Pomysły na rękodzieło

Trolle majstrują z dziećmi – 12 kreatywnych pomysłów inspirowanych trollami

Trolle robią rękodzieło z dziećmi-łatwe

Trolle z filmu o tej samej nazwie to bardzo wyjątkowi ludzie, którzy są nieskończenie szczęśliwi i nieustannie tańczą, śpiewają i przytulają się. Te bajeczne stworzenia mają jaskrawe kolory ciała i zabawne włosy, które zawsze są wysokie. Trolle i ich poprzednicy – magiczne trolle są szczególnie popularne wśród dzieci i coraz częściej wybierane są jako motto dziecięcych urodzin i przyjęć. Jeśli szukasz zabawnych projektów rękodzielniczych dla siebie i swoich dzieci, możesz razem stworzyć urocze trolle. Zebraliśmy kilka pomysłów na rękodzieło przyjazne dzieciom z instrukcjami inspirowanymi szczęśliwymi trollami z drzewa trolli.

Słodkie trolle majstrują przy bombkach

trolle-materiały-potrzebne-materiały

Kolorowe trolle to sympatyczne stworzenia, które cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Od czasu premiery filmu w 2016 roku z trollami powstało coraz więcej zabawek. Można jednak zrobić również w domu przyjazne trolle, które doskonale sprawdzą się jako zabawki dla dzieci lub dekoracja do żłobka. Poniżej znajdziesz kreatywne projekty rękodzieła wykonane z różnych materiałów, które możesz naśladować z dziećmi. W pierwszych projektach rękodzielniczych trolle Poppy i Branch wykonane są z bombek. Tutaj znajdziesz listę wszystkich potrzebnych materiałów.

  • 2 przezroczyste bombki wykonane ze szkła
  • Farba akrylowa jasnozielona i różowa
  • Filc Craft w kolorze różowym, jasnozielonym, ciemnozielonym i niebieskim
  • Różowa i szara przędza
  • ołówki
  • Pazur do suchej igły do ​​filcowania
  • Klej
  • nożyce

Trolle-majstrować-akryl-kulki-farba

Jeśli robisz trolle z bombkami bożonarodzeniowymi ze szkła, powinieneś najpierw pomalować bombki. Zdejmij koronę i wlej trochę odpowiedniej farby do kuli. Następnie potrząśnij kulką, aż zostanie całkowicie pokryta farbą. Umieść kulkę na papierze kuchennym otworem do dołu, aby resztki farby spłynęły. Powtórz te kroki dla drugiego trolla.

Trolle-Tinker Balls-Hair-Przędza

Gdy farba wyschnie, możesz zacząć tworzyć zabawne włosy. Do tego potrzebujesz włóczki w kolorze różowym i szarym odpowiednio do Poppy i Branch. Odetnij około 2 metry włóczki na każdy włos. Połącz oba końce sznurka i przetnij kilka razy na pół, aż uzyskasz pożądaną długość włosów. Zwiąż środek drugim kawałkiem sznurka i odetnij końce. Używając suchego pazura do filcowania, wyszczotkuj różową przędzę, aby ułożyć soczyste włosy Poppy. Wsuń węzeł w kulkę i umieść na nim koronę. Teraz przeciągnij „włosy” wokół korony, aby nie były już widoczne.

Trolle-majstrować-instrukcje-easy-diy

Teraz możesz zrobić twarze trolli. Najłatwiej pomalować oczy, usta i nos pisakami permanentnymi i tym samym zaprojektować twarze. Uszy są bardzo łatwe do zrobienia z filcu i przyklejenia do boków. Księżniczka Poppy ma również specjalną opaskę z kwiatów, która zdobi jej włosy.

