Pomysły na rękodzieło

Tinker z pudełkiem na buty? – Instrukcje dotyczące zabawek dla dzieci

Gry w piecu do pizzy dla dzieci z pudełkiem na buty

Czy chcesz zrobić nowe rzeczy ze starych? Trend upcyklingu trwa, a wyobraźnia nie ma granic. Zaleta jest oczywista: dostajesz nowe rzeczy bez konieczności wydawania na nie pieniędzy. Jeśli szukasz nowych pomysłów na zabawę i rzemiosło dla swoich dzieci, to dobrze trafiłeś. Poniżej pokażemy, co można majstrować z pudełkiem na buty.

Co możesz majstrować przy pudełku po butach?

Pudełko na buty Tinker -dzieci-piec-piec-pizza-zabawki

Świetne zabawki dla dzieci mogą być wykonane z prostego materiału rzemieślniczego, takiego jak pudełka na buty. Pudełka możesz kleić, malować i dekorować według własnego uznania. Rzuć okiem na nasze świetne pomysły i stwórz coś kreatywnego ze swoimi dziećmi!

Zrób piec do pizzy z pudełka po butach

pudełko na buty-majsterkowanie-dzieci-piekarnik-do-filcu-jedzenie

Oprócz makijażu i ubierania lalek, gotowanie i pieczenie należą do najpopularniejszych gier dla dziewcząt. Możesz zrobić prosty piec do pizzy z pudełka na buty dla swojej małej księżniczki. Wystarczy zrobić otwór na szerokiej stronie pudełka, aby klapkę można było złożyć do przodu.

Pokrętła piekarnika

pudełko na buty-majsterkowanie-dzieci-piekarnik-pizza-guziki-okrągłe klipsy na głowę

Dwa tekturowe kółka służą jako przyciski do pieca. Należy stosować zaciski z łbem okrągłym, aby można je było nadal obracać. Zrób również małą linię, aby oznaczyć temperaturę.

Ser, salami i oliwki z filcu

Pudełko na buty druciarz-dzieci-pizza-przygotuj-sam-filcowe-jedzenie

Najlepsze jest to, że dziecko może samodzielnie przygotować pizzę. Wytnij z filcu różne składniki: na przykład plasterki salami i pomidora z czerwonej tkaniny. Idealne są czarne oliwki, różowa szynka pokrojona w kostkę, tarty ser, czerwona cebula i wiele innych składników pizzy.

Marmurowy labirynt wykonany z prostych materiałów

pudełko na buty- majstrować-dzieci-gra-piłka-gra-zręcznościowa

Robienie tutaj rękodzieła jest nie tylko zabawne! Czym jest labirynt marmurowy? Jest to małe boisko z labiryntem, w którym może toczyć się piłka. Piłka jest sterowana poprzez przechylanie boiska. Jest tylko jedna droga i nie można się zgubić, ale mogą być przeszkody, w które piłka nie powinna wpaść.

Rzemieślnicza gra zręcznościowa dla dzieci

pudełko na buty-majstruje-dzieci-piłka-labirynt-słomki

Do labiryntu ze słomką do picia potrzebujesz: dużo kolorowych słomek, pokrywki pudełka na buty, pisaka lub ołówka, nożyczek i pistoletu do klejenia na gorąco. Ramę noszy i pokrywę można nadal przykryć taśmą washi i kolorowym papierem.

Narysuj szablon ołówkiem

Pudełko na buty majstrować dzieci-instrukcje-piłka-labirynt-markery

Najpierw naszkicuj swój labirynt. Możesz pokolorować w powyższym szablonie lub zaprojektować własny labirynt. Upewnij się, że kule mają wystarczająco dużo miejsca, aby przetoczyć się przez przejścia.

pudełko na buty-majstruje-dla-dzieci-instrukcje-labirynt-piłka-słomki

Powinieneś użyć tych linii, aby przyciąć słomki na wymiar, a następnie przykleić je na miejscu za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco. Wytnij dwa otwory na ramie na początek i koniec.

Tinker piłkarzyki z pudełka na buty

Pudełko na buty majstrować dzieci-piłkarzyki-instrukcje-drewniane szaszłyki

Mini stół do piłkarzyków wykonany ze starego pudełka na buty to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można go szybko majstrować i wymaga tylko kilku niedrogich materiałów i narzędzi. Możesz więc mieć własne turnieje w piłkarzyki!

