Pomysły na rękodzieło

Złóż koperty w różnych rozmiarach i kształtach – 12 pomysłów na majsterkowanie

Tinker koperta z pomysłami-instrukcjami-kształtami-zrób to sam-kolorowy-prezent

Każdy z pewnością ucieszy się z prawdziwego listu, który został ładnie zapakowany w ładną kopertę. Ale koperty nadają się nie tylko na listy. Można w nim również rozdawać karty, zdjęcia, pieniądze i inne rzeczy. A ten rodzaj opakowania jest jeszcze piękniejszy, jeśli jest również domowy. Zdziwisz się, jak łatwo jest samemu złożyć kopertę. Aby Ci to udowodnić, przygotowaliśmy kilka świetnych instrukcji, dzięki którym możesz wykonać kopertę w różnych kształtach i rozmiarach. Znajdź idealny model do swoich potrzeb!

Mała zakładka kopertowa w kształcie kwiatka

majsterkowicza koperta-kwiat-nadruk-szablon-wycinane-paski

Tę oryginalną kopertę można złożyć na dowolnym papierze. Może to być zwykły papier rzemieślniczy, ale także tektura lub papier do pakowania. Możesz znaleźć szablon do wykonania koperty o tym kształcie, jeśli klikniesz w link na końcu artykułu. W zależności od rodzaju papieru, którego chcesz użyć na kopertę, możesz wydrukować szablon na zwykłym papierze, wyciąć go, a następnie przenieść na materiał na kopertę lub wydrukować bezpośrednio na odpowiednim papierze. Linie przerywane pokazują, gdzie złożyć.

Tinker koperta z formularzami-ciekawe-szablon-nadruk

Możesz również otrzymać oryginalne koperty o geometrycznych kształtach. W ten sposób można stworzyć atrakcyjną wizualnie kopertę nawet z okrągłego kształtu. Określiłeś jego rozmiar za pomocą średnicy koła, więc w zasadzie nie ma tu dla ciebie żadnych ograniczeń. Na końcu znajdziesz również szablon do tego. Ale pomysł szybko powstaje nawet bez szablonu: narysuj okrąg dowolnej wielkości za pomocą cyrkla, a następnie narysuj trójkąt równoboczny za pomocą linijki, którego punkty znajdują się na krawędzi koła. Boki trójkąta to linie zagięcia.

Tinker koperta z trójkąt-koło-kwiat-prostokąt-kwadrat

Nieregularny i abstrakcyjny kształt jest również bardzo atrakcyjny i można go rozważyć, jeśli chcesz ciekawie zapakować dany prezent. Po prostu złóż papier tam, gdzie wskazuje przerywana linia i model jest gotowy. Naprawdę oryginalne, prawda??

Zaprojektuj i udekoruj kopertę na Boże Narodzenie – 15 pomysłów do naśladowania

Otwórz podczas samodzielnego tworzenia listów – 22 kreatywne tematy i pomysły

Rękodzieło z papieru – stwórz świetne koperty, okładki książek i zakładki

Złóż koperty z kółek

Koperty majsterkowicza-wycinane-klejone-koła-łatwe-majstrowanie-instrukcje

Wytnij kilka kół tego samego rozmiaru z mocnego papieru i możesz złożyć tak ciekawą kopertę. Poszczególne koła zachodzą na siebie, ale są składane raz na środku przed sklejeniem ich ze sobą. Ta linia zagięcia służy również jako wskazówka, gdzie okręgi powinny się pokrywać. W zasadzie linie tworzą kwadrat. Na razie po prostu ułóż kręgi razem. Następnie przymocuj je na miejscu za pomocą odrobiny kleju. Pozostałe połówki okrągłych kształtów służą do zamykania. Użyj do tego ponownie kleju lub, jeszcze lepiej, ładnej wstążki, którą zawiązujesz w kokardę.

