Dom i ogród

Możesz użyć tych repelentów, aby trzymać węże z dala od domu i ogrodu!

Węże to beznogie gady, które mogą wpełznąć na twoje podwórko, a czasem nawet do twojego wiejskiego domu. Horror wszystkich okropności! I chociaż twój pierwszy instynkt prawdopodobnie ucieknie z całej siły na widok węża, powinieneś wiedzieć, że to zwierzę jest rzeczywiście przydatne. Kontrolują populacje gryzoni, przy czym jeden wąż zjada 3-4 szczury w ciągu jednego dnia. Dobrze, więc znasz ich pozytywne osiągnięcia, ale to nie znosi twojej ofiofobii, prawda? Bardzo możliwe, że wpadniesz w panikę na myśl o ich obecności w pobliżu… Wtedy czujesz się jak duża część niemieckiej ludności, która zastanawia się, jak trzymać węże z dala od ogrodu? Zebraliśmy najlepsze wskazówki i sposoby ewakuacji na ten temat.

Jak odstraszyć węże z ogrodu??

Jak odstraszyć węże z ogrodu?

Czy wiesz, że w Niemczech istnieje łącznie 7 gatunków węży, z których tylko 2 są trujące? To powiedziawszy, nie ma zbyt wielu jadowitych węży i ​​jest mało prawdopodobne, że spotkasz jednego na swoim podwórku. Jeśli te informacje nie są dla ciebie wystarczająco uspokajające, prawdopodobnie będziesz kontynuować badania, jak trzymać węże z dala od domu i ogrodu. I dobrze sobie radzi, bo zabicie tych prawnie chronionych zwierząt może być ukarane wysoką grzywną. Więc jakie są wskazówki, jak odpędzać węże bez szkodzenia im??

Kiedy węże wyjdą??

trzymaj węże z dala od domu

Aby uniknąć kolejek, musisz wiedzieć, kiedy wychodzą, prawda? Otóż ​​spotyka się je najczęściej, gdy średnia temperatura wynosi od 25 do 35 stopni Celsjusza. Innymi słowy, węże wychodzą późną wiosną i można je zobaczyć przez całe lato. Najbardziej aktywne są wczesnym rankiem i późnym popołudniem, ponieważ letnie temperatury są często zbyt wysokie, aby wyjść na zewnątrz w najgorętszych godzinach dnia. Jesienią przechodzą w stan hibernacji, ale tak naprawdę nie śpią. Zamiast tego ich ciała przystosowują się do niższych temperatur, co spowalnia ich metabolizm i zmniejsza ich aktywność.

Po co naturalnie odpierać węże??

Wypędź węże z ogrodu za pomocą naturalnych środków

Oczywiście wezwanie kompetentnej firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników jest bardzo skuteczną metodą rozwiązania problemu węża. Istnieje jednak kilka domowych środków zaradczych, które możesz spokojnie spróbować pomóc w naturalny sposób odpędzić te okropne gady. Jego zalety to:

  • ich dostępność: Większość domowych środków na odstraszanie węży opiera się na wspólnych składnikach.
  • Przystępność: Wszystkie naturalne sposoby na utrzymanie węży z dala od ogrodu są tańsze niż koszt profesjonalnych produktów i usług dostępnych na rynku.
  • Prosta aplikacja: Większość domowych środków zapobiegających wężom jest łatwa do wykonania i użycia.
  • bezpieczeństwo: Wiele środków odstraszających węże jest w 100% naturalnych i bezpiecznych dla ludzkiego zdrowia. Ponadto są nietoksyczne dla kotów, psów i innych zwierząt domowych, co nie zawsze ma miejsce w przypadku profesjonalnych repelentów. Oczywiście istnieją środki chemiczne, które można zastosować, ale o ile zachowane są niezbędne środki ostrożności, ryzyko związane z ich stosowaniem jest minimalne.

Jakie środki ostrożności należy podjąć podczas polowania na węże??

