Pomysły na rękodzieło

Udekoruj plasterki drzewa na Boże Narodzenie – piękne pomysły na rękodzieło dla każdego

Plastry drzewa dekorują na świąteczne pomysły majstrować ozdoby świąteczne diy

Czy masz już ochotę na dekorowanie domu drewnianymi krążkami przy różnych okazjach? W takim razie z pewnością zechcesz skorzystać z tego pięknego pomysłu na dekorację w okresie świątecznym. Aby dekoracja z plastrów drzewka była naprawdę świąteczna, można ją dekorować i projektować na wiele różnych sposobów. Pomimo szerokiej gamy do wyboru, nadal możesz szukać inspiracji lub wskazówek do wykorzystania w swoich projektach rzemieślniczych. I właśnie tam przychodzimy ci z pomocą. Zebraliśmy kilka kreatywnych pomysłów, jak udekorować plasterki drzewka na Boże Narodzenie i stworzyć niepowtarzalną i rustykalną dekorację świąteczną. Po prostu naśladuj pomysły lub wykorzystaj je jako inspirację do własnych kreacji!

Świąteczne rękodzieło z drewna i papieru kontaktowego

Udekoruj plasterki drzewka na Boże Narodzenie. Zrób własne wisiorki

Wariantem, dzięki któremu możesz ozdobić plasterki drzewka na Boże Narodzenie, jest zaprojektowanie ich dowolnym motywem. Można do tego użyć farby akrylowej, którą można nakładać nie tylko za pomocą samodzielnie wykonanych stempli, ale także za pomocą papieru kontaktowego. Drugi wariant jest używany do tych instrukcji. Oprócz drewnianych krążków potrzebne są również farby i papier kontaktowy. Wytnij wybrany motyw na stykówkę. Jak zdobyć szablon.

Następnie przyklej papier do szyby i pokoloruj wycięty motyw. Na koniec wystarczy wyciąć mały otwór w górnej części drewnianego krążka, przewlec go i związać. Następnie możesz powiesić ozdoby choinkowe na choince.

Udekoruj plasterki drzewka na Boże Narodzenie lutownicą

Plastry drzewa na boże narodzenie dekorują lutownicę opalaną drewnem jodła szary kolor;

Fajnym pomysłem jest również wypalenie motywów świątecznych na drewnie i samodzielne wykonanie pięknej dekoracji plastra drzewa. Po prostu użyj do tego lutownicy. Nie martw się, jeśli wcześniej nie używałeś żadnego z nich. Nawet początkujący świetnie się z tym dogadują. I na pewno masz wystarczająco dużo płyt, aby trochę poćwiczyć. Zdobądź także farbę, nitkę, taśmę i klej E6000.

Udekoruj plasterki choinki na Boże Narodzenie Instrukcja rzemieślnicza pomysł na udekorowanie choinki

Aby wykonać rękodzieło z plastrami choinki na Boże Narodzenie, najpierw wybierz dowolny motyw, którym chcesz ozdobić plastry choinki na Boże Narodzenie i narysuj go ołówkiem na drewnianym krążku. Następnie „rysujesz” ten motyw za pomocą lutownicy. Jest wypalany w drewnie. Następnie możesz zaprojektować motyw w dowolnych kolorach. Tutaj np. wypalony obszar wypełniono białą farbą, a resztę szyby zaprojektowano w różnych odcieniach szarości. W zależności od motywu możesz również wymyślić własne projekty. Możesz albo przymocować nić za pomocą dziurki, jak w powyższym przykładzie, lub po prostu przykleić ją do tyłu, jak pokazano tutaj. Udekoruj również czerwoną kokardką.

Udekoruj drewniane krążki farbą tablicową

boże narodzenie udekoruj drzewo plastry tablica farba wiadomość świąteczna dekoracja

Kratki na drzewa można również szybko i łatwo zaprojektować za pomocą farby tablicowej. W ten sposób można indywidualnie opisywać tafle, co świetnie sprawdza się między innymi jako ozdoba świątecznego stołu. Każdy po prostu otrzymuje osobistą wiadomość na swoim talerzu lub możesz użyć dekoracji stołu wykonanej z drewnianych krążków na środku stołu i dodać bardziej ogólną wiadomość.

Boże narodzenie udekoruj drzewo plastry wisiorki dekoracje stołu przyjaciele rodzinne prezenty!

