Pomysły na rękodzieło

Skrzynia ze skarbami Tinker z różnych materiałów – 15 świetnych pomysłów

Skrzynia skarbów druciarz karton-mała skrzynia skarbów

Prawie wszystkie dzieci, a zwłaszcza chłopcy, są entuzjastycznie nastawieni do licznych opowieści o piratach i ukrytych skarbach. Z tego powodu polowanie na padlinożerców jest uważane za jedną z najpopularniejszych gier na urodzinach i przyjęciach dla dzieci. Zebrane skarby należy następnie ukryć i odpowiednio przechowywać. W tym celu możesz zrobić dla swojego dziecka skrzynię na skarby i ładnie ją ozdobić. Tak więc wszystkie złote monety i klejnoty są odpowiednio przechowywane i dobrze ukryte. Poszukiwanie skarbów jest również przyjemniejsze dzięki domowej skrzyni skarbów, ponieważ nikt nie wie dokładnie, jak ona wygląda. Jak możesz sam zrobić skrzynię ze skarbami i jakie materiały są do niej najlepsze, możesz dowiedzieć się w artykule.

Zrób skrzynię skarbów z pudełka na jajka

Skrzynia skarbów - majsterkowicz - pomysł - karton na jajka - skrzynia skarbów

Piraci z opowieści zawsze szukają wspaniałych skarbów, które często są ukryte w zdobionej skrzyni skarbów na opustoszałej wyspie skarbów. Skrzynie ze skarbami są zwykle wykonane z drewna i mają duży zamek, który można otworzyć tylko odpowiednim kluczem. Ponieważ drewniana skrzynia na skarby jest o wiele bardziej skomplikowana do samodzielnego wykonania, znaleźliśmy kilka alternatyw dla drewna, które są znacznie łatwiejsze, a jednocześnie nadają się do rękodzieła z dziećmi. Na przykład możesz urozmaicić puste pudełko po jajkach i zrobić z niego prawdziwą skrzynię skarbów. Procedura jest bardzo łatwa, a maluchy też mogą pomóc.

Skrzynia skarbów - majsterkowicz - skrzynia skarbów - pirackie pudełko na jajka

Potrzebujesz tylko kilku materiałów do tego kreatywnego projektu rzemieślniczego, więc jest uważany za bardzo tani. Oto krótka lista materiałów:

  • pudełko na jajka lub inne małe pudełko kartonowe
  • brązowo-złota farba akrylowa
  • Pędzel
  • czarny długopis
  • Dekoracje i ozdoby do wyboru (np. zawleczki, ozdobne biżuterie, naklejki itp.)

Pudełko na jajka na sześć jaj najlepiej nadaje się do tego pomysłu na rzemiosło, ponieważ najbardziej przypomina skrzynię skarbów. Przede wszystkim ty lub dziecko powinniście pomalować pudełko na jajka. Polecamy kolor brązowy, ponieważ nadaje on wygląd drewna. Pomaluj pudełko zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz i pozwól mu dobrze wyschnąć. Następnie możesz ozdobić wieczko złotymi paskami i pomalować na nim kilka śrubek pisakiem. Pomaluj zamknięcie pudełka na złoto, aby zrobić zamek.

Skrzynia skarbów - majsterkowiczów - pudełko na jajka - piraci

Możesz również pomalować wnętrze skrzyni skarbów na złoto lub pozostawić je na brązowo. Alternatywnie można go przykryć jedwabistą tkaniną lub bibułą, aby chronić skarby. Działki w pudełku na jajka idealnie nadają się na złote monety, które również możesz wykonać samodzielnie. Na przykład tekturę można wyciąć w okrągły kształt i pomalować na złoto.

Wskazówka: za pomocą odrobiny farby 3D możesz stworzyć piękne kawałki złota z grawerunkami do skrzyni skarbów. Aby to zrobić, przed pomalowaniem kartonu nałóż farbę 3D i narysuj nią dowolne symbole, takie jak czaszki czy różne inicjały. Pozostaw na noc do wyschnięcia, a następnie pomaluj tekturę na złoto.

