Podróże i wakacje

Wirtualna podróż pomimo blokady – tak możesz alternatywnie podróżować podczas pandemii

Pandemia Covid-19 niesie ze sobą liczne ograniczenia. Nie możemy już spędzać wolnego czasu tak, jak kiedyś. Wycieczki są możliwe tylko w ograniczonym zakresie, nie mówiąc już o podróżowaniu. Jednak szczególnie rodziny z dziećmi lub osobami starszymi w gospodarstwie domowym wolą grać bezpiecznie, bez względu na przepisy rządowe, i ograniczać lub całkowicie unikać dużych zgromadzeń ludzi. Na szczęście cyfrowy świat oferuje teraz wiele możliwości podróżowania przez Internet. I nie tylko dzieci mogą się wiele nauczyć. Dorośli również dobrze się bawią podróżując wirtualnie. Przygotowaliśmy listę możliwych wycieczek, dzięki którym w każdej chwili możesz odbyć wirtualną wycieczkę razem bez wychodzenia z salonu. Podróżuj przez Europę, Amerykę, a nawet w kosmos lub głębiny oceanów dzięki następującym darmowym witrynom.

Wirtualna wycieczka jako alternatywa podczas pandemii korony

Wirtualna podróż z Google Earth

Wirtualna wycieczka z Google Earth - poznawaj świat, odwiedzaj miasta i podziwiaj zabytki

Mało kto wie Google Earth nie. Każdy z pewnością podróżował po świecie z tym narzędziem i oglądał odległe kraje i zabytki. Tam nie tylko uzyskasz doskonały przegląd z lotu ptaka, ale możesz powiększyć ulice i spojrzeć na miasta za pomocą Google StreetView, a nawet Saharę, góry, plaże i wiele więcej. Oprócz tego dostępne są również prawdziwe zdjęcia, które sprawią, że Twoja wirtualna podróż będzie jeszcze ciekawsza. Warto więc raz zainstalować ten program, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Dobrą alternatywą, którą każdy z Androidem prawdopodobnie ma już na swoim telefonie, są Mapy Google.

Odwiedź muzea wirtualnie

Wybierz się na wirtualną wycieczkę do Paryża do Luwru i Mona Lisa

Wiele muzeów oferuje na swoich stronach internetowych wirtualne wycieczki, podczas których można oglądać obrazy, rzeźby i inne eksponaty nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie. Nic więc nie stoi na przeszkodzie Twojej kulturowej chęci, ponieważ możesz wyruszyć w wirtualną podróż. Możesz odwiedzić Musée du Louvre (zaoszczędzi to godzin spędzonych w kolejce) i pokazać dzieciom słynną na całym świecie Mona Lisę lub sztukę japońską z Tokyo Fuji Art Museum.

Wirtualna wycieczka do Nowego Jorku do Muzeum Guggenheima

Możesz także odwiedzić Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku lub Rijksmuseum w Amsterdamie. Wolisz zostać w Niemczech? Co powiesz na Muzeum Pergamon w Berlinie lub Deutsches Museum w Monachium? Wiele wycieczek zapewnia Google Arts & Zapewniona kultura.

Wirtualna wycieczka do fabryk i parków rozrywki

Ekscytująca wirtualna wycieczka dla dzieci do fabryki M&M's lub parku rozrywki

Młodsze dzieci mogą nie być szczególnie zainteresowane tego typu muzeami. Na szczęście istnieją jednak możliwości odbycia wirtualnej podróży, która również może przyciągnąć twoją uwagę. Oznacza to na przykład wycieczki po fabryce, w której pyszne M&M’s są wykonane (w języku angielskim) lub Nestlé. Planowałeś wycieczkę do Lego Land lub Disneylandu, ale musiałeś ją przełożyć z powodu pandemii? Wystarczy wybrać się na wirtualny spacer, aby zorientować się, czego się tam spodziewać!

