Obszar patio

Dekoracja do ogrodu – tajemniczy urok nowoczesnych rzeźb

dekoracja do ogrodu czarny-połysk-abstrakt-baza

Zielone rośliny i trójwymiarowe postacie zdają się w tajemniczy sposób uzupełniać, jakby zostały stworzone dla siebie. Zieleń podkreśla harmonię linii i sylwetki rzeźb, rozsianych po ogrodzie, czyniąc z nich prawdziwe dzieło sztuki. Z jednym z nich Dekoracja do ogrodu nigdy nie poczujesz się samotny i na pewno zawsze będziesz mógł cieszyć się tam wolnym czasem.

Dekoracja do ogrodu – rzeźby jako element nowoczesnej aranżacji ogrodu

dekoracja na kulkę ogrodową-metalową-kamień-lawendę

Przy wyborze i rozmieszczaniu figurek ogrodowych należy przestrzegać kilku zasad, aby nie utracić ich uroku. Znowu dla wszystkich panują prawa harmonii i stylu Dekoracja do ogrodu że musimy również wziąć pod uwagę.

Dekorując swój teren na zewnątrz, znów masz wybór. Możesz pozwolić sobie na prawdziwe dzieło sztuki, rzeźbę. Wybór jest ogromny, po pierwsze, co dokładnie przedstawia rzeźba, a po drugie, z jakiego materiału jest wykonana. Te ogrodowe dzieła sztuki mogą w zasadzie być realistyczne lub abstrakcyjne. Wykonane są z kamienia (granit, marmur), blachy stalowej, odlewane lub wykonane z malowanego metalu, kutego żelaza, płytek ceramicznych lub drewna. Są to dość drogie dzieła sztuki i nie każdego stać na taką figurkę ogrodową.

Dekoracja do ogrodu – jak dobrać odpowiednie rzeźby

dekoracja do ogrodu spirala-srebrna-ławka-czerwony-akcent-taras

Alternatywa dla rzeźb jak Dekoracja do ogrodu to trójwymiarowe figury, które można znaleźć w każdym centrum ogrodniczym. Nie nazwałabym ich wyjątkowymi, ale mają dziwny dotyk i dobry nastrój. Takie figurki są zwykle wykonane z kolorowej ceramiki szklanej, metalu lub plastiku. Wybór zależy od Twoich preferencji i budżetu.

Rzeźby i figury dekoracyjne muszą być starannie dobrane do ich wyglądu, wielkości i wykończenia. Istotne jest, aby były one w harmonii ze stylem domu i krajobrazem. Klasyczne marmurowe posągi byłyby dość śmieszne na wiejskiej farmie. Z kolei wesołe, kolorowe ceramiczne kurczaki rozrzucone na trawie będą wyglądać kiczowato w klasycznie zaprojektowanym ogrodzie.

Skoordynuj wielkość rzeźb z wielkością ogrodu

dekoracja-do-ogrodu-złote-pierścienie-pomysł-trawnik-minimalistyczny

Zadaniem Dekoracja do ogrodu jest ujednolicenie przestrzeni wokół ciebie i tym samym stanie się centrum uwagi. Dodają dużo koloru i struktury w różnych częściach ogrodu. Mały dziedziniec będzie wyglądał ciekawie i inaczej dzięki dekoracyjnym figurom, zostanie wizualnie powiększony, ponieważ postacie stworzą optyczną iluzję przestrzeni. Duża figura ogrodowa bardzo przykuwa wzrok i musi być starannie umieszczona, albo w centrum uwagi, albo w kącie, gdzie nie przyciąga aż tak dużej uwagi.

