Pomysły na rękodzieło

Letnie dekoracje Tinker: Dzieci w wieku przedszkolnym będą zachwycone tymi pomysłami!

Latem maluchy lubią przebywać na świeżym powietrzu. Kiedy po południu robi się zbyt gorąco, by bawić się na dworze, czas na kreatywność. Pokażemy Ci kilka pomysłów, jak zrobić piękną letnią dekorację. Projekty DIY są idealne dla dzieci w wieku przedszkolnym, które obecnie przebywają na wakacjach.

Wykonuj letnie dekoracje: maluj kubki z dziećmi

Propozycje dla przedszkola latem po prostu pomysły

Przedszkole jest pełne zabawek, a dzieci wciąż się nudzą? Nawet latem warto mieć kilka gotowych projektów rękodzielniczych. Jeśli nuda pojawia się przy złej pogodzie lub dłuższych okresach upałów, możesz samodzielnie zrobić z dziećmi ładną dekorację.

Nasza pierwsza propozycja: kubki na farbę. Potrzebujesz porcelanowego kubka, 2-3 kropli płynu do mycia naczyń, wody, delikatnego pędzelka, podkładki do blatu i farb do porcelany (przyjaznych dla skóry).

Najpierw dobrze umyj ręce dzieci. Wyłóż talerz folią spożywczą i nałóż na nią farbę do porcelany. Poproś dzieci, aby zanurzyły palce wskazujące i kciuki w kolorach i najpierw przetarły ciało motyla, a następnie skrzydła. Następnie umyj ręce dzieci i pozwól motylowi wyschnąć przez około pół godziny. Na koniec możesz pomalować czułki motyla drobnym pędzlem.

Pomysły na letnie dekoracje dla dzieci w wieku przedszkolnym: zrób rożki do lodów

Letnie dekoracje z dziećmi w przedszkolu tworzą girlandę w kształcie rożka lodów na urodzinowy stół

Możesz stworzyć uroczą girlandę do pokoju dziecięcego z tektury i kulek o strukturze plastra miodu. Najpierw z tektury zrób papierowy stożek, a następnie z papieru o strukturze plastra miodu kulkę. Sklej je razem, aby zrobić lody w rożku. Jeśli chcesz, możesz ozdobić rożki do lodów naklejkami, cyrkoniami lub brokatem.

Rękodzieło w lipcu z dziećmi: patyczki do lodów

Zrób kaktus z kartonu i słoika z dżemem

Możesz zrobić kolorową girlandę z wałków piankowych (na przykład wałków piankowych możesz użyć na wałku do malowania) i patyczków do lodów. Po prostu pokrój rolkę pianki na kilka kawałków o długości 15 cm. Następnie w każdy kawałek pianki włóż drewniany patyczek i przyklej go na miejscu. Zamocuj sznurek taśmą i zawieś girlandę.

Rękodzieło z dziećmi latem: statek z drewnianych uchwytów

Dekoracja stołu na lato dla 4-letniej łodzi dziecięcej w przedszkolu

Do następnego pomysłu na rzemiosło potrzebne będą drewniane uchwyty, karton, słomki, farby, nożyczki, płaska szczotka, dziurkacz i klej lub klej na gorąco.

Propozycje Przedszkolne letnie dekoracje stołu z patyczków do lodów zrób sam

Najpierw poproś dzieci, aby pomalowały wszystkie drewniane uchwyty. Następnie sklej razem sześć drewnianych łodyg. Odwróć je i zbuduj podkonstrukcję z 5 kolejnych drewnianych patyków. Następnie pokrój słomkę na wymiar. Wytnij z tektury kilka trójkątów na żagle i wybij dziurkaczem po dwa otwory w każdym żaglu. Przełóż słomę przez otwory. Przyklej maszt na środku drewnianego szybowca. Wlej wodę do wiadra i pozwól dzieciom bawić się statkami.

