Pomysły na rękodzieło

Mikołaj majsterkować z dziećmi: 13 kreatywnych pomysłów z dużą zabawą

święty mikołaj majstruje przy dekoracjach filcowych dla dzieci

Gdy na dworze robi się nieprzyjemnie i mroźno, dzieci muszą spędzać dużo czasu w środku. Stół do rękodzieła zimą przyciąga młodych i starszych, a ludzie lubią spędzać wspólnie czas zatopieni w wspaniałych rękodziełach. Jeśli chcesz zamienić swój dom w piękną, zimową krainę czarów, to dobrego Świętego Mikołaja nie powinno zabraknąć na parapecie ani na stole. Robienie rękodzieła przez Świętego Mikołaja z dziećmi to świetna zabawa dla młodszych i starszych, ponieważ białobrody mężczyzna ma wiele twarzy, co zapowiada różnorodne projekty rękodzielnicze. Poniżej znajdziesz piękne i kreatywne pomysły na rękodzieło dla Mikołajów. Wśród propozycji znajdziesz projekty, które mogą zafascynować zarówno małe dzieci, jak i dzieci w wieku szkolnym.

Mikołaj majstruje z dziećmi przy użyciu naturalnych materiałów

szyszki święty mikołaj majstrować naturalne materiały łosie anioły

Jeśli chcesz tworzyć ozdoby świąteczne z dziećmi, masz prawie nieskończoną liczbę możliwości projektowania z szerokiej gamy materiałów do wyboru. Na przykład naturalne materiały są niedrogą opcją i wprowadzają do salonu ciepłą atmosferę. Mimo wiatru i pogody świąteczny nastrój na stałe zagości w Twoim domu, jeśli wykonasz tak ładne figurki ozdobne na Boże Narodzenie z dziećmi. Dzieci mogą w mgnieniu oka zamienić sosnowe szyszki w Świętego Mikołaja, renifera lub krasnala.

Drewniana biżuteria dyskowa jodła świąteczna dekoracja

Używanie szyszek sosnowych do tworzenia Świętego Mikołaja z dziećmi jest naprawdę łatwe. Niech Twoje dziecko pomaluje stożek na czerwono i przyklei drewniany koralik do głowy. Teraz możesz pomóc dzieciom zrobić typową czapkę z papieru lub filcu. Broda jest zrobiona z waty i przyczepione są wyłupiaste oczka. Być może Twoje potomstwo chciałoby samemu wykonać wspaniałą ozdobę Mikołaja. Inną równie prostą i świetną interpretacją byłoby użycie drewnianego krążka na głowę Świętego Mikołaja. Małe dzieci mogą również wziąć udział i pomalować drewno na biało i czerwono.

Słodki Mikołaj majstruje z dziećmi z papierem

zrób sam papierowy dekoperle święty mikołaj

Jeśli chodzi o rękodzieło z dziećmi w każdym wieku, czy to na Boże Narodzenie, czy na każdą inną okazję, papier jest zawsze doskonałym materiałem do rękodzieła, który można wykorzystać na wiele sposobów i jest łatwy w użyciu nawet dla najmłodszych. Papier i tekturę można również łączyć z dowolnym innym materiałem, tworząc wspaniałe i niepowtarzalne rękodzieło. Prostą figurkę Świętego Mikołaja wykonaną z tektury można błyskawicznie ubrać w skrawki materiału. Starsze dzieci mogą same wyciąć Mikołaja, przykleić je i dodać guziki do jego płaszcza.

rolka papieru toaletowego prosta dekoracja świąteczna świętego mikołaja

Dzieci mogą również zrobić małego Świętego Mikołaja z pustych rolek papieru toaletowego. Twoi najmłodsi mogą pomalować pustą rolkę papieru toaletowego i stworzyć Świętego Mikołaja według własnego pomysłu. Być może tym razem kochany mężczyzna ma wąsy zamiast długiej, białej brody. Oczywiście nie powinno też zabraknąć jego kapelusza. Idealne do tego jest puste i wyczyszczone opakowanie po jogurcie dla dzieci. Domowy Mikołaj jest doskonałą ozdobą świąteczną, ale może być również wypełniony smakołykami lub prezentami.

