Pomysły na rękodzieło

Wskazówka rzemieślnicza: zrób papierowe kwiaty – duże papierowe dalie

Zrób papierowe kwiaty - dalia-krepa-papier-duży-zrób to sam

Kwiaty z papieru kwitną o każdej porze i o każdej porze roku ozdabiają ukochany dom. Dzięki swojej charakterystycznej budowie dalie są stosunkowo łatwe do wykonania nawet przez dzieci. Ale to trochę czasochłonne. Podsumowaliśmy kilka prostych pomysłów z poradami, jak zrobić pięknie Zrób papierowe kwiaty Móc.

Twórz papierowe kwiaty i udekoruj nimi swój dom

Tinker papierowe kwiaty-papier krepowy-dalia-różowa-dekoracja stołu

Piękne dalie z bibuły nigdy nie blakną. Dzięki temu możesz samodzielnie stworzyć ładną dekorację stołu – na przykład stylowo udekoruj stół w jadalni lub kredens w przedpokoju. Nadają się również bardzo dobrze do romantycznych dekoracji ściennych.

Kwiaty z papieru drucianego – ogromna dalia z bibuły zdobi ścianę

Zrób papierowe kwiaty-zrób-to-sam-zrób-dalia-krepę-duży

Im są większe, tym lepiej papierowe dalie widzą na ścianie. Charakterystyczna struktura kwiatów dalii – liście są bardzo zbliżone do siebie w środku kwiatu – skutkuje gradacją kolorów, którą można pięknie odwzorować za pomocą bibuły. To właśnie ten efekt sprawia, że ​​papierowe dalie przyciągają wzrok.

Robienie białych papierowych kwiatów – jakie materiały są do tego potrzebne?

Tinker papierowe kwiaty-diy-dalia-dekoracja ścienna-biały-papier do kopiowania

Do zrobienia papierowych kwiatów potrzebujesz w zasadzie trochę papieru, ołówka, dobrych nożyczek i kleju – w zależności od większych wariantów – na gorąco, w przypadku bibuły – najlepiej na bazie wody. Wskazane jest zaprojektowanie papierowego kwiatka na okrągłej podstawie wykonanej z mocniejszego papieru, tektury lub tektury. Dzięki temu miałbyś stabilną podstawę, która znacznie ułatwi późniejsze przymocowanie do ściany.

Robienie papierowych kwiatów – który papier jest dobry do tego projektu rzemieślniczego?

Tinker papierowe kwiaty-diy-dalia-białe-materiały

W zasadzie każdy papier nadaje się na papierowe kwiaty. Tylko grube, twarde papiery można określić jako nieodpowiednie, ponieważ nie pasują do pożądanego delikatnego efektu kwiatu. Oprócz papieru krepowego możliwe są również bibuły i zwykły biały papier do kopiowania, jeśli żądany rozmiar kwiatów to A4.

Zrób białe papierowe kwiaty – złóż płatki

papierowe kwiaty-majstruje-dalia-zrób-to-sam-białe-duże

Teraz musisz wyciąć płatki z wybranego papieru. W pierwszej instrukcji są one przycinane do różnych rozmiarów, a następnie umieszczane koncentrycznie jeden na drugim. Dla kształtu poszczególnych kwiatów możesz wydrukować gotowy szablon z Internetu, a następnie użyć go lub stworzyć samodzielnie.

Tinker z dużymi papierowymi kwiatami – tak to działa!

Zrób papierowe kwiaty - dalia-zrób to sam-instrukcje-wrap

Projektując kwiaty lub liście, upewnij się, że każda warstwa otacza okrąg. Aby stworzyć bujny, wspaniały papierowy kwiat potrzeba co najmniej 7-10 warstw arkuszy papieru. Zwróć uwagę na typową strukturę – liście są większe u dołu i stosunkowo małe u góry pośrodku, dlatego lepiej zacząć projektować ozdobny kwiatek od dołu do góry.

Zrób papierowe kwiaty – sam zrób białe dalie z papieru

papierowe kwiaty-majstruje-dalia-zrób-to-sam-białe-instrukcje

Innym możliwym sposobem działania byłoby odwrócenie papierowego kwiatka – tworzenie od góry do dołu, zaczynając od najmniejszych liści. Aby to zrobić, najpierw złóż małą różę na każdy papierowy kwiat, który później wstawisz na środek. Teraz połącz warstwy płatków, jeśli je trochę przesuniesz. Na koniec napraw małą różyczkę, którą właśnie zrobiłeś.

