Pomysły na rękodzieło

Gnomy majstrują przy tych 16 szybkich i zabawnych pomysłach na rękodzieło

Szukasz zabawnych pomysłów na rękodzieło na jesień i święta, to krasnale to świetny pomysł. Mogą być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak szyszki, żołędzie czy orzechy włoskie, które zbierasz jesienią z dziećmi. Jeszcze kilka rzeczy, takich jak filcowa tkanina lub sztuczne futro do brody i możesz być wyjątkowy elfy majsterkowicza, które w postaci dekoracji zapewniają szczególnie dobry nastrój. Twoje maluchy mogą również realizować pomysły z papieru. Oto kilka wskazówek i inspiracji do naśladowania.

Imp tinker filc-broda-bobble kapelusz-szyszka sosny-naturalne materiały

Instrukcje tworzenia krasnali

Imp majstruje po prostu-stymulacja-choinka-dekoracje-pistolet do klejenia na gorąco

Możesz zrobić gnoma z szyszkami i pięknymi ozdobami choinkowymi. Do tworzenia szyszek sosnowych potrzebny będzie również filc, nić, drewniana kulka i pistolet do klejenia na gorąco. Po prostu wytnij z filcu szalik i kawałek stożka, które następnie sklejasz, tworząc elfa. Pixies z tkaniny są gotowe!

Elfy majsterkowicza – pomysły z szyszkami

Imp druciarz mały sosnowy stożek kapelusz-lejek-dzwonek

Taka dekoracja z szyszek sosny jest wykonywana szybko. Gnomy filcowe wykonujesz z poszczególnych elementów, które wcześniej przygotowujesz. Możesz również zaprojektować tkaninę filcową za pomocą igły i nici, ale nie musisz. Kapelusz w kształcie stożka lubi też mieć dzwonek. Następnie wszystko jest przyklejone do kołka jak w poprzednim przykładzie.

Krasnoludy robią z dziećmi rękodzieło – 10 ekscytujących projektów dla każdej grupy wiekowej

Krasnale z gałęzi jodłowych jako ozdoby świąteczne na zewnątrz – pomysły na majsterkowanie z instrukcjami

Wielkie gnomy robią rękodzieło z różnych materiałów – 4 pomysły na majsterkowanie na Boże Narodzenie

Majstrować elfy z filcu

Imp druciarz z pluszowym drutem-pomysły-szyszki-zielony-filc

Kiedy robisz gnomy z szyszek sosnowych, możesz łączyć różne materiały. Oto przykład wykorzystania pluszowego drutu do tworzenia rąk i nóg. Ale odpowiednie są również szaszłyki z szaszłyków, patyczki do lodów lub wykałaczki, jak zobaczysz przy następnym pomyśle na chochlika.

Krasnoludy robią z dziećmi rękodzieło

Imp tinker mały-korkowy-inspiracja-zielony-niebieski-szalik-łatwy

Możesz także zrobić proste gnomy z korków. Wykałaczki można stosować w połączeniu z koralikami na ręce i nogi. Ale nawet bez wykałaczki mały elf staje się bardzo przystojny. Pomaluj korek świątecznymi kolorami i zaprojektuj jego ubrania. Możesz też sam wymyślić coś na czapkę.

Krasnale robią z papieru rękodzieło na Boże Narodzenie

Imp-materiał-papier-bobbles-dekoracja-klej

Jeśli chcesz robić rękodzieło z dziećmi, papier jest prawdopodobnie najlepszą opcją, ponieważ jest najłatwiejszy w obróbce. Proste kwadraty, koła, prostokąty i trójkąty wystarczą, aby stworzyć świątecznego elfa. Pompony i wyłupiaste oczy są również świetnymi pomocnikami. Zamiast pomponów nadają się też guziki i można samemu narysować oczy.

Zrób kapelusz elfa

Imp-majster-elf-papier-dzieci-zrób-zrób-to-papier-talerze-wibrują oczami

Jeśli robisz kapelusz elfa, niezależnie od materiału, wybierz kształt stożka. Jest to typowe dla małych pomocników Świętego Mikołaja i nadaje elfom szczególnego uroku. Możesz łatwo zrobić szyszki dla gnomów. Wyobraź sobie ciasto w czterech ćwiartkach. Sklej taką ćwiartkę po obu stronach i masz stożek.

