Pomysły na rękodzieło

Crafting z tkaniną bez szycia – 8 kreatywnych pomysłów na samodzielne wykonanie

Rzemiosło z tkaniny bez szycia kolorowe resztki tkaniny-spódnica baletowa-kaestchen-poduszka-serce-czerwona-niebiesko-pomarańczowa-zielona-torba

Skrawki materiału – można je znaleźć w każdym gospodarstwie domowym. Jeśli masz w domu więcej materiału, którego tak naprawdę nie potrzebujesz, nie wyrzucaj go. Przy odrobinie kreatywności i umiejętności możesz wykorzystać skrawki materiału, z którymi nie wiesz, co zrobić, na przykład do produkcji miękkich poduszek, modnych akcesoriów i wielu innych. Sprawdź nasze pomysły na Crafting z tkaniny bez szycia w. Są łatwe do wykonania i nie potrzebujesz nawet maszyny do szycia.

Crafting z tkaniny bez szycia – torba na sztućce

Rzemiosło z tkaniny bez szycia worek na sztućce-juta-brąz-biały-pistolet do kleju-brązowy pasek papieru

Ta szykowna torba na sztućce może być z łatwością uszyta z juty bez szycia. Wszystko czego potrzebujesz to pistolet do kleju, papierowy szablon i biała farba akrylowa. Jeśli chcesz, możesz napisać małą kartkę z imieniem gościa lub inną krótką wiadomością, jak pokazano na zdjęciu, i przymocować ją do kieszeni na sztućce.

Crafting z tkaniny bez szycia dla przedszkola

Rzemiosło z tkaniny bez szycia tipi-namiot-drewniane listwy-kolorowa-tkanina-resztki-poduszki-białe-futro-dywan

Jeśli masz kilka długich skrawków materiału, możesz zbudować ten kolorowy namiot tipi dla swoich dzieci. Oprócz tkaniny w paski potrzebujesz również listew drewnianych o tej samej długości, liny, wiertarki, pistoletu do klejenia i dekoracji, jeśli chcesz.

Najpierw trzeba złożyć konstrukcję

Majsterkowanie z tkaniną bez szycia tipi-namiot-drewno-łaty-konstrukcja-liny wiertniczej

Wywierć otwory na linę w jednym z końców drewnianych listew, jak pokazano na rysunku. Zwiąż końce razem z otworami. Lina musi przejść przez dziury. Drugie końce listew drewnianych muszą być mocno osadzone na ziemi i oddalone od siebie. Konstrukcja nie musi się chwiać.

Przykryj namiot tipi materiałem

Rzemiosło z tkaniny bez szycia namiotu tipi z kolorowej tkaniny

Pokrój skrawki materiału na długie paski. Oplot paski od góry do dołu wokół drewnianych listew. Przyklej końce pasków do drewnianych listew. Upewnij się, że nie ma dziur. Im więcej różnych materiałów użyjesz, tym bardziej kolorowy i zabawny będzie namiot tipi.

Udekoruj gotowy namiot tipi indyjskimi dekoracjami

druciarka-tkanina-bez-szycia-tipi-namiot-kolorowa-tkanina-odpady-drewno-konstrukcyjne

Przykryj konstrukcję do podłogi. Namiot możesz ozdobić piórami lub łapaczem snów. W tipi umieść miękkie kolorowe poduszki i mały dywanik. Więc namiot jest gotowy na wiele zabawnych gier.

Tutu tutu dla małych księżniczek

druciarz-tkanina-bez-uszycia-baletki-kolorowa-resztki-niebiesko-kraciasty-kokarda-z-dziecmi

Tę spódnicę można szybko i łatwo majsterkować z kolorowych pasków materiału. Potrzebujesz skrawków materiału z kwiatowym wzorem w kolorze różowym, liliowym, żółtym lub w innych wybranych przez Ciebie kolorach, nożyczek i gumki, pistoletu do klejenia. Możesz używać maszyny do szycia i nici tylko wtedy, gdy chcesz.

Najpierw przygotuj gumkę

majsterkować-tkanina-bez-szycia-spódnica-baletka-biała-elastyczne-nożyczki-zrób to sam

Wytnij kawałek gumki, musi być wystarczająco długi, aby pasował do obwodu talii dziecka. Zwiąż lub sklej oba końce gumki razem. Można je również uszyć na maszynie do szycia lub ręcznie.

Zawiąż paski materiału na gumce

druciana-tkanina-bez-uszycia-baletowa-spódnica-kolorowa-resztki-paski-bialy-krawat-elastyczny

Weź kawałek materiału w wybranym kolorze i zawiąż go wokół gumki, jak pokazano na zdjęciu. Paski materiału muszą być na tyle długie, aby złożone na pół miały odpowiednią długość do wzrostu dziecka.