Robienie papierowych kwiatów – składanie białych dalii

papierowe-kwiaty-majstruje-dalia-zrób-zrób-to-instrukcje-biały-papier do kopiowania

Papierową dalię można zaprojektować na wiele sposobów. Instrukcje te wydają się bardziej geometryczne w porównaniu do innych, które już przedstawiliśmy powyżej. Aby osiągnąć ten efekt, konieczne jest użycie szablonu. Ponadto kształt liści powinien być owalny i lekko spiczasty. Następnie za pomocą linijki złóż poszczególne arkusze dokładnie na środku, aby uzyskać linię środkową.

Zrób papierowe kwiaty i ułóż je ładnie na ścianie

papierowe kwiaty-majsterko-dalia-biała-dekoracja-ścienna-nowoczesna

W naturze liście kwiatów są lekko zawinięte na zewnątrz. Aby osiągnąć ten efekt na papierowych kwiatach, potrzebujesz narzędzia – okrągłego ołówka lub pałeczek. Zanim włożysz arkusze papieru jeden w drugi, owiń ich zewnętrzne krawędzie wokół okrągłego patyczka lub ołówka i lekko zwiń.

Kwiaty z papieru drucianego – z łodygą

papierowe-kwiaty-majstruje-dalia-łodyga-zrób-to-sam-zrób-zrób-to-sam

Pięknie zaprojektowane papierowe kwiaty możesz wykorzystać jako dekorację ścienną lub postawić je na stole w wazonie niczym prawdziwe dalie. Oczywiście wielkość kwiatów musi na to pozwalać. Możesz łatwo dodać łodygę na dole kwiatu. Robisz to z mocniejszego drutu, który zakrywasz zieloną nitką.

Twórz papierowe kwiaty i używaj ich jako prostych, ale kreatywnych dekoracji stołu

papierowe-kwiaty-druciarz-dalia-dekoracja-stolu-bialy-papier-krepowy-wazon.JPG

Wskazówka rzemieślnicza: papier krepowy, który jest bardzo podobny do naturalnej struktury kwiatów, jest najlepszy do papierowych dalii. Możesz zdecydować się na delikatne, jasne odcienie, takie jak kremowy, blady róż, żółto-pomarańczowy czy biały. Można je kupić w rolkach lub jako arkusz 50 x 250 cm w sklepie rzemieślniczym lub z materiałów biurowych.

Robienie papierowych kwiatów z dziećmi – proste dalie do dekoracji ścian

papierowe kwiaty-majtki-dla-dzieci-dalia-kolorowy-papier-lejek-owijanie-dekoracji-ściany

Teraz są pomysłowe pomysły na robienie papierowych kwiatów z dziećmi. Wskazane jest, aby wybrać większy wariant, ponieważ jest znacznie łatwiejszy do naśladowania, a zatem odpowiedni również dla dzieci.

Zrób papierowe kwiaty z dziećmi i udekoruj nimi ścianę

papierowe kwiaty-majtki-dzieci-dalia-duże-rzemieślnicze-papier-zrób-to-sam-majer

Dzięki pięknym papierowym dalii w jasnych kolorach każde dziecko może udekorować pokój swojego dziecka i udekorować tam ściany własnymi dziełami. Zdobądź przydatne materiały i gotowe !

Robienie papierowych kwiatów z dziećmi – instrukcje

papier-kwiaty-majtek-dzieci-dalia-rzemiosło-papier-kolorowy-papier-instrukcje

Najpierw zastanów się, w jakich kolorach chcesz mieć papierowe kwiaty. Następnie zdobądź prosty kolorowy papier A4 w wybranych odcieniach. Dobrym wyborem byłby również papier origami, ponieważ łatwiej go formować.

Co jest potrzebne do robienia papierowych kwiatów z dziećmi

papier-kwiat-majster-dzieci-dalia-materialy-instruktażowe

Teraz będziesz musiał również przygotować nożyczki, linijkę, gorący klej i długopis do tego projektu rzemieślniczego. Zapewnij również tekturowe kółka, które posłużą jako stabilna podstawa dla papierowych kwiatów i wszystkiego, co dziecko może zrobić samodzielnie.

Zrób papierowe kwiaty z dziećmi – pokrój papier na kawałki

papierowe kwiaty-majtki-dzieci-dalia-instrukcje-kreatywne

Kwadraty tej samej wielkości powinny być wykonane z kolorowych kartek papieru. Podziel na pół A4 i rozerwij połówki na pół. Następnie zmierz szerokość kwadratu i skróć długość do tego wymiaru. Teraz pierwszy kwadrat jest gotowy. Może również służyć jako szablon na następne.