Gnom do jedzenia

Imp-Tinker-pomysł-dzieci-zabawne-cukierki-papierowe-buty

Możesz również łączyć papier z cukierkami. Stosowano je tutaj bardzo praktycznie na ręce i nogi. Kiedy zrobisz tego gnoma, umieść cukierki w poprzek. Zagięte końce automatycznie tworzą opadające ramiona. Następnie ubierasz tę „ramę” w ubrania, które wycinasz z papieru.

Pomysł z rolką papieru toaletowego

Imp-majt-toaleta-papier-karton-uszy-dzwonek-zielono-czerwony

Możesz zrobić gnoma z rolki papieru toaletowego równie szybko i łatwo. Jest to najpierw pomalowane na kolor skóry i uzyskuje twarz, gdy tylko kolor wyschnie. Wytnij filcowe elementy i tekturowe uszy. Pomaluj to drugie ponownie. Następnie przykryj rolkę tkaniną, po prostu przyklejając ją na miejscu.

Imp z czapką Mikołaja

Imp-tinker-santa-claus-czapka-po prostu-wyciąć-klej

Ten uroczy elf ma czapkę Mikołaja i jest w całości wykonany z filcu. Najpierw rysujesz poszczególne elementy na odpowiednim materiale filcowym, zanim je wytniesz. Wtedy wszystko jest po prostu sklejone. Ten projekt reprezentuje torbę, szczegółowe instrukcje znajdziesz na końcu tego artykułu. Ale możesz również zrobić tego gnoma, a następnie użyć go jako dekoracji ściany, okna lub drzwi.

Majstrować przy małych gnomach

Imp-Tinker-dekoracyjne-elf-diy-pomysły-majstrowanie-instrukcje

Te pixie z tkaniny są szczególnie ekstrawaganckie. Do tego projektu można wspaniale wykorzystać skrawki materiału. Do oczu potrzebne są dowolne przyciski, które również mogą być różne, aby chochlik wyglądał jeszcze bardziej szaleńczo. Aby uszyć elfa. Jednak nawet początkujący mogą to zrobić bez problemu.

Majstrować przy głowie

Imp-Tinker-Tinker-Pomysły-Początkujący-Uszy-Kapelusz-Zrób-Sobie-elfy

Dla chochlika wytnij sześć elementów na głowę i cztery elementy na uszy z wybranej tkaniny, jak pokazano powyżej. Następnie zszyj wszystkie zagłówki. Ale zostaw otwór na wtyczkę. Odwróć główkę na lewą stronę, wypełnij bawełną lub innym materiałem wypełniającym i zaszyj główkę. Teraz użyjesz tego jako szablonu do zaprojektowania odpowiedniego rozmiaru kapelusza, który możesz przyszyć lub przykleić na głowie. Przyklej oczy i gotowe uszy.

Ciała elfa majsterkowiczów

Imp-materiał-tkanina-oczy-guziki-instrukcje szycia

Abyś mógł majstrować przy gnomie, teraz kolej na ciało. Wytnij to z tkaniny. Potrzebujesz ciała z nogami i dwoma ramionami, każde wykonane z dwóch kawałków materiału. Zawsze zszyj dwa elementy po lewej stronie i zostaw otwór. Odwróć materiał na lewą stronę i włóż soczewicę przez otwór. To sprawia, że ​​gnom jest plastyczny, a wilgoć jest pochłaniana przez soczewki. Zaszyj otwory i przymocuj głowę i ramiona do ciała. Nie zapomnij też o obroży.

Zrób duże wróżki z brodami

Krasnoludki-chochlików-zrób-to-sam-poczuł-szary-kapelusz-zrób-zrób-to-sam

Uważamy, że te chochliki w stylu skandynawskim są szczególnie urocze i choć wyglądają na bardzo skomplikowane, zobaczysz, że wcale nie są trudne do naśladowania. Uzyskaj dowolny rozmiar szyszek piankowych, dowolny materiał w kolorach świątecznych, szary polar, czarny filc, sztuczne futro, drewniane kulki, drut i pistolet do klejenia na gorąco.