Zwiąż paski obok siebie za pomocą gumki

drucić-tkanina-bez-szycia-spódnica-baletka-kolorowa-pozostałości-biała-elastyczna

Zawiąż tyle kawałków materiału, ile chcesz. Więc tutu tutu jest gotowa. Możesz dodać małe kokardki w wybranym przez siebie kolorze, aby spódnica była jeszcze bardziej kolorowa i piękniejsza.

Miękkie legowisko dla psa wykonane z polaru

majsterkowicza-tkanina-bez-uszycia-polar-dla-psa-pies-szara-czerwona-okrągła-kraciak-pies

Zrób to przytulne legowisko dla swojego psa. Będziesz potrzebować dużego kawałka polaru lub starego koca polarowego, bawełny lub innego wypełniacza oraz nożyczek.

Zmierz i wytnij tkaninę polarową

druciarka-tkanina-bez-uszycia-z-pola-dla-psa-czerwona-szara-kraciak-zrób-to-sam

Wytnij dwa równe, okrągłe kawałki z polaru. Muszą być mniej więcej wyższe niż twój pies. Zaznacz igłami około 10 cm od krawędzi każdego koła z polaru.

Wypełnij psie legowisko i skończ

druciarka-tkanina-bez-uszycia-polar-posciel-szara-czerwona-kraciak-wata-wypelnienie

Wykonaj cięcia nożyczkami, które wychodzą około 10 cm w kole tkaniny polarowej, jak pokazano na rysunku. Upewnij się, że małe paski mają około cala szerokości. Umieść dwa kółka z polaru jeden na drugim i zwiąż ze sobą ich paski. Zanim zwiążesz wszystkie paski, nie zapomnij wypełnić łóżka watą.

Małe poduszki w kształcie serca bez szycia

druciarka-tkanina-bez-uszycia-serce-poduszka-pomarańczowa-różowa-niebiesko-czerwona-resztki-do-powieszenia

Tworzenie z materiału bez szycia jest łatwe i daje dużo radości. Te urocze poduszki w kształcie serca są wykonane w taki sam sposób, jak legowisko dla psa. Potrzebujesz miękkich skrawków materiału (najlepiej filcu lub polaru) w dwóch kolorach, nożyczek, waty i długopisu.

Wytnij kształty serca z tkaninydruciarka-tkanina-bez-uszycia-serduszko-czerwony-niebieski-nozyczki-krawat-zrób-to-sam

Połóż dwa kawałki materiału jeden na drugim i wytnij dwa równe kształty serc. Narysuj serce liniami 4 cm od krawędzi. Wytnij małe paski, jak pokazano na zdjęciu. Cięcia muszą tylko dotrzeć do oznaczenia. Zwiąż paski z dwóch warstw razem.

Wypełnij poduszkę w kształcie serca watą

druciarka-tkanina-bez-uszycia-serce-poduszka-rozowa-granatowa-watolina

Przed związaniem wszystkich pasków napełnij poduszkę w kształcie serca watą. Odetnij końce małych pasków.

Rękodzieło z tkaniny bez szycia – eleganckie kartonowe pudełko na biżuterię i kolorowe resztki materiałów

druciarka-bez-biżuterii-do-szycia-pudełko-okrągła-kolorowa-odpadki-zrób-to-sam

Takie fantazyjne pudełko możesz z łatwością wykonać samodzielnie. Potrzebujesz kolorowych skrawków materiału, kartonu, taśmy papierowej, waty, kleju i nożyczek.

Najpierw zrób pudełko z tektury

druciarka-tkanina-bez-uszycia-biżuteria-pudełko-okrągłe-małe-pudełko

Wytnij paski i kółka z tektury i sklej je taśmą papierową, jak pokazano na rysunku. Rezultatem powinno być małe okrągłe pudełko kartonowe z pokrywką.

Kontynuuj majsterkowanie z miękką pokrywką

druciarka-tkanina-bez-uszycia-biżuteria-pudełko-okrągłe-małe-kartonowe-kolorowe-tkanina-watolina

Weź trochę waty lub inne nadzienie i umieść je na wierzchu pokrywki. Wytnij okrągły kawałek z jaskrawego materiału. Kawałek musi mieć w przybliżeniu promień o 1-2 cm większy niż promień okrągłej tekturowej pokrywy. Przyklej tkaninę na pokrywie, jak pokazano na zdjęciu!.