Robienie papierowych kwiatów z dziećmi – z kawałków papieru 

papierowe-kwiaty-macierzyciel-dzieci-dalia-papier-lejek-owijka

W przypadku dużej papierowej dalii potrzeba łącznie 100 kwadratów, oczywiście liczba ta różni się w zależności od pożądanego rozmiaru. Następnie z kwadratów formuje się lejki, których końce są po prostu zamaskowane foliąs.

Zrób papierowe kwiaty z dziećmi – przymocuj papierowe lejki w kółko

papierowe kwiaty-majtki-dzieci-dalia-lejek-składanie-klej

Otwory lejków powinny różnić się wielkością dla rzędów wewnętrznych i zewnętrznych. Te z większymi otworami są najpierw przyklejane na papierowym kółku od zewnątrz do środka, a następnie również mniejsze lejki. Powoli poruszasz się do wewnątrz z okrążenia na okrążenie.

Twórz papierowe kwiaty z dziećmi i używaj pięknych

papierowe kwiaty-majtki-dzieci-dalia-dekoracja-ścienna-kolorowa-kreatywna

Z tektury możesz łatwo zrobić papierowe kółko na podstawę papierowego kwiatka. Aby to zrobić, bierzesz talerz, piszesz go na tekturze i wycinasz kółko.

Zrób papierowe kwiaty z dziećmi i udekoruj nimi ścianę w pokoju dziecięcym

papierowe-kwiaty-druciarz-dzieci-dalia-duża-dekoracja-ściana

Tinker papierowe kwiaty z dziećmi – zaprojektuj kolorowe lub monochromatyczne

papierowe kwiaty-majster-zrób-to-sam-dalia-dekoracja-ścienna-kreatywna

Dla harmonijnej dekoracji ścian duże znaczenie ma kolorystyka. Wybierz przyjemne odcienie, które pasują do mebli i otoczenia w pomieszczeniu. Ciepłe niuanse i generalnie odcienie ziemi dają przytulny efekt, pastelowe odcienie – pozytywne i świeże.

Dwukolorowe kwiaty dalii

papierowe-kwiaty-druciarz-dalie-dwukolorowe-gąbki-kropki

Dzięki tej interesującej technice można bardzo łatwo osiągnąć ładny efekt. Zanurz gąbkę do makijażu w różowej farbie akrylowej i rozprowadź ją wzdłuż krawędzi żółtej kartki papieru. Eksperymentuj z kontrastami między jasnym a ciemnym!

Papierowe dalie w stylu vintage

majsterkować papierowe kwiaty stare-książki-strony-vintage-efekt-motyle

Ze starych stron książek możesz tworzyć wspaniałe i eleganckie dekoracje w stylu vintage. Poszczególne miejsca można również podkreślić farbą w sprayu lub brokatem. Piękne dekoracje, takie jak papierowe motyle, nadają papierowej dalii ostateczny szlif.

Zrób papierowe kwiaty i udekoruj nimi opakowania prezentów

papierowe kwiaty-majstruje-dalia-błyszczący-papier-prezent-dekoracja

Aby zrobić opakowanie prezentowe dla kogoś wyjątkowego kreatywnie i naprawdę oryginalnie, możesz zrobić papierowe kwiaty i wykorzystać je do ich dekoracji. W tym przypadku oczywiście papierowe dalie będą wyglądały lepiej w nieco mniejszej wersji. Zalecamy użycie mocniejszego papieru – na przykład tektury rzemieślniczej pokrytej brokatem.

Twórz papierowe kwiaty do kreatywnej dekoracji ślubnej

papierowe kwiaty-majstrować-ślub-dekoracja-dalia-zrób to sam

Piękne papierowe kwiaty bardzo dobrze komponują się z dekoracjami ślubnymi. Po mistrzowsku wykonane ręcznie, mogą one nawet całkowicie zastąpić prawdziwe kwiaty. Ponadto ta alternatywa dla kwiatów jest przyjazna dla środowiska.

Tinker papierowe kwiaty i zaprojektuj kreatywną komórkę

papierowe-kwiaty-majtek-dzieci-dalia-mobile-girl-pink

Inną inspiracją, jak wykorzystać papierowe kwiaty do pięknych dekoracji, jest zrobienie bardzo małych dalii i przymocowanie ich do telefonu w celu zawieszenia. Powinieneś skleić dwa papierowe kwiaty i przymocować taśmę do telefonu pomiędzy nimi.