Zrób skrzynię skarbów z kartonu do zabawnych gier dla dzieci

skarb-majster-dekoruj-papier-tkanina

Ogólnie rzecz biorąc, im większa skrzynia skarbów, tym więcej skarbów możesz w niej znaleźć lub zatrzymać. Jeśli chcesz zrobić większą skrzynię skarbów, najlepszym materiałem jest tektura. Tekturę można wykorzystać do zaprojektowania dowolnej wielkości kufrów ze skarbami oraz do ich malowania i ozdabiania na różne sposoby. Ponadto nie musisz kupować tego materiału, możesz użyć starych pudełek wykonanych z różnych przedmiotów.

Skrzynia skarbów-majstrowanie-karton-farba-monety

Braki w tekturowej skrzyni skarbów można łatwo ukryć odpowiednią dekoracją, aby skrzynia zawsze wyglądała dobrze. Niezależnie od tego, czy pomalujesz go kolorem, pokryjesz tkaniną, czy ozdobisz techniką serwetkową, sam decydujesz. Równie zróżnicowane może być wypełnienie skrzyni skarbów. Od złotych monet, przez kawałki złota, po różnorodną biżuterię i inne kosztowności. Najważniejsze, żeby pudełko było dobrze wypełnione i przyniosło ogromną radość osobie, która ją znajdzie.

Tekturowe instrukcje majsterkowania skrzyni skarbów

Na obrazku znajdziesz proste instrukcje, jak zrobić piękną skrzynię skarbów z pudełka pieluch. Technika ta działa oczywiście z każdym innym pudełkiem, o ile jest prostokątna i wystarczająco głęboka. Aby ułatwić malowanie i dekorowanie kartonu, najpierw jest ono demontowane, a następnie ponownie składane zewnętrzną stroną do wewnątrz. Wystarczy przykleić krawędzie i podstawa jest gotowa.

Do wykonania typowego wieczka do skrzyni skarbów potrzebny jest jeszcze jeden kawałek tektury. Najpierw wytnij dwa równej wielkości półkola, które są dwoma końcami wieczka. Teraz wytnij prostokąt o odpowiednim rozmiarze i stwórz wybrzuszenie. Przymocuj duży kawałek do końców i pokrywka jest gotowa.

skarbiec-majstrować-karton-po prostu udekorować

Gdy dwie części skrzyni skarbów będą gotowe, powinieneś je złożyć. Jeśli to możliwe, pracuj od wewnątrz, aby nie splamić zewnętrznej części pudełka. Kiedy skończysz majstrować przy skrzyni skarbów, przechodzimy teraz do dekoracji. Tutaj znowu kolor brązowy jest idealnym kolorem, ponieważ tworzy wygląd drewna. Możesz jednak wybrać dowolny inny kolor skrzyni skarbów piratów. Dekoracja jest wyłącznie kwestią gustu i można ją dopasować do preferencji dziecka.

Skrzynia skarbów-majstrowanie-karton-pomysł-dekoracja

Jeśli użyty karton nie wygląda zbyt dobrze z farbą, można go również zakryć. Papier do pakowania sprawdza się w tym przypadku dobrze. Możesz również użyć różnych wstążek do prezentów, aby ozdobić i stworzyć wyjątkową skrzynię ze skarbami.

Skrzynia na skarby-majtka-karton-papier-dekoracja-dzieci urodziny

Własnoręcznie wykonana skrzynia na skarby oferuje wiele wspaniałych pomysłów na przyjęcie urodzinowe dla dzieci pod hasłem piraci. Możesz użyć skrzyń ze skarbami jako dekoracji stołu na pirackiej imprezie i wypełnić je słodyczami lub podarować. Skarbiec tworzy prawdziwy klimat i doskonale łączy się z innymi motywami pirackimi. Skrzynia ze skarbami jest również idealna do zabawy w poszukiwanie skarbów. Może być wypełniony skarbami i schowany gdzieś w ogrodzie lub w mieszkaniu. Następnie dzieci mogą szukać skarbu za pomocą mapy skarbów i dobrze się bawić.

Tinker mała skrzynia skarbów z drewna

piracka-skrzynia-skarbiec-drewno-lody-kije

Możesz również zrobić skrzynię ze skarbami z drewna, ale jej dokładny kształt może być znacznie utrudniony. Dlatego wpadliśmy na prosty pomysł, który nie wygląda jak prawdziwa skrzynia skarbów, ale świetnie nadaje się na małe skarby dla dzieci. To małe pudełeczko jest wykonane tylko z pomalowanych patyczków do lodów, które są połączone klejem. W zależności od ilości użytych patyczków do lodów można wykonać płytką lub głębszą skrzynię ze skarbami. Pokrywę można wtedy zaprojektować z tego samego materiału i ozdobić różnymi naklejkami.

