczną doniczkę.

Zrób proste kwiaty z bibuły – puszyste kwiaty wiśni

Zrób puszyste kwiaty lub kwiaty z bibuły

Aby uzyskać bardziej obszerny wariant, złóż pasek krepy jak akordeon, wytnij otrzymany pasek na środku i zawiąż tam sznurek. Następnie możesz rozerwać poszczególne warstwy, lekko je zgnieść i nadać im pożądany kształt. Nawiasem mówiąc, możesz również użyć tej techniki, jeśli chcesz zrobić normalne lub duże kwiaty z bibuły. Te kwiaty są tak proste, że możesz je wybrać, gdy robisz kwiaty z bibuły z dziećmi.

Lilia wodna jako kwiat z bibuły

Lilia wodna w kolorze białym, różowym lub różowym na romantyczną letnią dekorację

Chociaż wydaje się, że lilia wodna ma skomplikowany kwiat, jest to prostsze, niż mogłoby się wydawać. Jeśli więc chcesz zrobić kwiaty z bibuły, warto się zastanowić. Sprawdź, jak łatwo zrobić takie kwiaty samemu:

 • różowy bibułka (również w dwóch podobnych odcieniach)
 • kremowy papier krepowy
 • różowy papier rzemieślniczy
 • Klej
 • nożyce

Zrób papierowe kwiaty

Zrób kwiaty z bibuły - ładna i prosta lilia wodna w kolorze różowym

Najpierw wytnij paski z ciemniejszego odcienia (długie boki powinny przebiegać równolegle do „żyłek” papieru) oraz z jasnego odcienia klasycznego kwiatka. Przytnij tę ostatnią nieco w dolnej części, aby ułatwić jej wygięcie. Następnie wytnij okrąg z różowego papieru rzemieślniczego. Nie musi to mieć dokładnej krawędzi, ponieważ później nie będzie to widoczne. Następnie przyklej kwiaty wzdłuż krawędzi koła, które wcześniej lekko wygięłeś. Następnie ułóż drugi rząd połączony z pierwszym i powtórz to z trzecim rzędem płatków. Następnie wyciąć cienki pasek z kremowego papieru, postrzępić go na jednym z dwóch dłuższych boków, zrolować i przykleić do środka kwiatu.