Ubierz stożek

Imp-tinker-duży-stożek-styropianowy-okład

Wytnij te dwa kształty z futra, aby wykonać majsterkowanie, umieszczając futro na powierzchni. Nie naciskaj zbyt mocno nożem, aby uniknąć obcięcia włosów pod spodem. Następnie weź stożek i umieść go na tkaninie, aby określić wysokość tkaniny. Następnie owinąć stożek, aby uzyskać średnicę i zaznaczyć wszystko pisakiem. Lepiej zostawić tkaninę trochę większą niż przypadkowo przyciąć ją za małą. Wytnij kształt i przyklej go do stożka pianki za pomocą gorącego kleju.

Wykończenie krasnoludów

Imp-Tinker-faux-futer-broda-make-śmieszna-figurka-dekoracja

Następnie przyklej brodę na miejscu i wbij dłuższy kawałek drutu w górę stożka. Powinno to utrzymać czapkę w pozycji pionowej. Z szarej tkaniny uformuj czapkę, którą następnie przyklej na czubku stożka. Potem wystarczy tylko oprawić twarz. Aby zrobić elfa, przyklej drewnianą kulkę jako nos i wytnij dwa kółka z czarnego filcu, który przykleisz lub przykleisz. Czapkę możesz ozdobić świątecznym kwiatkiem.

Skandynawskie wróżki

Imp druciarz-szara-broda-czapki-skandynawski-pomysł

Jeśli spodobał Ci się powyższy pomysł na tworzenie krasnali, możesz również rozważyć ten wariant. Zamiast stożka stosuje się samoszyty worek, który można wypełniać soczewicą lub watą jak szalone gnomy. Nosy zostały wykonane w ten sam sposób. Zamiast białego, te chochliki mają szare brody. Nie znajdziesz naprawdę świetnego pomysłu na prezent?

Gnomy do butelek wina

Imp-Tinker-dekoracja-świąteczna-jesień-butelki-wino-dekoracja

Jeśli na Boże Narodzenie masz też wino na stole lub chcesz podarować komuś wino w prezencie, zapomnij o nudnej butelce i udekoruj ją oryginalnym gnomem. Najpierw wykonaj kapelusz z filcu, którego średnica powinna być nieco mniejsza niż średnica butelki. Przyklej drewnianą kulkę z przodu jako nos, podczas gdy broda jest przymocowana do środka. Stworzenie tego pomysłu na gnoma jest niezwykle proste.

Akcesoria do włosów Tinker

Imp-tinker-biżuteria-filcowa-uszycie-spinka-do-włosów

Możesz także ozdobić swoje fryzury na Boże Narodzenie. A jeśli zrobisz w tym celu gnomy, gwarantowane jest dużo uśmiechniętych twarzy, ponieważ pomysł jest uroczy i oryginalny. Ten elf jest zrobiony z filcu i można go przykleić do szpilki lub opaski na głowę. W związku z tym wybierasz również rozmiar chochlika, jeśli robisz to sam. Możesz wykonać następujące czynności Szablon Gnome do wydrukowania posługiwać się.

Szyć filc

Imp-Tinker-face-choinka-udekoruj-przyczepę-choinkę

Tutaj możesz zobaczyć wróżkę nieco bliżej. Jeśli robisz tego gnoma, najlepiej najpierw ponownie przygotować poszczególne elementy. Następnie możesz skleić te elementy ze sobą. Ale elf staje się bardziej przystojny, gdy użyjesz tak ładnego szwu, aby połączyć twarz. Ale Ty decydujesz sam, ten skrzat świetnie nadaje się również jako ozdoba choinkowa.

