Podłogi i płytki

Płytki o wyglądzie drewna – solidność i domowy charakter

Każda udana koncepcja umeblowania zaczyna się od projektu sufitu, ściany i podłogi. I choć kolor ścian i okładziny ścienne można później łatwo i niedrogo zmienić, wybór podłogi jest bardziej długoterminową inwestycją. Drewno tworzy przytulną atmosferę, ale materiał jest wrażliwy na wodę, wymaga regularnej konserwacji i jest raczej niekorzystny dla akustyki pomieszczenia. Ceramika jest niezwykle trwała, ale może wydawać się zimna i sterylna. Płytki drewnopodobne to alternatywa, która z powodzeniem zadomowiła się w ostatnich latach – łączą w sobie solidność i trwałość ceramiki z domowym charakterem drewna i stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują łatwej w pielęgnacji powierzchni jednocześnie nie chcą rezygnować z naturalnego uroku podłogi z desek lub parkietu. Dzięki nowoczesnym procesom produkcyjnym można zrealizować wiele kolorów, słojów i struktur, aby każdy mógł znaleźć odpowiedni projekt.

Płytki o wyglądzie drewna – łatwa w pielęgnacji alternatywa dla desek podłogowych

ten Płytki o wyglądzie drewna są wykonane ze specjalnej, wytrzymałej ceramiki, a następnie, dzięki nowoczesnym technikom produkcyjnym, są szkliwione na wzór drewna. Powierzchnia łudząco podobna do naturalnego materiału, ale jednocześnie oferuje liczne zalety płytek ceramicznych. Jest odporna na promieniowanie UV, antypoślizgowa i bez problemu wytrzymuje słońce i mróz – dzięki temu wykładzina podłogowa idealnie nadaje się do intensywnie eksploatowanych pomieszczeń, takich jak korytarze i pomieszczenia mieszkalne, a także do wilgotnych pomieszczeń, a nawet na zewnątrz. Na przykład płytki można wykorzystać do stworzenia płynnego przejścia między salonem, kuchnią i tarasem.

Płytki ceramiczne to także łatwa w pielęgnacji alternatywa dla tradycyjnych podłóg z desek – nie pęcznieją, nie wymagają olejowania i można je czyścić myjkami parowymi, czyli całkowicie bez chemii. Płytki oferowane są w różnych rozmiarach, które bazują na wymiarach drewnianych desek podłogowych – umożliwia to różne techniki układania.

Płytki ceramiczne o wyglądzie drewna – na co zwrócić uwagę podczas układania?

Podobnie jak w przypadku zwykłych płytek ceramicznych, pierwszą rzeczą, aby upewnić się, że podłoga jest prosta i czysta. Dopiero wtedy określany jest rodzaj ułożenia – szczególnie ważne jest, aby słoje poszczególnych płytek były skoordynowane tak, aby podłoga rzeczywiście przypominała podłogę drewnianą. Rodzaj układania zależy od tego, czy płytki układane są ze spoiną czy bez. W zasadzie obowiązuje zasada – przestronne pomieszczenia z płytkami wielkoformatowymi, a małe pomieszczenia – z mniejszymi płytkami, układającymi się bezproblemowo. Jasne drewno sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się większe, ciemne akcenty i automatycznie przyciągają uwagę.

Płytki o wyglądzie drewna mają wiele możliwych zastosowań

Płytki ceramiczne o wyglądzie drewna są nie tylko łatwe w pielęgnacji i trwałe, można je skutecznie zainscenizować w każdym pomieszczeniu i oferują wiele możliwych zastosowań.

W korytarzu ciepły kolor drewna tworzy przytulną atmosferę, która wita gości i członków rodziny. Jednocześnie odporna na zarysowania powierzchnia jest szczególnie praktyczna, gdy mieszkańcy domu mają zwierzęta.

Pomysł na układanie płytek w drewnie

W części dziennej nowego budynku płytki przypominające deskę podłogową tworzą wizualne połączenie kuchni, jadalni i salonu. W szafce z kominkiem w starym budynku płytki ułożone w klasyczny wzór w jodełkę dodają wnętrzu wykończenia.

W łazience płytki drewnopodobne przekonują atrakcyjnym usłojeniem i mogą tworzyć ekscytujące kontrasty z umywalką z naturalnego kamienia. Obecnie szczególnie popularne są projekty Feng Shui, w których naturalne materiały tworzą swobodną atmosferę.