Pomysły na rękodzieło

Rękodzieło z kartonami na jajka – pomysły i instrukcje na kwiaty i inne rzeczy

Tinker z kartonem na jajka lustro-rama-róża-pomysł-proste-instrukcje

Można by pomyśleć, że pudełka na jajka są bardziej praktyczne. I chociaż należą one do odpadów, które są poddawane recyklingowi, nadal można używać kartonów po jajkach do rękodzieła i dzięki temu wytwarzać oryginalne rzeczy. Ale co można majstrować przy kartonie z jajkami? Od kwiatów, które mogą być używane jako dekoracja, po pomysły, które mogą sprawić radość dzieciom, prawie wszystko jest możliwe. Przedstawiliśmy już kilka wariantów dekoracji wielkanocnej. Dzisiaj zebraliśmy kilka świetnych pomysłów, które możesz szybko i łatwo naśladować majstrować przy kartonie z jajkiem. Życzymy dobrej zabawy!

Rękodzieło z kartonów na jajka – kwiaty z guzikami

majsterkować z kartonikiem na jajka bukiet-kolorowe-kwiaty-zrób-sam-słoik z piaskiem

Kwiaty z kartonu na jajka są szybkie w wykonaniu i mogą być wykonane na różne sposoby, dzięki czemu mogą mieć również inny wygląd. Powyższe kwiaty są szczególnie łatwe do zaprojektowania. Możesz pomalować kwiaty i umieścić na nich guzik, lub wybrać wariant do rękodzieła z kartonem na jajka w poniższych instrukcjach.

Zrób bukiet kwiatów

majsterkować z jajkiem instrukcje-kwiaty-różowy-żółty-wiosna-pomysł-lato

Do wykonania rękodzieła z pustych kartonów na jajka potrzebne są kubki na jajka, które po prostu wycina się z całego kartonu. Następnie wytnij ten kubek, jak pokazano, aby uzyskać płatki. Następnie zaokrąglasz poszczególne płatki, po czym możesz pomalować kwiaty do rękodzieła za pomocą kartonu na jajka, a następnie przymocować drut do łodygi.

Rękodzieło z kartonów na jajka – róże jako dekoracja

majsterkować z ramą lustra z kartonu jajka-owalna-róże-diy-dekoracja-ściana

Szczególnie ładne i popularne są róże z kartonu na jajka. Mogą być używane do projektowania i dekorowania wielu różnych rzeczy. Świetnym przykładem są ramy luster powyżej i ze zdjęcia na okładce, które robią wspaniałe wrażenie na ścianie. Chcesz zrobić róże z kartonu na jajka? To łatwiejsze niż myślisz!

Szybkie pomysły rzemieślnicze

majsterkować z kartonem jajek róże-zrób-sam-zrób-papier-mache-papier

Potrzebujesz dwóch filiżanek na jeden kwiat, który przycinasz na płatki. Ponadto możesz wyciąć lub wyrwać jeden pasek z każdego kwiatka z pudełka, aby zrobić rzeczy z kartonu na jajka. Przygotuj wszystkie te rzeczy, zanim zaczniesz je przetwarzać razem. Możesz pomalować kwiaty w tym stanie, jeśli chcesz inny kolor!.

Zrób proste róże

majsterkować z paskiem kartonu na jajka-karton-rolka-klej-instrukcje

Najpierw umieść dwie filiżanki w sobie. Nacięcia powinny być przesunięte. Pasek jest następnie zwijany i używany jako środek róży. Najlepiej wszystko skleić klejem na gorąco lub innym mocnym klejem. I to wszystko, co musisz zrobić, gdy robisz róże z kartonu na jajka.

Malowanie róż

majsterkować z kartonikiem na jajka instrukcje majsterkowania-majstrowanie-pomysł-róże-różowe-malowanie

Ale istnieją inne sposoby na zrobienie róż z kartonów z jajkami. Możesz zobaczyć jeden z nich tutaj. Zamiast paska na rolkę, po prostu z płatków kwiatów zrób jeszcze dwa elementy. Będziesz potrzebował czterech kawałków – dwóch z czterema płatkami, jednego z pięcioma, a drugiego z sześcioma. Możesz zobaczyć, jak to przetworzyć w powyższych instrukcjach.

