oświetlenie

Zaprojektuj rozgwieżdżone niebo z włóknami szklanymi LED, aby uzyskać zachwycające efekty świetlne

Gwiaździste niebo z oświetleniem sufitowym LED-czarny-sufit-basen

Noc po nocy miliardy gwiazd błyskają z nieba i urzekają swoim imponującym blaskiem. Nie można jednak patrzeć na gwiazdy każdej nocy iz każdego miejsca. Czasami niebo jest zachmurzone, a widok gwiazd jest zasłonięty. Z drugiej strony w gęsto zaludnionych obszarach, takich jak duże miasta, gwiaździste niebo jest prawie niewidoczne nawet w bezchmurne noce ze względu na światła na ulicach i domach. Jeśli chcesz przenieść magię rozgwieżdżonego nieba do swoich czterech ścian, możesz zdecydować się na rozgwieżdżone niebo ze światłowodami LED do wnętrza. Ten dekoracyjny rodzaj oświetlenia pasuje do każdego pomieszczenia w mieszkaniu i tworzy wspaniałe efekty świetlne we wnętrzu.

Jak działa gwiaździste niebo z diodami LED do użytku w pomieszczeniach??

Gwiaździste niebo z zabudową LED-salon-oryginalne-oświetlenie-sufit

Spoglądanie w nocy na rozgwieżdżone niebo sprzyja odprężeniu i zapewnia prawdziwe samopoczucie. Ten rodzaj oświetlenia doskonale sprawdza się zatem w pomieszczeniach mieszkalnych, takich jak sypialnia, salon, strefa wellness, łazienka czy pokój dziecięcy. Ale jak faktycznie działa technologia LED w przypadku rozgwieżdżonego nieba w salonie i czy możesz samodzielnie zbudować tak oryginalne oświetlenie sufitowe? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

Gwiaździste niebo z pomysłami na oświetlenie sufitowe LED w salonie

Gwiaździste niebo LED to piękny wariant oświetlenia efektowego, który wygląda szczególnie pięknie i dekoracyjnie w każdym pomieszczeniu. Coraz więcej architektów polega na tym wariancie w przypadku designerskich mieszkań, aby nadać wnętrzu wyjątkowy charakter. W przypadku gwiaździstego nieba najlepiej stosować kable światłowodowe umieszczone w podwieszanym suficie. Alternatywnie pasują również małe reflektory wpuszczane w miniaturowym formacie, które przedstawiają gwiazdy na nocnym niebie. Dla majsterkowiczów dostępne są nawet gotowe zestawy gwiaździste niebo i lampy sufitowe do montażu w suficie.

gwiaździste-niebo-doprowadzone-do-salonu-oświetlenie-pośrednie

Aby sufit wyglądał jak rozgwieżdżone niebo, poszczególne diody świecące rozmieszczono blisko siebie. Gdy światło jest włączone, wszystkie świecą jednocześnie i dają wspaniały efekt, szczególnie w nocy. Zastosowane włókna szklane LED mogą być monochromatyczne, wielokolorowe lub nawet ze zmianą koloru. Wybór należy do Ciebie.

Gwiaździste niebo z LED do salonu

gwiaździste niebo z efektami świetlnymi w salonie

Salon to miejsce w domu, w którym spędza się większość czasu, gdy nie śpi. Dlatego salon powinien być przytulny i zachęcać do odpoczynku. Gwiaździste niebo LED doskonale nadaje się jako atrakcyjne oświetlenie sufitowe dla tego obszaru. W połączeniu z oświetleniem pośrednim możesz umieścić sufit podwieszany w centrum uwagi i zaprojektować go jako akcent w pomieszczeniu.

pokój dzienny z podwieszanym sufitem z rozgwieżdżonym niebem

Ponieważ na niebie widać zarówno małe, jak i duże gwiazdy, gwiaździste niebo można zaprojektować za pomocą diod LED o różnych rozmiarach. W przypadku małych gwiazd bardzo dobrze sprawdzają się włókna szklane, przy czym wpuszczane reflektory w miniaturowym formacie najlepiej pasują do dużych. Tylko upewnij się, że dużych „gwiazd” powinno być mniej niż małych.

rozgwieżdżone-niebo-oświetlenie-jadalni-biały-sufit

Chociaż gwiaździste niebo za pomocą diod LED jest zwykle postrzegane jako rodzaj oświetlenia efektowego, możliwe jest również pełne oświetlenie sufitu za pomocą światłowodów LED. W tym celu jednak sufit powinien być pomalowany na jasny kolor, a ilość świateł powinna być skoordynowana z wielkością salonu.

