Podłogi i płytki

Trendy podłogowe 2019/2020: Oto aktualne trendy w projektowaniu podłóg!

Vintage, nowoczesny czy raczej eklektyczny: każdy ma swój pomysł na idealny dom. Pierwszym krokiem do udanego wnętrza jest przemyślany projekt ścian i podłóg. Ściany i podłogi mają znaczący wpływ na atmosferę w salonie i stanowią idealne tło dla stylowego wnętrza. To wystarczający powód, aby przyjrzeć się najnowszym trendom podłogowym na sezon 2019/2020. W artykule powiemy Ci, jakie materiały, struktury, kolory i wzory układania są obecnie w modzie.

Trendy podłogowe 2019/2020: podłogi drewniane i laminowane o atrakcyjnym usłojeniu

Trendy podłogowe 2019/2020 pomysły na nowoczesne podłogi laminowane do salonu

Podłogi drewniane i laminowane okazały się prawdziwymi klasykami. Również w tym roku projektanci wnętrz przywiązują dużą wagę do jak najbardziej naturalnego wyglądu wykładziny. Gruba struktura i atrakcyjne słoje tworzą urok wiejskiej podłogi z desek. Aby jeszcze lepiej podkreślić naturalne piękno i indywidualny charakter drewnianej podłogi, deski nie są już uszczelniane, lecz olejowane. Wysokiej jakości sobowtóry wykonane z surowców odnawialnych, takich jak korek, również zachwycają przyjemnym dotykiem i naturalnym wyglądem.

Jeśli szukasz niedrogiej alternatywy, możesz wybrać podłogę designerską. Dzięki nowym twardym pokryciom, nawet jeśli przyjrzysz się uważnie, często nie możesz stwierdzić, czy jest to podłoga okrętowa, czy laminowana. Kombinacje kolorystyczne: Jasne podłogi drewniane można łatwo łączyć z dywanem w kolorze jasnoszarym, błękitnym lub czarno-białym.

Trendy podłogowe 2019/2020: Klasyczne kamienne podłogi z marmuru przeżywają renesans

Podłogowe trendy 2019/2020 nowoczesne wielkoformatowe płytki podłogowe w nowoczesnym salonie

Klasyczne marmurowe podłogi kamienne od dawna uważane są za staromodne. W 2020 roku będą bardziej nowoczesne niż kiedykolwiek i będą stanowić stylową alternatywę dla wapienia, nie tylko do kuchni i łazienki, ale także do salonu. Szczególnie dobrze prezentują się płytki podłogowe wielkoformatowe. Ciemna marmurowa podłoga tworzy ekscytujący kontrast z jasnymi drewnianymi meblami, jasną wersję można skutecznie zainscenizować z minimalistycznymi metalowymi meblami. Kombinacje kolorystyczne: gdy marmur spotyka się z miedzią, starym srebrem lub złotem, powstaje atrakcyjna kombinacja.

Trendy podłogowe 2019/2020: designerskie podłogi są naprawdę wszechstronne

Trendy podłogowe 2019/2020 z panelami podłogowymi i meblami retro

Podłogi o nowoczesnym designie są naprawdę wszechstronne. Z jednej strony są super praktyczne i doskonale sprawdzają się w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach, takich jak korytarze, kuchnie czy salony, z drugiej w niczym nie ustępują podłogom drewnianym. Nic dziwnego, że podłogi z elastycznym wzorem są uważane za prawdziwie uniwersalne wśród wykładzin podłogowych. Do wyboru jest szeroka gama kolorów i wzorów, ale trendem są jasne kolory, które są skoordynowane z kolorem ściany. Tworzy to idealne purystyczne tło, które pozostawia scenę wolną od pomysłowych mebli i dekoracji.

Trendy podłogowe 2019/2020: płytki dywanowe jako element dekoracyjny

Trendy podłogowe 2019/2020 Płytki dywanowe w salonie Pomysły na projekt podłogi

Płytki dywanowe przeżywają prawdziwy powrót i przeżywają odrodzenie jako element dekoracyjny. Są bardzo ciężkie, dzięki czemu można je mocować bez klejenia i otwierają zupełnie nowe horyzonty projektowe dzięki różnym opcjom montażu. W 2020 roku szczególnie popularne będą płytki z graficznymi wzorami, które można skutecznie ułożyć na designerskich wykładzinach i podłogach laminowanych. Na przykład w przypadku płytek dywanowych dużą część dzienną można podzielić optycznie na kilka stref.

Trendy podłogowe 2019/2020: Przygotuj podłoże pod wykładziny podłogowe

Trendy podłogowe 2019/2020 Salon w stylu skandynawskim w czerni i bieli

Niezależnie od tego, czy jest to deska podłogowa, designerska podłoga, płytki dywanowe czy kamienna podłoga: Przed położeniem podłogi należy najpierw przygotować podłoże. Samopoziomujący Mieszanki poziomujące to idealna podstawa dla udanego projektu podłogi. Można to wykorzystać do wyrównania nierówności po pracach renowacyjnych. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby ułożyć podłogę, a nowa podłoga ma gwarancję, że posłuży przez długi czas.