Piękno

Jak pozbyć się udka truskawkowego? Dzięki tym wskazówkom znów zyskasz piękne nogi

Temperatury powoli rosną, a pogoda staje się coraz lepsza, co może oznaczać tylko jedno – lato jest tuż za rogiem. Czas więc wyjąć z szafy nasze najpiękniejsze spódniczki, sukienki i szorty. Jednak przy przejściu na krótsze ubrania wiele kobiet napotyka ten sam problem – brzydkie czerwone plamy na nogach. W artykule zdradzimy, dlaczego tak się dzieje i jak można pozbyć się tzw. nóg truskawkowych.

Czym są udka truskawkowe i jak się je robi?

Nogi truskawkowe powstają zwykle przez golenie

Jeśli zauważyłeś ciemne plamy na nogach, które wyglądają jak małe czarne lub czerwone kropki, możesz mieć nogi truskawkowe. Termin pochodzi od kropkowanego lub dziurawego wyglądu przypominającego skórkę i nasiona truskawki.

Powody, dla których pojawiają się truskawkowe nogi, mogą być różne. W wielu przypadkach truskawkowe nogi to nic innego jak cień do golenia. Oznacza to, że po goleniu pozostają niewielkie fragmenty cebulek włosów, które przebijają się pod pierwszą warstwą skóry.

Takim stanem mogą być również zatkane pory na skórze nóg. Otwarte zaskórniki, które powodują pojawienie się truskawkowych nóg, to często mieszki włosowe lub rozszerzone pory, które zawierają uwięzioną mieszaninę oleju, bakterii i martwej skóry. Jeśli mieszek włosowy lub zatkane pory zostaną odsłonięte po goleniu, a powietrze dostanie się do wnętrza olejku, utleni się i ciemnieje.

Możesz skorzystać z tych wskazówek, aby pozbyć się truskawek

Czym są truskawkowe nogi czerwone kropki na nogach

Czy to na plaży, do pracy czy na spacerze po mieście – żadna kobieta nie chce latem chować nóg pod długimi dżinsami i spodniami. Jeśli jednak nogi nie są bez skazy i gładkie, nasza samoocena szybko się obniża. Zebraliśmy kilka praktycznych wskazówek i sztuczek przeciwko truskawkowym nogom, abyś mógł pewnie i pięknie przeżyć lato.

Pozbądź się udka truskawkowego za pomocą peelingu

Pozbądź się wskazówek dotyczących obierania nóg truskawkowych

Mówi się, że delikatne usuwanie martwych komórek skóry z powierzchni nóg pomaga zapobiegać nogom truskawkowym i zapobiega wrastaniu włosków. Dzięki temu nowe włosy łatwiej przebijają się przez powierzchnię skóry, zamiast być widoczne pod spodem jako plamy.

Peeling pomaga przeciw truskawkowym nogom

Jeśli regularnie złuszczasz nogi, martwy naskórek można usunąć, a żyletka może zsunąć się blisko skóry. W każdej aptece i drogerii znajdziesz duży wybór peelingów, ale jeśli chcesz już teraz wypróbować peeling, możesz sam wymieszać jeden w domu. Z pomocą przychodzą składniki, które prawie każdy ma już w domu, takie jak oliwa z oliwek, olej kokosowy, fusy z kawy, cukier, soda oczyszczona i wiele innych. W tym artykule możesz przeczytać więcej o najlepszych metodach i przepisach na peeling nóg.

Ogolić się prawidłowo

Wskazówki dotyczące prawidłowego golenia nóg

Często nogi truskawkowe powstają z powodu niewłaściwego podejścia do golenia. Po złuszczeniu natrzeć nogi pianką lub żelem do golenia, aby zmiękczyć skórę i ułatwić przesuwanie się maszynki po skórze. Spowoduje to przycięcie włosów bliżej nasady, co zapobiegnie goleniu się cieni. Ciepła woda pomaga również zmiękczyć skórę, dlatego należy golić nogi podczas ciepłego prysznica, nie na początku, ale gdy skóra jest przyjemnie nawilżona i zrelaksowana.

Ponadto ostrze musi być tak ostre, jak to możliwe, dokładnie czyszczone i regularnie wymieniane. Końcówki golące należy zwykle wymieniać co dwa do maksymalnie trzech tygodni. Dobre maszynki do golenia mają również cztery do pięciu ostrzy, co zapewnia gładsze i lepsze golenie. Używanie tylko jednorazowych maszynek do golenia jest bardziej prawdopodobne, aby uzyskać truskawkowe nogi.

Kierunek, w którym golisz nogi, może również powodować nieestetyczne plamy. Zasadniczo zaleca się golenie nóg w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu. Jednak przy wrażliwej skórze może to prowadzić do podrażnień i truskawkowych nóg. W takich przypadkach zalecamy golenie w kierunku wzrostu włosów, czyli od kolan do kostek.

Pozbądź się truskawkowych nóg za pomocą tonera?

Potraktuj czerwone plamy na nodze tonerem

To, co działa na skórę twarzy, działa również na nogi. Do usunięcia zabrudzeń, które mogłyby zatkać pory, można użyć tonera do twarzy. Nałóż tonik na skórę za pomocą wacika bezpośrednio po goleniu. W ten sposób pory ponownie szybko się kurczą.

Dobrze kremowe nogi

Kremowe nogi i nawilżają przeciw truskawkowym nogom

Sucha skóra nóg to kolejny powód truskawkowych nóg. Aby uniknąć czerwonych plam na nogach po goleniu, pielęgnuj skórę kremem, masłem do ciała lub olejkiem. Uzupełnia to utraconą wilgoć i znacznie poprawia wygląd skóry. Najlepiej wybrać krem ​​nawilżający, który nie zawiera konserwantów, ponieważ mogą powodować pieczenie.

Wskazówka: nie nakładaj kremów i olejków bezpośrednio po goleniu, ale daj porom trochę czasu, aby ponownie się skurczyły. W przeciwnym razie mogą zostać zatkane produktami pielęgnacyjnymi.

Zastąp golenie inną metodą depilacji

Pozbądź się truskawkowych nóg dzięki trwałej depilacji

Chociaż golenie może być szybkie, wygodne i bezbolesne, latem musi być wykonywane prawie codziennie i często powoduje truskawkowe nogi. Dzięki metodom depilacji, takim jak depilacja, woskowanie lub słodzenie, nogi pozostają dłużej gładkie, a czerwone plamki pojawiają się znacznie rzadziej. Trwałe usuwanie owłosienia za pomocą lasera lub leczenia IPL okazało się jeszcze skuteczniejsze w ostatecznym rozwiązaniu problemu. Choć dość kosztowne, metody te są naprawdę skuteczne i na pewno warte inwestycji.

Sztuczka na piękne letnie nogi

Wskazówki dotyczące pięknych letnich nóg

U niektórych kobiet pozbycie się truskawek może zająć trochę czasu. W międzyczasie możesz spróbować bardzo prostego triku, który wyrównuje cerę i sprawia, że ​​skóra nóg wygląda ładnie i gładko pomimo niedoskonałości. Mówimy o samoopalaczach. Zapewniają piękną, jednolitą cerę i sprawiają, że skóra wygląda jak po wakacjach. A jeszcze lepiej – chowają truskawkowe nogi! Dobrą alternatywą są również tonizujące balsamy do ciała, ale mogą one pozostawiać plamy na odzieży. Najważniejszą rzeczą przy uciekaniu się do tej sztuczki jest nie przesadzać. Lepiej najpierw wybrać jaśniejszy odcień, a następnie stopniowo zwiększać opaleniznę.