Ładny bukiet kwiatów

majstrować przy kartonie z jajkiem w wazonie-sztuczne-kwiaty-pomysły

Możesz połączyć kwiaty z pudełka na jajka, aby stworzyć bukiet. Użyj tego samego kwiatu lub zaprojektuj różne. Na powyższym obrazku możesz zobaczyć kilka pomysłów, jak zrobić różne kwiaty z kartonu na jajka. Po prostu wykonaj różne nacięcia w każdej filiżance, a kwiaty będą bardziej różnorodne.

Majstrowanie przy czyściku do rur

majsterkować z kartonem jaj proste instrukcje-czyściki do fajek-przyciski-zrób to sam

Oczywiście do bukietu potrzebne są również łodygi kwiatowe. Możesz to uzyskać za pomocą czyścika do rur lub możesz owinąć prosty drut kilka razy zieloną taśmą. Bukiet to tylko pomysł na dalsze zaprojektowanie kwiatów. Ale co można zrobić z kartonów po jajkach po przerobieniu ich na kwiaty? Możesz dowiedzieć się na poniższych zdjęciach.

Fajne pomysły na rękodzieło

majstrować przy kartonie jajek bajkowe światła-kwiaty-inspiracja-dekoracja-ściana-sezon

Z jednej strony możesz majstrować dowolne kwiaty w kartonie z jajkami, a następnie użyć ich do stworzenia ładnego sznurka świateł. Znowu odpowiednie są te same kwiaty, ale także inne, które można również pomalować według własnego uznania. Wybierz jasny kolor, aby uzyskać romantyczny wygląd lub wiele jasnych kolorów, które symbolizują lato lub wiosnę.

Tinker bajkowe światła

majsterkowicze-jajko karton-pomysł-bajkowe światełka-kwiaty-niebiesko-różowe

Po zrobieniu kwiatów z pudełka na jajka, po prostu wbij mały otwór w środku, przez który następnie wbij żarówkę. Powtórz to ze wszystkimi innymi żarówkami. Jeśli przeciągniesz powstały łańcuch świateł przez siatkę (może być płaska lub ukształtowana w cylinder), możesz stworzyć interesującą lampę, taką jak niebieska powyżej.

Żonkile z pudełek na jajka

majsterkowicze-jajko karton-żonkile-instrukcje-żółty-kolor-bukiet-sztuczny

Tutaj mamy prosty samouczek dotyczący żonkili, który możesz wykorzystać do dekoracji wiosennych i wielkanocnych. Aby wykonać z kartonu jajek, wytnij koło i pięć płatków. Następnie przyklej płatki do koła. Następnie przyklej jeden z długich kawałków kartonu na środku. Zrób bukiet z kwiatów lub udekoruj inne aranżacje na wiosnę.

Crafting z kartonów na jajka na wiosnę

druciarz-jajko karton-wiosna-wiosna-wiśnia-proste-gałązki-drut pluszowy

Kwitnące gałęzie drzew są nie mniej piękne wiosną. Możesz nawet zrobić je samodzielnie z kartonu na jajka, a następnie użyć go do stworzenia pięknego bukietu. Użyj prawdziwych gałązek, do których dodasz małe kwiaty. Przywiązujesz je do gałęzi za pomocą środków do czyszczenia rur. Fantastycznie piękny, prawda??

Wianek z kwiatów w wiosennych kolorach

majstrować przy kartonie na jajka kwiatowy wieniec-sztuczny-wiosenny-żółty-niebiesko-różowo-pomarańczowy

Możesz również zrobić wieniec ze sztucznych kwiatów z kartonikiem na jajka na wiosnę. W tym sezonie najlepiej używać jasnych pastelowych odcieni do kwiatów, ponieważ wiosną lepiej komponują się z nimi. Małe pompony można również wkleić w środek kwiatów na wieniec. Dzięki temu kwiaty wyglądają jeszcze delikatniej. Przyklej kwiaty na papierowy wieniec z liści.

