Podłogi i płytki

Wzory układania i typowe metody układania parkietu: tak to działa

podłoga -parkiet drewno lite metoda układania deska podłogowa drewno

Przed zakupem jakiegokolwiek konkretnego rodzaju podłogi, konieczne jest rozważenie go z projektem i ogólną koncepcją swojego wnętrza. Są problemy techniczne, które również należy rozważyć z wyprzedzeniem, dlatego ważne i dużo lepiej jest zaplanować je na wczesnym etapie i poszukać ich rozwiązania. Jedna z nich jest szczególnie fundamentalna, o której będziemy dziś mówić w naszym artykule, a mianowicie różne metody laminowania lub układać parkiet Móc. Czy jesteś podekscytowany? Tak, to czytaj dalej, będzie naprawdę ciekawie!

Układanie parkietu – informacje ogólne

Układanie parkietów - przez klejenie lub system na klik

Zasadniczo istnieją dwie ważne metody: przez montaż pływający lub tzw. system zatrzaskowy oraz klejenie na całej powierzchni. Każdy z tych typów instalacji ma swoje zalety i jest determinowany różnymi czynnikami. Parkiet klejony na całej powierzchni jest stosunkowo cichy (izolacja od dźwięków uderzeniowych), ponieważ można w dużym stopniu wyeliminować wibracje i puste przestrzenie. Pływający montaż parkietu można przeprowadzić szybko i łatwo bez wcześniejszej wiedzy dzięki prostemu automatycznemu systemowi zatrzaskowemu i dlatego stał się najpopularniejszą metodą montażu.

Połóż podłogę za pomocą systemu zatrzaskowego

Pomysły na układanie parkietu-warstwę wierzchnią-parkiet-parkiet lub wykończenie olejne

Za pomocą tego systemu zatrzaskowego można zwykle pracować na laminatach, ale także na wielowarstwowym parkiecie i niektórych podłogach z litego drewna. Panele desek podłogowych są wykonane w taki sposób, że wystarczy je połączyć ze sobą za pomocą kliknięcia. W niektórych instrukcjach użytkowania można również znaleźć angielskie słowo „lock”, co oznacza „zamknąć”.

Montaż podłóg parkietowych

Podłogi z jasnego drewna metodami i tradycyjnymi wzorami

Aplikacja jest szybka i łatwa, przy litym drewnie i wielowarstwowym parkiecie w ogóle nie trzeba używać kleju. Panele te są zazwyczaj gotowe, obrobione i polerowane, dlatego nie wymagają dodatkowych prac szlifierskich i polerskich. W pomieszczeniu o standardowej wielkości podłogę można zamontować w ciągu zaledwie kilku godzin za pomocą systemu zatrzaskowego. Ważne jest, aby wiedzieć, że tutaj konieczne jest położenie podkładu pod parkiet.

Układanie parkietu metodą klejenia

parkiet z litego drewna w salonie porady dotyczące układania

Ten rodzaj układania podłogi charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem jakości. Należy zauważyć, że ta metoda nie jest odpowiednia do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. Poprzez przyklejenie do podłogi można montować podłogi z litego drewna i parkietu wielowarstwowego. Jeśli materiały do ​​tej metody montażu są naprawdę wysokiej jakości, a zwłaszcza klej, to na pewno masz solidną podłogę, którą możesz bez problemu używać przez kilkadziesiąt lat. Przed przystąpieniem do tej procedury należy jednak zmierzyć wilgotność w pomieszczeniu i ponownie upewnić się, że podłoże jest idealnie wypoziomowane. W przeciwnym razie po instalacji ryzykujesz wiele problemów. Klej do parkietu musi mieć takie właściwości fizykochemiczne, aby zapewnić mu odpowiednią elastyczność. Jeśli parkiet lub laminat są prawidłowo przyklejone do podłogi i zgodnie z instrukcjami, wszelkie przyszłe irytujące skrzypienie jest wykluczone.

Układanie parkietu – gotowe podłogi

Pomysły na projektowanie parkietów koncepcja wnętrza

Właściwie chcemy przedstawić Państwu dodatkową metodę układania, w której pracuje się z połączeniami klejonymi na prefabrykatach. Ta opcja jest stosowana na wykończonych podłogach. Może tak być w przypadku parkietu wielowarstwowego, podłóg z litego drewna lub parkietu dębowego. Gdy te podłogi mają wykończoną warstwę wierzchnią, wystarczy nałożyć lakier lub olej do parkietu. Jeśli nie posiadasz systemu na klik, ważne jest, aby panele były sklejone lub aby zastosować tzw. pióro i wpust. Zapobiega to ewentualnemu przesuwaniu się paneli parkietowych.

Wskazówki dotyczące układania podłóg drewnianych

deski z litego drewna podłoga-wielowarstwowa podłoga układana równolegle

Niezależnie od wybranej metody instalacji, musisz wiedzieć. Przed rozpoczęciem pracy powierzchnia musi być czysta, sucha i wystarczająco twarda. Podłoga nie może mieć wilgoci resztkowej i musi być równa. Możesz sprawdzić podłogę pod kątem nierówności za pomocą linijki lub sznurka ściennego. Nierówności powyżej 3 mm wysokości należy wyrównać samopoziomującą szpachelką. Następnie pozwól, aby wszystko ponownie całkowicie wyschło. Dopiero wtedy można naprawdę zacząć układać parkiet! Życzymy Wam samych sukcesów!

Typowe wzory układania

typowy wzór układania parkiet laminat wielowarstwowa podłoga drewniana

łatwy montaż-bez uprzedniej wiedzy-parkiet-deska-podłoga

najpopularniejsza metoda układania wykładzin podłogowych system zatrzaskowy parkiet

Parkiet w systemie klikowym metoda układania równoległego prosta

tradycyjny sposób układania system na klik parkiet-laminat

drewniana podłoga parkiet pomysłowo zaprojektuj podłogę

Automatyczny system zatrzaskowy do parkietu - szybki montaż i demontaż

parkiet z litego drewna desek układania typowych metod

System Click metody układania parkietu łatwy montaż

wykładziny-pomysły-do nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych motywy geometryczne

system zatrzaskowy lub metody klejenia umożliwiające prawidłowy montaż parkietu

wskazówki dotyczące projektowania parkietu typowy sposób układania

Metoda układania parkietu w systemie Click typowa dla parkietu wielowarstwowego z litego drewna