Wirtualna podróż po ogrodach zoologicznych i parkach zwierząt

Odwiedź zoo i park zwierząt z kamerami na żywo pomimo blokady lub przy złej pogodzie

Jeśli jest coś, co szczególnie fascynuje dzieci, to są to zwierzęta – i dotyczy to nie tylko miejscowych, ale przede wszystkim egzotycznych, których nie widuje się na co dzień. Spacer po zoo może być o wiele ciekawszy i przyjemniejszy w prawdziwym życiu, ale w czasach pandemii lub po prostu gdy pogoda nie sprzyja, wirtualna wycieczka może być dobrą alternatywą. Wiele ogrodów zoologicznych ma kamery internetowe, które umożliwiają oglądanie zwierząt na żywo.

Wirtualna wycieczka do akwarium - obserwuj zwierzęta morskie w Seaworld

Możesz nawet zobaczyć zwierzęta morskie, wybierając akwarium z tą funkcją. Jednym z nich jest Seaworld w Orlando. Zoo w Zurychu oferuje również kamerki na żywo, podobnie jak zoo w Edynburgu. Lub sprawdź niedźwiedzie polarne w zoo na Alasce! Co powiesz na safari w Afryce lub wycieczkę do Parku Narodowego Krugera??

Podróżuj wirtualnie i zobacz zabytki

Wielki Mur Chiński i inne zabytki do wirtualnego zwiedzania

Tutaj naprawdę jesteś rozpieszczany wyborem i tysiącami opcji do wyboru. Koloseum w Rzymie, Statua Wolności w Nowym Jorku, Wielki Mur Chiński, Plac Czerwony w Moskwie lub Sankt Petersburgu, Wieża Eiffla, Piramidy w Gizie, Wyspa Wielkanocna i, i, i, … Możesz nawet odwiedzić Nowy Jork z wirtualnym helikopterem. Google Earth ponownie oferuje dobrą okazję do wirtualnych wycieczek po mieście i zwiedzania. Możesz także znaleźć inne witryny z kamerami internetowymi lub filmami 360 stopni w Internecie. Niektóre z nich znajdziesz w poniższej liście pomysłów na wirtualne wycieczki.

Spojrzenie w piękno oceanów i mórz to przyjemność?

Wirtualne nurkowanie wśród koralowców i ryb i zasmakuj tego

Wielu marzy o nurkowaniu, ale nie każdy ma taką możliwość, czy to ze względów finansowych, czy z obawy przed wyprawą w głąb oceanów. Na szczęście w XXI wieku nie oznacza to, że musisz się całkowicie bez niego obejść. Ponieważ dzięki filmom 360 stopni masz mały przebłysk, który być może da ci ostatni wstrząs, abyś w końcu zrobił krok po długiej pandemii.

Nurkowanie z meduzami w oceanie przy pomocy filmów

Do tego czasu możesz wybrać się w wirtualną podróż i pływać z fokami lub niezliczoną ilością meduz, oglądać karmienie rekinów lub po prostu podziwiać piękne kolory i kształty raf koralowych. Poniższe filmy dostarczają również ciekawych informacji na temat gatunku w języku angielskim, dzięki czemu można nie tylko podróżować wirtualnie, ale także nauczyć się czegoś nowego.

Wszechświat i planety

Wybierz się w wirtualną podróż w kosmos z dziećmi i odwiedź księżyc i planety

Wyjątkowym rodzajem podróży w Wirtualnej Rzeczywistości są podróże w kosmos, po prostu dlatego, że oprócz zdjęć jest to jedyny sposób, w jaki możemy zajrzeć w nieskończoną przestrzeń wszechświata. Jeśli szukasz czegoś dla dzieci do zrobienia, gdzie mogą się czegoś nauczyć i co rzuci czar na prawie każde dziecko, wyjaśnij im je na podstawie wirtualnych wycieczek po wszystkich naszych planetach, księżycach, naszym układzie słonecznym i opowiedz ich kilka ciekawych Fakty o pierwszym lądowaniu na Księżycu.