Mały wąż w trawie

Aby trzymać węże z dala od domu i ogrodu, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyeliminować czynniki, które je przyciągają. Jeśli chodzi o żywy organizm, oczywiście najważniejsza jest żywność. Dowiedz się, jakie są inne odpowiedzi na pytanie „Jak trzymać węże z daleka”, badając ich siedliska.

Trzymaj węże z dala od ogrodu: zniszcz źródło pożywienia

Trzymaj węża z dala od stawu

Tam, gdzie są gryzonie, logicznie rzecz biorąc, lubią je jeść węże. Pozbądź się więc szczurów i myszy, a będziesz o krok bliżej rozwiązania swojego problemu. Pamiętaj też, że węże zjadają również żaby, krety, owady, ptaki, a nawet ryby! W oczku ogrodowym często pojawiają się również węże.

Eliminacja kryjówek to podstawa sukcesu

Eliminacja kryjówek to podstawa sukcesu

Węże preferują ciemne, wilgotne miejsca i wiadomo, że chowają się w pęknięciach, szczelinach i dziurach. Wyeliminowanie tych kryjówek może pomóc w utrzymaniu węży z dala od twojej posiadłości. Dokładnie zbadaj swój ogród i szopę ogrodową, naprawiając pęknięcia w drewnianej sidingu, zatykając wszelkie znalezione dziury i zastępując stare kratki dziurami. Napraw uszkodzone rynny, rury i otwory wentylacyjne oraz przechowuj drewno opałowe w zamykanych drewnianych skrzyniach, jeśli to możliwe.

Rozważ zmianę krajobrazu

Krótko skosić trawnik, aby trzymać z daleka węże

Aby pozbyć się węży z ogrodu, rozważ wprowadzenie zmian, które powstrzymają te stworzenia przed wejściem. Utrzymuj trawnik krótki i unikaj wysokich traw, aby wyczyścić możliwe kryjówki dla węży. Podczas wznoszenia ogrodzenia upewnij się, że jest równo z ziemią i lekko nachylony na zewnątrz. Możesz również użyć materiałów, które zapobiegną wślizgiwaniu się węży, takich jak: B. liście ostrokrzewu, szyszki, skorupki jaj i żwir. Aby utrzymać węże naturalnie, rozważ uprawę roślin, które uważają za nieprzyjemne dla zapachu, takich jak nagietek, trawa cytrynowa, ciemiernik śmierdzący i piołun.

Użyj strategii: przywołaj naturalnych wrogów

Przyciągaj naturalnych wrogów węży do ogrodu

Lisy i szopy pracze są drapieżnikami i naturalnymi wrogami węży. Oczywiście trzymanie ich jako zwierząt domowych jest niemożliwe, aby powstrzymać żmije i zaskrońce. Jeśli jednak lisy pochodzą z twojej okolicy, ich mocz jest bardzo dobrym naturalnym środkiem odstraszającym węże, gdy są rozproszone po twojej posesji. Perliczki, kurczaki, indyki, świnie i koty również pomogą wypędzić węże z twojego podwórka.

Jak wypędzić węże z ogrodu? Z dymem!

Dym odpędza węże

Węże mają bardzo wyostrzony węch, co oznacza, że ​​są nadmiernie wrażliwe na silne zapachy i opary. Jednym zapachem, którego szczególnie nie lubią, jest dym. Sprawdzonym lekarstwem jest rozpalenie ogniska i kilkugodzinne palenie. Bardzo dobrze sprawdza się przy tym przykrywanie żaru mchem, gałązkami jodły i liśćmi.

Ale bądź ostrożny! Pamiętaj, że teraz jest pora pożarów lasu i nigdy nie należy pozostawiać ognia bez opieki! Upewnij się, że jesteś gotowy do gaszenia ognia przez cały czas! Ta metoda z wypalaniem fusów byłaby również dobrą alternatywą.