Potrzebne materiały

pudełko na buty-majstruje-dzieci-piłkarzyki-instrukcje-drewniane klipsy

Potrzebne są następujące materiały: 1 pudełko po butach, 4 patyczki, taśma washi, 10 drewnianych spinaczy, zielony lub żółty papier budowlany do przyklejenia, siatka na owoce lub ziemniaki na bramkę, biały marker, klej uniwersalny, nożyczki, szczypce, przecinak , linijka, piłka styropianowa lub piłka do tenisa stołowego.

Narysuj na polach oznaczeń białym pisakiem

pudełko na buty-majstruje-dzieci-piłka-boisko-karton

Wytnij bramę nożem na każdym z dwóch krótkich boków pudełka po butach. Przykryj wnętrze pudełka zielonym papierem budowlanym. Narysuj linie pól bramkowych białym pisakiem. Przyklej z zewnątrz kolorowym papierem budowlanym lub pomaluj farbą akrylową.

Pudełko na buty-majstruje-dzieci-piłkarzyki-łatwe

Za pomocą ołówka zaznacz położenie otworów na drążki skrętne. Powinny być nakłuwane na wysokości 5,5 cm. Najlepiej mierzyć od linii środkowej. Drewniane patyczki, do których przymocowane są drewniane klipsy, zostaną później umieszczone w tych otworach.

Drewniane klipsy są używane jako piłkarze

pudełko na buty-majstrowanie-dzieci-drewniane spinacze-taśmy-washi-team kolory

Drewniane patyki powinny być tak długie, jak pudełko jest szerokie, plus około czterech cali z każdej strony. Alternatywnie możesz użyć patyczków do orchidei. Dla bezpieczeństwa i lepszego chwytu korki do wina przykleja się do drewnianych patyczków i przykleja.

Pudełko na buty-druciarz-dzieci-piłkarzyki-drewniane kołki-drewniane szpikulce

Pokoloruj odtwarzacze bielizny według własnego uznania lub przyklej na nich taśmę washi. Teraz kawałki należy zacisnąć na patyczkach i przymocować gorącym klejem – dokładnie tak, jak widać na zdjęciu. Między zaciskiem a dnem pudełka powinno być pół centymetra.

Przymocuj tułów

pudełko na buty-majstruje-dla-piłkarzyków-siatka-bramka

Użyj taśmy lub zszywacza, aby przymocować siatki na ziemniaki lub owoce do każdego otworu bramy. Dla łatwego mocowania można zostawić taką klapkę – jak pokazano na powyższym obrazku.

Majstrować przy wystawie bramy

pudełko po butach majsterkowanie dzieci wynik

Prosty stojak na bramę może być również wykonany z kartonu i metalowych pierścieni. Alternatywą są dwa kawałki drutu z gwintowanymi koralikami. Dzięki temu zawsze masz szybki dostęp do wyniku piłki nożnej.

Teatr Tinker w pudełku po butach

pudełko na buty-majtki-dzieci-teatr-bobble-obramowanie-pacynki na palec

Jeśli zrobiłeś już kilka pacynków na palec, potrzebujesz również sceny, na której dzieci będą mogły wystąpić. Idealne do tego jest również pudełko na buty. Proste pudełko na buty możesz ubrać w ramkę z pomponem i papier do pakowania.

Robienie lalek do teatru

pudełko na buty-majtki-dzieci-teatr-zwierzęta-drewniane kije

Następnie możesz stworzyć bajkę z dziećmi. Różne obrazy tła dla różnych scen również byłyby bardzo miłe. Możesz również łatwo wydrukować figurki teatralne, wyciąć je i przymocować do drewnianych patyczków.

Zrób skrzynię skarbów z pudełka po butach

Pudełko na buty-druciarz-dzieci-skarb-klatka-dzieci-urodziny-piraci

Jeśli chcesz zorganizować wspaniałe przyjęcie na urodziny swojego dziecka, weź pod uwagę motto „piracka impreza” i pozwól gościom imprezy szukać skarbów. Zwykłe pudełko na buty może służyć jako podstawa skrzyni skarbów. Nity i zawiasy oraz dziurka od klucza są typowe dla skrzyni skarbów.

