Pomysły na rękodzieło

Twórz ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie z żarówek – 20 pomysłów

ozdoby choinkowe na boże narodzenie żarówki-pomysły-dekoracja-majstrowanie-łatwe

Ozdoby choinkowe są ważnym elementem świątecznej dekoracji. Oprócz zakupionych bombek choinkowych zapraszamy również do udekorowania choinki domowej roboty, a tym samym do indywidualnego ozdabiania. Do ozdób choinkowych używa się szerokiej gamy materiałów. A jeśli lubisz recykling starych rzeczy, na pewno spodoba ci się dzisiejszy pomysł. Możesz ich używać jako wspaniałych starych żarówek Ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie projektując je tak, jak lubisz z wyprzedzeniem. W tym artykule zebraliśmy kilka inspiracji.

Ozdoby choinkowe wykonane ze szkła

ozdoby choinkowe na boże narodzenie żarówki-szkło-inspiracje-kolorowy-metaliczny-design

Żarówki, które wybierzesz do ozdób choinkowych na Boże Narodzenie, również mogą mieć dowolny kształt. Nie ma znaczenia, czy użyjesz klasycznego kształtu gruszki, czy wolisz bardziej nowoczesne. To samo dotyczy rozmiaru. Wypalone żarówki ze starego sznura świateł są również bardzo popularne do robienia ozdób choinkowych na Boże Narodzenie.

Żarówki jako ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie w grupach

ozdoby choinkowe na boże narodzenie żarówki-brokatowe-grupy-projektowe-zrób-siebie

Aby ozdoby choinkowe wyglądały niecodziennie na Boże Narodzenie, można nie tylko pomyśleć o ciekawej dekoracji i designie żarówek. Jeśli używasz małych żarówek, możesz zwrócić na nie uwagę, wieszając je w małych grupach. Najlepiej wybrać liczbę nieparzystą. Do powieszenia nadaje się zwykły sznurek lub nitka, ale także ładne wstążki.

Zrób sobie ozdoby choinkowe z brokatem

ozdoby choinkowe na boże narodzenie żarówki-brokat-projekt-kolorowe-kolory-przędza-wisiorki

Prawdopodobnie najprostszym, ale skutecznym wariantem projektowania żarówek jest użycie brokatu w dowolnym kolorze. Można to wykorzystać na różne sposoby. Powyżej możecie zobaczyć, jak można ozdobić żarówki jako ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie od zewnątrz, np. spryskując je klejem w sprayu, a następnie zanurzając w brokacie. Po prostu usuń nadmiar po wyschnięciu.

Udekoruj żarówki od środka

ozdoby choinkowe na boże narodzenie żarówki-srebrny-brokat-wstążka-czerwone-kolory

Innym wariantem jest utrwalenie brokatu od wewnątrz, gdy projektujesz ozdoby choinkowe z żarówek jako ozdoby świąteczne. Można to zrobić na różne sposoby i możesz wybrać, która jest dla Ciebie najłatwiejsza. Albo wkładasz klej do żarówki i przekręcasz, aż wszystkie wnętrze zostaną pokryte klejem. Wylej nadmiar kleju i wlej wystarczającą ilość brokatu do żarówki. Alternatywnie nadaje się również klej w sprayu lub mocny lakier do włosów. Usuń nadmiar brokatu, aby dokończyć ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie.

Brokat w kilku kolorach

ozdoby choinkowe-świąteczne-żarówki-brokat-dwa kolory-zielony-niebieski-mały

Gdy już to opanujesz, możesz spróbować użyć wielu kolorów. Jest to niewątpliwie nieco bardziej skomplikowane. Najpierw zaprojektuj dolną część żarówki jako ozdobę choinkową na Boże Narodzenie. Po wyschnięciu kontynuuj z następnym kolorem. Nawet jeśli to nie zadziała za pierwszym razem, nie poddawaj się! Praktyka tworzy mistrzów!

Dekoracja z naklejkami

ozdoby choinkowe-świąteczne-żarówki-biało-niebieski-śnieżynka-brokatowy-klej

Jeszcze łatwiej wykorzystać gotowe naklejki do dekoracji żarówek. Wybierz motywy świąteczne lub zimowe, takie jak płatki śniegu. Możesz również wcześniej pokolorować przyszłe ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie, aby uzyskać ciekawy kontrast kolorystyczny.

Wykonuj ozdoby choinkowe i maluj żarówki

dekoracje na choinkę-świąteczne-żarówki-farba-bałwan-pomysł-dekoracja-tkanina

Użyj szerokiej gamy materiałów, aby zaprojektować żarówki i uzyskać ładne lub zabawne akcenty na choince. Żarówkę o klasycznym kształcie można idealnie przekształcić w bałwana w kolorze białym. Po wyschnięciu farby udekoruj choinkowe ozdoby na Boże Narodzenie szmatką, guzikami lub innymi rzeczami.

Ozdoby choinkowe w kolorze białym i srebrnym

ozdoby choinkowe-świąteczne-żarówki-białe-srebrne-bałwan-udekoruj choinkę

Ramkę można ukryć za pomocą czapki wykonanej samodzielnie dla odpowiedniej figury. Ale może również reprezentować sam kapelusz, tak jak zrobiono to w przypadku tych dwóch wariantów ozdób choinkowych. Podstawowe kolory to biały i srebrny w postaci brokatu. Takie ozdoby choinkowe możesz wykonać z dziećmi. Najmłodsi mają okazję rysować twarze flamastrami.

