Pomysły na rękodzieło

Crafting z podkładkami pod piwo – instrukcje i świetne pomysły na album z wycinkami

Majsterkowanie przy podkładkach pod piwo fajny-mini-album-scrapbooking

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co właściwie można majstrować przy podstawkach do piwa? Małe okrągłe i kwadratowe podstawki pod piwo są w większości wykonane z kartonu i dzieci mogą z nich zrobić różne figurki na Mardi Gras i same Boże Narodzenie. Z tego często wyczarowuje się proste uchwyty na długopisy i kreatywne dekoracje ścienne. Jeśli jednak lubisz scrapbooking, możesz zrobić wspaniały album z wycinkami z podstawkami pod piwo. To raczej minialbum, w którym w szczególny sposób prezentowane są zdjęcia i wspomnienia. W tym artykule znajdziesz proste instrukcje, a także wiele wspaniałych pomysłów na pamiątkowy album z podstawek piwnych.

Co to jest album z wycinkami?

majsterkować-przy-podkładkach-piwnych-foto-album-diy-scrapbooking

Album z wycinkami jest podobny do albumu ze zdjęciami, ponieważ zawiera znacznie więcej niż tylko zdjęcia. W tych albumach zbierasz wspomnienia i opowiadasz całe historie za pomocą pamiątek i naklejek. Każdy album z wycinkami ma swój motyw przewodni, taki jak pierwszy rok życia dziecka, wspomnienia z wakacji nad morzem czy popularne chwile ze zwierzakiem.

Do wykonania tych specjalnych albumów fotograficznych używa się specjalnego papieru do scrapbookingu, który może być monochromatyczny lub wzorzysty. Za pomocą dziurkacza do motywów można z niego tworzyć różne kształty i wklejać je do albumu wraz z innymi dekoracjami i aplikacjami. Rezultatem jest zawsze bardzo indywidualny projekt, który idealnie nadaje się na prezent dla ulubionej osoby.

majsterkować-przy-podkładkach-piwnych-pomysłów-notatnik-album

Albumy z wycinkami mogą być zaprojektowane w różnych rozmiarach i kształtach. Gotowy album możesz udekorować papierami do scrapbookingu lub możesz zrobić to sam od początku. Minialbumy, które opowiadają wielkie historie na swoich małych stronach, wyglądają wyjątkowo elegancko i uroczo. Zamiast kupować gotowe szablony, możesz zrobić fajny album z wycinkami z podkładkami pod piwo. Filce do piwa można dowolnie malować i wklejać, dzięki czemu można je przekształcić w piękne kartki albumu.

Album z wycinkami majsterkowanie przy podstawkach piwnych – instrukcje

majsterkowanie-przy-podkładkach-piwnych-majstrowanie-pomysł-notatnik-album

Podczas majsterkowania przy podkładkach do piwa można zarówno poddać recyklingowi stare podstawki, jak i użyć czystych filców do piwa. W obu przypadkach są one całkowicie pokryte kolorowym papierem, dzięki czemu oryginalny nadruk nie jest już widoczny. W końcu nie można nawet założyć, że album powstał z podstawek pod piwo.

majsterkowanie-przy-podkładkach-piwnych-scrapbooking-przyklejanie-papieru

Jeśli chcesz zrobić swój własny mini album z wycinkami z podstawkami pod piwo, potrzebujesz podkładki pod piwo do każdej strony albumu. Najlepiej jest uzyskać podkładki o tym samym kształcie, aby strony można było idealnie układać jedna na drugiej. Okładkę albumu można też pomajstrować podkładkami pod piwo, ale można użyć podkładek nieco grubszych, np. z korka. Tak można zaprojektować grubą okładkę.

majsterkowanie-przy-podkładkach-piwnych-do-wycinków-albumów

Do pokrycia podstawek potrzebne są papiery w różnych kolorach i wzorach. Oczywiście możesz również pokryć wszystkie strony tym samym papierem, ale ogólny projekt wygląda bardziej kreatywnie, jeśli każda strona ma inny wzór. Wybierz kolory, które dobrze do siebie pasują i mają podobne wzory.

