Pomysły na rękodzieło

Co możesz zrobić z puszek Pringle? 6 pomysłów dla dzieci i dorosłych

Po raz kolejny mamy kilka kreatywnych pomysłów na projekty recyklingowe dla wszystkich, którzy chcą zmniejszyć ilość odpadów i zamienić to, co wydaje się bezużyteczne, w coś użytecznego. Wszyscy je znają, wszyscy je kochają: pyszne Pringles cieszą się wielu, a oprócz pysznego smaku te chipsy zachwycają również ciekawym opakowaniem, które zachęca do ponownego użycia lub ponownego użycia. Rzeczywiście, jest kilka wspaniałych rzeczy, które możesz z nimi zrobić sam. Co możesz zrobić z puszek Pringle? Od głośników przez zabawne dekoracje dla dzieci po gry, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka takich projektów. Więc zanim porzucisz puszki Pringles, zapoznaj się z naszym artykułem!

Co można zrobić z puszek Pringles - kreatywny pomysł dla dorosłych i dzieci

Oczywiście nie muszą to być drogie Pringles. Inne marki również oferują swoje chipsy w takiej bułce, często są tańsze, a także bardzo smacznie smakują, więc jeśli wolisz, możesz również wybrać inne rodzaje. A potem masz wybór między klasycznymi długimi a mini puszkami Pringles, w zależności od tego, co najlepiej pasuje do Twojego projektu. Ale teraz przejdźmy do naszych pomysłów. Co możesz zrobić z puszek Pringle?

Co można zrobić z puszek Pringle – praktycznych głośników do telefonów komórkowych

Co można zrobić z puszek Pringle - głośniki do telefonów komórkowych i smartfonów

Głośnik Pringles jest nie tylko niezwykle praktyczny, ale w rzeczywistości działa bardzo dobrze. Z tego powodu jest to naprawdę popularny pomysł na rzemiosło, który mogłeś już wcześniej zobaczyć. A najlepsze? Głośniki są tak łatwe do wykonania z puszek Pringle, że można je zrobić nie tylko dla siebie, ale także jako prezent dla przyjaciół i rodziny.

 • Pringles mogą
 • Farba akrylowa (i podkład akrylowy) lub papier pakowy
 • Drewniane koraliki / kapsle / korki lub inne rzeczy na stopy
 • Nóż lub ostry nóż i nożyczki
 • Klej (np. klej na gorąco)

Zrób sam głośnik/wzmacniacz

Stwórz własny wzmacniacz do telefonu komórkowego z chipem

Choć projekt wydaje się skomplikowany, to naprawdę robi się bardzo szybko. Po zamkniętej stronie i w niewielkiej odległości od krawędzi wyciąć nożem nacięcie w puszce. Powinno to oczywiście być wystarczająco duże, aby zmieścił się w nim telefon komórkowy. Następnie nożyczkami można usunąć wszelkie wystające pozostałości. Następnie nałóż podkład, pozostaw do wyschnięcia, a następnie pomaluj puszkę na wybrany kolor. Alternatywnie możesz przykryć je kolorowym papierem.

Samodzielnie twórz akcesoria do smartfonów - głośniki z koralikami i papierem toaletowym

Następnie przyklej koraliki do stóp. Jak wspomniano, do tego celu nadają się również inne przedmioty. Możesz teraz użyć głośnika w ten sposób lub zastosować inny trik: Głośnik uzyska jeszcze lepszy dźwięk, jeśli wcześniej włożysz do niego luzem około 5 arkuszy papieru toaletowego. Po prostu sprawdź różnicę i sam zdecyduj!

Recykling puszek Pringles na lampę LED

Co możesz zrobić z puszek Pringles - stwórz własną lampkę LED ze wzorem

A skoro i tak byliśmy przy temacie „technologii” – co sądzisz o tak atrakcyjnym i nowoczesnym świetle LED? Więc jeśli zadajesz sobie pytanie „co możesz zrobić z puszek Pringle”, możesz uzyskać właściwą odpowiedź. Lampę można zaprojektować indywidualnie i ozdobić nie tylko stolik nocny, ale także każdą inną część domu. I zgadnij co? Produkcja jest bardzo prosta, ponieważ używasz tylko pustych puszek Pringles!

