Pomysły na rękodzieło

Szycie stoperów do drzwi z tkaniny – proste instrukcje praktycznej dekoracji

szycie do drzwi z filcu-prosta-figura-wąsy-pomysł-śmieszne

Odbojnik to nie tylko praktyczna rzecz, jeśli samemu zamykasz drzwi. Drzwi często trzaskają, gdy są wentylowane. Aby zapobiec ich złamaniu, należy je zabezpieczyć za pomocą stopera do drzwi. Oczywiście takie stopery do drzwi można kupić gotowe. Ale nie ma nic lepszego niż domowe, prawda? Jeśli widzisz to w ten sposób, możesz skorzystać z jednej z poniższych instrukcji i jednej samemu Szyć ogranicznik drzwi. Zachęcamy do ponownego wykorzystania skrawków tkanin z innych projektów, aby uzyskać praktyczną dekorację tego rodzaju. Powodzenia i oczywiście miłego kopiowania!

Szycie stoperów do drzwi – pomysły na samodzielne wykonanie

cylinder do szycia drzwi-kształt-stołek-kolorowy-kwiat-wzór

W przypadku samodzielnie wykonanych odbojników drzwiowych nie są wymagane żadne specjalne wzory wykrojów. Niezbędne elementy można łatwo naszkicować ręcznie, ponieważ złożone przez nas figury nie są skomplikowane i dlatego są odpowiednie również dla początkujących. Jeśli chcesz uszyć odbojnik cylindryczny, potrzebujesz prostokątnego kawałka tkaniny i dwóch kółek, każde o takim samym obwodzie jak długość prostokąta.

Szycie stoperów do drzwi w formie kostki

stoper do szycia prosty-len-instrukcje-serce-motyw-uchwyt

Możesz uszyć tę kostkę odbojową z dowolnego rodzaju tkaniny. Bardzo odpowiednie są mniejsze skrawki materiału, ale także filcu lub lnu, jak w tym przypadku. Zanim uzyskasz ten kształt kostki, powinieneś przygotować i mieć gotowe wszystkie elementy. Będziesz także potrzebować maszyny do szycia, aby móc dobrze zszyć te elementy.

Szycie kołdry patchworkowej – proste instrukcje dla początkujących

Uchwyty na garnki do szycia – 9 pomysłów na ładny dodatek do kuchni

Patchworkowa narzuta – narzuta jako akcent w sypialni

Instrukcja szycia stopera

drzwi-korki-materialy-szycia-niedrogie-majstrowanie-pomysly-prezenty-deco-dom

Jeśli chcesz uszyć ten odbojnik, będziesz potrzebować tych materiałów. Elementy dekoracyjne w postaci serc i pasków tkaniny są opcjonalne i można je pominąć lub zastąpić innymi elementami i motywami. Wytnij sześć kwadratów o długości sześciu cali. Do każdego z tych kwadratów możesz dodać podpórkę wykonaną z wytrzymałej tkaniny lub pianki.

Szyć uchwyty

Odbojnik do szycia-uchwyt-zrób-sam-tkanina-w paski

Następnie przyszyj uchwyt do odbojnika, aby można go było łatwo przesuwać. Aby to zrobić, wytnij kawałek materiału o długości 17-18 cm i szerokości 7,5 cm. Złóż ten pasek wzdłuż na środku i udekoruj go wzorzystym kawałkiem tkaniny, przyszywając go na miejscu. Abyś mógł uszyć odbojnik, nadal potrzebujesz ciężarka.

Szyj wagę do ogranicznika drzwi

Instrukcja szycia stopera-początkujący-len-koronka-rustykalny-wygląd

Specjalnie do tego odboju wybrano poduszkę wypełnioną ryżem. W kostce jest wystarczająco dużo miejsca na inne rzeczy, takie jak kamienie. Używaj tego, co lubisz najbardziej. Chcąc uszyć poduszkę z ryżem na odbojnik, nie trzeba się zbytnio starać, ponieważ nie będzie to widoczne. W razie potrzeby udekoruj kwadraty na bokach kostki.

