Pomysły na rękodzieło

Jak zrobić piękne skrzydła motyla jako dodatek do samodzielnie wykonanych kostiumów

Wiele kostiumów DIY jest kompletnych tylko z odpowiednimi akcesoriami. Tak samo jest z motylem. Bez prawych skrzydeł w kostiumie motyla brakuje najważniejszych rzeczy. Dlatego dzisiaj pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonać różne rodzaje skrzydeł. Czy to z tektury, tkaniny czy pergaminu z kwiatami, dzięki naszym instrukcjom możesz zrobić wspaniałe skrzydełka motyla, w których zakocha się Twoja córka!

Zrób skrzydła motyla z tektury

Zrób skrzydła motyla z papieru lub tektury

Bez względu na to, czy robisz skrzydła motyla na urodziny dla dzieci z mottem, Mardi Gras, Halloween, czy po prostu przebierasz się w wolnym czasie, dzięki modelom z tektury otrzymujesz wystarczająco stabilne warianty, które wykonuje się szybko i można je odrestaurować w dowolnym momencie, jeśli starzy oddadzą ducha.

 • duży kawałek tektury
 • ołówek
 • nóż do tektury
 • kolor
 • pędzel
 • taśma

Zrób skrzydła motyla z kartonu - dzieci same malują skrzydła

Weź karton i narysuj oba skrzydła motyla. W tym celu możesz również wziąć szablon fortepianu, przenieść go najpierw, umieścić papierowe lustro odwrócone na pierwszym fortepianie i oznaczyć kolejny fortepian. Następnie wytnij kontur nożem. Twoje dziecko może wtedy samodzielnie pomalować skrzydła i pomóc Ci wykonać skrzydła motyla.

Skrzydła motyla Tinker - proste instrukcje dotyczące strojów dla dzieci

Na koniec będziesz potrzebować pasków, aby móc założyć skrzydła. Pokrój skrzydełka raz na środku u góry iu dołu. Następnie wkładasz wycięte paski przez te otwory. Mogą być nieco dłuższe i zwisać z tyłu. Nadaje to skrzydłom szczególnego uroku. Sęki nie są bezwzględnie konieczne, o ile nie zrobisz zbyt dużych rozcięć, ponieważ wtedy możesz wygodnie zacisnąć skrzydełka.

Wskazówka: Zapraszamy również do zrobienia tego pomysłu na skrzydła motyla z papieru. Następnie możesz również użyć prostych nożyczek, aby go wyciąć. Pamiętaj jednak, że skrzydła nie będą wtedy tak stabilne i mogą szybko się rozerwać, szczególnie na imprezie dla dzieci.

Zrób sobie skrzydła motyla z prawdziwymi kwiatami

Prawdziwe kwiaty, aby stworzyć własne skrzydła motyla

Jasne, że motyla można zrobić makijaż, ale prawdziwe skrzydła są o wiele lepsze, prawda? Szczególnie romantyczne są te wyjątkowe skrzydełka motyla, do których potrzebny będzie m.in. srebrny papier chlorobromkowy i suszone kwiaty.

 • prawdziwe kwiaty lub liście
 • kuchenka mikrofalowa
 • Papier kuchenny
 • Naczynie żaroodporne wykonane ze szkła lub ceramiki (ok. 22 x 22 cm lub wystarczająco małe, aby zmieścić się w kuchence mikrofalowej)
 • Papier srebrny chlorobromkowy (2 sztuki po 60 cm)
 • Papier pergaminowy (ok. 60 cm)
 • Edding
 • gruby kawałek drewna, najlepiej z płaską stroną
 • gorący klej
 • taśma klejąca
 • Elastyczna opaska

Wysusz kwiaty w kuchence mikrofalowej i użyj ich do zaprojektowania skrzydeł

Wysusz kwiaty

Zanim zrobisz skrzydła motyla, musisz najpierw wysuszyć kwiaty. Możesz to zrobić w klasyczny sposób, w jaki tłoczy się je w książkach, lub w szybszy sposób w kuchence mikrofalowej, w następujący sposób:

Rozłóż kwiaty na papierze kuchennym, a następnie połóż na nich kolejną kartkę papieru, aby uzyskać coś w rodzaju kanapki. Jeśli kwiaty zawierają dużo wilgoci, możesz rozłożyć papier na dwie warstwy. Umieść pierwszą partię kwiatów prosto w kuchence mikrofalowej, a nad nią naczynie do pieczenia. Wszystkie kwiaty powinny być zakryte. Jeśli nie, zmień kształt po każdym interwale.