Tinker mobilny

majsterkować-jajko-karton-ładna-mobilna-chmura-deszcz-krople-niebieska-wata

Fajnym pomysłem, który można wykorzystać do udekorowania mieszkania, jest również telefon komórkowy. Powyższy przykład to chmura deszczowa, na którą nakładasz bawełnę na papierze lub kartonie. Możesz zrobić krople deszczu za pomocą kartonu po jajkach. Sznurek ma kilka węzłów w różnych miejscach, aby miseczki nie mogły się zsunąć.

Kolorowy telefon komórkowy

druciarz-jajko-karton-mobilny-kolorowe-kwiaty-bujny-projekt-rusztowanie-kratowe-wisz

Za pomocą telefonu możesz nie tylko udekorować wnętrza. Ta dekoracja jest również bardzo ładna na tarasie. Do takiego telefonu można użyć dowolnego rodzaju kwiatka. Jednak najlepiej nadają się te, które składają się tylko z jednej filiżanki. A teraz potrzebujesz bardzo, bardzo wielu z nich, jeśli chcesz zrobić tę karuzelę z kartonem na jajka. Ale nie uważasz, że warto się starać?

Dzieci majstrują przy kartonie z jajkami

druciarz-jajko-karton-dzieci- druciarz-pomysl-drzewo-zrób-to-sam-obraz-farba

Prostym pomysłem dla dzieci na zrobienie rękodzieła z kartonów na jajka jest też takie drzewko. Z pudełka na jajka można wyciąć dowolną ilość kubków, a następnie pomalować zieloną farbą. Aby uzyskać jesienny obraz, kubki można również pomalować na jesienne kolory, takie jak żółty, pomarańczowy, brązowy i czerwony. Następnie na kartce papieru, kartonie lub płótnie rysuje się pień, a kubki przykleja się jak korona.

Winogrona majsterkować z kartonikami na jajka

majsterkować-jajko-karton-mural-zrób-zrób-to-dla-dzieci-winogrono-po prostu-wyciąć-papier-klej

Ale drzewo to nie jedyny motyw, który można pomajstrować przy pomocy kubków z pudełek na jajka. To winogrono jest również bardzo ujmujące i równie łatwe do wykonania. Łodyga i liść mogą być wykonane z papieru lub pomalowane jak pień drzewa. Aby wykonać rękodzieło z kartonów po jajkach, pomaluj kubki na fioletowo i przyklej je do płótna w kształcie trójkąta.

Kompozycja kwiatowa na każdą porę roku

majsterkowicze-jajko karton-oryginalny-wazon-pomysł-dekoracja-stół-wiosna-lato

Możesz również użyć kartonów na jajka zamiast zwykłego wazonu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku kwiatów ciętych o bardzo krótkich łodygach. Możesz więc z łatwością pochwalić się wiosennymi kwiatami i ładnie udekorować stół. Oczywiście możesz też zrobić ten pomysł na każdą inną porę roku z kartonem na jajka.

Zrób wazony z kartonów na jajka

majsterkowicze-jajko-karton-wiosna-prawdziwe-kompozycje-kwiatu-jajko-pudełko

Pudełka na jajka nie muszą być cięte na ten pomysł na majsterkowanie w kartonie, chyba że chcesz mieć mniejszy rozmiar. Następnie umieść plastikowe pojemniki w zlewkach. Na przykład dolna połowa przykręcanych plastikowych jajek działa dobrze. Następnie wlej trochę wody do tych pojemników na kwiaty cięte, po czym rozłóż kwiaty, jak chcesz.

Kartony na jajka na kartki z życzeniami

Tinker-karton na jajko-kartka z życzeniami-prezent-filiżanka-herbata-kwiaty

Te urocze kartki z życzeniami są zdecydowanie warte skopiowania. Zamienia się je w małe filiżanki, a następnie każdy otrzymuje torebkę herbaty. Tworzy to kartkę z życzeniami z małym prezentem. Wytnij kubki i zdejmij jedną stronę. W przypadku rękodzieła z kartonem na jajka, przyklej kubek na kawałku kolorowego papieru i udekoruj środkiem do czyszczenia fajek na rączkę i kilkoma kwiatami z papieru lub filcu. Następnie naklejasz ten układ na kartę. Na koniec nie zapomnij o torebce z herbatą!