Przykryj krawędź pokrywki tkaniną

druciarka-tkanina-bez-uszycia-biżuteria-pudełka-przyklej-na-kolorowej-tkaninie-karton

Wytnij pasek jaskrawej tkaniny. Wytnij kolejny pasek cienkiej tektury. Przyklej tkaninę najpierw na tekturowym pasku, a następnie na krawędzi wieczka, jak pokazano na zdjęciu. Wytnij resztki. Z cienkiego kartonu wytnij dwa kółka. Musisz mieć możliwość wejścia do pokrywy i pudełka. Wytnij kółka z tkaniny w innym kolorze niż te z cienkiego kartonu i umieść je jeden na drugim, jak pokazano.

Udekoruj pokrywkę i pudełko tkaniną

druciarka-tkanina-bez-uszycia-biżuteria-pudełko-małe-okrągłe-kolorowe-różowe-tkanina-karton

Sklej razem kółka z tektury i tkaniny. Dopasowany okrąg wchodzi do wieczka i jest mocowany za pomocą kleju. Z kolorowej tkaniny wycinany jest kolejny pasek. Dzięki temu małe pudełko na biżuterię jest zakryte z zewnątrz.

Pudełko z biżuterią również potrzebuje osłony na ściany

majsterkować-tkanina-bez-uszycia-mała-okrągła-różowa-tkanina-przyklej na

Kartonowe kółko pokryte tkaniną trafia na dno pudełka i jest mocowane za pomocą kleju. W ten sam sposób wykonany jest pokrowiec na wnętrze pudełka.

Ostatni krok i okrągłe pudełko na biżuterię są już gotowe

druciarka-tkanina-bez-uszycia-biżuteria-pudełko-okrągłe-małe-różowe-tkanina-karton-klejenie

Zamontuj kartonową osłonę w pudełku, jak pokazano na rysunku. Wytnij okrąg, którego kształt odpowiada dnu pudełka i przyklej go.

Crafting z tkaniny bez szycia – uroczy fartuch wykonany z dwóch warstw skrawków materiału

majsterkowicza-tkanina-bez-szycia-fartuch-czarno-biale-kropki-pomarańczowa-wstążka

Aby samemu zrobić ten uroczy fartuch, potrzebujesz dwóch cienkich kawałków materiału tego samego rozmiaru (lub na przykład dwóch starych szalików), nożyczek, wstążki, żelazka i taśmy do prasowania.

Przygotowanie materiałów

druciarz-tkanina-bez-szycia-fartuchy-materialy-resztki-zielona-czarna-biale-kropki-pomarańczowa-wstążka

Najpierw złóż jeden kawałek na dwie części. Umieść taśmę do prasowania między dwoma końcami, jak pokazano, i wyprasuj tak, aby się skleiły. Powtórz z drugim kawałkiem tkaniny.

Sklej tkaniny i kokardę razem

Tinker-tkanina-bez-szycia-fartuchy-zielona-czarna-biała-kropka-pomarańczowa-łuk-prasowanie

Przyklej dwa kawałki materiału i kokardę taśmą do prasowania. Więc fartuch jest gotowy. Oczywiście możesz poeksperymentować z tkaninami i kolorami lub dodać ozdobę za pomocą opaski na wieszak.

Nowoczesna kopertówka wykonana z podkładki i starego paska

druciarka-tkanina-bez-szywania-torebka-niebiesko-zielona-podkladka-pleciony-czarny-pas

Kolejny pomysł na wykonanie z tkaniny bez szycia – szykowna kopertówka. Jest łatwy w wykonaniu, a materiały są bardzo tanie. Weź podkładkę w wybranym kolorze i złóż ją, jak pokazano. Przyklej za pomocą pistoletu do kleju i pozostaw do wyschnięcia. Zrób otwór w pasku, aby pasował do rozmiaru torby.

Szykowna kopertówka z paskiem już gotowa

druciarka-tkanina-bez-szywacza-torebka-zielona-podkladka-pleciona-czarna-pas-skladanie-klej

Przyklej pasek z tyłu torby, aby nie spadł po otwarciu torby. Aby pasek lepiej się trzymał, połóż na nim coś ciężkiego, aż klej wyschnie.

Instrukcje dotyczące torby na sztućce można znaleźć tutaj

Instrukcje dotyczące namiotu tipi można znaleźć tutaj

Instrukcje dotyczące tutu można znaleźć tutaj

Instrukcje dotyczące legowiska dla psa można znaleźć tutaj

Instrukcje dotyczące poduszki serca można znaleźć tutaj

Instrukcje dotyczące pudełka z biżuterią można znaleźć tutaj

Instrukcje dotyczące fartucha można znaleźć tutaj

Instrukcje dotyczące kopertówki można znaleźć tutaj