Zrób kopertę z sercem

Koperta-Tinker-Klasyczny-Kwadrat-Serce-Klej-Dekoracji-Kolorowy-Rzemieślniczy-Papier

W przypadku tej koperty zaczynasz od kwadratowej kartki papieru dowolnego koloru. Rogi są zagięte do wewnątrz i powinny trochę zachodzić na środek kwadratu. Załamanie będzie szczególnie proste, jeśli użyjesz linijki. Teraz możesz wypełnić kopertę, jak chcesz. Łatwo zamyka się go papierowymi serduszkami, które przykleja się na środku w miejscu przecięcia rogów. Najlepszym sposobem, aby to uzyskać, jest użycie stempla lub samodzielnie wykonanego szablonu. Oczywiście w zależności od okazji możesz też wybrać inny motyw.

Jak złożyć kopertę w kształcie serca?

Koperta-Tinker-Kształt Serca-romantyczny-Przyjaciele-Krewni-Opakowanie-Prezent

To także ciekawa koperta w kształcie serca. Sama koperta ma kształt serca. Jeśli chcesz zrobić tę kopertę, potrzebujesz szablonu. Aby to zrobić, złóż arkusz papieru na pół. Wzdłuż załamania narysuj pół serca i wytnij je. Jeśli rozwiniesz to teraz, dostaniesz równe serce. Teraz użyjesz tego szablonu, aby przenieść serce na kolorowy papier, aby zrobić własną kopertę. Możesz również zastosować technikę szablonu do wybranego papieru, pod warunkiem, że nie jest on zbyt ciasny do zgięcia.

Następnie ponownie złóż serce, jak pokazano w instrukcji. Dopiero po otwarciu prezentu obdarowana osoba dowiaduje się, jaki ciekawy kształt ma to ładne opakowanie.

Pomysł na rękodzieło bez kleju

Koperta-Tinker-Walentynki-Rocznica-Kształt Serca-zabawny

Nie mniej imponujący jest ten pomysł, który możesz wykorzystać do wykonania koperty. Chciałbyś sam zrobić kopertę bez kleju? Wtedy ten wariant jest idealny. Ma klasyczny kwadratowy kształt. Szczególną rzeczą jest zamknięcie. Górna klapka nie jest po prostu przyklejona do samej koperty. Zamiast tego boczne rogi są zahaczone o siebie i w ten sposób tworzą małe serce. W tym celu wydrukuj poniższy szablon, który możesz również wykorzystać jako szablon, a następnie go wytnij.

Zrób szablon koperty kwadratowy haczyk w kształcie serca-oryginalny-łatwy do samodzielnego wykonania

Linie przerywane to ponownie obszary, w których odbywa się składanie. Najpierw złóż górę iw rogu na dole do wewnątrz. Następnie po prostu złóż lewy róg w prawo, a prawy róg w lewo. Kształty półserca, w których lewy i prawy róg mają nacięcia, które następnie po prostu zahaczasz o siebie. A koperta jest już dobrze zamknięta.

Złóż prostokątną kopertę

koperta-majtka-krawat-sznur-nit-poradnik-zielony-papier

Interesującą rzeczą w tym przykładzie jest również sposób, w jaki koperta jest zapieczętowana. Za pomocą nitów z papieru wykonuje się guziki, które następnie łączy się kolorowym sznurkiem. Do wykonania tej koperty użyj mocniejszego papieru i wytnij pokazany kształt. Klapka do zamykania i obszar koperty pod spodem są następnie zaopatrzone w nity. Zamiast papierowych kółek możesz również wybrać inne kształty, które następnie mocujesz za pomocą nitów.

Klapka, którą zamykasz kopertę, niekoniecznie musi być prosta. Możesz zaprojektować falistą krawędź lub taką w stylu vintage, która przypomina koronkę. Można go również ładnie zaprojektować z różnymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak cyrkonie, taśma washi, tkaniny czy naklejki. W zasadzie można tu puścić wodze fantazji.