Tinker elfy z drewna: instrukcje dla majsterkowiczów

Gnomy wykonane z drewna same tworzą pomysły na instrukcje

Szukasz pomysłu na kreatywną dekorację lub po prostu chcesz spędzić czas z rękodziełem w deszczowe weekendy? Oferujemy szybki pomysł na rękodzieło dla uroczych drewnianych elfów. Potrzebujesz następujących materiałów ze sklepu rzemieślniczego:

 • Trójkąty MDF
 • Kolor: złoty, zielony, czerwony i brązowy
 • Taśma papierowa
 • Modelująca masa do nosa w kolorze skóry
 • Długie włosy pluszowe
 • spoiwo
 • Papier ścierny (opcjonalnie)

Drewniane elfy majstrować instrukcje dla początkujących przydatne wskazówki

Jak zrobić słodkie świąteczne elfy: Podziel trójkąty na trzy za pomocą papierowej taśmy. Następnie pomaluj trójkąty MDF na trzy kolory. Połącz kolory, jak chcesz i pozwól im wyschnąć. Następnie (opcjonalnie) delikatnie zeszlifuj farbę papierem ściernym. Z plasteliny wyrabiaj kulki, które możesz przykleić do elfów jako nos. Następnie udekoruj elfy pluszem z długimi włosami i zamień je w bożonarodzeniowe elfy.

Drewniane elfy same tworzą pomysły

Jeśli chcesz, możesz również przywiązać sznurek do krasnali i zamienić je w urocze ozdoby świąteczne. Opcjonalnie idealnie nadają się do postawienia na kominku lub na stoliku kawowym. Zajmują mało miejsca i dlatego są odpowiednią ozdobą stołu. Urocze gnomy mogą również ozdobić prezenty lub po prostu zostać podarowane kolegom na pamiątkę. Dzieci w szkole podstawowej również mogą brać udział w tworzeniu, ponieważ ten projekt jest dość prosty.

Zrób sobie gnomy z drewna za pomocą instrukcji do dekoracji filcowych

Kolejne urocze wróżki są gotowe w zaledwie kilku krokach. Instrukcje są dość proste, ale ponieważ poszczególne części są sklejone gorącym klejem, należy zachować ostrożność. Dlatego szczególnie małe dzieci w wieku przedszkolnym nie powinny brać udziału. Nawet w przypadku starszych dzieci musisz najpierw poćwiczyć używanie gorącego kleju. Do projektu rzemieślniczego potrzebne będą następujące materiały:

 • Czarna farba i pędzel
 • Szpule nici wykonane z drewna o wysokości co najmniej 6 cm i średnicy 3 cm
 • Drewniana kula o średnicy 3 cm
 • Drewniane serca o szerokości 3 cm i długości 3 cm
 • Tkanina filcowa w kolorze zielonym, czerwonym i beżowym
 • Długie włosy pluszowe w kolorze białym i szarym
 • Modelina w kolorze skóry lub małe drewniane kulki do nosa
 • nożyce
 • gorący klej

Drewniane gnomy same wykonują instrukcje krok po kroku

Najpierw pomaluj serca na czarno i pozwól im wyschnąć. Owiń szpulki nici beżowym filcem. Przyklej czarne drewniane serce z jednej strony szpulki nici i drewnianą kulkę z drugiej strony. Z plasteliny zrób małą kulkę i przyklej ją na środku większej kulki. Z szarego długowłosego pluszu zrób brodę, a z zielonego filcu zrób krasnoludzki kapelusz. Urocze gnomy są gotowe!

Tinker pień drzewa

Elfy z pnia drzewa tworzą własne pomysły z drewna brzozowego

Możesz zrobić urocze gnomy z drewna brzozowego. Wystarczy skrócić pnie drzew lub gałązki, przeciąć jedną stronę po przekątnej i pomalować na niej twarz. Wytnij brodę z tektury i przymocuj ją klejem do drewna. Kompletny! Urocze gnomy mogą ozdobić wejście do domu, parapet lub stół ogrodowy. Bez problemu wytrzymują mróz i śnieg, dzięki czemu idealnie nadają się do użytku na zewnątrz.

Śliczne drewniane chochliki z bawełnianą brodą

Drewniane elfy same tworzą pomysły na świąteczne ozdoby świąteczne

Zrób z filcu kapelusz krasnoluda z dzwoneczkami

Zrób drewniane elfy, udekoruj wełną i uszyj filcowy kapelusz

Twórz same duże wróżki z pnia drzewa

Zrób pień drzewa z drewna i sam go pomaluj

Gnomy pnia drzewa w małym formacie: pomaluj twarze

Tinker z pniem drzewa i pomaluj go na czerwono i biało

Instrukcje dotyczące akcesoriów do włosów gnomów tutaj.

Instrukcje dotyczące toreb elfów tutaj.