Zajęcia dla dzieci latem: majsterkowanie na statku

Składany statek ze starej mapy świata latem z dziećmi

Możesz także zrobić statek z papieru. Szczególnie ładnie wygląda, jeśli użyjesz papieru do pakowania lub starej mapy świata. Potrzebujesz również słomki na maszt i trójkąta z białej tektury na żagiel. Ten pomysł na rękodzieło jest idealny dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Zrób letnie dekoracje: zrób słońce samemu z dziećmi w przedszkolu

Słoneczne majsterkowanie z dziećmi podczas letnich wakacji

Prosty pomysł na majsterkowanie dla dzieci w wieku przedszkolnym: z papieru budowlanego i drewnianych patyczków zrób słońce. Potrzebne są również następujące materiały: żółte guziki, klej, żółta farba, płaski pędzel. Potrzebujesz również pary kompasów i nożyczek jako akcesoriów. Postępuj następująco: Najpierw wytnij z żółtego papieru konstrukcyjnego okrąg o średnicy 15 cm. Następnie niech dzieci pomalują osiem drewnianych patyczków na żółto. Następnie umieść drewniane łodygi na papierze budowlanym jako promienie i przyklej je na miejscu. Odwróć słońce i przymocuj żółte guziki.

Letnia dekoracja dla dzieci w wieku przedszkolnym: słońce z papierowych talerzy

Wykonuj ręcznie rękodzieło w letnim słońcu z papierowych talerzy

Dzieciom w wieku od 3 do 4 lat z pewnością przypadnie do gustu kolejny pomysł na rękodzieło. Możesz sam zrobić słońce z papierowych talerzy, tektury i folii. Dekoracja pięknie prezentuje się zarówno w pokoju dziecięcym, jak i jako obrazek na oknie.

Rękodzieło w lecie pomysły na żłobek dla dzieci

Potrzebne będą następujące materiały: papierowy talerz, żółta farba, płaski pędzel, folia spożywcza, czerwono-pomarańczowa tektura, nóż rzemieślniczy lub nożyczki i klej. W ten sposób możesz majstrować przy słońcu: Najpierw wytnij podstawę talerza i zamiast tego przyklej folię spożywczą do papierowego pierścienia talerza. Wytnij z tektury wiele małych kwadratów i osiem trójkątów średniej wielkości. Przyklejasz kwadraty na folię spożywczą i przyczepiasz trójkąty do pierścienia jako promienie słońca.

Dekoracje stołu na lato: zrób domek dla ptaków z dziećmi w wieku przedszkolnym

Robienie ananasów z dziećmi podczas letnich wakacji w lipcu

Fajny pomysł na dekoracje stołu w letnim stylu: zrób „domek dla ptaków”. Ta oryginalna ozdoba dziecięcego stołu gwarantuje mnóstwo zabawy. Potrzebujesz następujących materiałów: szablon na składany domek z papieru (w Internecie jest wiele darmowych szablonów), tektura rzemieślnicza w kolorze żółtym i zielonym, ołówek, okulary dla dzieci z kwiatami, samoprzylepne cyrkonie, klej, nożyczki.

Ananasy tworzą pomysły na letnie wakacje w lipcu dla dzieci z przedszkola

Najpierw zmontuj dom, a następnie wytnij arkusze zielonego kartonu i przymocuj je. Udekoruj dom kryształkami. Pomaluj oczy na okularach i złóż całość. Kolorowy domek dla ptaków nadaje się nie tylko jako dekoracja ogrodu lub stołu jadalnego. Możesz też powiesić go na drzewie i wykorzystać jako karmnik dla ptaków.

Dekoracje stołu na lato: ananasy majsterkować

Kolejny pomysł na rękodzieło również jest bardzo prosty i doskonale nadaje się do rękodzieła z dziećmi od 3-4 lat. Będziesz potrzebował kartonu rzemieślniczego w kolorze zielonym i żółtym, brązowego markera, zielonego markera, linijki, nożyczek, noża rzemieślniczego i pustej rolki kuchennej. Przetnij rolkę ręcznika papierowego na pół. Wytnij pasek z żółtego kartonu i narysuj na nim wzory ananasa linijką i brązowym ołówkiem. Odręcznie narysuj liście ananasa i wytnij je.

Teraz możesz złożyć ananasa razem. Dzięki tej kolorowej dekoracji na stole dobry nastrój jest nieunikniony.

Dekoracje stołu na lato: zrób z dziećmi kartonowy kaktus

Kaktus jako dekoracja stołu to pomysły na letnie wakacje dla dzieci 3-4 lata

Kolejna dekoracja również jest kolorowa i kreatywna. Zrobienie kaktusa z tektury jest naprawdę łatwe. Potrzebujesz zielonego kartonu, różowej i różowej bibuły, papierowego kubka, kamieni rzecznych i niebieskiego markera. Połóż rękę dziecka na kartonie i prześledź kontury. Następnie wytnij odcisk dłoni i udekoruj markerem wzorami. Pomaluj papierowy kubek na szaro i napełnij go kamieniami rzecznymi. Wytnij paski z bibuły i przyklej je do kartonu jako „kwiaty”. Na koniec umieść odcisk dłoni w kubku, między kamieniami.

