Podróże i wakacje

Gry na plaży – fajne pomysły dla dzieci i dorosłych

gry na plaży dzieci-pomysły-zabawa-wakacje

Czas spędzony na plaży może być przyjemny i relaksujący, ale leżenie dla dzieci może z czasem stać się nudne. A kiedy maluchy domagają się Twojej uwagi, najlepiej wymyśl kilka pomysłów na Gry na plaży być przygotowanym. Ale jakie są gry, w które można grać na plaży? Chcielibyśmy to Wam ujawnić w tym artykule.

Graj na plaży bez specjalnego sprzętu

gry-plaza-wiadro-napelnianie-budynek-plastikowe-zabawki

Nie musisz nawet chwytać specjalnego sprzętu ani mieć go pod ręką, aby bawić się w gry plażowe. Po prostu używaj rzeczy, które zwykle masz przy sobie. Łopaty i wiadra, ale także piłka, doskonale nadają się do różnorodnych gier plażowych. Ale teraz dochodzimy do naszej listy gier plażowych, która powie Ci, w które gry można grać na plaży i sprawi, że wakacje Twoich dzieci będą niezapomnianym i zabawnym przeżyciem.

Gry na plaży jako rywalizacja między dziećmi

gry-plaza-kopanie-rodzice-kopanie-piasku

Świetnym pomysłem na gry plażowe, które zapewnią Wam doskonały wypoczynek jako rodzicom, jest zorganizowanie rywalizacji pomiędzy dziećmi, w której mama i tata muszą zostać pochowani. Zakopywanie to też klasyka! Kto pierwszy skończy, wygrywa małą nagrodę lub po prostu radość z wygranej.

Rzutki na plaży

gry-plaza-rzutki-muszle-punkty-matka-ojciec-dziecko

W przypadku gier plażowych z dziećmi możesz wypróbować ten pomysł. Gwarantuje dobre przyjęcie. Narysuj trzy okręgi na piasku jako cel i określ, które koło jest warte ile punktów. Następnie z pewnej odległości dzieci rzucają muszle w kółka i sumują swoje punkty. Żeby było sprawiedliwie, starsze dzieci są dalej niż małe.

Baw się bombami głębinowymi

gry-plaża-rzucanie-bombami-wodnymi-kolorowe-balony

Jeśli masz możliwość zdobycia dodatkowych przedmiotów do gier plażowych, weź ze sobą balony. Możesz je kupić przed wyjazdem na wakacje i zabrać ze sobą. Napełnij balon wodą i stań w kręgu. Każdy gracz rzuca balon do następnego. Czyniąc to, nie może pęknąć. Jeśli wykonał okrążenie, średnica koła jest powiększona.

Upoluj małpę

gry na plaży dmuchana piłka rzucająca kolorowymi kolorami

Istnieje wiele gier plażowych dla całej rodziny. Jednym z nich jest polowanie na małpy. Jeden gracz trzyma piłkę lub inny przedmiot, a inni próbują mu go zabrać. Musi być dużo biegania! Ktokolwiek zdoła ukraść przedmiot, stoi obok małpy.

Gra w piłkę

gry na plaży-rzut-piłką-gra-pomysł-rodzinna-wycieczka-morze

Podobnym przykładem, tylko z mniejszą liczbą wyścigów, jest ta zabawna gra w piłkę. Wszystkie tworzą krąg z wyjątkiem jednego stojącego pośrodku. Teraz ludzie w kręgu rzucają w siebie piłką, podczas gdy gracz w środku próbuje ją złapać. Jeśli mu się to uda, zamienia pozycję z graczem, który stracił piłkę. Ten pomysł na gry plażowe można zrobić również w wodzie.

Napełnij wiadro

gry-plaza-wiadro-szufla-budynek-zamek-z-piasku

Im więcej dzieci ćwiczą, tym więcej zabawy przynoszą im gry plażowe. Za to każdy dostaje wiadro, które powinno być tej samej wielkości. Celem jest jak najszybsze napełnienie go wodą z morza, ale albo rękoma, łopatą, albo czymkolwiek sobie wymyślisz.

Rozpoznaj wydruki

zabawy na plaży obrazki-malarstwo-zbieranie muszelek

Jeśli dzieci potrzebują przerwy po bieganiu i skakaniu, można pograć w małe gry na plaży, które są cichsze. W wilgotnym piasku robi się odciski różnymi przedmiotami (innym nie wolno patrzeć!). Wtedy każdy może otworzyć oczy i spróbować zobaczyć przedmioty. Ten, kto rozpozna większość z nich, jest zwycięzcą gry.

Zabawa dotykowa

gry-plaża-przyciski-obiekty-inspiracja-zabawa

Gry na plaży, które wymagają rozpoznania przedmiotów, przybierają również inne formy. Włóż różne rzeczy do torby lub woreczka bez patrzenia innych. Teraz ktoś sięga do torby i próbuje odgadnąć, dotykając, co to za przedmiot. Następnie pokazuje uchwycony przedmiot pozostałym, aby sprawdzić, czy miał rację.