 • Pudełko na wióry
 • biały papier
 • Ołówek i linijka
 • nóż
 • Listwy świetlne LED (z pilotem)
 • taśma klejąca
 • Klej

Co można zrobić z puszek Pringles – instrukcje dotyczące lampy

Kreatywny i prosty pomysł na recykling na oświetlenie mieszkania paskami świetlnymi LED

Zanim zrobisz lampę z puszek Pringle, narysuj pożądany wzór na białej kartce papieru. Następnie owinąć arkusz wokół puszki i skleić końce razem. Następnie wytnij wcześniej narysowany wzór za pomocą noża lub noża do kartonów. Wybierając wzór, ważne jest, aby upewnić się, że puszka nadal zachowuje stabilny kształt po wycięciu. Następnie wyjmij papier.

Stwórz własną lampę LED z tekturową tubą i papierem

Aby uzyskać przyciemnione światło, możesz teraz owinąć kilka arkuszy białego papieru wokół puszki i przykleić je. Do tego celu nadaje się również papier pergaminowy. Najlepiej przed przyklejeniem wszystkiego sprawdzić, jak dobrze izolujesz lampę. Następnie zawieś taśmę LED w chipboxie i załóż przezroczystą pokrywkę. Odwróć puszkę do góry nogami i włącz światło. Światło może również prześwitywać przez pokrywkę, dzięki czemu również w podstawie powstaje wspaniały efekt świetlny.

Rękodzieło z pudełkami Pringles dla dzieci – skarbonka w kształcie psa

Co można zrobić z pudełek Pringles dla dzieci - skarbonka jako pies lub inne zwierzątka

A co można zrobić z puszek Pringle z dziećmi i dla dzieci? A może skarbonka? Prędzej czy później każde dziecko dostanie skarbonkę, a jeśli ta jest również domowej roboty, tym lepiej! I możesz łatwo zrobić jeden z nich razem z rolkami z frytkami i kartonikami na jajka. Wyjaśnimy teraz, jak (po prostu) to działa.

 • Pakiet Pringles
 • Karton jajek
 • nożyce
 • Klej
 • Akryle
 • Podkład akrylowy
 • Wyłupiaste oczy
 • stadnina
 • czarny marker

Co można zrobić ze skarbonki Pringles – tak powstaje skarbonka

Instrukcja rękodzieła z opakowaniem Pringles i kartonem na jajka na skarbonkę

Najpierw wytnij nogi, uszy, pysk i ogon z kartonu po jajkach. Możesz zobaczyć, jak te elementy powinny wyglądać na obrazku w lewym górnym rogu. Następnie możesz pomalować te części na dowolny kolor. Później malują również pudełko Pringles. Ale ponieważ ma dość kolorową powierzchnię, zaleca się wcześniejsze nałożenie białego podkładu (lub tylko kilku warstw białej farby akrylowej), aby pokryć oryginalny wzór, a dopiero potem pożądany kolor. Ale zostaw kilka białych plam, aby pomalować plamy na inny kolor. Pomaluj również pokrywkę.

Zrób własnego psa z puszek Pringles i kartonów po jajkach, aby zaoszczędzić pieniądze dla dzieci

Jak tylko farba wyschnie ze wszystkich elementów, można przykleić psie łapki, a następnie ogon do otwartej strony puszki Pringles i uszu, pysk psa z guzikiem i oczy (zamiast wyłupiastych oczu można można również użyć oczu po zamkniętej stronie, wystarczy pomalować). Następnie możesz użyć Edding, aby dodać kolejne elementy. Zamknij puszkę pokrywką i zrób szczelinę z tyłu.

Tinkerowe latarnie morskie

Co można zrobić z puszek Pringles - latarnia morska dla dzieci

Jeśli szukasz pomysłów na ozdobne rękodzieło z puszkami Pringles, możesz również zrobić taką latarnię morską z puszkami na frytki dla dzieci. Nie potrzebujesz do tego wiele:

 • Pringles mogą
 • karton
 • czysty kubek po jogurcie
 • biały papier
 • niebieska bibułka
 • szara lub srebrna bibułka
 • Klej i nożyczki
 • czerwona i przezroczysta taśma
 • Edding lub pisak filcowy
 • Podgrzewacz LED

Latarnia morska jako pomysł na rzemiosło z biurokracją i pudełkiem na chipy

W razie potrzeby przytnij karton do pożądanego rozmiaru podstawy. Przyklej do niego niebieską bibułkę, która teraz przedstawia morze. Nałóż klej na całą puszkę i owiń ją białym papierem. Po prostu odetnij nadmiar i wystający papier. Następnie użyj czerwonej taśmy, aby utworzyć paski, po prostu owijając rolkę wokół puszki w kształcie spirali, pozostawiając przestrzeń między każdym rzędem.

