Pomysły na rękodzieło

Łatwy do zachowania mniszka lekarskiego i użycia do dekoracji

Mlecze zachwycają młodych i starych. Dzieci po prostu uwielbiają wydmuchiwać nasiona w powietrze, a dla wielu dorosłych stanowią piękny motyw na ozdoby, a nawet tatuaże. Ale czy pomyślałbyś, że możesz nawet robić rękodzieło z tymi pięknościami? „Niemożliwe!” Być może myślisz teraz: „Nasiona są zbyt wrażliwe i opadają zbyt szybko”. Ale dzisiaj chcemy cię lepiej nauczyć. Czy widziałeś kiedyś te zapierające dech w piersiach dekoracje z dmuchawcem w szklance? To nie jedyna opcja na dekoracje z dmuchawcami! Jeśli zachowasz mniszek, możesz go wykorzystać do różnych celów i jako prezent. Pokażemy Ci, jak to działa!

Trwałość mniszka lekarskiego – jak to możliwe?

Zachowaj mniszek i użyj go do dekoracji

Prawdopodobnie spodziewasz się sztuczek, takich jak klej w sprayu lub lakier do włosów, które spajają wszystko razem lub jakaś inna lepka rzecz. I to też jest możliwość, o czym przekonasz się poniżej. Jednak nasza pierwsza metoda konserwacji mniszka nie wymaga chemikaliów. Zamiast tego udaj się na polowanie na odpowiednie mlecze.

Zachowanie nasion i parasoli mniszka lekarskiego – triki i wskazówki

Nie potrzebujesz w pełni dojrzałych mleczy, ale mniszek, który właśnie wyblakł. Powinien wyglądać jak pączek, który jest już lekko otwarty, tak aby białe parasolki nasion wyglądały i były widoczne. Wybierz dowolną ilość przyszłych mleczy. Oprócz kwiatów będziesz potrzebować również następujących rzeczy:

Suchy niedojrzały mniszek lekarski

Trwałość mniszka lekarskiego - zrywanie niedojrzałych kwiatów i pozwalanie im dojrzewać

  • drut
  • Podkładka do przyklejania (np. arkusze styropianu, miska z piaskiem, karton na jajka, gąbka florystyczna itp.) lub zaciski do przytrzymywania mniszka lekarskiego
  • Szaszłyki z drutu lub kebaba

Gdy już zbierzesz wszystko, możesz sprawić, że każdy mniszek będzie trwały – w najprostszy możliwy sposób. Po prostu włóż kawałek drutu lub szpikulca do rurkowatej łodygi, aby kwiat mógł stać prosto. Następnie umieść je w arkuszu styropianu. Upewnij się, że między poszczególnymi kwiatami jest wystarczająco dużo miejsca, aby parasole nasienne mogły się później swobodnie rozłożyć.

Rękodzieło z naturalnych materiałów - suszone kwiaty w słoiku

Jeśli nie masz dostępnego styropianu, po prostu użyj spinaczy do bielizny, gdy chcesz, aby mniszek był trwały. Krótsze kwiaty można przymocować za pomocą zacisku jako podstawy, natomiast dłuższe kwiaty można przymocować drutami lub kolcami. Teraz wystarczy poczekać (około 2 do 3 dni). Zerwane kwiaty nadal mają wystarczającą moc, aby nasiona mogły dojrzeć. Później jednak nie będą już mogły się odłączyć i odlecieć. Nie dotyczy to niektórych kwiatów. Po prostu przetestuj, delikatnie dmuchając w nie.

Dojrzały mniszek konserwujący mniszek

Kwiaty i kwiaty wysychają do rękodzieła i dekorowania domu latem

Alternatywnie możesz zastosować dwie inne metody konserwacji dojrzałych mniszek:

Z lakierem do włosów

Mniszek zakonserwować lakierem do włosów, a następnie wybrać

Znajdź najpiękniejsze mlecze na łące i ostrożnie spryskaj je lakierem do włosów. Następnie pozostaw spray na chwilę do wyschnięcia. Następnie możesz zrywać kwiaty. W zależności od tego, czy chcesz wykonać ozdobę z samego kwiatu, czy użyć kwiatu z łodygą, możesz następnie odciąć łodygę. Aby kwiat z łodygą również mógł stać prosto, możesz ponownie włożyć do niego szpikulec lub drut. Inną fajną wariacją byłoby odcięcie łodyg i przyklejenie w ich miejsce cienkiej gałązki z klejem.

Zachowaj mniszek lekarski z kocim żwirkiem

Zapewnij trwałość mniszka lekarskiego dzięki żwirkowi dla kota, aby usunąć wilgoć

Wrzuć trochę żwirku do płytkiego pojemnika i ostrożnie umieść w nim mlecze. Żwirek sprawi, że mniszek będzie trwały, usuwając z niego wilgoć. Użyj gotowych drobiazgów z łodygą, którą możesz podeprzeć szpikulcami lub drutem, lub usuń łodygi i użyj tylko kwiatów, jeśli chcesz.

Zrób sobie dekorację z mniszka lekarskiego

Trwałość mniszka lekarskiego - pomysły na dekorację i prezenty

Gotowe kopie są po prostu wspaniałe, prawda? I właśnie dlatego świetnym pomysłem jest wykorzystanie ich do szerokiej gamy projektów DIY – niezależnie od tego, czy udekorujesz własny dom, czy też podarujesz. Możliwości są naprawdę liczne:

Konserwowanie mniszka w żywicy syntetycznej - pomysł na majsterkowanie do rozdania

Możesz przykleić stojące kwiaty do kawałka drzewa lub wystawić pojedyncze kwiaty w probówce? W większym wazonie możesz również poskładać małe grupy po tym, jak sprawisz, że każdy mniszek będzie trwały. Romantyczne kwiaty można łączyć z innymi kwiatami i materiałami pod kloszem. Innym fajnym pomysłem jest pokolorowanie dmuchawców i zestawienie kolorowych aranżacji.

Ułóż mlecze pod kloszem

Jeśli szukasz świecącej dekoracji, możesz umieścić główki kwiatowe bez łodyżek w słoiku i połączyć je ze sznurkiem światełek. Kwiaty bez łodyg są również idealne do wykonania girlandy, ale mogą też wspaniale wyglądać w żywicy syntetycznej. Aby w pełni Cię zainspirować, a także wprawić w gorączkę mniszka lekarskiego, chcielibyśmy w tym artykule przedstawić kilka takich pomysłów do naśladowania.

Wysuszyć mlecze i użyć ich do dekoracji