Odstraszacz węży

Istnieje kilka powszechnych środków chemicznych i produktów naturalnych, które działają dobrze jako środki odstraszające węże. Niektóre z najpopularniejszych to:

naftalen

Trzymaj węże z daleka za pomocą naftalenu

Ze względu na swoją wysoką moc naftalen jest powszechnym składnikiem wielu komercyjnych środków odstraszających węże. Substancja jest najbardziej znana jako główny składnik naftaliny. Zapach naftalenu drażni węże i odpędza je, nie szkodząc im. Dlatego umieść kulki na mole w dziurach, pęknięciach, szczelinach lub innych miejscach na swojej posesji, w których mogą się ukryć węże. Główną wadą tego środka jest to, że jest toksyczny dla dzieci i zwierząt domowych. Istnieje szczególne ryzyko dla małych dzieci podczas połykania małych, białych kuleczek.

siarka

Siarka do wypędzenia węży z ogrodu

Sproszkowana siarka to kolejny świetny sposób na wydostanie węży z ogrodu. Kiedy rozsypujesz proszek siarkowy po swoim podwórku, podrażnia skórę węży, więc nie wrócą. Ze względów bezpieczeństwa podczas pracy z tym materiałem należy zawsze nosić maskę zakrywającą nos i usta.

amoniak

Wodny roztwór amoniaku przeciwko wężom

Węże nie lubią zapachu amoniaku, więc spryskiwanie potencjalnych kryjówek tym prostym wodnym roztworem odstraszy je od przyszłego zamieszkania. Pamiętaj, że podczas obchodzenia się z amoniakiem należy zawsze nosić rękawice ochronne, maski, a nawet okulary (jeśli roztwór jest zbyt stężony) ze względu na ryzyko oparzeń i podrażnień.

Olejki eteryczne, takie jak olejek goździkowy i cynamonowy

Olejki eteryczne, takie jak goździk i olejek cynamonowy przeciwko wężom

Olejki goździkowy i cynamonowy to bardzo skuteczne repelenty węży, a jednocześnie w 100% naturalne. Rozcieńczyć w wodzie, wlać mieszaninę do butelki z rozpylaczem i spryskać nią cały ogród. Co więcej: tę samą mieszankę można w razie potrzeby zastosować w dyfuzorze w domu. Uwaga: nigdy nie używaj czystych olejków eterycznych bezpośrednio na skórze!

Czosnek i cebula

Czosnek i cebula zawierają kwas sulfonowy

Ciekawostką jest to, że kwas sulfonowy w czosnku i cebuli (te same substancje, które sprawiają, że płaczemy, gdy obieramy i siekamy cebulę) odstrasza węże. Włóż 1 główkę czosnku i 2 duże cebule do robota kuchennego i zmiksuj, aż powstanie gęsta pasta. Dodaj 1 litr wody i odstaw mieszaninę na 24 godziny. Następnie możesz odcedzić roztwór, umieścić go w opryskiwaczu ogrodowym i użyć go do wstrzyknięcia żądanych obszarów. Możesz zastąpić czosnek i cebulę sproszkowanym czosnkiem i sproszkowaną cebulą w stosunku 1: 1. Proszki rozpuszczają się w wodzie bez konieczności ich przecedzania.

ocet winny

Użyj octu przeciwko wężom w ogrodzie

Ocet to skuteczny sposób odstraszania węży w pobliżu wody, w tym basenów i stawów. Biały ocet domowy można spryskać wokół stawu, aby powstrzymać węże. Ocet jest naturalnym repelentem, który nie stanowi zagrożenia dla zdrowia / skutków ubocznych. Jak nadal można używać octu w ogrodzie, dowiesz się z tego artykułu.

Ostre papryczki

Gorące chilli przeciwko wężom

Przygotuj roztwór chilli ugotowanej w wodzie lub posyp pieprz cayenne wokół domu lub ogrodu. Węże nie lubią alkaloidu kapsaicyny znajdującej się w chili (podobnie jak nornice), a opary palącego chili również powodują swędzenie skóry, co je zniechęca. Jak trzymać węże z dala od ogrodu za pomocą naturalnych domowych środków, zwykłych chemikaliów i sprytnych sztuczek?!