Podłogi i płytki

Parkiet drewniany jako podłoga – prawdziwe drewno dla przytulnej atmosfery

drewno parkiet salon-design-podłoga-sofa-czarna

Parkiet, czy to parkiet z prawdziwego drewna, czy w formie laminatu, zapewnia ciepłą atmosferę. Jest również łatwa w pielęgnacji, co czyni ją preferowaną wykładziną podłogową. W mieszkaniu, które dziś chcielibyśmy Państwu zaprezentować, właśnie ta podłoga została wybrana i to Parkiet drewniany niewątpliwie w znacznym stopniu przyczynia się do komfortu, jaki emanuje całe mieszkanie. Oto kilka zdjęć z ciekawego wnętrza:

Drewniany parkiet i białe ściany

drewniany parkiet filar-biała-ścienna-design-deski-prawdziwe drewno

Atrakcyjny apartament z drewnianym parkietem i nowoczesnym charakterem znajduje się we Włoszech, a dokładniej w Rzymie. Ma powierzchnię mieszkalną 120 metrów kwadratowych i został niedawno odnowiony. Za projekt odpowiada zespół Carola Vannini Architecture Designs. Ciepła podłoga umożliwia białe ściany bez sprawiania wrażenia zbyt zimnego.

Drewniany parkiet dla przytulnej atmosfery

parkiet drewniany-drzwi-przedpokoju-wyposazenie-wlochy-rzym-apartament

Pierwotnie mieszkanie z drewnianym parkietem składało się z ciemnych, wąskich i niezbyt zachęcających pokoi. Zastosowanie dużych drzwi przesuwnych spowodowało powstanie otwartych przestrzeni, które można jednak w razie potrzeby zamknąć. Poszczególne pokoje mogą być dowolnie przearanżowane w celu dostosowania ich do potrzeb właścicieli.

Otwarte przestrzenie mieszkalne

drewniany parkiet mieszkanie-projekt-nowoczesne-umeblowanie-proste-minimalistyczne

Nieprzyjemny klimat oryginalnego wystroju mieszkania poprawił nie tylko drewniany parkiet i jasne ściany. Istnieją również różne systemy oświetleniowe, które wieczorem tworzą przytulną atmosferę. Oświetlenie pośrednie to tylko jedna z opcji. Nowoczesne lampy i żyrandole dodają stylu pomieszczeniom.

Deski drewniane w kuchni

drewno parkiet kuchnia-wyspa-bar krzesła-lampy-nowoczesne

Kuchnia może być otwarta na salon, a jej kolorystyka pasuje do reszty mieszkania. Wyspa kuchenna wykonana ze stali nierdzewnej z nowoczesnymi krzesłami i minimalistycznymi szafkami kuchennymi w kolorze białym tworzą stylowe wnętrze. Drewniany parkiet zdobi nie tylko podłogę, ale także jedną ze ścian.

Nowoczesne korpusy świetlne

drewno-parkiet-jadalnia-stół-tkanina-krzesła-drut-lampa

Pomimo otwartego stylu życia mieszkania z drewnianym parkietem, prywatne pokoje, takie jak sypialnia, pokój dziecięcy i łazienka są zaprojektowane osobno. W ten sposób gwarantujesz pełną prywatność, nawet w przypadku odwiedzających. Obok salonu znajduje się jeszcze jedna strefa, która służy jako miejsce do pracy, ale może również służyć jako pokój gościnny.

Praca i pokoje gościnne

drewno-parkiet-otwarty-powierzchnia-salon-sypialnia-drzwi-przesuwne-pomysł

Służy do tego wygodna, rozkładana sofa, której kolor wspaniale komponuje się z drewnianym parkietem. Ten pokój ponownie zapewnia prywatność dzięki przesuwanym drzwiom. Po otwarciu znikają one w ścianach. Ścianka działowa za biurkiem służy również do wyświetlania filmów i sprawia, że ​​wieczory filmowe są szczególnie przyjemne.

Ustanowienie obszaru pracy

drewno-parkiet-pokój gościnny-pokój dziecięcy-beżowa-sofa-minimalizm-oświetlenie

Tutaj możesz zobaczyć, jak wygląda obszar roboczy za przegrodą. Jest to prawdopodobnie jedyna powierzchnia mieszkania, w której nie ma parkietu drewnianego. Ciekawą fakturę nadają ścianom półki i atrakcyjnie oświetlone systemami świetlnymi. Z tego obszaru jest również bezpośredni dostęp do tarasu.

Drewniany parkiet i atrakcyjne oświetlenie

drewno-parkiet-oświetlenie-pośrednie-sypialnia-półka-beż-narzuta

Prosty i stylowy design odnajdziemy również w sypialni. Szczególną atrakcją jest tu wbudowana półka z drewnianym parkietem. Punktem kulminacyjnym jest złoty kolor ścian, który dodatkowo podkreśla oświetlenie pośrednie. Białe szafki do zabudowy z przesuwanymi drzwiami są ledwo zauważalne i dlatego nie zajmują zbyt dużo miejsca.

Parkiet z prawdziwego drewna do pokoju dziecięcego

drewno-parkiet-gabinet-biurko-eames-krzeslo-czarne-ramy okienne

W mieszkaniu znajdują się dwa pokoje dziecięce, które również wyposażone są w parkiet drewniany. Dostępne są również nowoczesne meble w dopasowanej kolorystyce. Oba pokoje dziecięce są oddzielone od siebie przesuwanymi drzwiami. Jeśli są otwarte, pokoje są bardziej przestronne, a dzieci mogą lepiej się ze sobą komunikować.

Meble zajmujące mało miejsca

drewno-parkiet-pokój dziecięcy-pomysł-inspiracja-półki ścienne-łóżko pojedyncze

Oszczędzające miejsce meble zauważalne są również w pokojach dziecięcych. Obejmuje to zabudowaną szafę z łóżkiem pod spodem, ale także to nowoczesne biurko z dołączonym łóżkiem. Główną atrakcją jest modne krzesło Eames, które nadaje nowoczesnym meblom pewien styl retro. Stylowe półki na ścianach zapewniają miejsce do przechowywania.

Drewniana podłoga w łazience

drewno-parkiet-elegancka-łazienka-szafka-umywalka-szklana ściana-prysznic

Łazienka została zaprojektowana ciemniej. Drewniany parkiet łączy się ze stylowymi, szarymi ścianami, a umywalka jest biała. Prysznic na poziomie podłogi jest częściowo otwarty, a częściowo posiada szklaną przegrodę. Wbudowane półki zapewniają miejsce do przechowywania, nie zajmując zbyt dużo miejsca.

Zaprojektowane przez Architektura Carola Vannini.