Poszukiwanie skarbu

gry-plaża-poszukiwanie-sitko-poszukiwanie-gra-goldgraeber

Rodzice kopią dowolny przedmiot w piasku bez oglądania przez dzieci. Najlepiej używać kamieni, aby nic nie zgubić. Teraz zaczyna się poszukiwanie skarbów. Jak prawdziwi poszukiwacze złota, dzieci wykorzystują swój sprzęt do zabaw plażowych – łopatę, wiadro i sitko.

Gry Limbo na plaży dla dorosłych i dzieci

gry-plaża-limbo-taniec-kij-lina-inspiracja-muzyka

Masz przy sobie radio? Włącz go natychmiast i gra może się rozpocząć. Dwóch z was trzyma linę lub zwinięty ręcznik, podczas gdy druga otchłań. Potem to się zmienia. Rozbujaj biodra w tych grach plażowych.

Twórz dzieła sztuki

gry-plaza-rysunek-piasek-sloneczniki-zdjecia

Jeśli twoje dzieci lubią malować, możesz użyć tego do gier na plaży. Najmłodsi potrzebują płaskiej powierzchni w wilgotnym piasku, którą mogą sami zaprojektować. Możesz teraz rysować na nim palcami lub kijami. Rzeźby można również cudownie wykonać z muszli.

Baw się kulkami na plaży?

gry-plaża-marmur-szklana-projekt

Ponieważ wilgotny piasek na plaży jest idealny do budowania wszelkiego rodzaju figurek, zabawa z nim zapewni dzieciom rozwój wyobraźni i kreatywność. Niech Twoje dziecko zbuduje duży kopiec z wilgotnego piasku do tego pomysłu na grę plażową. To idealny czas na odpoczynek! Następnie możesz pomóc wykopać spiralną ścieżkę w tym kopcu. Kulki mogą teraz toczyć się po tej ścieżce.

Chroń powłokę!

gry-plaża-zamkowa-wzgórze-clamshell-stymulacja-morskie-wakacje

Innym pomysłem na gry plażowe, które wymagają wzgórza, jest to: na wierzchu znajduje się muszla. Ewentualnie każdy musi teraz usunąć garść piasku, ale uważaj, aby małż pozostał na czubku. Ten, który sprawia, że ​​małż spada, przegrywa.

Wyścig ślimaków

zabawy na plaży wyścigi-kształtowanie-pełzanie-piasek

Narysuj start i metę na piasku, niezbyt daleko od siebie. Dwóch lub więcej graczy kładzie się na brzuchu z linią startu na poziomie nosa. Wyścig może rozpocząć się na sygnał startu. Nie wolno używać rąk i stóp. Kto pierwszy osiągnie cel, wygrywa. Takie gry na plaży są naprawdę fajne, prawda??

Wyścig pingwinów

gry-plaze-pingwiny-wyscigi-pletwy-gogle

Jeśli kochasz gry na plaży z wyścigami, ten pomysł też ci się spodoba. Najlepiej używać płetw. W razie potrzeby odpowiednie są również duże buty ojca. Te, podobnie jak fajka do nurkowania, okulary do nurkowania czy okulary przeciwsłoneczne, czapka i wszystko, co masz przy sobie, będą założone. Na mecie znajduje się kolejny kolega z drużyny, któremu należy wszystko jak najszybciej przekazać. To szybko wraca do początku. Drużyna, która przybędzie jako pierwsza, wygrywa.

Inny wariant gry

gry na plaży wyścigi-sporty-dzieci-rozrywka-relaks

Chcielibyśmy również dodać ten pomysł do kolekcji gier na plaży z wyścigami: potrzebujesz co najmniej dwóch drużyn po dwie osoby. Na linii startu jedno ramię i jedna noga są wiązane razem dla każdego z dwóch towarzyszy. W ten sposób muszą biec do mety. Oczywiście wygrywa pierwsza para.

Gra pamięciowa

gry-pamięć-gra-pamięć-gra-pamięć-przeciwsłoneczny-ręcznik-plażowy-ochrona przeciwsłoneczna

Jakie gry na plaży są odpowiednie dla dzieci? Połóż różne przedmioty z torby plażowej na ręcznik plażowy. Teraz dzieci muszą je zapamiętać. Przykryj go ręcznikiem i usuń jeden z przedmiotów, aby nikt go nie widział. Następnie ponownie zdejmij ręcznik. Kto najszybciej może zobaczyć, którego elementu brakuje??

Pomysły na gry na wakacje

gry-plaza-gry-woda-ocean-wyscig-zamek

Oprócz tych wszystkich oryginalnych pomysłów na gry na plaży możesz oczywiście zabrać ze sobą także klasyczną planszówkę lub inne gry. Czy to warcaby, nie gniewaj się, czy karty – te klasyki zawsze są zabawne. Pamiętaj jednak, że w takich grach małe figurki i kostki zawsze trzeba schować, ponieważ mogą się szybko zgubić.

Gry podróżnicze

gry-plaza-budynek-zamku-klasyczna-rozrywka-letni-wakacje

Poza tym w ofercie jest również wiele gier, które zostały stworzone specjalnie do podróży i sprawiają, że gra jest bardziej niewygodna. Na przykład stosuje się magnesy. Takie warianty doskonale sprawdzają się również jako zabawy na plaży. W sumie na plaży jest mnóstwo okazji do zabawy, więc nie musisz się martwić o nadchodzące wakacje.