Piękno

Kup naturalne kosmetyki w sklepie czy wolisz zrobić to sam?

Kup naturalne kosmetyki w sklepie-zrób-sam-pomysły-kwiaty

Chcesz zrobić coś dobrego dla swojej skóry i ciała, a już zdecydowałeś się na kosmetyki wykonane wyłącznie z naturalnych surowców. Ale co jest lepsze – tzw. Kosmetyki naturalne ze sklepu kupić czy wolisz zrobić to sam? Pod dzwonkiem bierzemy dwa warianty.

Kupowanie w sklepie kosmetyków naturalnych – na co zwrócić uwagę

Sklep z kosmetykami naturalnymi-kup-maskę-zrób-sam-pomysły

Kosmetyki naturalne to kosmetyki bez PEG, parabenów, silikonów, syntetycznych substancji zapachowych czy parafin. Produkty kosmetyczne są certyfikowane, dzięki czemu kupujący może mieć wgląd. Tak zwany Ecocert gwarantuje, że kosmetyki wykonane są w co najmniej 95% z naturalnych składników. Ponieważ nie mogą one zawierać żadnych konserwantów, przy zakupie należy zwrócić uwagę na termin przydatności do spożycia.

Różne surowce mają różny wpływ na organizm ludzki. Zasadniczo zioła i rośliny powinny mieć ok. 15% udziału w produkcie, aby mogły rozwinąć swoje pozytywne działanie.

Zamiast kupować w sklepie naturalne kosmetyki, możesz zrobić je samemu

Sklep z kosmetykami naturalnymi-kup-zrób-sam-maski-peelingi

Sztuczka – naturalne surowce można znaleźć właściwie w prawie każdej aptece. Więc jeśli masz kilka godzin wolnego w weekend, nie musisz kupować w sklepie naturalnych kosmetyków i możesz je zrobić samemu.

Rozpieszczaj się np. maseczką z miodu i kawy – to gwarantuje jędrną skórę twarzy. Maska z awokado działa uspokajająco i jest idealna dla kobiet o suchej skórze. A maska ​​z twarogiem i rumiankiem polecana jest dla osób o normalnej skórze. Porada – jeśli nadal szukasz w internecie innych pomysłów na domowe kosmetyki naturalne, to wybierz przepisy z lokalnymi ziołami/roślinami.

Kosmetyki naturalne domowej roboty – zwróć uwagę na trwałość!

Nature sklep-kosmetyki-miodowe-pomysly-przepisy-produkty

I nie zapomnij zwrócić uwagi na termin przydatności do spożycia. Butelki z pompką mogą znacznie przedłużyć okres przydatności do spożycia – ponieważ nie przepuszczają powietrza, dzięki czemu maska ​​nie psuje się tak szybko. Jeśli sam robisz krem, należy go przechowywać w suchym i ciemnym miejscu. A jeśli kolor zmienia się z czasem, wyrzuć domowe kosmetyki.

Naturalne olejki zapachowe mogą zastąpić konserwanty

Sklep z kosmetykami naturalnymi-kup-zrób-sam-produkty