Dom i ogród

Nowoczesne ogrodzenie ogrodowe jako osłona prywatności i wyróżnienie

garden-wall-privacy-screen-deco-cubes-planter

Dom z ogrodem na wsi! Dla wielu osób jest to ich największe marzenie w życiu i na szczęście może się ono spełnić! Wspaniały! Ale jak myślisz, co robi wrażenie na Twoich gościach, gdy przychodzą z wizytą? To zdecydowanie jest twoje ogrodzenie ogrodowe. Ten ważny element wystroju na zewnątrz ma wiele funkcji, których nie należy lekceważyć. Właśnie to chcemy omówić w dzisiejszym artykule i dać kilka praktycznych wskazówek.

Ogrodzenie ogrodowe jako element architektoniczny

ogród-ogrodzenie-prywatność-ekran-gabionowy-wypełniony drewnem

Przede wszystkim ogrodzenie ogrodu musi być zaprojektowane tak, aby dobrze komponowało się z architekturą domu, a także spełniało funkcję ozdobną od frontu. Powinien witać i witać gości w przyjazny sposób! Miej to na uwadze przy wyborze kształtu i materiału na ogrodzenie ogrodowe. Tutaj wszystkie poszczególne elementy odgrywają ważną rolę w perfekcyjnym wyglądzie na zewnątrz! Byłoby wspaniale, gdyby twoje ogrodzenie było w pełnej harmonii z ogrodem. Jak można to osiągnąć? Szczególnie jednorodnie wyglądają tereny ogrodzeniowe, które są ładnie pokryte pnączami. Jeśli jesteś tylko hobbystycznym ogrodnikiem, możemy polecić do tego tradycyjne rośliny z przydomowego ogródka, na przykład malwy i słoneczniki, które w miarę wzrostu opierają się o płot ogrodowy, a także różne rośliny pnące, takie jak nasturcja i groszek pachnący . Z pewnością nadadzą one Twojemu ogrodowi zupełnie nowy wygląd i wypełnią przestrzeń na zewnątrz pięknymi aromatami. Wszystko to daje Twoim gościom poczucie harmonii i powitania od razu po przyjeździe.

Ogrodzenie ogrodowe jako ekran prywatności

ściana-ogrodu-zabezpieczenie-widoczne-kamienie-kamienie-pionowe-zazielenienie

Druga to oczywiście kwestia prywatności w ogrodzie. Logicznie rzecz biorąc, ogrodzenie ogrodu musi również służyć jako osłona prywatności. Ma odstraszać ciekawskie spojrzenia sąsiadów czy przechodniów. Obecnie na rynku można znaleźć szeroką gamę ogrodzeń ogrodowych, które są wykonane z różnych materiałów, mają różny wygląd, a także różnią się wieloma innymi cechami. Na przykład niektóre są łatwiejsze w pielęgnacji i bardziej odporne na warunki atmosferyczne niż inne, niektóre modele ogrodzeń są łatwiejsze w montażu, inne dobrze harmonizują z resztą otoczenia. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie lepiej zasięgnąć porady profesjonalisty. Koniecznie powiedz mu, czego dokładnie szukasz, aby mógł spełnić Twoje preferencje i życzenia.

Ogrodzenie ogrodowe wykonane z drewna, metalu lub WPC

Dekoracyjny ekran prywatności ogrodzenia ogrodowego-koło rowerowe-plastikowe butelki-kawałki drewna

Nie zapominajmy o tym aspekcie: z jakiego materiału powinno być wykonane ogrodzenie ogrodowe? Tutaj masz kilka opcji, oczywiście wiele zależy od Twojego gustu i możliwości finansowych.

– Drewniany płot

Elementy kraty drewnianej ogrodzenia prywatności

Drewno to klasyczny materiał do produkcji ogrodzeń ogrodowych, ponieważ wygląda tak naturalnie i wnosi niezrównany urok do Twojego ogrodu. Drewno jako materiał budowlany było używane od niepamiętnych czasów do wizualnego wytyczenia posiadłości. Obecnie różnorodność stosowanych modeli ogrodzeń jest ogromna: do wyboru są ogrodzenia z wikliny, desek, palików i palików. Na przykład płoty z wikliny są bardzo popularne i mają wielowiekową tradycję. Obecnie przeżywają swój powrót w projektowaniu ogrodów. Można je również znaleźć jako gotowe produkty w specjalistycznych sklepach. Ale w zasadzie pręty wykonane z wierzby, jesionu lub brzozy są wplecione poziomo lub pionowo w ramy słupów i prętów. Tak powstaje wiklinowe ogrodzenie. Wygląda rustykalnie i nadaje Twojemu ogrodowi niezapomniany urok.

