Podróże i wakacje

Luksusowe wakacje nie zawsze muszą być drogie – 5 najpopularniejszych kierunków podróży

Zarezerwuj tanie luksusowe wakacje Wyspy Kanaryjskie

Czy to sam, czy z rodziną, każdy lubi wyjeżdżać na wakacje. Szczególnie popularne są letnie wakacje. Ale co roku wiele osób boryka się z pytaniem: gdzie jedziemy na wakacje w tym roku? Szczególnie ci, którzy chcieliby cieszyć się luksusem na wakacjach, często konfrontują się z wysokimi cenami. Ten artykuł pokazuje, gdzie znajdują się najpiękniejsze cele podróży i jak wczasowicze mogą zaoszczędzić pieniądze nawet przy luksusie.

Urlopowicze muszą wziąć to pod uwagę podczas planowania

Gdzie jedziemy na wakacje w tym roku?

Dzięki kilku sztuczkom wczasowicze mogą uzyskać luksusowy pobyt za niewielkie pieniądze. Jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek, nic nie może stanąć na przeszkodzie Twoim wymarzonym wakacjom.

1. Wybierz dostawcę poprawnie

Zasadniczo podróżni mają możliwość samodzielnej rezerwacji zakwaterowania i lotów. Jest to jednak często kłopotliwe i czasochłonne. Dlatego warto zatrudnić dobrego touroperatora.

Poszukaj organizatora, który nie tylko wspiera Cię doradztwem, ale także ma partnerów do współpracy w miejscu podróży. Więc urlopowicze zawsze mają osobę kontaktową w nagłych wypadkach.

Ponadto nie musi to być duży touroperator, który przewozi tysiące wczasowiczów miesięcznie. Są mniejsze firmy, które specjalizują się w określonej grupie klientów. Obejmuje to również Organizator wycieczek Jahn Reisen. Firma dba o swoich klientów przez cały proces rezerwacji. Organizator posiada własną kategorię dla luksusowych wycieczek i gości o wysokich wymaganiach.

Luksusowe wakacje Santorini Grecja letni taras z widokiem na morze

2. Zanotuj czasy podróży

Oczywiście zawsze jest to najdroższe, gdy szczególnie duża liczba osób chce podróżować. W Niemczech i Europie jest to szczególnie czas wakacji.

Jeśli nie masz dzieci w wieku szkolnym, powinieneś unikać jazdy w sezonie. Widać to również w portfelu. Poza sezonem wczasowicze mogą liczyć na taki sam komfort i obsługę, jak w sezonie. Podróżującym oszczędza się tylko zgiełku.

W wakacyjnym roku 2018 więcej Niemców wyjechało niż kiedykolwiek od początku nagrania. To potwierdza analiza turystyki 2019. Teraz, gdy coraz więcej Niemców podróżuje, szczególnie warto wcześniej pomyśleć o własnym czasie podróży, aby uniknąć zgiełku.

3. Porównaj

Znalazłeś to, czego szukasz i szukasz oferty na luksusowy wyjazd w rozsądnej cenie. Niemniej jednak powinieneś porównać zarówno wydajność, jak i cenę. Czasami bezpośrednia rezerwacja przewyższa rezerwację organizatora. Lub usługi lepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Jeśli chcesz porównać, musisz być na bieżąco. Zapisz się do biuletynów hoteli i kurortów, które Cię interesują. Często jest wtedy większa szansa na targowanie się.

Skorzystaj z luksusowej wycieczki za mniejsze pieniądze w pokoju hotelowym ze wspaniałym widokiem

Jak zdobyć luksusową podróż za mniejsze pieniądze:

• Korzystaj z portali

Wielu urlopowiczów już wie, jaki to powinien być luksusowy hotel. Zanim dokonasz rezerwacji, możesz porównać ceny na dedykowanym portalu. Nie każdy portal wyszukuje w ten sam sposób. Warto więc poszukać wybranego hotelu na kilku portalach.

Dzięki możliwości obsługi całej podróży za pośrednictwem jednego portalu, pojawiają się nowe możliwości oszczędzania pieniędzy. Podróż w pakiecie z noclegiem i przelotem jest często tańsza.

• Program lojalnościowy

Czy żądany hotel jest członkiem sieci hotelowej? Wtedy z pewnością istnieje program lojalnościowy. Przy wystarczającej liczbie punktów otrzymasz świadczenia rzeczowe lub bezpłatny nocleg. Dzięki temu Twoje luksusowe wakacje będą tańsze.