Koperty-majstrować-pomysły-inspiracje-wzór-sznurka-zrób-zrób-to-sam

Możesz również stworzyć coś ładnego ze sznurka, którego używasz do wiązania. To niekoniecznie musi być po prostu owijane wokół „guzików” (można również przyszyć prawdziwe guziki do koperty zamiast nitów). Możesz stworzyć wzór krzyża lub inne kształty. Po prostu eksperymentuj.

Zrób kopertę – Instrukcje dla papieru prostokątnego A4

Koperta-Tinker-Prostokątny-Niebieski-Wzór-Diy-Pomysł

Jeśli chcesz zrobić kopertę w formacie A4 lub innym prostokątnym kształcie, ten pomysł to świetny sposób na wykorzystanie papieru bez cięcia. Cztery boki są po prostu ciekawie złożone, jak pokazano w instrukcji. Ta koperta to wspaniały sposób na rozdanie kartek okolicznościowych lub pieniędzy oraz zaprezentowanie stylowego opakowania zamiast zwykłej i nudnej białej koperty.

Twórz koperty, przeprojektowując je

Koperta-Tinker-Tinker-Pomysł-Kreat-Biura-Prezent-Transport

Nie musisz koniecznie zaczynać od zera, jeśli chcesz zrobić oryginalną kopertę. Zamiast tego można użyć gotowego, który można łatwo przeprojektować zgodnie z potrzebami. Tak powstały te wyjątkowe chusty do krawatów. Koperty, które wyłożyłeś, są najpierw jak zwykle zapieczętowane. Następnie rozetnij jeden z krótszych boków.

Ta sama strona jest następnie lekko nacinana na tej stronie koperty, która nie znajduje się na zamknięciu. Teraz złóż dwie klapki pod kątem, aby imitować kołnierzyk koszuli. Na koniec wytnij krawat z kolorowego papieru i przyklej go pod kołnierzykiem, który sam wykonałeś. Jeśli robisz kopertę na kartkę lub inną zawartość, która nie wysuwa się tak łatwo, możesz łatwo zrobić model, który się nie zamyka.

Oryginalne origami – zrób kopertę z papieru

koperty-majstrować-origami-wideo-instrukcje-instrukcje składania

Istnieje wiele instrukcji składania origami dla różnych zwierząt i być może już wypróbowałeś niektóre z nich. Ale w sztuce japońskiej możliwe są również inne figury, w tym tak wyjątkowe i piękne koperty origami. Ta instrukcja nie wymaga kleju. Wszystko można łatwo złożyć. Jak dokładnie możesz zobaczyć w poniższym samouczku wideo?.

Pomysł na skórę

koperta-majstrować-pieniądze-zawijanie-pomysłu-kartka-pozdrowienia

Do wykonania koperty można również użyć materiałów innych niż papier. Oprócz filcu, a nawet gumy piankowej, szczególnie odpowiednia jest skóra. Skóra syntetyczna jest równie odpowiednia i oferowana w różnych kolorach, a nawet z wzorami i motywami, dzięki czemu można szybko znaleźć coś odpowiedniego.

Koperta-Tinker-Skóra-Instrukcje-Nit-Tkanina-Oryginał

Oprócz skóry lub tkaniny potrzebny będzie również nit odpowiedni do grubości skóry. Gotowa koperta jest ponownie używana jako szablon. Rozłóż to i umieść z tyłu skóry. Śledź kontur, a następnie wytnij kształt. Następnie ponownie złóż rogi (oprócz górnego), ale tym razem ze skórą. Zepnij je nitem i przebij górny róg. Ten otwór jest następnie umieszczany na nitach, aby zapieczętować kopertę.

Szablon koperty kwiatowej tutaj.

Szablon na kopertę z koła tutaj.

Szablon abstrakcyjnego pomysłu na składanie tutaj.