Użyj farby tablicowej, aby stworzyć prosty kształt koła lub wybierz dowolny inny świąteczny kształt. Dobrze nadają się na przykład gwiazdy lub jodły. Wystarczy, że napiszesz na szybie kredowym pisakiem. Jeśli chcesz udekorować plasterki drzewka na Boże Narodzenie, możesz również narysować coś ładnego kredowym pisakiem. Bądź kreatywny i puść wodze fantazji!

Tinker ozdoby świąteczne samemu – alternatywa dla klasycznego świątecznego wieńca

udekoruj na plasterki choinki wieniec pomysł aranżacja projekt pętla jodła zielona

Klasyczny wieniec na drzwi jest z pewnością ładny na Boże Narodzenie i zdecydowanie nie powinno zabraknąć dekoracji na drzwiach. Ale nie zawsze musi to być tradycyjne, prawda? A skoro jesteś już w trakcie robienia świątecznych rzeczy z drewnianych krążków, możesz w ten sposób również wymienić świąteczny wieniec? Możesz zobaczyć, jak to może wyglądać na powyższym obrazku. Pierścień jest po prostu wykonany z drewnianych krążków. Aby to również stworzyło świąteczną atmosferę, musisz udekorować plasterki drzewka na Boże Narodzenie. Można to zrobić za pomocą małej aranżacji sosnowej zieleni, z bombkami lub szyszkami. Możesz również skorzystać z gotowej aranżacji.

Wykonaj ozdoby świąteczne z drewna – udekoruj plasterki drzewka na Boże Narodzenie gwoździami i nitką

Plastry drzewa dekorują na Boże Narodzenie paznokcie przędza sznurek motywy świąteczne trzciny cukrowej piernikowy człowiek

Możesz również ozdobić drewniane krążki na Boże Narodzenie zwykłymi gwoździami i nitką. Aby to zrobić, najlepiej najpierw narysować pożądany motyw ołówkiem. Może to być choinka, piernikowy ludzik, cukierek, płatek śniegu lub coś podobnego. Następnie wbij małe gwoździe w plasterek drzewa wzdłuż narysowanych linii. Powinny trochę wystawać. Teraz możesz owinąć wokół paznokci przędzę lub sznurek w dowolnym kolorze, aby stworzyć kontur wzoru. Te ładne ozdoby możesz wykorzystać nie tylko do dekoracji choinki, ale także do dekoracji nimi stołu, kominka, okien lub ścian.

Udekoruj plasterki drzewka na Boże Narodzenie – pomysły z tkaniną

udekoruj na plasterki choinki naklejki z tkaniny aksamitny filc cięty!

Podobnie jak w przypadku pierwszego pomysłu z papierem stykowym, motywy nanoszone są na kratki drzewne. Jednak tym razem nie są malowane, ale klejone. Możesz użyć skrawków starej tkaniny lub filcu, aby wyciąć piękne wzory za pomocą noża. Następnie po prostu przyklej to do szyby. Nie ma znaczenia, czy tworzysz w ten sposób małe plastry, czy większe. Alternatywnie można również użyć gotowych naklejek. Ponieważ ich klej najprawdopodobniej nie jest wystarczająco mocny, możesz zastosować dodatkowe.

Zaprojektuj drewno ze zdjęciami jako pomysł na prezent

Świąteczne dekorowanie kratek choinkowych pomysł na prezent ze zdjęciami, aby samemu zrobić pamięć diy

Bez wątpienia takie drewniane krążki fotograficzne to świetny pomysł na prezent pod choinkę. Mogą być dowolnie duże. Wystarczy wywołać zdjęcie w odpowiednim rozmiarze lub samodzielnie je wydrukować. Specjalnie w tym celu można zorganizować małą sesję zdjęciową, ale można też wykorzystać starsze pamiątkowe zdjęcia, które następnie po prostu przykleja się do drewnianego krążka. Tutaj również zdjęcie niekoniecznie musi być wycinane. Kontrast prostokąta lub kwadratu z okrągłym drewnem również wygląda bardzo ciekawie i jest dobrym wariantem. Następnie wystarczy przenieść zdjęcie na drewno.

Zwłaszcza dziadkowie z pewnością ucieszą się z takiego wspomnienia od wnuków, które co roku mogą powiesić na choince lub postawić na kominku. Ale ten pomysł to także świetny prezent dla najlepszych przyjaciół lub kochanków. Możesz też połączyć zdjęcie z jednym z powyższych pomysłów, na przykład dodając napis lutownicą lub za pomocą farby tablicowej i kredowego pisaka.