Obszar patio

Basen na tarasie – tak zmienisz przestrzeń na zewnątrz!

Pomysły na ogród krajobrazu nowoczesny minimalistyczny

To, kiedy dokładnie zaczyna się i kończy lato, zależy od tego, gdzie mieszkasz, a także od globalnego klimatu, który z dnia na dzień staje się nieprzewidywalny. Ale niezależnie od zmian pogody możemy śmiało powiedzieć, że większość z nas uwielbia spędzać trochę więcej czasu przy basenie, zwłaszcza gdy słońce też się bawi. Chociaż nie każdy jest pobłogosławiony basenem w ogrodzie, ci, którzy już go mają, mogą zastanowić się, jak sprawić, by ich krajobraz basenu był jeszcze bardziej niezapomniany w tym sezonie, dodając kilka elementów.

Od zewnętrznych wodospadów po inteligentne opcje oświetlenia i kolorowe siedzenia, oto kolekcja niektórych z najpopularniejszych trendów, które będą pasować do Ciebie Basen na tarasie obiecuję transformację. Te odlotowe aktualizacje nie tylko zachęcą Cię do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Z pewnością wszyscy Twoi goście wyrażą swój głęboki entuzjazm, gdy następnym razem zorganizujesz imprezę przy basenie. Przejdźmy od razu do tematu i cieszmy się świeżością tych czarujących obrazów?

Basen na tarasie – Wodospad na podwórku

Pomysły na projektowanie ogrodu letnie słońce

Po co ograniczać się do prostego? Basen na tarasie ? Gry wodne na świeżym powietrzu stały się bardzo popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Oczywiście uwielbiamy stawy koi i klasyczne baseny, ale nic nie może pobić blasku zapierającego dech w piersiach wodospadu. Wodospady basenowe są świetnym wizualnym przekazem i możemy tylko zapewnić, że Twoje dzieci będą zachwycone zabawą przy basenie lub kąpielą w balsamicznej wodzie. A Twoi goście naprawdę poczują się doskonale, opalając się i relaksując przez kilka godzin przy basenie. Ale wodospad na podwórku nie zawsze musi być drogi, a nawet zwykłe fontanny wody mogą dodać ten sam dramat wizualny i radosny nastrój, co duże baseny.

Basen na tarasie – ognista magia

Przykłady nowoczesnych zdjęć ogrodu przydomowego?

Nietrudno sobie wyobrazić, co tu robimy. Gdy już masz wodospad, nadszedł czas, aby zrównoważyć żywioły i połączyć go z odrobiną ognia! Dzięki różnorodności współczesnych wzorów można w innowacyjny i pomysłowy sposób połączyć kominek z basenem zewnętrznym. Jeśli kominek nie pasuje do stylu Twojego basenu, możesz dodać mniejsze paleniska lub pochodnie Tiki, które bez większego wysiłku poprawią również skwierczący wygląd Twojego obszaru na zewnątrz. Kominek zewnętrzny będzie służył również poza latem, od razu stanie się centrum chłodnego krajobrazu basenu i przyciągnie uwagę wszystkich.

Tropikalny raj w domu!

nowoczesny design białe drewniane krzesła ogród

Styl tropikalny jest niezrównanym hitem w projektowaniu wnętrz i na zewnątrz od 2014 roku. Lato to oczywiście idealny czas na urozmaicenie krajobrazu basenu tropikalnymi elementami. Może to oznaczać gruntowny remont całości Basen na tarasie zrobić i przekształcić go w oazę spokoju z naturalnymi skałami, wodospadami i tropikalnymi roślinami. Możesz też po prostu zabrać do domu hawajski wygląd z kilkoma letnimi krzewami i mnóstwem zieleni, a także odrobiną piasku! To drugie oznacza dla Ciebie dużo mniej pracy i oczywiście jest bardzo tanie, więc jest to mądry wybór, zwłaszcza jeśli mieszkasz w okolicy o śnieżnych zimach.

Równowaga geometryczna i fajne oświetlenie

Pomysły na projekt tarasu basen

Tak jak Twoje wnętrze wygląda lepiej dzięki symetrii i równowadze faktur, tak dzieje się w krajobrazie zewnętrznym. Czasami wystarczy trochę trawy, kilka krzaków i odpowiednie leżaki, aby dopełnić wygląd. Proste, minimalistyczne podejście do kształtowania basenu jest równie efektowne i atrakcyjne, jak ozdobny styl. Większość nowoczesnych domów ma eleganckie sylwetki, które uzupełniają ten styl, tam odkryty basen wygląda jak naturalne przedłużenie wewnętrznej przestrzeni życiowej. Dodaj kilka przesuwnych szklanych drzwi z kuchni i salonu na taras przy basenie, a konwersja zostanie zakończona!

Ważny aspekt krajobrazu na świeżym powietrzu naprawdę zyskuje na znaczeniu dopiero po zachodzie słońca. Tak, to jest oświetlenie. Nowoczesne oświetlenie LED nie tylko sprawia, że ​​oświetlenie zewnętrzne jest o wiele bardziej kolorowe i zabawne, ale także energooszczędne. Powszechnie wiadomo, że zrównoważony design i zielone obiekty są zawsze modne w ostatnich latach. Nadszedł więc idealny moment, aby zastosować takie podejście do oświetlenia basenu. Połącz ten obszar z bajkowymi światłami i zautomatyzowanymi systemami, które umożliwiają dynamiczne opcje oświetlenia, a otrzymasz idealne miejsce na fajną imprezę przy basenie!

Teraz Twoje stopy mogą się zamoczyć!

W śródziemnomorskim stylu chłodzące orzeźwienie w letnim nastroju

Tak, fajnie jest mieć te relaksujące leżaki i wygodne leżaki, ale po co siedzieć przy basenie i nadal cieszyć się silnym słońcem i ulubionym bestsellerem? Nic nie tworzy lepszego, bardziej stylowego wizualnego oświadczenia niż leżaki wodne, które naprawdę wprowadzają wakacyjny nastrój do Twojego ogrodu lub tarasu. Dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, można je sparować z fajnym parasolem, a idealny wygląd Twojej letniej oazy domowej jest kompletny.

Więc co dokładnie planujesz dla swojego krajobrazu basenowego w tym sezonie??

Basen w ogrodzie – wygodne leżaki przy brzegu basenu

Pomysły na taras ogrodowy w stylu klasycznym

Praktyczny i wygodny – dom wolnostojący z prostokątnym basenem

Pomysły na drewniane podłogi na tarasie przy basenie?

Tropikalny raj – przytulne rośliny osłaniają basen

Pomysły na projekt tarasu wieczorne oświetlenie leżaki fioletowe światła LED

Ładne oświetlenie na wieczór

Oświetlenie basenu egzotyczne oświetlenie wpuszczane wieczorem błyszczące

Pomysły na patio w stylu śródziemnomorskim są pięknie oryginalne?

Leżaki tarasy betonowa wykładzina podłogowa rattan wokół niskiego stolika kawowego

Basen w kształcie skrzypiec LED świeci na niebiesko-fioletowy projekt ogrodu

Pomysły na architekturę krajobrazu oświetlenie basen nowoczesny minimalistyczny