Architektura, aranżacja wnętrz

Guinness Deep Sea Bar – Wysoce futurystyczny wystrój wnętrz

The Guinness Deep Sea Bar z Jump Studios w Londynie

Bar głębinowy Guinness - futurystyczny design

Pracownie projektowe Jump Londyn najwyraźniej nie wyszedł z głębin, wybacz tę grę słów, kiedy kończą tę nieprawdopodobną renowację łodzi podwodnej. Stało się to jednym z najbardziej ekscentrycznych projektów, z jakimi musiał się zmierzyć kreatywny zespół projektantów. Projekt miał bardzo specjalną misję, aby uczcić 250. urodziny legendarnej marki „Guinness”. W ramach obchodów jubileuszu Guinnessa odbył się konkurs pod nazwą „Guinness Sea Experience”.

Guinness Deep Sea Bar – niesamowity design

Bar głębinowy Guinness - niezwykły wystrój wnętrz

„Jump” zlecono zaprojektowanie baru głębinowego, który zmieściłby się w wciąż aktywnej łodzi podwodnej. Motyw wnętrza powinien reprezentować twierdzenie Guinnessa „Alive Inside”. Więc zespół projektowy wybrał specjalny futurystyczny wystrój wnętrz. Był to trudny projekt pod wieloma względami – zwłaszcza ze względu na małe wymiary i nietypowy kształt statku. Nowa Bar głębinowy Guinnessa musiał zmieścić się na powierzchni zaledwie 11m2. Plastik wzmocniony włóknem szklanym był materiałem użytym do zmiany stylizacji łodzi podwodnej. Jest to bardzo zwrotny materiał, który umożliwia szczególnie płynną i elegancką renowację. Wynikowy futurystyczny wystrój wnętrz wyglądał tak dobrze zarówno w statku kosmicznym, jak i w barze na dnie oceanu?.

Futurystyczna instalacja oświetlenia LED

Guinness Deep Sea Bar - instalacja oświetlenia LED

Siedziska są rozmieszczone w dogodnie ukształtowanych wnękach, a stoły i główny bar są ukształtowane jako część ciągłej wewnętrznej powłoki lub skorupy. Wnętrze jest proste i super opływowe, w całości pokryte gumowymi taflami, które przypominają stylizowane bańki. Niektóre szyby zostały wydrążone, aby pomieścić wszystkie główne puszki i szklanki piwa Guinness, podczas gdy inne zostały przemodelowane – w ramach przypadkowej i nastrojowej instalacji oświetleniowej LED.

Plany architektoniczne budowy

Bar głębinowy Guinness — plan projektu

Do zbudowania tej fantastycznej maszyny niezbędna była wiedza specjalisty ds. projektowania i inżynierii Nicholasa Alexandera futurystyczny wystrój wnętrz, które powinny być zgodne z najwyższymi przepisami BHP dla statku dalekomorskiego. Całe wnętrze baru zostało wykonane w warsztacie Nicholasa Alexandra, zanim zostało zainstalowane na łodzi podwodnej Guinnessa.

Urzeczywistniony Bar głębinowy Guinnessa faktycznie odbyła się wycieczka na dno Morza Bałtyckiego ze szczęśliwymi zwycięzcami konkursu na pokładzie.

Guinness Deep Sea Bar od Jump Studios, Londyn futurystyczny bar głębinowy Guinnessa - plan

Od Jaz