Tinker papierowe talerze papierowe święty mikołaj

Z okrągłych papierowych talerzy możesz też zrobić uroczego Świętego Mikołaja z dziećmi. Znowu jest tu wiele opcji projektowych. Twoje dziecko może pomalować papierowy talerz i, w zależności od swoich umiejętności, wyciąć ręce i nogi. Pasek może być również wykonany z czarnego paska papieru. Jeśli chcesz ubrać płaszcz Mikołaja i nadać mu blasku, klamrę można posmarować brokatowym pudrem. W przeciwnym razie papier złoty lub srebrny byłby w porządku.

papierowe talerze robienie papieru z małymi dziećmi

Twarz jest wycinana z koła z białego papieru i pokryta skrawkami papieru, paskami papieru lub nawet wacikami. Autentyczny Święty Mikołaj ma puszystą brodę. W drugim wariancie blaszka papierowa jest podzielona na pół, a żebrowana krawędź służy jako broda. Dobry Święty Mikołaj może teraz zaprzęgnąć renifera do sań i przynosić prezenty dzieciom. Twoje dziecko prawdopodobnie jest już na jego liście!

dzieci majsterkować, boże narodzenie, święty mikołaj papier

Dobroduszna symboliczna postać prezentu bożonarodzeniowego może być również wykonana z tektury lub papieru, jak na powyższym obrazku. Ten pomysł na rękodzieło jest bardzo prosty i nawet małe dziecko osiągnie wspaniałe rezultaty. Młodzież może uformować stożek z kwadratowej kartki czerwonego papieru i przykryć brzegi folią. Aby Święty Mikołaj stanął prosto i ozdobił pokój, odetnij wystający papier. Z białego papieru uformuj chmurki i zrób dziurę pośrodku.

papierowe origami składane pomysły na rękodzieło boże narodzenie

Twoje dziecko może teraz pomalować buzię i nałożyć chmurkę na szyszki. Wspaniałe mini Mikołaje są miłym upominkiem i idealnie pasują do świątecznej dekoracji. Jeśli twoja córka lub syn szuka bardziej wymyślnego projektu rękodzieła, Origami Święty Mikołaj będzie świetną rozrywką. Tworzenie origami Świętego Mikołaja z dziećmi można również dobrze wykonać dzięki dobrym i szczegółowym instrukcjom krok po kroku.

Odcisk dłoni Święty Mikołaj majsterkuje z dziećmi

odcisk malucha kolorowy obrazek święty mikołaj

Jak tylko to opanujesz, możesz zrobić słodkie Mikołaje z dziećmi na Boże Narodzenie z kartki papieru. Chcesz zaprojektować z dzieckiem kartkę świąteczną dla bliskich i przyjaciół? Nawet jeśli chcesz, aby małe dzieci poniżej 3 roku życia były zajęte i zafascynowane świetnym pomysłem na rękodzieło, taki uroczy odcisk dłoni Świętego Mikołaja jest świetnym pomysłem. Po prostu pomaluj dłoń farbami palcowymi i delikatnie naciśnij papier.

Świetne i ekscytujące pomysły na wszystkie rzeczy świąteczne rękodzieło

Mikołaj majsterkuje dzieci z drewnianymi mieszadełkami

Czy chciałbyś stworzyć fantazyjną figurkę Świętego Mikołaja, która po prostu wygląda z komina? Komin można łatwo wykonać z patyczków do lodów lub drewnianych mieszadeł. Podczas gdy Ty wycinasz nóżki, Twoje dziecko może pomalować patyczki do lodów na czerwono i wytłoczyć je wzorami z cegły. Na widok tych wspaniałych kreacji wszyscy obecni wprawiają się w radosny, świąteczny nastrój.

czapka świętego mikołaja watowanie patyczków do lodów dla dzieci w wieku szkolnym

Jeśli szukasz pomysłów na dziecięce rękodzieło na Boże Narodzenie, być może uda Ci się odtworzyć tylko pojedyncze dodatki z kostiumu magicznej istoty. Pucołowata czapka Nikolaus wygląda naprawdę ładnie na choince i jeszcze bardziej zwiększa oczekiwanie na Boże Narodzenie. Na przykład dzieci ze szkoły podstawowej mogą zrobić tę wspaniałą biżuterię z patyczków do lodów i wacików bez twojego wsparcia.

broda maska ​​świętego mikołaja odzież papier do waty

Czasami dzieci same chcą wcielić się w rolę Świętego Mikołaja i lubią zakładać kostiumy. Na karnawał lub przyjęcie bożonarodzeniowe możesz uzupełnić strój Świętego Mikołaja dużą i puszystą brodą. Przy niewielkim wysiłku i prostych narzędziach dzieci mogą zrobić własną brodę Świętego Mikołaja. Z nim będą wyglądać łudząco podobnie do Nikolausa, nie sądzisz tak?

majsterkowanie pomysły świąteczne lornetki święty mikołaj dzieci

Jeśli chcesz zrealizować oryginalny i niepowtarzalny pomysł na świąteczne rękodzieło z dziećmi w wieku szkolnym, nie musisz ograniczać się do postaci kochanego Świętego Mikołaja. Bądź kreatywny i spokojnie wyjdź poza zwykłe pomysły Mikołaja. Twoje potomstwo z pewnością zainteresuje się pomysłem takiej lornetki i na pewno przyciągnie uwagę wszystkich na wigilijnym przyjęciu.