Ale to nie wszystko. Czy masz kartę kredytową lub kartę dla osób często podróżujących? Następnie możesz również zbierać punkty za sprzedaż kart u tych dostawców. W połączeniu z hotelowym programem lojalnościowym jest to połączenie bezkonkurencyjne.

Za swoje punkty otrzymasz darmowe noclegi lub lot do miejsca na wakacje za darmo. Planowanie jest tutaj wszystkim. Trzeba zebrać jak najwięcej punktów, żeby warto było na kolejną wyprawę.

• Klub podróżniczy

Istnieją internetowe kluby turystyczne oferujące luksusowe podróże. Ci, którzy potrafią spontanicznie latać na wakacjach, mogą tu zaoszczędzić. Więc jeśli nie potrzebujesz dużo czasu na podjęcie decyzji, a oferty last minute to twoja sprawa, dobrze trafiłeś.

W klubie podróżniczym można w krótkim czasie uzyskać duże rabaty na pojedyncze pokoje w luksusowych hotelach lub całe luksusowe wycieczki. Wystarczy spakować walizkę.

Gdzie jechać na wakacje Sunset Mallorca widok z samolotu

To najpopularniejsze kierunki podróży

1. Europa

Myli się każdy, kto myśli, że Europa jest popularna tylko wśród turystów z Azji. W szczególności Paryż jest stolicą turystyki w Europie. Co roku do miasta nad Sekwaną przyjeżdża kilka milionów wczasowiczów. Tutaj osoby zainteresowane kulturą, rodziny lub pary zawsze znajdą coś odpowiedniego dla swoich potrzeb.

Jako kraj, Hiszpania jest liderem wśród Niemców. Nie chodzi tylko o Majorkę, Minorkę i Ibizę. Miasta Madryt i Barcelona to główne atrakcje turystyczne. Wielu Niemców cieszy się słońcem i hiszpańskim stylem życia.

2. Tajlandia

Kraj azjatycki nadal jest liderem, jeśli chodzi o wakacje na plaży. Białe plaże były nie tylko uwodzicielskie dla Hollywood, ale każdego roku są także atrakcją dla wielu Niemców.

Ważną rolę odgrywa gościnność Tajów. Ponadto temperatura tutaj nigdy nie spada poniżej 20 stopni. Dlatego wielu niemieckich emerytów lubi spędzać zimę w Tajlandii.

Poszukujący luksusu znajdą go w resortach z prywatnymi plażami lub luksusowych hotelach w dużych miastach.

Luksusowe wakacje Tajlandia leżaki przy basenie?

3. Kanada

Kraj słynie z flory i fauny. Wiele parków narodowych to Eldorado dla odkrywców i wędrowców. Luksusowi wczasowicze mogą tu spędzić noc w leśnej chacie i nie muszą się bez niczego rezygnować: jest prywatny kucharz, a ciepłe jacuzzi zaprasza wieczorem na relaks.

4. Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie nie odczuwają takiego pośpiechu jak Baleary. W szczególności La Palma rozwinęła się w centrum turystyki pieszej. Z wulkanem i dużym parkiem narodowym wyspa oferuje turystom wiele wycieczek, które chcą przeżyć.

Kuchnia na La Palmie jest doskonała i zaprasza do wielu kulinarnych przysmaków. Luksusowi urlopowicze mogą wybierać między butikami i większymi sieciami.

5. Więcej rajskich wysp

Wakacje na wyspie są szczególnie popularne wśród luksusowych podróżników. Nic dziwnego, że piaszczysta plaża i zapierające dech w piersiach naturalne tło są tutaj w większości w porządku. Niektóre z wysp marzeń nie są jeszcze tak przepełnione, aby można było tam cieszyć się luksusem samotności i spokoju.

Wniosek

Luksusowe wakacje nie zawsze muszą być drogie. Wszystko zależy od czasu i przygotowań do wakacji. Okazje są dostępne przez cały rok, a wiele hoteli oferuje programy lojalnościowe, które pozwalają wczasowiczom zaoszczędzić jeszcze więcej.

Luksusowe wakacje w Tajlandii nie zawsze muszą być drogie

Obrazy: pixabay.com / unsplash.com CCO Public Domain