Zszyć stoper do drzwi z tkaniny

korek-do-drzwi-uszyj-kostkę-majstruje-prezent-pomysł-zrób-sam

Cztery boki sześcianu są teraz zszyte. Na razie zewnętrzna strona powinna nadal być skierowana do wewnątrz. Przyszyj również uchwyt do piątego kwadratu. Aby wszystko dobrze leżało i nic się nie ślizgało podczas szycia, przed szyciem odbojnika przymocuj poszczególne części za pomocą szpilek.

Zablokuj odbojnik

drzwi-stopper-szycie-diy-inspiracja-igła-nić-tekstylia

Wciąż brakuje ostatnich kilku kroków. Zszyj górną stronę rączką do góry nogami i powtórz cały proces z elementem do podstawy, pozostawiając wolny otwór ok. 7 cm. Za pomocą tego otworu możesz teraz wywrócić kostkę na lewą stronę. Napełnij go dowolnym nadzieniem. Dobrze nadaje się do tego wata. Wreszcie pojawia się waga. Teraz możesz zaszyć otwór i dokończyć szycie z ogranicznikiem drzwi.

Uszyj prosty ogranicznik do drzwi

drzwi-korka-szycie-pluszowe-zwierzeta-upcykling-ptak-prosty-zrób-to-zrób-ciele

Ten wariant jest jeszcze łatwiejszy do wykonania na odbojnik. Tutaj używasz gotowej pluszowej figurki. Zaletą jest to, że możesz użyć dowolnego kształtu, co jest szczególnie przydatne dla początkujących, którzy nie są pewni zwierząt i innych skomplikowanych figur. Możesz nie być szczególnie dobry w szyciu do tego odbojnika. Więc jeśli nadal masz stare pluszaki, użyj ich lub po prostu kup jakieś.

Instrukcja szycia dla początkujących

korek-drzwi

Jak już zapewne się domyślasz, wystarczy wymienić wypełnienie wypchanego zwierzaka na cięższe. Otwórz odbojnik, aby przyszyć pluszową zabawkę do spodu w tym celu. Usuń trochę waty i dodaj obciążniki, takie jak ceramiczna fasola lub małe kamyczki. Następnie ponownie zamknij pluszaka. Nieregularny szew nie będzie widoczny.

Uszyć sowę jako odbojnik

korek-do-do-szycia-sowa-różowa-zabawna-figurka-resztki

Samodzielne szycie sowy odbojowej jest również łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Zwłaszcza z maszyną do szycia będziesz mógł szybko i łatwo zrealizować projekt. Możesz uszyć ten odbojnik z kolorowej, jednokolorowej lub neutralnej tkaniny. Wszystko zależy od tego, jak bardzo chcesz, aby sowa przypominała prawdziwą.

Tworzenie szablonów

korki do drzwi-wzory-szycia-sowa-szablon-instrukcje-diy-projekt

Aby uszyć odbojnik sowy, najpierw potrzebujesz ponownie poszczególnych elementów. Możesz zobaczyć, jak powinny wyglądać na powyższym obrazku. Użyj papieru lub kartonu, aby wyciąć szablony, których następnie użyjesz do przeniesienia kształtów, które chcesz na tkaninę. Gwarantuje to, że wszystkie powtarzające się elementy będą takie same.

Przypnij elementy tkaniny

drzwi-stopper-szycie-oczy-dziób-kij-guziki-szycie

Zaprojektuj oczy i dziób i przyszyj je lub przyklej do jednej z tkanin. Przypnij przód, tył i spód sowy za pomocą szpilek. Wnętrze tkaniny jest ponownie skierowane na zewnątrz. W ten sposób szew jest ukryty wewnątrz sowy, gdy jest ona wywrócona na lewą stronę. Nie spiesz się tutaj, aby wszystko w końcu pasowało.