Majsterkowicz w latarni morskiej z kubkami po jogurcie i podgrzewaczami LED

Przyklej puszkę do kartonu, zgnij szarą lub srebrną bibułkę, aby uzyskać kamienie i oklej je wokół latarni morskiej. Umieść świeczkę na wieczku puszki i nałóż na nią kubek po jogurcie, który następnie przyklejasz z dwóch stron taśmą samoprzylepną. Następnie możesz użyć markera lub pisaka, aby narysować niektóre szczegóły, takie jak okna lub fale na morzu.

Zrób uchwyt na długopis z puszki na żetony

Pomysły na uchwyty na ołówki jako akcesoria na biurko w jasnych kolorach

Co możesz zrobić z puszek Pringle na swoje biurko? Jednym ze szczególnie prostych projektów, które przydadzą się zarówno dzieciom, jak i dorosłym, jest uchwyt na długopis. Tutaj możesz stworzyć pojedynczy uchwyt lub grupę puszek Pringles, jak chcesz, łącząc kilka małych lub rozdrabniając jedną lub dwie duże. Pokażemy Ci dwa fajne pomysły:

Małe puszki Pringles dla grupy

Co można zrobić z puszek Pringles - uchwyt na długopis na biurko

Wystarczy pomalować lub owinąć dowolną ilość małych puszek we wzorzysty papier, a następnie skleić je gorącym klejem. Jeśli chcesz, możesz następnie przykleić uzyskaną grupę na powierzchni (np. ładnie pomalowany i ciekawie wycięty karton lub tacka). Dzięki takiej grupie bez problemu zorganizujesz przybory na biurku – kolorowe kredki w jednym uchwycie, flamastry w drugim itd..

Czy wolałbyś sam stworzyć grupę ze zwykłych puszek Pringles? To oczywiście również jest możliwe. W takim przypadku możesz nawet bawić się wzlotami i / lub ciąć ukośne krawędzie. Najpierw ponownie pomaluj lub oklej opakowanie, a następnie przytnij je do pożądanego rozmiaru. Następnie sklej je i gotowe. Nawiasem mówiąc, można w nim również wspaniale schować przybory do makijażu.

Co możesz zrobić z puszek Pringle, co byłoby szczególnie interesujące dla dzieci? Na przykład bardzo głodna gąsienica! Jeśli chcesz zrobić pstrokatą gąsienicę z puszkami na wióry, po prostu sklej puszki razem w rzędzie. Oczywiście gąsienica może też meandrować, jeśli ci się bardziej podoba. Potem trzeba zrobić głowę z czułkami dla bardzo głodnej gąsienicy z papieru i pomalować oczy i uśmiechnięte usta. Tutaj również można przykleić poszczególne puszki do podstawy, przyciąć je na różnej wysokości i ze ściętymi krawędziami.

Fajne pomysły na rękodzieło z puszkami Pringles – majsterkowicze deszczu

DIY deszczownica z kartonowym pudełkiem i kolorowym papierem

Taki deszczownica nie tylko ucieszy małe dzieci, ale też zainspiruje większe i zachęci do zabawy. Czy chciałbyś zrobić coś takiego z puszek Pringle’a? Następnie potrzebujesz:

 • Puszki Pringles
 • Gwoździe i młotek
 • Materiały do ​​nadzienia (np. ryż, makaron, perły, soczewica itp.)
 • Materiały do ​​projektowania zewnętrznej strony (papier lub farby, wstążki, guziki)
 • Klej i nożyczki

Co możesz zrobić z puszek Pringles – instrukcje dla fajnego zaklinacza deszczu

Domowy instrument muzyczny - deszczownica z gwoździami, ryżem i makaronem

Jeśli chciałbyś pomajstrować przy strugach deszczu z puszkami Pringles, najpierw sam zaprojektuj puszkę, możesz ją pomalować lub nakleić. Nie zapomnij o zewnętrznej stronie dna i wieczka. Następnie wbij gwoździe w boki. Są one niezbędne, aby materiały wypełniające mogły później wydawać przyjemne dźwięki, gdy potrząsa się deszczownicą (powinny brzmieć jak deszcz). Załóż pokrywkę. Możesz to również naprawić za pomocą kleju. kompletny!

Jeśli skrócisz opakowanie, nie będziesz już mógł korzystać z wieczka. W takim przypadku możesz zamknąć puszkę wycinając kawałek papieru o większej średnicy niż puszka, a następnie przeciągając go przez otwór. Przyklej papier na miejscu. W tym celu możesz również użyć taśmy klejącej lub taśmy washi.