Gwiaździste niebo LED tworzy przyjemną atmosferę w sypialni

gwiaździste niebo-led-drewniany-sufit-sypialnia-oświetlenie

Marzeniem wielu ludzi jest leżeć wieczorem w łóżku i patrzeć w niebo pokryte gwiazdami. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy mieszkasz w małym miasteczku, a łóżko znajduje się pod oknem lub świetlikiem. Jeśli tak nie jest, możesz zdecydować się na rozgwieżdżone niebo z włókna szklanego LED i zaprosić nocne niebo do własnej sypialni.

gwiaździste niebo doprowadziły efekty świetlne do sypialni

Nie musisz koniecznie zamawiać sufitu podwieszanego z pojedynczymi światłowodami. Wykwalifikowani rzemieślnicy mogą nawet samodzielnie zbudować gwiaździste niebo za pomocą diod LED i uzyskać piękne efekty świetlne w sypialni lub innym salonie. Do tego potrzebna jest deska wykonana z drewna, tworzywa sztucznego, twardej pianki lub twardego włókna w dowolnym kształcie i kolorze, która jest zaprojektowana z włókien szklanych i ostatecznie wbudowana w sufit.

rozgwieżdżone-niebo-podwieszone-włókna-sufit-pokój dziecięcy

Następnie należy wywiercić otwory w wybranej płycie wiertłem 1 mm. Do rozgwieżdżonego nieba z diodami LED nadal potrzebujesz zestawu światłowodów LED z kilkoma włóknami szklanymi, które przeciągasz przez wywiercone otwory. Ten krok zajmuje trochę więcej czasu, ponieważ musisz przeciągnąć każde pojedyncze włókno przez otwór. Kiedy skończysz, możesz użyć kleju w sprayu lub taśmy, aby utrzymać włókna na miejscu z tyłu. W kolejnym kroku światłowody należy skrócić za pomocą kombinerek wykonując nacięcia jak najbliżej płytki. Pozostaje tylko zamontować płytę na suficie i gotowe!

rozgwieżdżone-niebo-oświetlenie-romantyczne-sypialnia

Jeśli chcesz mieć możliwość sterowania oświetleniem w sypialni z łóżka, powinieneś zdecydować się na zestaw z rozgwieżdżonym niebem z pilotem. Włókna LED można nawet przyciemnić, dzięki czemu w każdej chwili możesz samodzielnie dostosować intensywność oświetlenia.

Gwiaździste niebo z LED do łazienki

led-gwiaździste-niebo-łazienka-szara-wanna

Czy nie ma dla Ciebie nic lepszego niż relaksująca kąpiel z bąbelkami po stresującym dniu? A może wanna pod nocnym niebem? Niekoniecznie musisz rezerwować pokój w drogim hotelu, możesz po prostu zbudować gwiaździste niebo LED na suficie w łazience. W tym celu warto zdecydować się na ściemniane światłowody, aby w razie potrzeby można było regulować natężenie oświetlenia. W ten sposób można stworzyć w łazience prawdziwą atmosferę dobrego samopoczucia.

Gwiaździste niebo LED dla strefy wellness

gwiaździste niebo-led-basen-oświetlenie-światłowód

Gwiaździste niebo z diodami LED jest szczególnie popularne w strefach wellness, takich jak sauny, łaźnie parowe i baseny. Atrakcyjne oświetlenie tworzy odprężającą atmosferę i wspaniały naturalny spektakl we wnętrzu. Poszczególne włókna świetlne można zaprojektować w taki sposób, aby dokładnie imitowały nocne niebo.

gwiaździste niebo-led-oświetlenie-sufit-kryty-basen

Jeśli masz w domu prywatny kryty basen, to oświetlenie sufitowe jest idealne do strefy basenu. Zwłaszcza wieczorem małe punkciki światła odbijają się w wodzie i tworzą zachwycające efekty świetlne.

Kino domowe pod gwiazdami

gwiaździste niebo taśmy led oświetlenie sufitowe kino domowe!

Kolejnym obszarem w mieszkaniu, który wyglądałby naprawdę ładnie z rozgwieżdżonym niebem LED, jest kino domowe. Możesz więc oglądać ulubione filmy pod gwiazdami bez wychodzenia z mieszkania. Jednak dla tego obszaru zaleca się zaprojektowanie gwiaździstego nieba na ciemnoniebieskim lub nawet czarnym suficie, aby wyglądało bardziej realistycznie.