Podróże i wakacje

7 pięknych tras na rowery górskie i świetne ścieżki rowerowe w Niemczech

trasy rowerowe górskie ścieżka rowerowa wycieczka rowerowa widok trasy trasa rowerowa

Trasy rowerowe w Niemczech oferują jedne z najlepszych możliwości turystyki rowerowej na świecie. Możesz odkrywać więcej tej części Europy na rowerze i na rowerze górskim, a także cieszyć się świeżym powietrzem gór i ich piękną przyrodą. W tym przewodniku przedstawiamy 7 propozycji tras MTB, które starannie dla Ciebie wybraliśmy i sprawdziliśmy. Z pomocą naszej kolekcji możesz dowiedzieć się, którą wycieczkę rowerową najbardziej lubisz, aby przeżyć niezapomnianą podróż po górskich trasach rowerowych w Niemczech.

trasy rowerowe górskie ścieżki rowerowe rowerowe wycieczki rowerowe światło słoneczne

Trzeba powiedzieć, że infrastruktura wycieczek rowerowych w Niemczech stoi na bardzo wysokim poziomie. Trasy rowerów górskich, które przecinają kraj, są popularnymi miejscami na całym świecie. Kilka z nich znajdziesz w tym przewodniku idealne miejsca i trasy rowerowe dla Twojego planera trasy, co z pewnością podniesie poziom adrenaliny. Część krajobrazu nie jest tak spektakularna jak sąsiednia Austria i Szwajcaria, ale Niemcy mają również alpejskie krajobrazy w południowej części kraju, które zapierają dech w piersiach. Oznakowanie i udogodnienia dla kolarzy MTB są bardzo dobrze rozwinięte.

Czarny Las

trasy rowerowe górskie ścieżka rowerowa jazda na rowerze black forest signage

Trasy rowerów górskich w Schwarzwaldzie uważane są za jedne z najlepszych w Niemczech. Góry rozciągają się na ponad 6000 kilometrów kwadratowych i prowadzą od przedmieść Karlsruhe i Pforzheim na północnym zachodzie do granicy ze Szwajcarią na południu. W pobliżu miast Karlsruhe, Freiburg, Stuttgart, a także Strasburga i Bazylei po drugiej stronie granicy znajdują się ścieżki rowerowe na każdy gust w całym regionie.

rower górski odcinek ścieżka rowerowa trasa rowerowa perspektywiczna trasa turystyczna

W tej okolicy można również wybrać się na ekstremalną kilkudniową wycieczkę rowerową, która będzie pełna górskich tras rowerowych z północy na południe. Najwyższym szczytem Schwarzwaldu jest Feldberg na 1493 metrach. Raporty z podróży potwierdzają, że oznakowanie i infrastruktura dla górskich szlaków rowerowych w tym rejonie są bardzo zadowalające. Na Strona internetowa Schwarzwäder Touristik znajdziesz przydatne wskazówki i świetny przegląd miast z dostępem do tras rowerów górskich.

trasa roweru górskiego ścieżka rowerowa widok rowerowy trasa szlak turystyczny

Istnieją ścieżki rowerowe z wieloma możliwymi trasami – od krótkiej jednogodzinnej wycieczki po wymagającą jednodniową wycieczkę na ponad 1200 metrów wysokości. Aby uzyskać szczegółowe informacje o tym, gdzie wypożyczyć rower lub odpowiednie zakwaterowanie, zalecamy: aplikacja z czarnego lasu na iOS i Androida.

Ziemia Berchtesgadener

górskie trasy rowerowe ścieżka rowerowa trasa rowerowa tyrol

Berchtesgadener Land to piękna trasa alpejska w skrajnie południowo-wschodnich Niemczech. Jest otoczony granicą austriacką i można go wykonać jako jednodniową wycieczkę z Monachium, w przeciwnym razie jest zbyt daleko od innych miejsc w Niemczech. Braki w dostępności rekompensuje naturalne piękno, spokój i odosobnienie.

górskie trasy rowerowe ścieżka rowerowa jazda na rowerze trasa zimowa

Ten zakątek Alp Bawarskich jest dość popularny wśród rowerzystów, a najwyższy szczyt, Watzmann, ma ponad 2700 metrów wysokości. W regionie znajduje się ponad 25 tras rowerów górskich. Możesz również skorzystać z tych ścieżek rowerowych po prostu obejrzyj to online i pobierz współrzędne do planowania trasy ze strony internetowej. Znajdziesz tam również ogólne informacje i przydatne wskazówki dla rowerzystów.