Rzemiosło z kartonów na jajka na karnawał

majsterkować-jajko-karnawałowe-maski-ptak-kolorowe-pióra-wiggle-oczy-dziób

Te zabawne ptaszki to świetny pomysł na wykonanie kartonu z jajkami dla dzieci. Pudełko na jajka jest najpierw przycinane na wymiar, a następnie malowane. Przyklej podwójne kubki do wieczka pudełka na jajka i udekoruj kolorowymi piórkami. Wiggle eyes są odpowiednie jako oczy. Ale możesz też wyciąć dziury i w ten sposób otrzymasz świetną maskę na karnawał.

Crafting z kartonem na jajka z dziećmi

majsterkować-jajko-karton-lody-rożek-watoła-bobbles-kolejowy-helikopter-helikopter

A skoro już jesteśmy przy prostych pomysłach na rękodzieło dla dzieci, chcielibyśmy przedstawić Wam te trzy warianty. Możesz zrobić rożki do lodów z pomponami, małe helikoptery lub pociąg z kartonów po jajkach. Koła kolei nie muszą być z papieru. Guziki świetnie nadają się również do rękodzieła. Wafelki do lodów świetnie nadają się do zrobienia girlandy.

Sam stwórz podwodny świat

druciarz-jajko karton-podwodny-świat-dzieci-druciarz-papier-koral-ryba

Użyj pudełek po jajkach, aby stworzyć piękny krajobraz. Nie tylko taki podwodny świat jest odpowiedni. Nawet góry ze zwierzętami leśnymi, zoo czy farma nadają się do tego pomysłu na majsterkowanie przy kartonach po jajkach. W powyższym przykładzie potrzebujesz koloru niebieskiego lub turkusowego, gumy piankowej lub filcu, muszelek i, jeśli chcesz, brokatu i cyrkonii.

Pomaluj karton z jajkiem

majsterkować-jajko-karton-morski-świat-projekt-podwodny-farbować-klej-małże

Pomaluj karton na jajka na dowolny kolor typowy dla morza. Jeśli chcesz mieć górski krajobraz, pomaluj góry i lasy, dla gospodarstwa zielona łąka, ogrodzenia padoku i stodoła. Dzięki gumie piankowej możesz następnie użyć kartonu do jajek do stworzenia koralowców lub ryb, zwierząt leśnych lub zwierząt gospodarskich. Wymyśl coś.

Crafting z paletami do jaj

majsterkować-jajko-karton-piksel-zdjęcia-pomysł-dzieci-zrób-sam-farby akrylowe

W ten sposób można również pomalować kartony na jajka lub duże palety na jajka. Po prostu pozwól swoim dzieciom rysować portrety. Tutaj Twoje dziecko może naprawdę puścić wodze fantazji. Ciekawostką jest to, że gotowe zdjęcia można oglądać również z boku. Prosta sztuka abstrakcyjna, idealna dla młodych i starszych, idealna do tworzenia z kartonów na jajka.

Crafting z kartonem na jajka dla dzieci

majsterkowicze-jajka-kartony-maluchy-gra-kolory-cyfry-drewniane-koraliki

Chcesz robić rękodzieło z małymi dziećmi i kartonami z jajkami, wybierz ten pomysł na rękodzieło. Jest to gra kolorów, która może promować umiejętności motoryczne u dzieci. Zamiast cyfr możesz również użyć różnych kolorów, aby stworzyć ten pomysł z kartonem na jajka. Na przykład pomaluj niektóre kubki na pomarańczowo. Tam dziecko musi sortować perły lub inne przedmioty w odpowiednim kolorze. Połącz ze sobą tak różne kolory.

Crafting z kartonów na jajka na Boże Narodzenie

majsterkować-jajko-kartony-bożonarodzeniowe-zima-bałwan-elf-szaliki

Można również majstrować przy różnych rzeczach, aby dopasować Boże Narodzenie. Co powiesz na przykład na ulepienie bałwana z kartonu po jajkach? Połóż kilka filiżanek jedna na drugiej lub użyj rzędu filiżanek bez ich cięcia. Elfy są również szybkie i łatwe. Miseczki służą do projektowania twarzy. Następnie ułóż z papieru nogi, uszy i czapkę.