Zrób z dziećmi kaktus z plasteliny

Zrób kaktus z plasteliny jako dekorację stołu na lato z dziećmi

Możesz też zrobić fajne kaktusy z plasteliny. Uformuj kaktusy z plasteliny, a na kolce możesz użyć czyścików do fajek lub wykałaczek. Umieść kaktusy w małych plastikowych doniczkach i udekoruj je kamieniami rzecznymi.

Twórz letnie dekoracje: ryby koi z rolek papieru toaletowego

Rybki z rolek papieru toaletowego tworzą pomysły z dziećmi

Coraz większą popularnością cieszy się majsterkowanie przy rolkach papieru toaletowego. Puste rolki można dowolnie pomalować i zaprojektować oraz wykorzystać na wiele sposobów. Następnie wyjaśnimy, jak zrobić rybę koi ze starych rolek papieru toaletowego.

Letnie dekoracje z dziećmi robią ryby z rolek papieru toaletowego

Puste rolki papieru toaletowego dociśnij lekko z jednej strony i pomaluj je na wybrany kolor. Pozwól im wyschnąć, a następnie pomaluj na nich rybie łuski. Na białym kartonie narysuj płetwę ogonową i dwie płetwy miednicy i wytnij je. Możesz łatwo przeciąć końce płetwy. Następnie przyklej płetwę ogonową do wciśniętego końca ryby. Wytnij rolkę papieru toaletowego. Następnie możesz lekko zgiąć drugi koniec rolki. Przymocuj płetwy brzuszne. Na koniec możesz przykleić wyłupiaste oczy.

Wykonuj letnie dekoracje: zrób sobie kolorowy bieżnik z dziećmi od 3-4 lat

Rękodzieło z maluchami na lato Propozycje dekoracji stołu przedszkolnego z patyczków do lodów

Planujesz przyjęcie urodzinowe dla dzieci i potrzebujesz bieżnika? Następnie możesz skleić drewniane uchwyty, pomalować je na różne kolory i ozdobić brokatem i naklejkami. Wyobraźnia nie zna granic. Nawiasem mówiąc, do malowania możesz użyć wody lub barwnika spożywczego.

Rękodzieło z dziećmi na lato prosty pomysł na bieżniki

Im bardziej kolorowy efekt końcowy, tym lepiej! Ta kolorowa dekoracja stołu z pewnością zadowoli gości. Dodatkowo bieżnik oferuje powierzchnię na gorące napoje.

Rękodzieło z maluchami latem: tłoczenie serwetek z tkaniny

Rękodzieło z dziećmi latem proste pomysły ze stemplami wykonanymi z naturalnych materiałów

Stemplowanie to świetna zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym. Poniżej wyjaśniamy, jak samodzielnie wykonać pieczątki z naturalnych materiałów, takich jak ziemniaki czy cytryna, i ozdobić nimi serwetki. Potrzebne będą białe serwetki, farby do tkanin, pędzel, cytryna i średniej wielkości ziemniak.

Pokrój cytrynę na pół i nałóż dużą ilość farby płaskim pędzlem. Następnie możesz stemplować serwetkę. Pokrój również ziemniaka na pół i stempluj różowe motywy na serwetce. Następnie pomaluj resztę płaskim pędzlem. Efektem końcowym powinien być motyw arbuza.

Stwórz własne dekoracje stołu na lato: latarnia morska

Rękodzieło w lipcu z pomysłami na morskie letnie dekoracje dla dzieci

Zajęcia dla dzieci w upalne popołudnia: naucz się wiązać węzły. Możesz go następnie użyć do dekoracji lampionów.

Dodatkowo lampiony można ozdobić ozdobną wstążką w kolorze białym i granatowym. Uwolnij swoją kreatywność podczas projektowania latarni.

Pomysły na rękodzieło na lato: udekoruj lampiony wykonane ze szkła taśmą washi

Do tego romantycznego oświetlenia potrzebne są słoiki z dżemem, bibuła w różnych kolorach i Mod Podge. Dokładnie umyj i wypłucz słoiki z dżemem. Za pomocą płaskiego pędzla nałóż dużą ilość Mod Podge na czystą i suchą powierzchnię. Pokrój bibułę na paski o długości 5 cm i przyklej je do słoika z dżemem.