Aby wykonać rękodzieło z podkładek pod piwo z albumów z wycinkami, należy najpierw przykleić wybrany papier po obu stronach podstawek. Możesz do tego użyć dostępnego w handlu kleju i techniki serwetkowej. Ważne jest, aby nadruk był całkowicie zakryty, a papier nie mógł zostać oderwany.

majsterkowanie-przy-nakrętkach-foto-album-oprawa-spirala

Jeśli pokryłeś wszystkie podkładki papierem do scrapbookingu i ułożyłeś je w album, to powinny być one połączone. Do wiązania Wire-O potrzebny jest specjalny system wiązania, który wybija otwory i tworzy wiązanie spiralne. Jeśli jednak nie masz takiego narzędzia w domu, istnieje alternatywna metoda, którą możesz zastosować.

majsterkowanie-z-piwkami-pokrywkami-piwo-podstawkowe-dziury

Wykonując rękodzieło z podkładkami pod piwo z tektury, otwory można przebić za pomocą prostego dziurkacza. Liczba otworów zależy od projektu mini albumu z wycinkami. Jeśli wygląda jak mała książka, wymagane będą dwa lub więcej otworów na lewej krawędzi wszystkich podstawek. Dzięki tylko jednej dziurce w górnym rogu album ze zdjęciami z chybotliwymi stronami można pomajstrować przy podstawkach pod piwo. W takim przypadku do oprawy albumu można użyć pierścieni książkowych.

Okrągły mini album Tinker z podstawkami pod piwo

majsterkować-z-podkładkami-piwnymi-mini-wyklejka-dekoracja-albumu

Okrągłe podkładki są nieco mniejsze niż kwadratowe, ale równie dobrze nadają się do robienia mini albumów. Dzięki niemu możesz tworzyć piękne wzory z kwiatami i dekorować je kolorowo. Jeśli dołączysz album z pierścieniami książki, w razie potrzeby nowe strony można dodać później. Jeśli natomiast przypadkowo wyrwałeś stronę albumu z wycinkami, możesz ją szybko usunąć i zastąpić nową.

Dobrą alternatywą dla pierścionków książkowych są grube, materiałowe wstążki z pięknymi wzorami. Przeciąga się je przez dziurkowane otwory i zawiązuje w ciasny węzeł. W ten sposób dopełniają całość projektu i mogą urozmaicić prostą okładkę.

majsterkować-z-podkładkami-piwnymi-okrągły-mini-album-scrapbooking

Okrągłe minialbumy wykonane z podkładek pod piwo nadają się tylko do bardzo małych zdjęć, ale nadal cieszą się dużą popularnością. Gdy już zdecydujesz się na projekt okładki, dobrze by było, gdyby ten wzór znalazł się w całym albumie fotograficznym. Na przykład, jeśli ozdobiłeś stronę główną kwiatami, możesz użyć motywów kwiatowych w dowolnym miejscu w notatniku. Użyj stempli i dekoracji z różnymi motywami, aby wyczarować różnorodny projekt.

Twórczy album rodzinny Tinker z podstawkami pod piwo

majsterkowanie-przy-podkładkach-piwnych-rodzinny-album-zdjęciowy

Czy masz dużo wspaniałych rodzinnych zdjęć w telefonie komórkowym lub na twardym dysku komputera, o których za jakiś czas zapomnisz? Możesz to zmienić, robiąc świetny mini album rodzinny z podstawkami pod piwo. Rodzinny album ze zdjęciami to idealny prezent dla każdego członka rodziny i na zawsze pozostanie świetną pamiątką. Dzięki scrapbookingowi możesz wyczarować niepowtarzalne projekty, które są specjalnie zaprojektowane dla Twojej rodziny. Najpierw uwolnij swoją kreatywność i pomyśl o idealnym projekcie pamiątkowego albumu.