Uszyj sowę

drzwi-korka-szycie-maszyna-do-szycia-po prostu-lewo-sowa-naśladuj

Za pomocą maszyny do szycia przyszyj tkaniny. Zostaw otwór w obszarze podłogi. Możesz teraz użyć tego, aby wywrócić sowę na lewą stronę. Czy jesteś już dumny ze swojej pracy? Wtedy możesz też być, bo do końca zostało już tylko kilka kroków. Jeśli nadal jesteś początkującym, zaufaj sobie, że uszyjesz ten pomysł na odbojnik. To łatwiejsze niż myślisz!

Zszyj i wypełnij skrzydła

drzwi-korek-szycie-skrzydło-recykling-odpadki-ptak-sowa-śmieszne

Podobnie jak tułów sowy, skrzydła są zszyte po lewej stronie, z otworem do wypełnienia skrzydeł miękkim materiałem wypełniającym. Następnie przyszyj gotowe skrzydełka z boku sowy. Ukończyłeś najtrudniejsze etapy szycia stopera.

Szyj ogranicznik do drzwi – dodaj wypełnienie

korki do drzwi

Świetną sztuczką, dzięki której napełnianie odbojnika jest szybsze i łatwiejsze, jest zrobienie lejka z papierowego talerza. Wkładasz go do otworu i możesz włożyć watę, a następnie wagę. Nawiasem mówiąc, piasek jest również odpowiednią wagą przy szyciu odbojnika. Najlepiej napełnić nim balon lub dobrze zamkniętą torbę, którą następnie wkładasz do odbojnika.

Uszyj zabawny ogranicznik do drzwi jako gruszkę

korek-do-do-szycia-gruszka-listki-wypełnienie-gramatury

Bardzo popularne są również gruszki i inne owoce, takie jak jabłka i truskawki. Do gruszki potrzebujesz tylko kilku z tych elementów, których liczba zmienia się w zależności od wielkości gruszki, które są następnie zszywane, aż będziesz w pobliżu. Ponownie, nie zapomnij o otwarciu. Możesz zaprojektować liście z dowolnej tkaniny. Instrukcje można znaleźć w poniższym linku.

Przyszyć ogranicznik drzwi do uchwytu

korki-do-do-szycia-klamki-torby-wiszącej-pomysl-dla-poczatkujacych-niebieska-tkanina

Ogranicznik drzwi nie musi znajdować się na podłodze. Innym sposobem na uchronienie drzwi przed samozamykaniem się jest zawieszenie odbojnika na klamce. Jeśli chcesz uszyć taki odbojnik, będziesz potrzebować również uchwytu. Najlepiej użyć gotowej taśmy. Instrukcje teraz następują:

Szyć torby

drzwi-korka-uchwyt-do-szycia-projekt-torby-pomysł-dla-początkującego

Możesz sobie to szczególnie ułatwić, używając gotowej torby. Ale jeśli chcesz samodzielnie uszyć torbę, potrzebujesz dwóch sztuk tego samego rozmiaru, które zszyjesz po lewej stronie. Nie zapomnij też rąbka. Następnie dodaj uchwyt do ogranicznika drzwi. Możesz zostawić torbę otwartą lub zamknąć wagę.

Szycie prezentów dla przyjaciół i krewnych

drzwi-korka-szycie-torba-koronki-motyw-dom-podaruj-dekoracje-domu

Stopery do drzwi to wspaniały pomysł na prezent. Niekoniecznie potrzebujesz wypełnienia do tej torby jako ogranicznika do drzwi (oczywiście poza wagą). Aby uszyć ogranicznik drzwi, postępuj tak jak z cylindrem powyżej, tylko tym razem nie potrzebujesz koła na górze. Zamykasz odbojnik jak worek sznurkiem, wstążką lub sznurkiem. Aby móc obejść się bez wypełnienia, możesz wzmocnić dno okrągłym kawałkiem tektury lub plastiku.

Instrukcje dla gruszki tutaj.