Trolle robią z dziećmi rękodzieło z papieru

Trolle-majstrować-szablon-kolorowanki-dzieci

Urocze trolle można również zrobić z papieru z dziećmi. Możesz skorzystać z gotowych szablonów, jak również samodzielnie zaprojektować trolle. Dzięki papierowym talerzykom i szablonowi wydruku dla Poppy i Guy Diamond możesz samodzielnie wykonać te zabawne figurki na biurko. Po prostu złóż papierowe talerze na pół i przyklej namalowany przez dzieci szablon na jedną połowę papierowego talerza.

trolle-majstrować-odciski dłoni-dzieci

Kolejnym świetnym pomysłem na zrobienie trolli z dziećmi są odciski dłoni. Dzieci lubią malować palcami i można z nich tworzyć wspaniałe obrazki. Odcisk dłoni jest idealny do malowania trolli, z dłonią reprezentującą głowę i palcami reprezentującymi zabawne włosy. Jedyne, co dzieci muszą zrobić, to pomalować uszy, zaprojektować twarze i trolle gotowe.

trolle-majstrować-kolorowy-papier-łatwy

Jeśli Twoje dzieci lubią pracować z papierem, możesz wspólnie wykonać i ozdobić te proste trolle. Do tego potrzebny jest kolorowy papier w kolorach trolli, a także nożyczki, klej i długopisy. Niech dzieci najpierw wytną prostokąt na głowę, a następnie wytną odpowiednie kształty na uszy i włosy. Następnie różne części są składane razem i powstają trolle. Ten projekt rzemieślniczy jest bardzo prosty i doskonale nadaje się jako gra na imprezie tematycznej Trolle.

trolle-macierzyciel-papier-rekwizyty-trolle-impreza

Różne rekwizyty do zabawnych zdjęć imprezowych na imprezie tematycznej Trolle mogą być również wykonane z kolorowego papieru. Rekwizyty są zaprojektowane na łodygach i trzymane przed twarzą ze zdjęciem. To dobry pomysł przy projektowaniu fotobudki dla dzieci. Ułóż włosy i nosy trolli z kolorowego papieru i zrób zabawne pamiątkowe zdjęcia z dziećmi.

trolle-majstrować-papierowa-torba-instrukcje

Jeśli nie masz w domu kolorowego papieru, możesz użyć prostej papierowej torby do zrobienia trolli. Można go łatwo pomalować farbą i przekształcić w ulubionego trolla Twojego dziecka. W tym projekcie sztuczne futro służy do wykonania włosów i wycięcia w odpowiednim kształcie. Następnie dopracowuje się szczegóły przy użyciu gumy piankowej i bajeczny troll jest gotowy.

Popularne trolle robią rękodzieło z rolek papieru toaletowego

trolle-dłutaczka-toaleta-toaleta-pomysł-pomysł-dla-dzieci

Rolki papieru toaletowego są jednym z najpopularniejszych materiałów do rękodzieła z dziećmi i można z nich wykonać wiele wspaniałych figurek. Jeśli chcesz robić trolle, możesz również poddać recyklingowi puste rolki papieru toaletowego. Aby zaprojektować Księżniczkę Poppy, należy pomalować rolkę papieru na różowo. Włosy są z pewnością jedną z najważniejszych cech trolli i można do tego wykorzystać sztuczne włosy lalek ze sklepu rzemieślniczego. Ubrania Poppy możesz też uszyć samodzielnie, np. z szyfonu.

trolle-majstrować-toaleta-papier-rolki-filc-kreatywny

Możesz zrobić tyle trolli, ile chcesz z rolek papieru toaletowego, a nawet zaprojektować całe drzewo trolli. Oto dwa proste pomysły na Poppy i Branch, każdy wykonany z rolki papieru i filcu rzemieślniczego. Zarówno włosy, jak i ubrania można pomajstrować filcem i przykleić do rolki papieru toaletowego. Te urocze trolle szybko naśladują i są idealnymi lalkami dla dzieci.

