Pomysły na rękodzieło

Techniki malowania kremem do golenia – instrukcje do ciekawej sztuki

Malowanie obrazków kremem do golenia z dziećmi

Raz po raz odkrywane są nowe możliwości majsterkowania lub kreatywności i często nie są potrzebne nawet specjalne materiały, ale używane są proste rzeczy z życia codziennego. Jeśli szukasz zabawnych pomysłów dla swoich dzieci, aby wypróbować je w deszczowy dzień, aby były zajęte, dzisiejszy dzień może być właśnie dla Ciebie. Wszystko, co musisz zrobić, to ukraść piankę do golenia z szafki łazienkowej taty, zdobyć farbę i gotowe. Dzięki tym dwóm podstawowym materiałom możesz tworzyć piękne zdjęcia pianki do golenia. A ponieważ jest dużo pracy do zrobienia palcami i to się robi, maluchy mają dużo zabawy. Brzmi interesująco i obiecująco, prawda? Nie czekaj dłużej, po prostu zacznij malować obrazy kremem do golenia. A może jesteś nauczycielem przedszkolnym i szukasz pomysłów na zatrudnienie swoich przedszkolnych dzieci? Wtedy możesz też pomalować kremem do golenia w przedszkolu!

Jak malować kremem do golenia?

Malowanie pianką do golenia w dziecięcym ogrodzie lub na dziecięcym przyjęciu urodzinowym

Zasadniczo istnieją dwa różne sposoby malowania obrazów pianką do golenia i które również chcielibyśmy przedstawić w tym artykule. Ty decydujesz, którą z dwóch technik chcesz wypróbować. Oczywiście możesz też wypróbować oba z nich raz. Pierwsza technika to dosłownie malowanie, zarówno dłońmi i palcami, jak i klasycznym pędzlem. Drugi wariant tworzy piękny efekt marmuru, który następnie przenosi się na papier lub tekturę. Możesz dowiedzieć się dokładnie, jak to działa poniżej. W drugiej technice za pomocą szablonów można zaprojektować ciekawe motywy. Jest to bardziej skomplikowane i pracochłonne niż pozostałe dwa pomysły, dlatego jest bardziej odpowiednie dla dorosłych lub starszych dzieci. Możesz również znaleźć instrukcje, jak to zrobić w poniższym filmie.

Maluj obrazy na płótnie pianką do golenia

Dzieci lubią malować pędzlami i farbami

Pierwszym sposobem malowania kremem do golenia jest użycie go jako farby. Aby to zrobić, sam tworzysz kolory, które następnie zostaną użyte do malowania. Możesz pomalować zwykły papier, karton lub prawdziwe płótno. Użyj rąk i, jeśli nie używasz farb do malowania palcami, rękawic. Potrzebujesz następujących rzeczy:

 • krem do golenia
 • Farby do palców, barwniki spożywcze lub farby akrylowe
 • Rękawiczki (jeśli używasz farb akrylowych)
 • Pojemniki na kolory (kubek lub patelnia do muffinek)
 • Drewniane patyczki, słomki lub inne rzeczy do mieszania
 • pędzel
 • wodoodporną podkładkę (np. papier do pieczenia)

Wymieszaj kolory w puszce do muffinek z pianką do golenia

Umieść krem ​​do golenia w każdej filiżance i pokoloruj go różnymi kolorami. Im więcej koloru włożysz, tym mocniejszy będzie kolor. Nie używaj zbyt dużej ilości piany, aby móc dobrze mieszać. Gotowe kolory można następnie użyć pędzlem (lub rękami, jeśli malujesz kremem do golenia i farbami palcowymi) do malowania pięknych obrazów na papierze. Jeśli wybierzesz tę technikę do malowania kremem do golenia, możesz jej użyć, aby pokazać swoim dzieciom, jak mieszać różne odcienie z trzech podstawowych kolorów. Więc uczą się czegoś nowego i jednocześnie dobrze się bawią.

Malowanie marmurowych wzorów pianką do golenia – instrukcje i materiały

Do malowania pianką do golenia można używać farb palcowych, spożywczych i akrylowych

Zapraszamy również do marmuru z pianką i kolorami. To kolejna technika robienia pięknych zdjęć za pomocą kremu do golenia. Materiały, których będziesz potrzebować, są prawie takie same jak w powyższym przewodniku i są następujące:

 • krem do golenia
 • Zabarwienie
 • blacha do pieczenia
 • Słomki do mieszania
 • błyszczeć do woli
 • wodoodporna podkładka
 • Papier lub tektura
 • mały kawałek tektury, linijka lub szpatułka

Po prostu pomaluj pianką do golenia - instrukcje samodzielnego wykonania

Tym razem wypełnij blachę do pieczenia pianką, aby pomalować kremem do golenia. Następnie możesz rozprowadzić na nim różne kolory w dowolny sposób. Wybierz odcienie, które uważasz za piękne i łącz je tak, jak lubisz. Nie ma zasad. Możesz również dodać brokat. Następnie wymieszaj i wymieszaj wszystko razem. Możesz tworzyć różne wzory. Eksperymentuj z kolorami i wzorami! Gdy tylko będziesz zadowolony z wzoru, weź kartkę papieru (lub tekturę, ponieważ nie zwija się pomimo wilgoci) i ostrożnie umieść ją na piance do golenia. Możesz go też lekko docisnąć.