Tinker gitara z pudełka po butach

pudełko na buty-tinker-dzieci-gitara-zielona

Twoje dzieci chcą nauczyć się grać na gitarze? Albo przebierz się za gwiazdy rocka na następny karnawał i naprawdę rywalizuj z wielkimi gwiazdami popu? Następnie spróbuj zrobić gitarę z pudełka na buty i gumek. Przekonasz się, że ten instrument muzyczny wykonany z prostych przedmiotów gospodarstwa domowego rzeczywiście działa. Używaj gumek o różnej grubości – cienkie brzmią znacznie wyżej niż grube. Jeśli zmienisz napięcie gumek, pojawią się również inne dźwięki.

Akwarium Tinker w pudełku po butach

pudełko na buty-majstruje-dzieci-akwarium-ryba-algi

Jeśli nie chcesz mieć zwierząt domowych, możesz zrobić ładne akwarium ze swoimi dziećmi. Najpierw wnętrze pudełka po butach jest pomalowane akwarelami lub pokryte papierem. Następnie z papieru wycina się kolorowe ryby, zwierzęta morskie i rośliny.

Tinker podwodny świat w pudełku po butach

pudełko na buty-majstruje-dzieci-akwarium-sznurek-ryba

Zwierzęta i rośliny są wklejone do pudełka po butach. Niektóre ryby są przymocowane do górnej części pudełka cienką nitką. Wygląda na to, że unoszą się w wodzie.

Przezroczysta folia zamiast ścianki z pleksiglasu

pudełko na buty-majstruje-dzieci-akwarium-piasek-ryby

Muszle i drobne kamyczki są przyklejone do dna pudełka po butach. Świetnym pomysłem byłaby również mieszanka piasku (piasku i pasty). Otwór skierowany do Ciebie z przodu można również zamknąć folią spożywczą. Więc całość naprawdę wygląda jak prawdziwe akwarium.

Majsterkowicza z pudełka po butach

pudełko na buty-majtki-dzieci-domek-lalki-trzy-poziomowe

Gotowe domki dla lalek są czasami zbyt drogie i zajmują zdecydowanie za dużo miejsca. Z drugiej strony pudełka na buty są niedrogim materiałem rzemieślniczym. Możesz również sam zdecydować o architekturze – domek dla lalki może również wyglądać jak blok mieszkalny lub dom z dwuspadowym dachem.

Pomieszczenie dla majsterkowiczów w pudełku po butach

pudełko na buty-majtki-dzieci-domek-lalki-pokoje-różne-kolory

Prawdziwy zamek na trzech piętrach można również wykonać z kilku pudełek po butach. Po prostu przyklej kartonowe pudła jeden na drugim i użyj kolorowego papieru jako tapety i dywanu. Idealne są również skrawki tapet.

realistycznie wyglądające dekory okienne

pudełko na buty-majstruje-dzieci-dom-lalka-zdjecia-do-okien-klej

Możesz więc zaprojektować każdy pokój w domku lalki inaczej: różowy kolor ścian w sypialni, żółty w kuchni, zielony w łazience itp. Wykończenia nadają białe „listwy przypodłogowe”. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie wydrukowanych zdjęć okien z widokiem.

Mini meble do domku dla lalek

pudełko-macierzyciel-dzieci-domek-lalki-pokój-sypialnia-różowy

Nie zawsze należy kupować meble do domu dla lalek. Są też bardzo łatwe do wykonania: komoda z pudełek zapałek, dywan z serwetek do ciasta, stół z rolki papieru toaletowego i kapsla itp. Rozejrzyj się w Internecie, aby znaleźć więcej pomysłów!

Domek na buty z podwórkiem

pudełko na buty-macierzyciel-dzieci-domek-meble-pokojowe

Jeśli nie chcesz budować dużego zamku dla lalek, możesz również zacząć od małego projektu – mieszkania z 4 sypialniami z podwórkiem. Karton można okleić papierem o wyglądzie kamienia i imitować prawdziwą kamienną elewację. Trawnik tworzy tu kawałek filcu, a obok znajduje się piaskownica ze zjeżdżalnią.

Udekoruj swój domek dla lalek na Boże Narodzenie

pudełko na buty-majstrowanie-instrukcje-domek-dla-lalek-dekorowane na Boże Narodzenie

Gdy domek dla lalki będzie gotowy, możesz również wspólnie z dzieckiem wykonać ozdoby sezonowe. Czy to na Boże Narodzenie, czy na Wielkanoc – pomysłów jest wiele!