Śmieszne trolle majstrują jako przystawki do długopisów i magnesy

Trolle-Trolle-Trolle-Osprzęt-Trolle-Włosy

Jeśli trolle są ulubionymi bohaterami animacji Twoich dzieci, możesz ich użyć do zrobienia różnych codziennych rzeczy. Nasadki do długopisów są ostatnio bardzo popularne i dzieci będą zachwycone, gdy za każdym razem, gdy będą pisać, zobaczysz ich ulubioną postać. Poniżej znajdziesz proste instrukcje rękodzieła do przystawek do długopisów Trolle, które możesz wykonać samodzielnie w domu.

trolle-majtki-dzieci-pióro-przystawka-włosy

Nasadki do długopisów są idealne do ołówków i można je majstrować bezpośrednio na nich. W tym celu wycina się mały kawałek sztucznego futra do rękodzieła i przykleja się go klejem do tylnej części ołówka. Możesz użyć gumki do związania futra, aż klej całkowicie wyschnie. Następnie wykonaj z filcu najważniejsze elementy wybranego trolla i przymocuj je do futra. Teraz załącznik do ołówka jest gotowy.

trolle-majstrować-pianka-guma-dekorować

Jeśli chcesz samemu zrobić kolorowe magnesy na lodówkę z dziećmi, możesz zrobić je jako trolle. Wszystko, czego potrzebujesz do magnesu trolla, to: kolorowa guma piankowa, wyłupiaste oczy, nitka i magnesy. Najpierw znajdź mały szablon trolla lub zrób go sam. Następnie wytnij z gumy piankowej kilka trolli w różnych kolorach i pozwól dzieciom udekorować twarze według własnego uznania.

trolle-majstrować-magnesy-lodówka

Następnie możesz zrobić włosy trolli z przędzy w różnych kolorach. Następnie są przyklejane do tylnej części trolli wraz z małymi magnesami. Po rozdzieleniu włóczki włosy staną się bardziej puszyste. Gdy klej dobrze wyschnie, kolorowe magnesy trolli są gotowe do przymocowania do lodówki.

Stwórz własne kolorowe włosy trolla

Trolle-Tinker-kolorowe-włosy-tiulowa-opaska

Trolle oferują również świetne pomysły na kostiumy na każdą okazję. Stroje trolli są kolorowe i zabawne, a dzieci z pewnością pokochają je. Niezależnie od tego, czy jest to impreza tematyczna, czy karnawał lub Halloween, możesz z łatwością samodzielnie uszyć kostium trolla. Najważniejszą cechą w tym przypadku są jasne włosy, które zawsze stoją wysoko. Oto dwa pomysły na zrobienie własnych włosów z różnych materiałów – tiulu i sztucznego futra. Kiedy robisz trollom włosy, wystarczy dopasować ubrania i kostium jest gotowy.

trolle-majstrować-instrukcje-włosy-tiul

Jeśli chcesz upiększyć włosy tiulem, potrzebujesz tiulu w wybranym kolorze, a także opaski na głowę, gumki, kokardki i filcu do robienia dodatków do włosów. Tiul jest wiązany w paski na opasce, jak pokazano na zdjęciu. Będziesz potrzebować około 12 pasków na wszystkie włosy. Gdy wszystkie paski są zawiązane, końce są ściągnięte razem i zawiązane elastyczną opaską. Na koniec zawiąż kokardę na gumce i udekoruj włosy filcowymi kwiatami, jeśli chcesz.

trolle-majsterkować-opaska-włosy-zrób-sam

Drugim wariantem wykonania sierści trolli jest sztuczne futro. Futro powinno być w kolorze wybranego trolla. W tym przypadku ponownie potrzebna jest opaska na głowę, ale nadal potrzebujesz trochę kartonu i pistoletu do klejenia na gorąco. Karton może być użyty do zaprojektowania sztucznego futra w górę, aby odtworzyć włosy trolla.

trolle-majtki-włosy-opaska-sztuczne futro

Na zdjęciach znajdziesz instrukcje tworzenia tego projektu. Z tektury zbudowana jest konstrukcja przypominająca krzyż, która określa kształt włosów. Następnie przykleja się do niego sztuczne futro za pomocą gorącego kleju i gotowa jest opaska z włosami trolla. W razie potrzeby włosy można dodatkowo ozdobić akcesoriami do włosów.