balkon

Rośliny pokojowe i balkonowe zimą – pielęgnacja zimowa i kwitnienie

Pokój balkon rośliny ogród zimowy pomysł ochrona zimowa sofa kosz płytki

Jest kilka rzeczy do rozważenia również zimą, aby rośliny pozostały zdrowe, a wiosną znów można było cieszyć się kolorowymi kwiatami i bujnym wzrostem. Jednak zima nie oznacza automatycznie końca okresu kwitnienia. Przeciwnie! Są rośliny, które rozpieszczają oko pięknymi kwiatami, zwłaszcza o tej porze. Chcemy, żebyś je polubił Rośliny pokojowe i balkonowe i udzielę kilku wskazówek dotyczących pielęgnacji na zimę.

Rośliny pokojowe i balkonowe – gwiazdy rycerskie z fazą kwitnienia zimą

rośliny pokojowe i balkonowe czerwony wzór rycerz gwiazda grudzień

Chcesz mieć piękne kwitnące pokoje i rośliny balkonowe zimą? Nie ma problemu, gwiazdy rycerskie dodają dużo koloru do Twojej atmosfery. Hippeastrum, znana również jako roślina amarylis, to uprawiana roślina ozdobna z Ameryki Południowej. Znanych jest ponad 80 typów gwiazd rycerzy. Jak już wspomniałam, kwiat najpiękniejszy jest zimą, bo kwitnie o tej porze roku. Fazy ​​wzrostu następują wiosną i latem, a jesienią kwiat odpoczywa.

Rośliny pokojowe i balkonowe – rozmnażanie gwiazdy rycerskiej

rośliny pokojowe i balkonowe amarylis różowy biały kwiat gliniana doniczka

Najpopularniejszym sposobem rozmnażania tej rośliny ozdobnej są cebulki czerwiu. Cebula Hippeastrum zwykle tworzy bulwy, są małe i leżą w ziemi obok cebuli macierzystej. Obecność cebulki można rozpoznać po liściach wyrastających z ziemi.

Roślina doniczkowa o cudownym kwiatku

balkon pokojowy rośliny zimowy kwiat amarylis biały czerwony różowy

Możliwy jest również inny wariant rozmnażania tych roślin pokojowych i balkonowych – poprzez podzielenie cebuli. Cebulę kroi się na ćwiartki lub ósemki. Każdy kawałek można następnie posadzić w ziemi i przykryć folią spożywczą. Gleba powinna być lekko wilgotna. Po około trzech miesiącach propelenty tworzą liście, dopiero wtedy można oderwać folię. Każdy kawałek dysku tworzy pełną cebulę. Ale ta metoda rozmnażania nie jest dla wszystkich! Może być niebezpieczna dla młodych ogrodników i początkujących, ponieważ cebula Rittersterne zawiera wiele trujących substancji! Do pielęgnacji roślin pokojowych i balkonowych polecamy rękawiczki, ponieważ skóra może silnie reagować na substancje toksyczne!

Płyty łupkowe jako rośliny pokojowe i balkonowe

rośliny pokojowe i balkonowe płytki łupkowe różowe porady pielęgnacyjne

Znanych jest około 25 gatunków roślin z rodzaju Schiefteller (Achimenes). Niektóre odmiany tego kwiatu, głównie mieszańce, są wykorzystywane jako kwitnące rośliny ozdobne, a zwłaszcza jako rośliny doniczkowe i balkonowe. Płytki łupkowe będą ozdobą Twojego tarasu od początku lata do jesieni. Aby to zrobić, powinieneś przygotować się do kwiaciarstwa późną zimą. Okres odpoczynku zwykle musi zakończyć się do końca stycznia. Nie należy jednak podlewać rośliny w fazie spoczynku. Po przerwie bulwy rozwijają się do życia i tworzą nowe rośliny. Wzrost jest wtedy łatwy.

Łupkowe rośliny pokojowe i balkonowe w kolorze niebiesko-fioletowym

rośliny balkonowe do pokoju achimenes liście fioletowe kwiaty

Ten piękny kwiat pochodzi z Ameryki Środkowej i zachwyca nas wieloma jasnymi kolorami, które przypominają wiele szyszek. Zwykle mają średnicę 3–6 cm, a liście wokół nich mają długość 3–6 cm, puszyste, często z fioletowymi paskami. Ważne jest, aby te rośliny pokojowe i balkonowe umieścić w miejscu nasłonecznionym, gdzie wilgotność wynosi co najmniej 50%.