majsterkować-z-piwnymi kapslami-zrób-swój-rodzinny-album

Teraz zbierz kilka podkładek i przykryj je wybranymi kolorowymi papierami. Następnie udekoruj każdą stronę minialbumu za pomocą wykrojników motywów, wstążek z tkaniny, guzików, naklejek i innych dekoracji według uznania. Nadal możesz zbierać wszelkiego rodzaju pamiątki z rodzinnych wakacji i wycieczek i naklejać je na kartki jako dekoracje. Na koniec należy wybrać zdjęcia, wydrukować je i ładnie ułożyć w albumie.

majsterkować-przy-podkładkach-piwnych-foto-album-zdjęcia-dzieci

Aby można było użyć nieco większych zdjęć, zalecamy stosowanie kwadratowych podstawek pod piwo do rękodzieła. Najlepiej wybierać zdjęcia, które przedstawiają ważny moment w Twoim życiu i kojarzą się z wieloma wspomnieniami. Powinny też być dobrej jakości, czyli nie być rozmazane. Następnie udekoruj zdjęcia tematami i elementami, które pasują do nich. Jeśli jesteś dobry w rysowaniu, możesz również samodzielnie pomalować dekoracje na papierowych podstawkach pod piwo. Aby album z wycinkami był jeszcze bardziej kreatywny, napisz odpowiednie słowa i dlaczego nie miłe powiedzonka dla rodziny.

Zrób album z wycinkami jako prezent z podstawkami pod piwo

majsterkować-z-podkładkami-piwnymi-prezent-chłopiec-narodziny

Scrapbooking to popularne hobby, które jest świetną zabawą. Dzięki niemu możesz nie tylko zrobić dla siebie piękne albumy ze zdjęciami, ale także samemu zrobić kreatywne prezenty. Ręcznie robiony prezent jest zawsze ceniony przez dobrych przyjaciół i członków rodziny i jest wart znacznie więcej niż cokolwiek namacalnego. Jeśli szukasz pomysłu na prezent DIY, możesz zrobić oryginalny mini album z podstawkami pod piwo. Projekt można dopasować do każdej okazji i zawsze jest niepowtarzalny.

majsterkować-przy-podkładkach-piwnych-foto-album-na-dzień-matki

Niezależnie od tego, czy chodzi o narodziny dziecka, urodziny najlepszego przyjaciela, czy specjalne wakacje, album z wycinkami to zawsze dobry pomysł. Jeśli chciałabyś zrobić mamie wyjątkowy prezent na Dzień Matki, to zrób fajny minialbum z podstawkami pod piwo. To z pewnością sprawiłoby, że poczułaby się wyjątkowo i kochana w ten wyjątkowy dzień.

majsterkowanie-z-piwnymi kapslami-notatnik-dzień-matki-zrób-zrób-to-sam

Jeśli robisz album ze zdjęciami na Dzień Matki, powinieneś przywiązywać dużą wagę nie tylko do strony tytułowej, ale także do wewnętrznych stron. Najlepiej nazwać każdą stronę inną czcionką. Możesz też napisać kilka życzeń dla mamy, a także część powodów, dla których tak bardzo ją kochasz.

majsterkować-przy-podkładkach-piwnych-wyklejka-album-dekoracja-wnętrza

Motywy takie jak kwiaty, serca i gwiazdki bardzo dobrze pasują do Dnia Matki i są istotną częścią minialbumu. Im więcej kolorów uwzględnisz w projekcie, tym piękniej będzie wyglądał. Wybrane kolory powinny jednak ze sobą współgrać i tworzyć piękny obraz całości. Udekoruj wiązanie pierścieniowe kolorowymi kokardkami i wstążkami, aby stworzyć zabawny wzór.

majsterkować-z-piwnymi-podkładkami-ojcowskimi-notatnik-mini-album

Papa jest również uhonorowany w wyjątkowy dzień. Na Dzień Ojca możesz też zrobić świetny mini album z wycinkami z podstawkami pod piwo. Aby uzyskać zabawny efekt, nie możesz przykryć podkładek papierem, ale zostaw je z oryginalnym nadrukiem. Ten pomysł jest idealny dla miłośników piwa i z pewnością wywoła uśmiech na twarzy tatusia. Nadal możesz zakryć stronę tytułową kolorowym papierem, aby tę niespodziankę zobaczyć dopiero po przewróceniu strony.