Rozpocznij wirtualną podróż do wszechświata, oglądając film przedstawiający prawdziwy start rakiety. Niemiecki astronauta Reinhold Ewald oferuje wspaniałe kosmiczne safari z ciekawymi informacjami. Poniżej znajduje się link do filmu 360 stopni. Dzięki Google Earth możesz także eksplorować kosmos, a nawet niektóre planety, a także księżyc i inne ciekawe zjawiska.

Podróżuj wirtualnie na Księżyc z widokiem na Ziemię

Niektóre planetaria oferują możliwość poznania online konstelacji gwiazd. Dowiesz się, gdzie znajduje się konstelacja. BBC ponownie ilustruje odległości od naszej Ziemi do innych planet, Słońca, różnych satelitów i znanych meteorytów, szczególnie dla dzieci. Jak ogromny jest nasz układ słoneczny!

Więcej pomysłów na wirtualną wycieczkę

Wirtualna wycieczka na Mount Everest, najwyższą górę świata

Paragliding fascynuje cię, ale boisz się wysokości? Spróbuj Paragliding nad śnieżnym krajobrazem w Rosji i ciesz się wyjątkowym pięknem gór.

Znajdź dużo dzieci owady bardzo interesujące. Muzeum Historii Naturalnej oferuje możliwość robienia zdjęć najbardziej zróżnicowanych Powiększ błędy i przyjrzyj się im bliżej – z wygodnej sofy lub biurka podróżując wirtualnie.

Najwyższa góra świata, czyli Everest, wspinaczka jest dla większości ludzi niemożliwym pomysłem. Rzeczywiście, to wyzwanie wiąże się z dużymi przygotowaniami. Nawet profesjonalni alpiniści są zagrożeni podczas tej wyprawy. Zamiast tego wybierz jeden wirtualna wycieczka w Himalaje, zbadaj trasę i zrób to przed ciepłym kominkiem zamiast na mrozie. Istnieją również aplikacje z mapami Alp 3D, takie jak te z Mapy rzeczywistości 3D, z którym możesz cieszyć się naszymi pięknymi europejskimi górami.

Wirtualne zwiedzanie świata

Odwiedź Hang Son Doong w Wietnamie dzięki wirtualnej wycieczce National Geographic

ten największa jaskinia na świecie Hang Son Doong znajduje się w Wietnamie, a dokładniej w Parku Narodowym Phong Nha-Ke Bang. Możesz zobaczyć to wyjątkowe zjawisko naturalne w zaciszu swojego komputera lub smartfona, korzystając z Wycieczka National Geographic 3D użyj go na wirtualną wycieczkę. Wysokiej jakości zdjęcia i dźwięki, takie jak szum rzeki i śpiew ptaków, wprawią Cię w gorączkę dżungli.

Wirtualna wycieczka – odwiedź Berlin, gmach Reichstagu i wieżę telewizyjną

Masz ochotę na wirtualną podróż po Berlinie? Praktycznie przez Budynek Reichstagu i Kancelaria Federalna Możesz także wybrać się na spacer, korzystając z wycieczki 3D, którą znajdź tutaj Móc. Przy okazji możesz również podziwiać wspaniały widok na Berlin. A co powiesz na to? Wieża telewizyjna w Berlinie?

Oglądaj zorzę polarną za pomocą kamery internetowej lub filmów 360 stopni

Przy odrobinie szczęścia możesz oglądać imponującą zorzę polarną za pomocą kamery internetowej na żywo. Kamera jest w Churchill w Kanadzie. Ale jeśli pogoda lub pora roku nie sprzyjają, możesz po prostu cieszyć się pięknym widokiem dzięki nagrywaniu wideo 360 stopni. Takie filmy można znaleźć m.in. na stronie Światła nad Laponią. Można tam nie tylko zobaczyć zorzę polarną, ale także odbyć krótki wirtualny kulig z reniferami lub odwiedzić piękny lodowy hotel. Zajrzyj, bo wtedy możesz odbyć wirtualną podróż do Szwecji w locie.

Wirtualna podróż z salonu - Świetne pomysły dla dzieci i dorosłych