Ostrożność! Forma robi się gorąca!

Włącz kuchenkę mikrofalową na 15 do 30 sekund, w razie potrzeby przesuń patelnię i włącz ją na kolejne 15 do 30 sekund. Teraz wymień papier na suchy i kontynuuj podgrzewanie kwiatów zgodnie z opisem w odstępach czasu, aż całkowicie wyschną. W sumie półtorej do trzech minut powinno wystarczyć. Ostatnim razem usuń górną warstwę papieru i podgrzej odkryte kwiaty.

Instrukcje rękodzieła ze srebrnym papierem chlorobromkowym i kwiatami

Zrób skrzydła motyla

Weź pergamin i złóż go na pół. Fałd to obszar, w którym stykają się skrzydła i znajduje się ciało motyla. Narysuj skrzydło długopisem, odwróć papier tak, jak jest (nie rozwijaj) i ponownie prześledź kontur pierwszego skrzydła na odwrocie papieru. W ten sposób otrzymujesz dwa identyczne skrzydełka motyla po ponownym rozłożeniu papieru.

Przyklej cztery rogi do stołu taśmą, aby nic się nie ześlizgnęło. Przyklej na nim kawałek srebrnego papieru chlorobromkowego w ten sam sposób, lepką stroną do góry. Teraz możesz ozdobić lepką stronę kwiatami, jak chcesz. Pozostaw wystarczająco dużą odległość od krawędzi.

Kiedy skończysz, możesz uszczelnić pracę, przyklejając kolejny kawałek srebrnego papieru chlorobromkowego do skrzydeł, ale tym razem klejącą stroną do dołu. Aby to zrobić, stopniowo przesuwaj się z boku na bok, aby uniknąć pęcherzyków powietrza. Następnie wytnij skrzydła.

Oryginalny dodatek do kostiumów dla dzieci i dorosłych

Skrzydełka motylkowe Tinker dla dzieci – korpusy motylkowe i gumki

Na koniec przyklej kawałek drewna na środku dwóch skrzydeł, aby uzyskać ciało motyla. Idealne jest lekkie drewno dryfujące. Następnie przyklej gumkę do obu końców ciała, której rozmiar wcześniej mierzysz dziecku. Teraz skrzydła można dokręcić.

Zrób własne czarno-żółte skrzydła motyla z filcu

Motyl monarcha DIY wykonany z filcu jako dodatek do stroju motyla

Jeśli chcesz, aby dzieci nosiły skrzydła, lepiej, jeśli użyjesz lekkich materiałów. Filc jest nie tylko świetny, ale także idealny dla początkujących. Z jego pomocą możesz wykonać atrakcyjne i kolorowe skrzydła motyla. W małym formacie można je wykorzystać również do dekoracji wiosną.

 • czarny filc
 • żółty filc
 • Tkanina lub gorący klej
 • kreda
 • nożyce
 • taśma klejąca
 • drut
 • Elastyczna opaska

Zrób sobie skrzydła z żółtego i czarnego filcu i drutu

Użyj dowolnego szablonu, aby przenieść skrzydła motyla i wzory na filc. Odpowiednie znajdziesz poniżej. Będziesz potrzebował dwóch czarnych skrzydeł. Do przeniesienia użyj kredy do czarnego filcu i zwykłego ołówka do żółtego. Wytnij wszystkie elementy, ułóż żółte na jednym z czarnych filcowych skrzydełek i przyklej je na miejscu.

Masz teraz kawałek czarnego filcu, który nie został ozdobiony żółtym kolorem. Teraz umieść drut około dwóch centymetrów od jego krawędzi i przymocuj go taśmą samoprzylepną. Teraz przyklej filcowe skrzydła z żółtym wzorem. Teraz możesz przyciąć skrzydełka na środku jak w pierwszej instrukcji i zaopatrzyć je w gumkę lub paski do ściągania.

Szablon do druku tutaj.