Kremem do golenia mogą malować zarówno dzieci, jak i dorośli

Teraz ponownie ostrożnie usuń papier lub karton i pozostaw piankę na arkuszu na około 3 minuty, aby mogła wchłonąć kolory. Następnie użyj małego kartonowego pudełka, aby zeskrobać nadmiar piany. Pozostaje tylko piękny wzór. Teraz możesz jeszcze trochę wymieszać lub dodać nowe kolory i zrobić nowe zdjęcie.

Używaj obrazów pianki do golenia do kart okolicznościowych i kopert DIY

Gotowe obrazy marmurowe świetnie sprawdzają się jako baza do innych rękodzieła. Pozwól kolorom dobrze wyschnąć i możesz kontynuować malowanie na nich. Ale takie wzory świetnie nadają się również na kartki z życzeniami DIY. Zamiast formatów A4 po prostu użyj kartonu w formacie A5. Lub użyj kopert! Twoje dzieci na pewno wymyślą coś wspaniałego do zrobienia z gotowymi zdjęciami.

Narysuj obrazki i motywy w piance i umieść je na papierze

Jeśli jesteś już w trakcie eksperymentowania z kolorami i pianką do golenia, możesz również namalować w piance ładny obrazek zamiast marmurowego wzoru. Mogą to być proste kwiaty i inne motywy lub bardziej skomplikowane pejzaże. Jeśli następnie ułożysz kartkę papieru lub tektury na piance, ten namalowany obraz zostanie przeniesiony, co jest miłą i ciekawą alternatywą dla pierwszej techniki.

Projektuj motywy za pomocą szablonów

Użyj szablonów do malowania pianką do golenia, aby uzyskać piękne zdjęcia

Starsze dzieci i dorośli mogą również tworzyć piękne motywy podczas malowania pianką do golenia w przedszkolu. Możesz oczywiście spróbować tego z młodszymi dziećmi, ale będziesz musiał im pomóc. Wybierz dowolny projekt, który wyciąć z kartki papieru, aby zrobić szablon. Możesz to zrobić za pomocą noża rzemieślniczego na odpowiedniej powierzchni. Następnie przygotuj piankę do golenia do marmurkowania. Teraz umieść szablon na wierzchu pianki i cały arkusz papieru na wierzchu. Pianka i kolory są przenoszone na papier tylko w postaci Twojego motywu.

Pomysł na użycie szablonu z motywem jednorożca

Teraz pozwól kolorom trochę popracować i usuń nadmiar piany z papieru. Na poniższym filmie możesz ponownie zobaczyć, jak używany jest szablon. Alternatywnie możesz umieścić szablon na kartce papieru, a następnie za pomocą linijki, szpatułki lub podobnej nabrać trochę kolorowego kremu do golenia i posmarować nim szablon.

Wreszcie można pozwolić dzieciom naprawdę ładnie pogrzebać w piance. Kiedy latem jest ładna pogoda, możesz sam pobawić się pianką do golenia na zewnątrz. Wtedy też nie musisz się martwić o konfigurację. Malowanie pianką do golenia nadaje się nie tylko do przedszkola. Możesz również skorzystać z tego pomysłu, jeśli świętujesz urodziny dziecka i szukasz czegoś ciekawego do zrobienia z małymi łobuzami. Nie zapomnij jednak wcześniej ostrzec rodziców, aby mogli wysłać ze sobą odpowiednią odzież. Dzieci mogą następnie zachować gotowe zdjęcia pianki do golenia jako pamiątkę i zabrać je ze sobą do domu.

Dzieci lubią malować rękami, co można zrobić również kremem do golenia

Jak więc widać, warianty malowania kremem do golenia są liczne. Wystarczy odrobina wyobraźni, której większość dzieci ma pod dostatkiem, aby stworzyć wspaniałe arcydzieła. Nie potrzebujesz nawet talentu do malowania, aby tworzyć piękne i efektowne obrazy. A najlepsze jest to, że każdy obraz jest naprawdę wyjątkowy, bo żaden nie będzie taki jak drugi.

Szablony z piór, które nadają się również do malowania pianką do golenia

Użyj kolorowego kremu do golenia rękami do malowania

Malowanie kaktusa na pustyni kremem do golenia

Marmurkowy obrazek jako podstawa pawia

Obraz pianki do golenia może być użyty jako fototapeta do dekoracji

Maluj na płótnie pianką do golenia w jasnych kolorach

Obraz w kolorach zielonym z pomarańczowym i niebieskim

Piękne drzewo w jesiennych kolorach z długimi gałęziami

Do projektowania użyj papierowego talerza zamiast papieru

Twórz piękne wzory w piance do golenia za pomocą drewnianego patyczka lub słomki

Obrazy pianki do golenia przypominają wzór marmuru

Maluj fajerwerki farbami i pianką do golenia i przenieś je na papier

Zabawny pomysł na zdjęcia pianki do golenia w formie Pacmana

Obraz Kunterbutnes wykonany z pianki do golenia jako pomysł na majsterkowanie

Pomysł na rękodzieło z dziećmi - domowe zdjęcia z kolorami i pianką do golenia