Las Turyński

trasy rowerowe górskie ścieżka rowerowa wycieczka rowerowa widok zachód słońca

Las Turyński to pagórkowaty, zalesiony krajobraz, który niegdyś był jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków wypoczynkowych w byłej NRD. Region oferuje położenie geograficzne w sercu kraju. Łatwo dostępne trasy rowerowe dla jednodniowych wycieczkowiczów z Erfurtu i regionu Lipsk / Halle sprawiają, że miejsce to jest wysoko ocenianym celem podróży dla rowerzystów. Większość ścieżek rowerowych znajduje się w okolicach miast Suhl i Ilmenau, chociaż istnieją inne dogodne miejsca do jazdy na rowerze. Ten z lokalna strona internetowa Polecane trasy dla rowerów górskich wahają się od 19 do 60 kilometrów.

Rhön

trasa roweru górskiego ścieżka rowerowa wycieczka rowerowa widok trasa szczyt

Rhön to niskie pasmo górskie o powierzchni około 1500 kilometrów kwadratowych, leżące na granicy Hesji i Bawarii, niedaleko Lasu Turyńskiego. Jest podobny topograficznie, ale nieco mniej zalesiony niż jego większy sąsiad. Łatwo dostępny z Frankfurtu, różne trasy rowerowe przecinają zarówno Heski, jak i Bawarski (Frankoński) Rhön.

rower górski odcinek ścieżka rowerowa trasa rowerowa szlak turystyczny las

ten lokalne miejsca turystyczne oferują ponad 13 ścieżek rowerowych, które są podzielone na kategorie od łatwych do trudnych i mają ok. 62 km długości. W pobliżu miejscowości Bischofsheim znajdują się również specjalnie wytyczone górskie trasy rowerowe, które zapewniają rowerzystom trasę o długości ok. 2 km ze 180-metrowym zjazdem. Rhön jest nieco odległy, ale bardzo popularny na jednodniowe wycieczki z obszaru Ren-Men. Oznacza to, że obszar ten jest znacznie mniej zatłoczony niż wiele innych miejsc na wycieczki rowerowe.

żywica

rower górski ścieżka rowerowa ścieżka rowerowa trasa szlaku

Jako jedyne prawdziwe pasmo górskie w północnych Niemczech, Harz ma monopol na turystykę dla wczasowiczów na północy. Łatwo dostępne trasy dla rowerów górskich oferują możliwości jazdy na rowerze. W sąsiedztwie lokalnych miast, do Harzu można łatwo dojechać komunikacją miejską z pobliskich centrów miast. Z 74 trasami o długości ponad 2200 kilometrów Harz jest pożądanym miejscem, ale istnieje wiele sposobów na ucieczkę od tłumów. Region oferuje również infrastrukturę przyjazną MTB. Przydatna aplikacja Harz może również pomóc w planowaniu trasy.

Trasy MTB – Las Palatynacki

rower górski odcinek ścieżka rowerowa rower turystyczny las

Las Palatynacki to stosunkowo nieodkryty zakątek w południowo-zachodnich Niemczech, na południe od Kaiserslautern i na zachód od regionu Ren-Neckar, który oferuje wspaniałe wycieczki rowerowe z kilkoma opcjami w Mannheim i Heidelbergu. Jest również łatwo dostępny samochodem z Frankfurtu, chociaż Taunus i Rhön są bliżej. Jest tam wiele tras rowerowych. Rozciągają się one tam na ponad 950 km. Gęsty las ze świetnymi odcinkami singletracków sprawia, że ​​obszar ten ma jedne z najlepszych tras dla rowerów górskich w Niemczech. Z interaktywny planer tras dla całej Nadrenii-Palatynatu oszczędzasz noszenia przy sobie karty.

Eifel

trasy na rowery górskie ścieżka rowerowa wycieczki rowerowe zobacz trasy wycieczki

W pobliżu granicy z Belgią i Luksemburgiem znajduje się Eifel, który jest popularnym miejscem rozrywki dla większości mieszkańców Nadrenii. Najwyższy szczyt ma nieco ponad 750 metrów. Niemniej jednak jest to popularne miejsce weekendowe wśród gości z Kolonii, Bonn i okolic.

rower górski odcinek ścieżka rowerowa jazda na rowerze ekstremalna trasa krajoznawcza niebo

Z szeregiem dawnych wulkanicznych, łagodnie opadających wzgórz, Eifel jest idyllicznie położony pośród lasów i kilku jezior. Istnieje dobrze rozwinięta sieć szlaków, podzielona na regiony Eifel i Vulkaneifel. Tutaj są kilka sugestii na górskie szlaki rowerowe, a także bike park, w którym można ćwiczyć i doskonalić swoją technikę.