Tinker samodzielnie ozdoby choinkowe

Ozdoby choinkowe-bożonarodzeniowe-żarówki-projektowanie-kolory-akryl-anioł-renifer-wzór

W zależności od tego, jak dobrze potrafisz malować, każdy motyw można pomalować kolorem po zaprojektowaniu żarówki dowolnym podstawowym kolorem. Oprócz bałwanów i Mikołajów pasują tu również anioły, renifery, gwiazdy czy świeczki. Jak widać, ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie można zaprojektować według własnego gustu.

Użyj kształtu żarówki

ozdoby choinkowe-świąteczne-żarówki-renifer-pomysł-majstruje-farba-czapka

Rzeczywisty kształt żarówki świetnie nadaje się do tworzenia twarzy. Brakuje tylko odpowiedniego koloru. W tym przykładzie wykonania ozdób choinkowych na Boże Narodzenie jako motyw wykorzystano uroczy renifer. Dodatkowo dodano czapkę i papierowe poroże. Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie kolorów, które nakładają się na siebie, jest użycie gąbki.

Zaprojektuj Świętego Mikołaja

choinkowe-ozdoby-bozonarodzeniowe-zarowki-dzieci-santa-claus-broda-malowanie

Święty Mikołaj prawdopodobnie najlepiej pasuje do renifera. Nie zapomnij więc o tym, projektując ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie. Możesz sam zrobić na drutach czapkę. Alternatywą jest użycie czerwonej skarpetki, którą zakładasz na żarówkę. Dodatkowo udekoruj je białą wstążką i płatkiem śniegu.

Instrukcje dotyczące ozdób choinkowych

ozdoby na choinkę-żarówki-świąteczne-instrukcje-łatwe-zrób to sam-santa-claus-farba

Oto prosty przewodnik, który pomoże Ci stworzyć Świętego Mikołaja. Najpierw pomaluj kontury, a następnie pokoloruj je odpowiednim kolorem. Mogą to zrobić również dzieci. Ramka ma czerwony kolor i w ten sposób służy również jako czapka. Uzupełnij ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie z pomponem lub watą.

Ozdoby choinkowe w stylu shabby chic

ozdoby na choinkę-świąteczne-żarówki-spray-farba-wzory-tkaniny-koronki-siatka-srebrna

Zużyty, stary wygląd jest bardzo popularny w wystroju. A zwłaszcza na Boże Narodzenie tworzy odpowiednią, nostalgiczną atmosferę. Stwórz go sam, postępując zgodnie z instrukcjami, jak zrobić ozdoby choinkowe z żarówek. Przyklej końcówkę lub siatkę do żarówki i spryskaj ją sprayem w kolorze srebrnym. Po wyschnięciu farby możesz usunąć tkaninę. Nie zapomnij rozłożyć maty.

Bałwan jako motyw

ozdoby na choinkę-świąteczne-żarówki-instrukcje-bałwan-szalik-filc-szczotka

Bałwan jest również lepiony szybko. Jak już wspomniano, potrzebny jest do tego biały kolor podstawowy. Pozwól im wyschnąć i przejdź do malowania twarzy. To, jak dokładnie ukształtujesz twarz, zależy od Ciebie. Powyżej możesz zobaczyć świetny przykład, który możesz skopiować na ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie.

Żarówki jako wazon

ozdoby na choinkę

Co powiesz na udekorowanie choinki świeżymi kwiatami lub innymi elementami? Wymaga to wazonów, które zaopatrują kwiaty lub gałęzie w wodę. A żarówki są bardzo odpowiednie. Zrób wystarczająco duży otwór w gnieździe, aby gałęzie się przez niego zmieściły. Napełnij żarówkę wodą i umieść w niej gałązkę. Więc zawieś ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie.

Ozdoba na Boże Narodzenie z perłami

ozdoby na choinkę-świąteczne-żarówki-dzieci-perłowe-wypełnienie-srebro-złoto

Połącz brokat z innymi elementami, takimi jak perły. Jednak, aby były one również widoczne, brokat należy dobierać bardzo dyskretnie. Po rozprowadzeniu kleju wystarczy włożyć do żarówki bardzo mało brokatu. Następnie wypełnij ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie perełkami w tym samym lub kontrastowym kolorze.

Jadalne nadzienie

ozdoby choinkowe-świąteczne-żarówki-posypki-prezenty-wypieki-mix-dekoracja

Jednym z trendów jest rozdawanie gotowych mieszanek do pieczenia na Boże Narodzenie. Jeśli wybrałeś ten rodzaj prezentu, możesz dodać do niego żarówki wypełnione kolorowymi posypkami. Ten kolorowy wzór na ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie jest szczególnie oryginalny, ale niekoniecznie musi być zjedzony, ale można go zawiesić na choince każdego roku.

Inne wypełnienia

ozdoby na choinkę

Wymyśl coś, czym wypełnisz żarówki jako ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie. Kamienie szlachetne, odłamki szkła z plaży, perły, cyrkonie czy konfetti, wszystko jest odpowiednie, co nie jest wilgotne i może z czasem spleśnieć. Wymyśl coś i zaprojektuj specjalną choinkę lub rozdaj swoje prace.