Skrzynia skarbów-majstrować-drewno-dekorować-farba

Alternatywnie możesz kupić proste drewniane pudełko i ozdobić je jako skrzynię skarbów. Najlepiej zostawić to zadanie dzieciom. Aby to zrobić, zapewnij im kolory odpowiednie dla drewna. W razie potrzeby skrzynia skarbów może być opatrzona imieniem dziecka, aby stała się bardziej osobista.

Skrzynia ze skarbami może również służyć dzieciom do przechowywania własnych skarbów, takich jak monety, kulki i inne przedmioty, które mają dla nich ogromne znaczenie. Małe dziewczynki zwykle mają już biżuterię i mogą ją schować w drewnianej skrzyni skarbów.

Zrób skrzynię skarbów z tektury i papieru

Skrzynia skarbów-majster-rękodzieło-szablon-karton-mała

Proste skrzynie ze skarbami można również pomajstrować tekturą lub papierem i są z kolei idealne do zabaw dla dzieci. Możesz na przykład wydrukować prosty, darmowy szablon rękodzieła z Internetu i wykonać skrzynię zgodnie z podanymi instrukcjami. Więc nie możesz się mylić z wymiarami, a majsterkowanie zawsze wygląda dobrze.

skrzynia skarbów-majstruje-po prostu-pudełko na buty-papier

Możesz zrobić równie prostą skrzynię skarbów, używając jako materiału pudełka na buty. Pudełka na buty świetnie nadają się do użytku domowego i do rękodzieła z dziećmi, ponieważ oferują dużo miejsca do przechowywania i można z nich zrobić piękne rzeczy. Skrzynia na skarby również bardzo dobrze sprawdza się po wyjęciu z pudełka po butach, ponieważ ma odpowiedni kształt. Możesz zrobić super szybką skrzynię skarbów samodzielnie lub z dziećmi, zakrywając pudełko po butach brązowym papierem i dekorując rogi żółtym papierem. Dzięki małemu żółtemu zamkowi proste pudełko na buty można szybko przekształcić w wielką skrzynię skarbów.

Skrzynia skarbów - majsterkowicz - pudełko na buty - papier - guma piankowa

Jeśli jednak chcesz stworzyć bardziej przyciągającą wzrok skrzynię ze skarbami, możesz dodatkowo ozdobić pudełko na buty i zaokrąglić skrzynię z dopasowanym wieczkiem. Oprócz kolorowego papieru można do tego użyć również gumy piankowej. Materiał jest łatwy w obróbce i można go użyć do zamaskowania boków i stworzenia kreatywnej dziurki od klucza. Pozwól swojej kreatywności szaleć.

Skrzynia skarbów - majsterkowicz - pudełko na buty - guma piankowa

Jeśli zamiast tego chcesz pomalować pudełko po butach, powinieneś najpierw przykryć je papierową mache. Powierzchnia pudełka po butach jest zwykle trudna do pomalowania, co znacznie ułatwia papierowa mache. Możesz również wykonać typową krzywiznę skrzyni skarbów, przyklejając zakrzywiony przedmiot do wieka pudełka na buty, a następnie przykrywając go papierową mache. Udekoruj pokrywkę błyszczącą gumą piankową, a wielka skrzynia skarbów piratów jest gotowa.

skrzynia-skarbiec-papierowa-torba-papierowa

Do wykonania prostych skrzyń ze skarbami można nawet użyć dostępnych na rynku toreb papierowych, składając je w odpowiedni sposób. Najpierw otwórz torbę i postaw ją pionowo. Następnie odetnij wszystkie cztery rogi, pozostawiając dolne 6-7 centymetrów nieobcięte. Teraz złóż mniejsze krawędzie do wewnątrz, a także jedną z większych. Następnie zaprojektuj pozostałą stronę jako wieko skrzyni skarbów, jak pokazano na obrazku. Po prostu udekoruj uchwytami i dziurką od klucza, a prosta skrzynia skarbów jest gotowa.