architektura

Pływające obiekty projektowe do podziwu

Pole golfowe-pływanie-w-morze

Czasami architekci naprawdę zaskakują nas swoimi niecodziennymi pomysłami. A dzieje się tak nie tylko z nietypowymi formami architektonicznymi, ale także z nietypowymi miejscami na Twoje kreacje. Myślimy, że zgodzisz się, że otwarte morze to bardzo dziwne miejsce na basen lub rampę do jazdy na deskorolce. Ale te obiekty są dostępne nie tylko tam, w naszej galerii zdjęć mamy dziś kilka niezwykłych pływające obiekty projektowe zebrać dla Ciebie i chcesz je Ci pokazać. Zobacz, naprawdę warto!

Pływające obiekty projektowe – Skate Ramp, USA

Pływająca rampa do skateboardingu w lesie

W 2013 roku Visit California rzucił wyzwanie pro skateboarderowi Bobowi Burnquistowi, aby spróbował czegoś zupełnie nowego- pływające obiekty projektowe testować. Po pracy na prawie każdej nawierzchni, jaką można sobie wyobrazić, Burnquist zdecydował, że chce zbudować pływającą rampę do jazdy na deskorolce. Zrealizowali to życzenie i zaledwie kilka tygodni później pływająca rampa do skateboardingu Boba Burnquista była gotowa i zwodowana na jeziorze Tahoe.

Pływający las, Australia

miasto-za-pływającym-lasem-na-statku

Pływające obiekty projektowe zobaczysz je także w Homebush Bay w Sydney w Australii. To siedziba starej stoczni, która działała od połowy XX wieku. Ten 1140-tonowy statek został zbudowany jako parowiec w 1911 roku, później używany jako statek transportowy podczas II wojny światowej. W 1972 został przeniesiony do Homebush Bay i zdemontowany. Ale los postanowił inaczej. Ten stuletni transportowiec z czasem przekształcił się w pływający las, dzięki czemu stał się wyjątkowym domem dla drzew i innych rodzajów roślinności, które rosną tu od kilkudziesięciu lat.

Berlin-pływający-basen-w-Niemcy

Pływający basen, Niemcy

Berliner Badeschiff Arena to pływający basen, oferuje idealne miejsce, w którym można spędzić gorące letnie dni w środku niemieckiej stolicy. Na Szprewie pływa 105-metrowy basen, który wielu osobom oferuje doskonałą okazję do relaksu, opalania się, pływania i zabawy.

Pływający-Pole-Golf-w-Idaho

Pływające pole golfowe, USA

Coeur d’Alene Resort znajduje się w Coeur d’Alene, Idaho, USA. Dużą atrakcją tego miejsca jest 18-dołkowe pole golfowe. Ale szczególną cechą jest jego osobliwy czternasty dołek, który unosi się na sztucznej wyspie na łodzi, która nieustannie porusza się po jeziorze. Cały proces jest skomputeryzowany i nigdy nie znajdziesz wyspy w tym samym miejscu dłużej niż jeden dzień.

pływające-kino-w-Tajlandii

Pływające kino Archipelag, Tajlandia

Pływające kino Archipelago zostało zaprojektowane i zrealizowane przez urodzonego w Niemczech i pochodzącego z Pekinu architekta Ole Scheerena, aby unosić się na morzu.

Pływające-kino-archipelag-w-Tajlandii

Skateramp-chłopca-w-jeziorze

pływająca rampa na łyżwach ocean

Przymocuj-rolkę-rampy-do-drzewa-liną

Statek-na-morze-z-lasem

Wieczorne światło-miasto-światła-statek-z-lasem

Pływające pole golfowe nad jeziorem

Pływający-Basen-Niemcy-człowiek-i-dziecko

prostokątny-basen-pływający-w-Berlinie