Rośliny balkonowe potrzebują dużo słońca

balkon pokojowy rośliny achimenes biały żółty zimowa roślina śródziemnomorska

Płytki łupkowe jako rośliny pokojowe i balkonowe wyglądają po prostu cudownie latem na balkonie lub w ogrodzie w połączeniu z różnymi paprociami! Jeśli jednak lato będzie deszczowe, obiekt szybko straci swój urok.

Rośliny pokojowe i balkonowe – mała koralowa jagoda na zimę

pokój balkon rośliny koral jagoda nowa zelandia pomarańcza jagody deco

Zimą jagody koralowe mogą wnieść do domu wiele piękna jako rośliny pokojowe i balkonowe. Jest to roślina wieloletnia szeroko rozpowszechniona w górach Nowej Zelandii i Ameryki Południowej. W tym kraju występuje głównie jako roślina doniczkowa. Przy odpowiedniej pielęgnacji zostaniesz nagrodzony wieloma małymi, białymi kwiatami, a jagody koralowca będą nosić dekoracyjne czerwono-pomarańczowe owoce przez całą zimę. Pozostają w placówce do końca zimy.

Roślina na balkony i pokoje z pomarańczowymi jagodami

rośliny pokojowe i balkonowe pomysł na dekorację w kolorze pomarańczy koralowej

Koralowiec lubi miejsca jasne do częściowo zacienionych, potrzebuje przewiewnego miejsca. Oczywiście potrzebuje również Twojej opieki! Musisz nawozić swoje jagody koralowca raz na dwa tygodnie, aby roślina otrzymała wystarczającą zawartość składników odżywczych w ziemi doniczkowej. Lepiej nie podlewać rośliny bezpośrednio z góry. W przypadku tych roślin pokojowych i balkonowych najlepiej umieścić wodę deszczową w spodku. Koralowiec rozmnaża się, dzieląc kłącze. Odbywa się to zwykle wiosną, a następnie poszczególne części sadzi się pojedynczo.

Zimowa ochrona palm jako roślin wewnętrznych i balkonowych

Pokój balkon rośliny palmy pielęgnacja zimowa sadzarka do drewna biały

Większość gatunków palm stosowanych jako rośliny domowe i balkonowe jest odporna. Mogą w pewnym stopniu tolerować mróz i śnieg, ale różni się to również w zależności od gatunku, a także zależy od wielkości i wieku rośliny.

rośliny pokojowe i balkonowe konopne liście palmowe porady dotyczące ochrony przed zimą

Na przykład palma Trachycarpus fortunei (palma konopna) jako roślina pokojowa i balkonowa może przez długi czas wytrzymywać temperatury do minus 25 stopni. Większość palm konopnych może wytrzymać temperatury do minus 17 stopni. Warto jednak pomyśleć o odpowiednich kwaterach zimowych, jeśli temperatura na zewnątrz spadnie poniżej minus 7 stopni. Pamiętaj, że nie możesz używać polietylenu jako pokrycia dachowego! To znacznie zwiększa wilgotność, co jest szkodliwe dla dłoni!

Więcej drobnych wskazówek dotyczących pokojów i roślin balkonowych zimą

do pokoju rośliny balkonowe fotel ochrona zimowa doniczki ogród zimowy

– Jeśli rośliny są w małych doniczkach i nie masz odpowiedniego miejsca do zimowania, postaraj się o osłonę z plecionych gałązek i pokrycia dachowego dla nich.

Pokój balkon rośliny bukszpan sadzarka taras

– Wiecznie zielony bukszpan nie powinien długo pozostawać w mrozie. Więc przykryj go odpowiednim pokryciem dachowym.

rośliny pokojowe i balkonowe bukszpan ochrona zimowa ogród

– Z pewnością masz jakieś rośliny pokojowe i balkonowe, których liście zostały zniszczone przez zimno i umierają. Możesz je przynieść i spróbować goić się w temperaturze pokojowej od 3 do 12 stopni. Podlewaj je niewielką ilością wody i poczekaj, aż roślina się odrodzi. Jeśli tak się nie stanie, prawdopodobnie masz martwe korzenie, a roślina nie będzie w stanie się odrodzić.

– Dopóki nie jest za zimno, wiecznie zielone pokoje i rośliny balkonowe należy ponownie podlać, a nadmiar wody odlać. W przeciwnym razie nasiąkanie wodą może doprowadzić do zgnilizny korzeni.

Pokój balkon rośliny palma pomysł sadzarka sofa deco