– Metalowy płot

płot ogrodowy ekran prywatności-nieprzezroczyste-corten-rośliny wspinaczkowe

A może chcesz mieć większe bezpieczeństwo na zewnątrz na ogrodzeniu ogrodu? W takim razie możemy polecić dość kosztowną opcję, która jest niewątpliwie bezpieczna i trwała – metalowe ogrodzenie! Jeśli masz to w portfelu, na pewno nigdy nie pożałujesz swojego wyboru! Ponieważ ogrodzenia metalowe są łatwe w pielęgnacji i dostępne w każdym stylu, można je również znaleźć w różnych wzorach – od historyzujących i filigranowych po proste i funkcjonalne po ozdobne, każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od gustu! Repliki historyczne są nadal wykonane z kutego żelaza. W tym celu stosuje się stal ocynkowaną ogniowo lub stal nierdzewną, czyli nierdzewną. W zasadzie prefabrykowane ogrodzenia metalowe są wykonane ze stali, stali nierdzewnej i aluminium. Zaleca się ich czyszczenie co dwa lata czystą wodą. W ten sposób unikniesz powstawania mchu i glonów spowodowanych kurzem i wodą deszczową.

Ogrodzenie prywatności WPC

wpc-ochrona-prywatnosci-ogrodzenia-silvadec-producent-francja

Teraz masz również nowoczesną alternatywę dla starego drewnianego ogrodzenia! Chociaż to nie do końca prawda! Ponieważ ogrodzenia WPC służą głównie do ochrony prywatności w ogrodzie oraz do odgraniczenia poszczególnych obszarów. Są nieprzezroczyste i dostępne w różnych kolorach. WPC to skrót od Wood Plastic Composites, co oznacza, że ​​takie ogrodzenie składa się w 70 proc. z drewna i 30 proc. z polimerów przemysłowych. Te produkty ogrodowe są wykonane w różnych kolorach, ale najbardziej poszukiwanym wariantem jest ten o wyglądzie drewna, który jest bardzo atrakcyjny, ponieważ świetnie prezentuje się w każdym ogrodzie i jest tam idealnie umieszczony.

wpc-privacy fence-silvadec-led-lighting-zintegrowane

Na koniec chcemy tylko zaproponować alternatywę dla ogrodzenia ogrodu, ścianę z zielonych roślin, która służy jako osłona prywatności i demarkacja – żywopłot. Ale raczej poinformujemy o tym w jednym z naszych kolejnych postów. Do tego czasu życzymy Wam miłych godzin i dobrej zabawy w Waszym ogrodzie!

kute-ogrodowe-ogrodzeniowe-dekoracyjne-przeznaczone-podnoszone-drewno łóżka

Płot ogrodowy ekran prywatności-drewno-pionowa zieleń

ogród-ogrodzenie-prywatność-corten-stal-kontrast-zielone-rośliny

ogród-ogrodzenie-drewno-dekoracyjne-szklane-elementy-hartowane

ściana-ogrodowa-pionowa-ogrodowa-wiszące-rośliny-drewno-pergola

ogród-ściana-malowana-zielona-rośliny-krata

ogrodowe-ściany-dekoracyjne-ramki-wiszące-rośliny

Prywatność ogrodzenia-drewno-panele-nuedrige-rośliny-z przodu

ogród-ogrodzenie-ochrona-prywatnosci-nowoczesny-design-pustynny-ogród-drewniane listwy-offset

ogród-ogrodzenie-prywatność-ekran-nowoczesny-dom-architektura-przednie drzwi ogrodowe-front

ogród-ogrodzenie-prywatność-nowoczesny-dom-nowoczesna-architektura-kamień naturalny-na zewnątrz

ogród-ogrodzenie-prywatność-ekran-nowoczesny-stal-metal-czarny-organiczny-kształt

ogród-ogrodzenie-prywatność-ekran-nowoczesny-zrób to sam-euro-palety-ogród-po prostu-vintage