Bardzo ważna jest również wielkość figur ogrodowych. Małe figurki zgubią się na ogromnym dziedzińcu, a duże potrzebują wystarczająco dużo miejsca, by zostały odpowiednio zauważone. Często wystarczy wybrać stylową figurę, która doda uroku Twojemu ogrodowi. W zależności od stylu Twojego ogrodu możesz również układać grupy figurek. Na przykład na wiejskim podwórku świetnie wygląda grupa kogutów i kur z pisklętami lub kurczakami. Albo jak znaleźć rodzinę ślimaków w trawie? Fajne, prawda? Możesz więc stworzyć kompozycję z kilku małych figurek dekoracyjnych, oczywiście wybranych tematycznie. Jeśli masz wystarczająco duże podwórko i chcesz cieszyć się kilkoma rzeźbami i grupami rzeźb, umieść je tak, aby nie więcej niż dwie. Pozwala to uniknąć wrażenia nadmiarowości.

Harmonijnie dopasowuj dekoracje ogrodowe do otoczenia

dekoracja-do-ogrodu-nowoczesnego-pomysł-na-staw-drążki-metalowe

ten Dekoracja do ogrodu musi harmonijnie współgrać z otoczeniem. Musi być organiczną częścią pomieszczenia i animować nieatrakcyjne obszary, aby zmienić obraz wizualny. Możesz dwa razy zastanowić się, gdzie dokładnie chcesz umieścić dekorację ogrodową. Na przykład, możesz mieć kilka figurek ogrodowych tuż przy wejściu, aby były natychmiast widoczne i zawsze ciepło witały Twoich gości! Niektóre figurki ogrodowe można schować w kącie ogrodu, jako element niespodzianki, a kolorową grupę figurek ustawić na zewnątrz, między zieloną trawą. O tak, dlaczego po obu stronach ścieżki prowadzącej do drzwi wejściowych nie miałoby być grupki maleńkich postaci? To wygląda super fajnie, prawda? lub?

Podkreśl piękno rzeźb roślinami

dekoracyjny, oryginalny, nowoczesny design, angielski dziedziniec

Figury ogrodowe powinny tam współgrać z Twoimi roślinami, ponieważ tworzą ich „żywą” ramę lub tło. Każdy wydłużony kształt jest podkreślony, pionowe linie podkreślają perspektywę i równowagę płaszczyzny klombów i trawników. To łamie długą poziomą linię krzaków. Kolorowe ceramiczne figurki zginą pośród kwitnących kwiatów, ale zdecydowanie lepiej będą prezentować się na zielonym trawniku. Jeśli chcemy podkreślić piękno rzeźb i figur ogrodowych, nie powinny dominować rośliny, ale ich tło. Na zdjęciu są fantastycznie piękne rzeźby autorstwa David Harber.

Nowoczesna rzeźba ogrodowa wykonana z drewna i szkła

Pomysły na dekorację ogrodu z drewna szkło oryginalne, kreatywne, oszczędzające miejsce

Dekoracja ogrodowa ze zintegrowanym oświetleniem

Fontanna metalowa figurka ogrodowa zbudowana w oryginalnym kształcie

Urozmaicić staw ogrodowy – metalową rzeźbą

Woda ogrodowa oferuje nowoczesny stylowy staw ogrodowy

Klasyczny ogród w stylu angielskim

Zaprojektuj pomysły na dekorację ogrodu rzeźby wodne funkcje ogród angielski

Pomysły na dekoracje zdjęcia wysokiej jakości rzeźby w stylu angielskim

Rośliny hercken na bazie drewna pionowa kratka do zieleni

udekoruj piękne pomysły metalowe figurki ogrodowe altana

Śródziemnomorski styl żywych metalowych figurek dekoracji rzeźby basen

Metalowe nowoczesne żywopłoty podkreślają wiosenne drzewa

stwórz nowoczesne pomysły na metalowe dekoracje ogrodowe zdjęcia ekran prywatności

Pomysły na dekoracje wodne rzeźby metalowe drzewa byliny

Metalowy nowoczesny projekt ogrodu oryginalne kreatywne pomysły na dekorację

Dekoracyjna metalowa rzeźba bez rdzy pomysły pięknie stylowa